EKSTRA
MENÜ

Adile Naşit

Adile Naşit haberleri sayfasında güncel ve son dakika Adile Naşit hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 862 Adile Naşit haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Adile Naşit Haberleri

Sezen Aksu: Kendinizi ve her şeyibu kadar ciddiye almayın

Sezen Aksu: Kendinizi ve her şeyibu kadar ciddiye almayın

Dile kolay 40 yıllık bir ilişki bu... Hayatınızın, aşklarınızın gizli tanığı. Zaman oldu, belki bir lafına bozuldunuz... Yeri geldi, “Eski tadı yok” diyenlere karşı en büyük avukatı oldunuz. Şimdi... Kendi deyişiyle, “Herkes onu tanısın, sevsin” güdüsüyle yola çıktıktan bir süre sonra en başa dönüyor Sezen Aksu. Kalemini bu kez bir çocuk tiyatrosu için oynatıyor... Ve ilk kez ‘Evin Sezuş’u’ olarak çocukluk hayallerini, maceralarını, umutlarını anlatıyor; kahkahasında bülbüller.

26.01.2015Hayat
İlyas Salman: Erdoğan karşıma çıksın, tartışalım...

İlyas Salman: Erdoğan karşıma çıksın, tartışalım...

İlyas Salman, ‘En İyi Yabancı Film’ dalının 9 ön adayından biri olan ‘Mısır Adası’ndaki performansıyla gündemde. Sinemamızın aykırı karakteriyle filmini, geçmişteki işlerini, politik kimliğini ve Türkiye’nin hal ve gidişini konuştuk.

11.01.2015Keyif
Gündemdeki konulara Müjde Ar’dan yorumlar

Gündemdeki konulara Müjde Ar’dan yorumlar

- 16 YAŞINDAKİ ÇOCUK: Çocuk 16 yaşında ama pabuç kadar dili var. Annesi-babası bu çocuğu niye terbiye etmemiş, bilmiyorum. Ayrıca o çocuk içeri atılmamıştır. Soğuk diye içeri almışlardır. “Gel yavrum gel, üşürsün” demiştir devletimiz.

1.01.2015Gündem
Taş Mektep’ten çocuk sesi yükselsin

Taş Mektep’ten çocuk sesi yükselsin

Nice sanatçıların mezun olduğu, 103 yıldır Bakırköylülere eğitim veren Taş Mektep’in kaderi belli oldu. Tadilatı 6 ay önce biten bina için “İlkokul olamaz” raporu verilirken Milli Eğitim Müdürü, “Binayı kültür merkezi yapıyoruz” dedi. Fakat mahalleli okulunu geri istiyor.

29.11.2014Gündem
Ayı mısın sen sevgilim

Ayı mısın sen sevgilim?

Athena’nın söz yazarlığı konusunda bir sıkıntısı zaten yok. ‘Altüst’ bu kuralı bozmamış. Albüm için tüm Athena tarihindeki en cesur sound’a sahip çalışma diyebiliriz.

27.11.2014Keyif
Ali Sunaldan Kemal Sunal hakkında ağlatan Instagram mesajı

Ali Sunal'dan Kemal Sunal hakkında ağlatan Instagram mesajı

Kemal Sunal 11 Kasım 1944'de doğdu. Bu özel günde sevenleri ünlü oyuncuyla ilgili sosyal medyada birçok paylaşım yaptı ama oğlu Ali Sunal'ın Instagram'da yazdığı not okuyan herkesi duygulandırdı.

12.11.2014Keyif
Big in Japan...

Big in Japan...

Gözümü kararttım ve iki günlüğüne Tokyo’ya yol aldım. Halkı, mutfağı ve eğlence hayatıyla Japon kültürünü kısa sürede keşfetmeye çalıştım. İşte gözlemlerim ve kişisel deneyimlerim.

11.11.2014Seyahat
PKK İdilde yol kesip kimlik kontrolü yaptı

PKK İdil'de yol kesip kimlik kontrolü yaptı

ŞIRNAK’ın İdil İlçesi’nde hendekler kazarak sokakları araç girişlerine kapatan PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi üyeleri dün gece de yol kesip kimlik kontrolü yaptı. Öğretmenlerin bulunduğu servis aracına saldıran grup, bir öğretmeni yaraladı.

11.11.2014Gündem
Hendek kazıp yol kesen PKK’lılar polisle çatıştı

Hendek kazıp yol kesen PKK’lılar polisle çatıştı

Şırnak’ın İdil ilçesinde PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH) mensubu bir grup, önceki gece Turgut Özal Mahallesi’ne araçların girişini engellemek amacıyla iki sokağın girişine hendek kazdı.

10.11.2014Gündem
Hendek kazıp yol kesen PKKlılar polisle çatıştı

Hendek kazıp yol kesen PKK'lılar polisle çatıştı

ŞIRNAK’ın İdil İlçesi’nde PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik- Hareketi (YDG-H) üyeleri Turgut Özal Mahallesi’nin girişlerine kepçe ile hendek kazdıktan sonra durdurdukları araçlarda kimlik ve bagaj kontrolü yaptı. Ellerinde uzun uzun namlulu silahlar bulunan kişilere müdahale etmek isteyen güvenlik güçleriyle silahlı çatışmaya girdi. Çatışmada ölen ve yaralanan olmadı.

10.11.2014Gündem
Cumhuriyetin 91’inci yılında  91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014Hayat
Yunan tipi ‘Bizim Aile’

Yunan tipi ‘Bizim Aile’

Geçen hafta yepyeni bir dizi Yunan televizyonlarını sallamaya başladı. Türk berber Metin ile Yunan psikoterapist Dora’nın evlenip çocuklarıyla beraber aynı evde yaşamaya başlamasını anlatan dizinin senaryosu çok beğeniliyor. Bizdeki, Münir Özkul’lu, Adile Naşit’li efsane film ‘Bizim Aile’nin tadını veren sıcak dizi Yunan televizyonlarının yeni fenomeni.

24.10.2014Keyif
Gönlümüz kırk yıldır o mavi boncukta

Gönlümüz kırk yıldır o mavi boncukta

‘Mavi Boncuk’ u tam 40 yıldır ne zaman seyretsek içimiz iyilikle doluyor. Tıpkı yönetmenin aynı dönemdeki diğer filmlerindeki gibi. Hababam Sınıfı, Köyden İndim Şehire, Süt Kardeşler, Gülen Gözler... Peki bu benzersiz formülün sırrı nedir?

17.10.2014Hayat
Gülüşüyle hafızalara kazınan ünlüler

Gülüşüyle hafızalara kazınan ünlüler

Onlar o meşhur kahkahaları ve gülüşleriyle aklımızda yer edindi.

3.10.2014Etkinlikler
Aşkı öldüren kaybetme korkusudur

Aşkı öldüren kaybetme korkusudur

“Masumiyet” filmi ve “Şaşıfelek Çıkmazı” dizisiyle pek çoğumuzun hayatında iz bırakan Derya Alabora, yaz aylarını çalışarak geçirdi; tam üç sinema filminde rol aldı. Kendisini biraz olsun dinlenmek için gittiği Bodrum-Gümüşlük’te yakaladım. Söz hayalindeki rollerden, oyunculuktan açıldı, Uğur Yücel’e, aşka, yaşamdaki önceliklerin kadar uzandı. İşte o sıcak sohbetten geri kalanlar...

30.08.2014Magazin
Yeşilçamın küçük eniştesi Tuncay Güreli kaybettik

Yeşilçam'ın 'küçük eniştesi' Tuncay Gürel'i kaybettik

İzmir'de tiyatro gösterisi için bulunduğu sırada rahatsızlanıp Ege Üniversitesi Hastanesi'ne yatırılan ve KOAH tedavisi gören sinema sanatçısı Tuncay Gürel, hayatını kaybetti. Gürel'in daha öncede sosyal medya üzerinden hayatını kaybettiği yönünde paylaşımlar yapılmış, oğlu Halim Gürel de bu duruma tepki göstermişti.Başrollerinde Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit ve Şener Şen'in oynadığı Tosun Paşa filminde küçük enişte karakterini canlandırmasıyla tanınan Tuncay Gürel, geçen temmuz ayında tiyatro gösterisi için İzmir'e geldi. Burada rahatsızlanan Gürel, kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) tedavisi görmeye başladı. 12 Temmuz'dan beri hastanede tedavi gören Tuncay Gürel, bugün sabaha karşı hayatını kaybetti.

29.08.2014Haber
Oyuncu Tuncay Gürel hayatını kaybetti

Oyuncu Tuncay Gürel hayatını kaybetti

Türk sinemasında, "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen 75 yaşındaki Tuncay Gürel, vefat etti.

29.08.2014Magazin
Tuncay Gürel öldü haberi hastanelik etti

'Tuncay Gürel öldü' haberi hastanelik etti

"Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen Tuncay Gürel'in, tedavi gördüğü hastanede öldüğü yönünde çıkan haberler, yakınlarını üzdü.

14.08.2014Magazin
Gecekondu Yosması hatırlanmak istiyor

'Gecekondu Yosması' hatırlanmak istiyor

YEŞİLÇAM Sineması’na ’Gecekondu Yosması’ adıyla damgasını vuran 1950’li yılların gözde dansözlerinden 85 yaşındaki Nimet Alp, memleketi Mersin’de kaldığı huzurevinde unutulmanın hüznünü yaşıyor. 12 yaşındayken bale yaparken keşfedildiğini, 67 yıl önce adım attığı Yeşilçam’da da dansı ve oyunculuğu ile 18 yıl emek verdiğini anlatan Nimet Alp, filmlerde rol aldığı arkadaşları ve devlet yöneticilerinin kendisini hatırlamadığından yakındı.

7.08.2014Magazin
Sultan

Sultan

Çocuklarıyla sokakta kalan bir annenin dramı.

5.08.2014Ekran
Sevgi kamyonu

Sevgi kamyonu

Cumhurbaşkanı adayı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'dan Şırnak'a giderken yolu partililer tarafından kamyonla kesildi.

28.07.2014Gündem
Yasemin Yalçın: Arabesk duygulu  insanların müziğidir

Yasemin Yalçın: "Arabesk duygulu insanların müziğidir"

Komedi dünyasının “binbir surat”ı Yasemin Yalçın, sevenlerine sürpriz yaptı, albüm çıkardı. 70’lerin arabesk şarkılarını bir araya getirdiği “Arasırabesk”le “yorumcu” özelliğini bilmeyenleri şaşırtan ünlü oyuncuyla buluştuk, hem müzik yolculuğunu hem de “arabesk” önyargılarını konuştuk.

19.07.2014Magazin
Ebru’dan çilli bom

Ebru’dan çilli bom

Genç şarkıcı Ebru Polat, Yeşilçam’ın usta ismi Adile Naşit’in yıllar önce “Hababam Sınıfı” filminde söylediği “Çilli Bom” şarkısını, yeniden düzenledi.

27.05.2014Kelebek
Hababam Sınıfı artık müze

Hababam Sınıfı artık müze

Türk sinemasının klasiklerinden, Rıfat Ilgaz'ın aynı adlı eserinden uyarlanan 'Hababam Sınıfı'nın çekildiği Adile Sultan Kasrı'ndaki sınıf müzeye dönüştürüldü.

25.04.2014Eğitim
Hababam sınıfı müze oldu

Hababam sınıfı müze oldu

Adile Sultan Kasrı'nda, Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eseri Hababam Sınıfının çekildiği sınıf müze haline getirildi. Adile Naşit, Kemal Sunal, Münir Özkul ve Halit Akçatepe'nin birer silikon heykelinin bulunduğu müze, Hababam Sınıfı oyuncularının da katıldığı bir törenle açıldı.Cengiz ÇOBAN İstanbul DHA

23.04.2014Haber
Gulyabani’nin dönüşü Sürgün İnek’in çilesi

Gulyabani’nin dönüşü Sürgün İnek’in çilesi

Bu hafta vizyonda farklı türlerde iki yeni Türk filmi var. Bunlardan biri gulyabani efsanesini modern bir anlatımla, korku komedi türüyle karşımıza çıkaran ‘Gulyabani’, diğeriyse gerçek bir olaydan yola çıkılarak 28 Şubat olaylarına eleştirel bir bakış açısı getirenpolitik komedi ‘Sürgün İnek’.

8.03.2014Kelebek
Bir Cihangirlinin isyanı

Bir Cihangirlinin isyanı

Bizim mahalle bu misketlerden geçilmiyor.

24.02.2014Kelebek
Ertem Eğilmez neden Googlea kapak oldu

Ertem Eğilmez neden Google'a kapak oldu?

Hababam Sınıfı… Türkiye sınırlarında yaşıyor olup da bu filme aşina olmayan, defalarca izlemeyen herhalde yoktur. Bir de bu efsanenin arkasında bir isim var ki aradan yıllar geçse bile asla unutulmayacak. Evet… Ertem Eğilmez’den bahsediyoruz… Google bu ünlü yapımcının 85’inci doğum yıl dönümünü unutmadı ve Türk halkına özel bir jest yaptı. Hazır konu Ertem Eğilmez’e gelmişken dilerseniz onunla ilgili bilgi havuzuna biraz kepçemizi daldıralım. Kimdir Eğilmez?

18.02.2014Teknoloji
Ertem Eğilmez Kimdir İşte Hababam Sınıfının mimarı

Ertem Eğilmez Kimdir? İşte Hababam Sınıfının mimarı

Hababam Sınıfı… Türkiye sınırlarında yaşıyor olup da bu filme aşina olmayan, defalarca izlemeyen herhalde yoktur. Bir de bu efsanenin arkasında bir isim var ki aradan yıllar geçse bile asla unutulmayacak. Evet… Ertem Eğilmez’den bahsediyoruz… Google bu ünlü yapımcının 85’inci doğum yıl dönümünü unutmadı ve Türk halkına özel bir jest yaptı. Hazır konu Ertem Eğilmez’e gelmişken dilerseniz onunla ilgili bilgi havuzuna biraz kepçemizi daldıralım. Kimdir Eğilmez?

18.02.2014Teknoloji

Yazar Sonuçları

Hani kadından komedyen olmazdı?

Yıllardır, Türkiye’de kadın komedyen çıkmadığını, seyircinin kadın komedyene gülmediğini söyleyip duruyorum.

20.11.2014

Yunan tipi ‘Bizim Aile’

Geçen hafta yepyeni bir dizi Yunan televizyonlarını sallamaya başladı.

18.10.2014

Yeni Türkiye’nin yeni mimarı: Şefik Birkiye

CÜNEYT Özdemir’in “5N1K” programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullanacağı “Ak Saray” adıyla bilinen yapı tanıtılıyordu.

5.10.2014

Aşkı öldüren kaybetme korkusudur

“Masumiyet” filmi ve “Şaşıfelek Çıkmazı” dizisiyle pek çoğumuzun hayatında iz bırakan Derya Alabora, yaz aylarını çalışarak geçirdi; tam üç sinema filminde rol aldı. Kendisini biraz olsun dinlenmek için gittiği Bodrum-Gümüşlük’te yakaladım. Söz hayalindeki rollerden, oyunculuktan açıldı, Uğur Yücel’e, aşka, yaşamdaki önceliklerin kadar uzandı. İşte o sıcak sohbetten geri kalanlar...

30.08.2014

Selçuk Yula'nın anısına

Futbola ait ilk anılarımın yayıncı kuruluşu habire o maçları yayınlar.

5.08.2014

Hababam merhaba Akün, hababam hoşçakal Akün

ATATÜRK Bulvarı No: 227... 1 Mayıs 1975. Öldüğünde sadece 57 yaşında olan, ama benim aldığı roller nedeniyle 70’inde sandığım Adile Naşit’in salladığı zille doluşuyor sınıfa öğrenciler.

22.07.2014

Adile Naşit yıllarca doğumgününü neden kutlamadı?

Sırt ağrılarım artık hayatımın o kadar ayrılmaz bir parçası haline gelmişti ki neredeyse sabah yataktan kalktığımda ağrı hissetmezsem “tedirgin” oluyordum.

20.06.2014

Adile Naşit yıllarca doğumgününü neden kutlamadı?

Salon her zaman olduğu gibi yine kahkahadan kırılıyordu. Sahnedeki üç usta Gönül Ülkü, Gazanfer Özcan ve Adile Naşit formlarının zirvesindeydi o gece...

16.06.2014

Bir sakal sorunsalı

Şimdi efendim biliyorsunuz, erkeklerimiz adeta mabada kadar sakal uzatıyor, bu gizemli halleriyle sokaklarda arz-ı endam ediyorlar.

6.06.2014

Gezi’yi unutmak mı? Delisin!

Vara yoğa kaş kaldırıp, burun kıvırmak bizde ata sporudur.

30.05.2014

Diplomat yeğenini ASALA öldürdü ama o devlet adamı bakın ne diyor?

24 Nisan’ı alnımıza bir “nefret günü” olarak kazımak isteyen o intikamcı zihniyete karşı, bugün bir “Cumhuriyet gülümsemesi”yle bakmak istedim.

24.04.2014

Rakı şişesindeki balık!

Kızıl saçlı Romen’in adı İlonka’ydı. Arkadaşları ona ‘Kızıl Saçlı Ma-donna’ derlerdi. Esmer olan Litvanyalıydı; adı da Brenislava...

13.04.2014

En komik 10 karakter

Hürriyet Cumartesi sinemamızın en komik 10 karakterini okurlara seçtiriyor...

23.02.2014

Beden magazini

Ünlü bir kadın...

20.02.2014

Beden magazini

Ünlü bir kadın...

20.02.2014