EKSTRA
MENÜ

Adalet Yürüyüşü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.112 haberi bulunmuştur.

Adalet Yürüyüşü Haberleri

CHP yürüyüşünü hedef aldığı iddia edilen 15 DEAŞ’lı adliyede

CHP yürüyüşünü hedef aldığı iddia edilen 15 DEAŞ’lı adliyede

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Adalet Yürüyüşü’ yaptığı sırada Kocaeli’de kiralık minibüsle ezip, öldürmeyi planladığı iddiasıyla 5 Temmuzda düzenlenen operasyonla gözaltına alınan terör örgütü DEAŞ militanı ’Ebu Hüseyin’ kod adlı 26 yaşındaki Oğuzhan Korkmaz ve olayla ilişkili 14 kişi,Kayseri’de sıkı güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Bazı zanlılar kendilerini görüntüleyen gazetecilere gülerek poz verdi.

18.07.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Adalet Yürüyüşünü bu yüzden yaptık

Kılıçdaroğlu: Adalet Yürüyüşü'nü bu yüzden yaptık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün ardından ilk kez grup toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nü niçin yaptıklarını madde madde anlattı.

18.07.2017Gündem
Ayakkabılarını Koç Müzesi istedi

Ayakkabılarını Koç Müzesi istedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine 15 Haziran’da Ankara Güvenpark’tan başlattığı ve 9 Temmuz’da İstanbul Maltepe’de büyük bir mitingle noktaladığı Adalet Yürüyüşü’nde giydiği ayakkabılarından bir çiftini Koç Müzesi’nin istediği öğrenildi.

17.07.2017Gündem
Yeni eylem planı

Yeni eylem planı

‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından CHP’nin yeni eylem planının bu hafta netleşeceği öğrenildi. Alınan bilgiye göre adalet talebiyle buluşmalar yapmaya hazırlanan CHP, ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından da sokakta olmaya devam edecek. Ancak CHP’nin önceliğinde sokak dışında başka alanlar da olacak.

17.07.2017Gündem
Daha fazla sokak mesajı

Daha fazla sokak mesajı

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasından sonra Ankara’dan İstanbul’a 25 gün süren ‘Adalet Yürüyüşü’ düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz The Times gazetesine verdiği demeçte, korkmadığını belirterek daha fazla sokak protestosu düzenlemeye hazır olduğunu söyledi.

17.07.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğim

Kılıçdaroğlu: Daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğim

 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini belirtti. Kılıçdaroğlu, "Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum" dedi.

17.07.2017Gündem
Tarihimize yeni bir zafer nakşettik

'Tarihimize yeni bir zafer nakşettik'

15 Temmuz’un yıldönümünde dün sabaha karşı 02.32’de Meclis’te ve Beştepe’de halka seslenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “İhanet çetesinin 40 yıllık planını 20 saate kalmadan bozarak tarihimize yeni bir zaferi nakşettik” dedi. Cumhurbaşkanı, "FETÖ’cü hainler hapishanelerin kalın duvarları arkasında çürüyüp giderken, her gün tekrar tekrar ölecekler. Her gün bir yenisini uydurdukları tarihler, peşine takıldıkları hezeyanlar hiçbir zaman gerçekleşmeyecek" diye konuştu. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

16.07.2017Gündem
Şehitler Abidesinin açılışı yapıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş mesaj...

'Şehitler Abidesi'nin açılışı yapıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş mesaj...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde yapımı tamamlanan 15 Temmuz Şehitler Abidesi Açılışı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında darbe sanıkları için "Ve şu anda yargıda bakıyorsunuz keyfi yerinde. Orada o mağdur, mazlum şehitlerimizin ailelerine karşı adeta caka satıyorlar. Ben bugün söyledim Sayın Başbakan Adalet Bakanı da burada diyorum ki bunlara Guantanamo’daki gibi özel elbise giydirip mahkemeye de böyle gelmeleri lazım. Böyle grandtuvalet mahkemeye gelmek gibi bir şey olmaz" dedi.

16.07.2017Gündem

Katliam emrinin verildiği an

‘FETÖ silahlı terör örgütü’nce gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe teşebbüsünde, 34 kişinin darbecilere karşı direnirken şehit olduğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün kapatılmasına ilişkin soruşturma tamamlandı.

14.07.2017Gündem
2019da aday olmayacağım

'2019'da aday olmayacağım'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün çıkacak haftalık Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisinin aday olmayacağını söyledi ve “Ben partiler üstü bir aday istiyorum” dedi.

14.07.2017Gündem
Türkiyeye Nobel verilmeli

'Türkiye'ye Nobel verilmeli'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin yaşadığı travmanın yüzde 1’ine dahi maruz kalmamış ülkelerin verdikleri tepkilerle bizim uygulamalarımızı yan yana getirdiğinizde ülkemize Nobel Barış Ödülü verilmesi gerekir” dedi. Erdoğan, ‘Bir İnsan Hakları İhlali Olarak 15 Temmuz Paneli’nde şunları söyledi:

14.07.2017Gündem
Erdoğan Adalet Bakanına Türkü sordu: Göz hapsinde olması gerekirdi

Erdoğan Adalet Bakanı'na Türk'ü sordu: Göz hapsinde olması gerekirdi

15 Temmuz panelinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü'ne katılan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ü eleştirdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a seslenen Erdoğan, "Sayın Bakan bunlar tam teşekküllü hastaneden rapor almıyorlar mı? Rapor aldılar mı? Bu raporu size gösterdiler mi? Nasıl bunlara çıkma şeyi verildi? Bunlar kontrollü göz hapsinde olması gerekirdi." dedi.

14.07.2017Gündem
Hayati Bey’in elini tutup, ‘Biz darbeye karşıyız’ dedim

Hayati Bey’in elini tutup, ‘Biz darbeye karşıyız’ dedim

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’un yıldönümünde, darbe girişimi gecesinde yaşadıkları, FETÖ ile mücadele konusundaki düşüncelerini Hürriyet’e anlattı.

İlk kez ortaya çıktı: Ateş emrinin verildiği an

İlk kez ortaya çıktı: Ateş emrinin verildiği an

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesi 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Yarbay Turgay Ödemiş ve Binbaşı Ahmet Taştan halkın üzerine 'ateş aç' emrini böyle vermiş.

14.07.2017Gündem
Erdoğan, BBCye konuştu: CHPnin mitingine 170 bin kişi katıldı

Erdoğan, BBC'ye konuştu: CHP'nin mitingine 170 bin kişi katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü öncesi BBC'ye konuştu. İstanbul'da BBC'nin HARDtalk programından Zainab Badawi'ye özel bir mülakat veren Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin "sözde bir adalet yürüyüşü" gerçekleştirdiğini, son mitingine de sadece 170 bin kişinin katıldığını söyledi.

14.07.2017Haber
Erdoğan, BBCye konuştu: CHPnin mitingine 170 bin kişi katıldı

Erdoğan, BBC'ye konuştu: CHP'nin mitingine 170 bin kişi katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü öncesi BBC'ye konuştu.

14.07.2017Gündem
Geri adım atmayacağız

'Geri adım atmayacağız'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Sokağa çıkamaz hale gelirsin” sözlerine CHP’den sert tepki geldi. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “Bu, örtülü olarak sokaklara saldırı talimatıdır. Geri adım atmayacağız” dedi. CHP’lilerin tepkileri özetle şöyle:

13.07.2017Gündem
Darbe raporuna CHP ekine tepki

Darbe raporuna CHP ekine tepki

TBMM Darbe Komisyonu’nun Meclis Başkanlığı’na sunduğu rapora, muhalefet şerhi yazıldıktan sonra ‘CHP’nin, FETÖ ile amaç birliği içinde olduğu ve FETÖ’yü cesaretlendirdiği’ yönünde değerlendirmelerin eklenmesi tartışma yarattı.

13.07.2017Gündem
Bekir Coşkun hasta mı 45 gündür neden yazmadığı ortaya çıktı

Bekir Coşkun hasta mı? 45 gündür neden yazmadığı ortaya çıktı

Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun, yazılarına 30 Mayıs tarihinden bu yana ara vermişti...

13.07.2017Gündem
AB alamayız derse bu bizi rahatlatır

'AB alamayız derse bu bizi rahatlatır'

İNGİLİZ yayın kurumu BBC’nin HARDtalk programından Zainam Badawi’ye konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’nden (AB) ‘samimiyetsiz yaklaşımı bırakması’nı isteyerek “Avrupa Birliği bu noktada bize karşı çok açık, net olur da, mesela ‘Biz Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne alamayız’ derse, bu bizi rahatlatır. Biz de B planımızı, C planımızı uygulamaya koyarız” dedi.

12.07.2017Gündem
Erdoğanı kızdıran fotoğraf: Hani hastaydı bu yahu...

Erdoğan'ı kızdıran fotoğraf: "Hani hastaydı bu yahu..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü'ne katılan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'e, "Hani hastaydı bu yahu" diye tepki gösterdi.

12.07.2017Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa çıkamaz hale sen gelirsin

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sokağa çıkamaz hale sen gelirsin'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen, 'Meydanların Dili' sergisinin açılışı ve '15 Temmuz Milli İrade Zaferinin Analizi' kitabının tanıtımında konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sokaksa sokak diyerek kendi aklınca milleti ve devleti tehdit eden bu kişi, böyle bir yanlışı yapması halinde asıl kendisinin sokağa çıkamaz hale geleceğini bilmelidir. Açık konuşuyorum sokağa çıkamaz hale sen gelirsin" dedi.

12.07.2017Gündem
CHPden çok sert 15 Temmuz açıklaması

CHP'den çok sert 15 Temmuz açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yapılacak etkinliklere değinerek, "15 Temmuz'da bir de Cumhurbaşkanlığı himayesinde diye özel bir program yapmışlar bu özel programda, Meclis'te yapılıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı konuşacak, MHP Genel Başkanı, Meclis Başkanı konuşacak. Anamuhalefet partisi genel başkanı ve Meclisteki diğer parti genel başkanı konuşturulmayacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bölmeye kimsenin hakkı yoktur" dedi.

12.07.2017Gündem
Erdoğandan çok önemli OHAL açıklaması

Erdoğan'dan çok önemli OHAL açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " FETÖ davaları yavaş yavaş şekillenmeye başladı. PKK ile mücadelede de önemli bir mesafe aldık. Dolayısıyla her ne kadar çok sınırlı bir alanda uyguluyor olsak da olağanüstü halin çok da uzak olmayan bir gelecekte kalkması mümkündür" dedi.

12.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Güzel ama yeter

Adalet Yürüyüşü yaptık.

17.07.2017

Erdoğan’ın da darbeye direnenlere bir borcu var

Geçen yıl bu gece Türkiye büyük bir felaketin eşiğinden döndü.

15.07.2017

Orman yangınlarını söndürelim ama... Külüne de bakalım

Bodrum’da tatil geçirmek hakkının her hak gibi bazı sorumluluk ve görevler getirdiğini insanlarımızın anlaması lazım. Küçük Asya’nın en verimli bölgeleri yangınla ortadan kalkıyor. Devletin araştırma raporları yayımlanmıyor. Zaten basın ve halk da ilgilenmiyor. Eşkıyalar için en büyük mükafat kendilerinden bahsedilmemesidir. Çünkü suçluların asıl çekindiği ve baş edemediği duruş, protesto ve kitlenin hafızasıdır.

15.07.2017