EKSTRA
MENÜ

Adalet Yürüyüşü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.112 haberi bulunmuştur.

Adalet Yürüyüşü Haberleri

Erdoğandan Kılıçdaroğluna sert tepki: Yazıklar olsun

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Yazıklar olsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kılıçdaroğlu, çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun. Türkiye’de adalet yokmuş, özgürlük yokmuş. Yahu Ankara’dan İstanbul’a yürüdün. Senin güvenliğini kim aldı? O kadar vatandaşa zulmettin, senin güvenliğini kim aldı? Yahu bu hükümet aldı ya, bu hükümet sana bu imkanları verdi" diye konuştu.

8.08.2017Gündem
Türkiyenin tartıştığı konuda hükümetten çok önemli açıklama: Camide nikah kıyılacak mı

Türkiye'nin tartıştığı konuda hükümetten çok önemli açıklama: Camide nikah kıyılacak mı?

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, müftülüklere nikah kıyma yetkisi veren düzenleme konusunda 'Bunun laikliğe aykırı bir yönü kesinlikle söz konusu değildir. Yasalarımız zaten buna engeldir. İnsanları müftülüklerde resmi nikah kıymaya zorlamamaktadır, yani bir alternatif ilave etmektedir. Bazıları, ‘Camilerde nikah kıyılacak’ falan diyor. Evlendirme yönetmeliği var. Orada mabetlerde nikah kıyılamayacağına dair çok açık kural, hüküm var' dedi.

7.08.2017Gündem
CHP’de kurultayın adı yetti

CHP’de kurultayın adı yetti

CHP’nin ‘Adalet Kurultayı’ toplayacağının duyulmasının ardından Genel Merkez’i arayan delege ve partililerin ilk sorusu, “kurultayın seçimli olup olmayacağı” oldu.

4.08.2017Gündem
Yanlış yapmadığımı bu adalet bile görecek

Yanlış yapmadığımı bu adalet bile görecek

MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılıp tutuklanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, “Bu ülkede yanlış şeyler de oluyor ama benim yanlış yapmadığımı bu adalet sistemi bile görecektir” dedi.

4.08.2017Gündem
Çanakkale’deki ‘Adalet Kurultayı’na her kesimden davetli

Çanakkale’deki ‘Adalet Kurultayı’na her kesimden davetli

CHP’nin ay sonunda Çanakkale’de yapacağı ‘Adalet Kurultayı’na toplumun her kesiminden katılım planlanıyor. Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’ten Berkin Elvan’ın ailesine, Tunceli’de öldürülen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesinden başörtüsü mağdurlarına kadar geniş bir davetli listesi oluşturulacak.

1.08.2017Gündem
Zafer Bayramı’nda ‘Adalet Kurultayı’

Zafer Bayramı’nda ‘Adalet Kurultayı’

CHP, Adalet Yürüyüşü’nün ardından bu kez de Büyük Taarruz’un yıldönümüne denk gelen tarihlerde, Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Gelibolu tarihi yarımadasında ‘Adalet Kurultayı’ toplamaya hazırlanıyor. CHP, kurultay için Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na başvuruda bulunacak. Olumlu yanıt gelmemesi durumunda Kazdağları’nda uygun bir alan bakılacak. Kurultayın 50 dönümlük bir alanda yapılması planlanıyor.

31.07.2017Gündem
CHP’den “Adalet Kurultayı” kararı

CHP’den “Adalet Kurultayı” kararı

CHP, 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de "Adalet Kurultayı" yapma kararı aldı.

31.07.2017Gündem
2017 Türkiye’sindeki bir mahkeme salonundan, geleceğe bırakılan resimler...

2017 Türkiye’sindeki bir mahkeme salonundan, geleceğe bırakılan resimler...

17 gazete çalışanı Çağlayan Adalet Sarayı’nda hâkim karşısındaydı bu hafta. Suçlama FETÖ’ye ve diğer terör örgütlerine yardımcı olmak; suçlanan, laik-Atatürkçü çizgisiyle bilinen Cumhuriyet gazetesiydi. Türk basın tarihine geçen bu davayı, duruşma salonunda, dört gün izledik. İnsani ayrıntılara yoğunlaştık. Salonda fotoğraf çekmek, görüntü almak yasaktı. Ama resim çizmenin önünde engel yoktu. Karikatürist Musa Kart’la dayanışmaya gelen çizer ekibi, unutulmaz bir işe imza attı. Altı çizer, ellerinde palet ve kalemleriyle dönüşümlü olarak resimlediler davayı. Eserlerini bizimle paylaştılar. İşte o tarihi davadan manzaralar…

29.07.2017Hürriyet Pazar
Kılıçdaroğlu Nobele aday gösterildi

'Kılıçdaroğlu Nobel'e aday gösterildi'

CHP İstanbul milletvekili Gürsel tekin, bugün katıldığı bir televizyon programında bazı sivil toplum kuruluşlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Adalet Yürüyüşü nedeniyle Nobel ödülüne aday gösterdiğini söyledi.

28.07.2017Gündem
CHPden 10 maddelik mücadele ve eylem programı

CHP'den 10 maddelik 'mücadele ve eylem programı'

CHP, 'Adalet Yürüyüşü'nün ardından ortak bir dil ve siyasi tutum oluşturmak amacıyla 10 maddelik bir mücadele ve ilkeler programı hazırladı. Belgede OHAL’in derhal kaldırılması ve gayri meşru anayasadan vazgeçilmesi istendi.

22.07.2017Gündem
CHPden ek şerh: Darbe raporu FETÖcü yöntemlerle tahrif edildi

CHP'den ek şerh: Darbe raporu FETÖ'cü yöntemlerle tahrif edildi

CHP, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporuna Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nu da hedef alan eklemelere 71 sayfalık ek muhalefet şerhiyle yanıt verdi.

21.07.2017Gündem
Tunceliden hain teröre hayır çığlığı

Tunceli'den hain teröre hayır çığlığı

CHP, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasıyla başlayan Adalet Yürüyüşü’nün ardından ikinci yürüyüşünü öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Tunceli’de terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesi üzerine yaptı. CHP, Yılmaz’ın anısına, halen çevresinde çatışmaların sürdüğü Tunceli’de ‘teröre lanet yürüyüşü’ düzenledi.

21.07.2017Gündem
CHP’den teröre karşı sessiz yürüyüş

CHP’den teröre karşı sessiz yürüyüş

CHP, ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından ikinci önemli adımını teröre karşı atacak. CHP, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın anısına bugün Tunceli’de teröre karşı yürüyecek.

20.07.2017Gündem
Valilik: DEAŞ’lı terörist, Kılıçdaroğlu’na ateş açacaktı

Valilik: DEAŞ’lı terörist, Kılıçdaroğlu’na ateş açacaktı

KAYSERİ Valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ’Adalet Yürüyüşü’ sırasında suikast planlayan DEAŞ'lı terörist ’Ebu Hüseyin’ kod adlı Oğuzhan Kılıç’ın da aralarında bulunduğu 9 şüphelinin tutuklanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

19.07.2017Gündem
Son anda yakalanan DAEŞ üyelerinin mesajları yayınlandı

Son anda yakalanan DAEŞ üyelerinin mesajları yayınlandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli’de devam eden Adalet yürüyüşüne saldırı yapmak üzereyken yakalanan DAEŞ üyelerinin şok telefon mesajları ortaya çıktı.

19.07.2017Gündem
Böyle saldıracaklardı... Şok mesajlar

Böyle saldıracaklardı... Şok mesajlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli’de devam eden Adalet yürüyüşüne saldırı yapmak üzereyken yakalanan DAEŞ üyelerinin şok telefon mesajları ortaya çıktı. Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde sürdürülen sorguları sırasında doktor kontrolüne getirilenlerden biri olan Kaan A.'nın sürekli olarak kameralara sırıtması dikkat çekmişti.

19.07.2017Gündem
Karar çıktı, hâlâ sırıtıyor

Karar çıktı, hâlâ sırıtıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'ne saldırı hazırlığındayken yakalanan terör örgütü DEAŞ üyesi Oğuzhan Korkmaz ile birlikte olan ve gözaltındayken sürekli sırıtan Kaan A. da tutuklandı.

19.07.2017Gündem
Kılıçdaroğluna saldırı planlayan DEAŞ militanlarından 9u tutuklandı

Kılıçdaroğlu'na saldırı planlayan DEAŞ militanlarından 9'u tutuklandı

Kılıçdaroğlu'nu Adalet Yürüyüşü sırasında bir minibüsle ezerek öldürmeyi planlamaktan gözaltına alınan Oğuzhan Korkmaz ve ona yardım ettiği belirtilen 14 kişi adliyeye çıkarıldı. Mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 9'unun tutuklanmasına karar verildi.

18.07.2017Gündem
Yolundan dönen namerttir

'Yolundan dönen namerttir'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz anmasında kendisine yönelik eleştirilerini yanıtlarken, “İstediğin kadar kumpas kur, yolundan dönen namerttir” dedi. ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından ilk grup toplantısında salona ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganlarıyla giren Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

18.07.2017Gündem
AK Partiden yürüyüş anketi

AK Parti'den 'yürüyüş' anketi

AK Parti, 16 Nisan’da yapılan başkanlık sistemi referandumundan sonra iki önemli araştırma yaptırdı. Bunlardan biri referandum sonuçlarını, diğeri de CHP’nin ‘Adalet Yürüyüşü’nü analiz etmek için yapıldı.

18.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

CHP'nin Adalet Kurultayı öncesinde kolay gelsin demek gerek

Geçen Salı günü gazeteleri okuyorum. CHP, Büyük Taarruz’un yıldönümünde, 26-30 Ağustos’ta 5 günlük “Adalet Kurultayı” düzenleyecekmiş. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 5 gün kurultay alanından ayrılmayacakmış, çalışması için de “Çadır ofis” oluşturulacakmış.

7.08.2017

Darbecilerle hesaplaşmanın en iyi yolu

15 Temmuz darbe girişimiyle hesaplaşma adına en önemli davalardan birisi dün Ankara 4’üncü Ağır ceza Mahkemesinde başladı: Akıncı üssü davası.

1.08.2017

Heykel meczuplarına dair neden acabalı sorular

- ATATÜRK heykeline saldırırken gayet aklı başında görünen heykel saldırganları, yakalandıkları anda “meczup” diye nitelendiriliyorlar... Neden acaba?

31.07.2017

Bu adam ya idraksiz ya ahlaksız ya da kuduruk

ŞANLIURFA Siverek’te sarıklı şalvarlı adamın teki, eline almış tuhaf kesici bir alet ve Atatürk büstüne saldırmaya başlamış.

30.07.2017

Bu adam hepimizle kafa bulup alay ediyor

HÜSEYİN Gülerce dün sosyal medyada şu cümleyi yazmış:

29.07.2017

Erdoğan’ın rakibi kim olacak?

AHMET Hamdi Tanpınar’ın, “Saatleri Ayarlama Enstitüsü” gibi siyasetin saatleri de 2019 seçimlerine ayarlandı.

24.07.2017

Almanya krizi ciddi

Almanya ve Türkiye tarihlerinin belki de en derin, en ciddi krizini yaşıyor.

20.07.2017

Kabine revizyonuna dair gelişigüzel notlar

- ADALET Bakanı’nın değiştirilmesi acaba... “Adalet Yürüyüşü haklı bir yürüyüştü” mesajı mı?

19.07.2017