EKSTRA
MENÜ

Adalet Yürüyüşü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.112 haberi bulunmuştur.

Adalet Yürüyüşü Haberleri

Adalet Kurultayı başladı İşte Kılıçdaroğlunun sözleri

Adalet Kurultayı başladı! İşte Kılıçdaroğlu'nun sözleri

CHP’nin, ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından ikinci etkinliği olan ‘Adalet Kurultayı’, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla başladı. Kılıçdaroğlu, "Biz gerginlik, kavga istemiyoruz. Kendi ülkemizde huzur içinde barış içinde yaşamak istiyoruz. Biz adaletli bir Türkiye istiyoruz. Enis Berberoğlu'nun tutuklanması bardağı taşıran son damla oldu" dedi.

26.08.2017Haber
Son dakika... Adalet Kurultayı başladı İşte Kılıçdaroğlunun sözleri

Son dakika... Adalet Kurultayı başladı! İşte Kılıçdaroğlu'nun sözleri

CHP’nin, ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından ikinci etkinliği olan ‘Adalet Kurultayı’, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla başladı. Kılıçdaroğlu, "Biz gerginlik, kavga istemiyoruz. Kendi ülkemizde huzur içinde barış içinde yaşamak istiyoruz. Biz adaletli bir Türkiye istiyoruz. Enis Berberoğlu'nun tutuklanması bardağı taşıran son damla oldu" dedi.

26.08.2017Gündem
Adalet Kurultayı bugün başlıyor

Adalet Kurultayı bugün başlıyor

CHP’nin, ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından ikinci etkinliği olan ‘Adalet Kurultayı’, Çanakkale savaşlarının yaşandığı Ecaabat Kocatepe bölgesinde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla bugün başlayacak.

25.08.2017Gündem
Haberim yokmuş gibi çek kıvamında

'Haberim yokmuş gibi çek kıvamında'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu sürerken düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

24.08.2017Gündem
Devlet Bahçeliden atlet cevabı

Devlet Bahçeli'den 'atlet' cevabı

MHP Genel Başkanı düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamaların ardından sorulara cevap verdi.

24.08.2017Gündem
Kaybedeceği belli seçime girmez

'Kaybedeceği belli seçime girmez'

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olacağı iddiasıyla ilgili, “Tanıyabildiğim kadarıyla Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday olmayacağını düşünüyorum. Kaybedeceği belli yarışa girmeyecektir” dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Hürriyet’e konuştu.

23.08.2017Gündem
Fanilayı bırak fileye bak

'Fanilayı bırak fileye bak'

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü sırasında, karavanında çekilen atletli fotoğrafına yönelik eleştirilerini, “15 yılda fuhuş yüzde 790 artmış, uyuşturucu kullanımı yüzde 678 artmış. Bu gündemi bırakmışlar fanila ile racon ile uğraşıyorlar. Sayın Erdoğan, fanilayı bırak fileye bak fileye” diye yanıtladı.

23.08.2017Gündem
Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlundan flaş açıklamalar

Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV kanalında katıldığı canlı yayında gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü sırasında çekilen ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından eleştirilen 'atletli fotoğrafı' için, "O fotoğrafta bir toplu iğne başı kadar yapmacıklık göremezsiniz. O fotoğraf Anadolu'dan bir ailenin fotoğrafıdır. Kızımla huzur içinde yemek yiyorum. Ben adalet diyorum o atlet diyor' yorumunda bulundu. CHP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylarının kim olacağı şeklindeki bir soruya ise "Seçimlere çok zaman var. CHP'nin elbette bir adayı olacak. Tanınmış, toplumun güvendiği, mütevazı, saygılı bir aday çıkacaktır" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları özetle şöyle;

23.08.2017Gündem
Atatürkün atletle fotoğraf çektirdiğine şahit oldun mu

'Atatürk'ün atletle fotoğraf çektirdiğine şahit oldun mu?'

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Hürriyet Gazetesi Foto Muhabiri Selahattin Sönmez’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü sırasında karavanda çektiği atletli özel fotoğrafını eleştirdi. Cumhurbaşkanlığı’ndaki 39. Muhtarlar Toplantısı’nda 16 farklı ilden muhtarlarla bir araya gelen Erdoğan, şöyle konuştu:

22.08.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğlunun atletli fotoğrafına yorum: Sen Atatürkü hiç böyle gördün mü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafına yorum: 'Sen Atatürk'ü hiç böyle gördün mü?'

Beştepe'de muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafını eleştirdi. "Bu benim vatandaşıma hakarettir" diyen Erdoğan, "Sen Atatürk'ü böyle atletle, yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu?" ifadesini de kullandı.

22.08.2017Gündem
Asla izin vermeyiz, gayret edenlere her tarafı mezar ederiz

'Asla izin vermeyiz, gayret edenlere her tarafı mezar ederiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Endoğan muhtarlar toplantısında konuştu.

22.08.2017Gündem
Adalet Kurultayı için Çanakkalede 7 bin kişilik konaklama alanı oluşturulacak

Adalet Kurultayı için Çanakkale'de 7 bin kişilik konaklama alanı oluşturulacak

ÇANAKKALE Savaşları’nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Eceabat İlçesi’ne bağlı Kocadere Köyü yakınındaki Kocadere Kamp Alanı, CHP’nin 26-29 Ağustos arasında yapacağı Adalet Kurultayı için hazırlanıyor. Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 10 binin üzerinde katılım bekledikleri, Adalet Kurultayı için alanda 7 bin kişilik konaklama alanı oluşturacaklarını söyledi.

22.08.2017Gündem
25 günlük tarihi yürüyüşün karavan arkası

25 günlük tarihi yürüyüşün karavan arkası

Adalet Yürüyüşü boyunca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu adım adım izleyen Hürriyet gazetesi foto muhabiri Selahattin Sönmez, 25 günlük tarihi eylemden gazetelere yansımayan özel anları, ‘Adaleti Yolda Arayanlar’ adlı kitabında topladı. Kitapta Kılıçdaroğlu’nun karavandan çarpıcı fotoğrafları da yer aldı.

21.08.2017Gündem
Bu fotoğraflar ilk kez...

Bu fotoğraflar ilk kez...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun düzenlediği 'Adalet Yürüyüşü'nün öyküsü fotoğraf albümünde bir araya geldi.

21.08.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Adalet için yürüdüm

Kılıçdaroğlu: Adalet için yürüdüm

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan İstanbul'a adalet için yürüdüğünü belirterek, "Kimlerle yürüdüm? Hiçbir partinin bayrağı yok, sadece Türk bayrağı var. Her partiden insan vardı. Bir milyonun üstünde insan vardı. O insanların içinde, o insanlar nedir, kimdir ben gidip hepsinin kimliğine nereden bakayım. Ben en öndeyim. Elimde adaletin levhası var, yanımda, sağımda, solumda, arkamda Türk bayrağı var. Kiminle yürüyorum? Bu memleketin insanıyla yürüyorum." dedi.

19.08.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: “Ey Almanya, patron sen misin”

Başbakan Yıldırım: “Ey Almanya, patron sen misin?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştiren Başbakan Binali Yıldırım, “Kandil’deki PKK yöneticileri diyor ki ‘Aman! CHP ile HDP, FETÖ bir araya gelin. 2019’da birlikte hareket edin AK Parti bu seçimleri kazanmasın. Yeni bir ortaklık arayışı içine girdiler” dedi. Türkiye’nin Avrupa’da iç siyaset ve seçim malzemesi yapılmasına tepki gösteren Yıldırım, Almanya Başbakanı Merkel’e “Ey Almanya sen, 27 birlik ülkesine talimat mı veriyorsun, birliğin patronu sen misin? Patronusun da biz bilmiyor muyuz? Türkiye’yi iç siyasetinize, seçimlerinize malzeme yapmayın” diyerek seslendi.

19.08.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Erenin annesiyle yaptığı görüşmeyi anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Eren'in annesiyle yaptığı görüşmeyi anlattı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’da düzenlenen AK Parti İl Danışma Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Az önce Eren’in annesiyle görüştüm. Allah rahmet eylesin. Eren kaç kardeş biliyor musunuz? Bunlar 13 kardeşler. Anneye bak anneye. Ayşe Hanım’ın 13 evladı vardı bir tanesi de Eren’di" diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Erdoğan, "Ana muhalefetin başındaki zat, ülkesinin aleyhine işlediği bir suçtan dolayı halen cezaevinde bulunan milletvekili ile ilgili konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya, suyu bulandırmaya çalışıyor. Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın" diye konuştu.

13.08.2017Gündem
MİT yerine BUGK iddiası

MİT yerine BUGK iddiası

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan bir soruşturmada savcılığa ‘Başkanlık Ulusal Güvenlik Kurumu’ adlı bir kurumdan bilgi sağlandığını öne sürdü.

9.08.2017Gündem
CHPden özel istihbarat örgütü iddiası

CHP'den 'özel istihbarat örgütü' iddiası

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, mahkemeden aldığını belirttiği bir belgeyi göstererek 'Başkanlık Ulusal Güvenlik Kurulu' denilen özel bir istihbarat örgütü oluşturulduğunu iddia etti. Tezcan, 'Bu yasa dışı fişlemeleri yapanların, örgütü kuranların adalet önüne çıkması gerekir' dedi.

9.08.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Eksik olan

Adalet Kurultayı toplanıyor.

23.08.2017

Artık Atatürk’ü örnek alacaklarsa, şu an şölenlere başlıyorum!

KILIÇDAROĞLU’nun Adalet Yürüyüşü esnasında karavanda verdiği yemek molasında çekilen bir fotoğraf basınla paylaşıldı.

22.08.2017

Eşikteki Kriz: Almanya ile gerilimin çok ötesinde

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in son hamlesine kadar olan biteni Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak seçimlerle izah etmek daha mümkündü; artık pek değil. Almanya ile tırmanan gerilim, Türkiye’nin eşiğinde durduğu ve yaklaşmakta olan bir krize işaret ediyor.

20.08.2017

2019 Cumhurbaşkanlığı hesapları

AK Parti, pazartesi günü 16. kuruluş yıldönümünü kutlayacak. Erdoğan işin kutlama boyutundan ziyade özeleştiri tarafıyla ilgili. “Seni sigaya çeken bir Molla Kasım gelir” diyen Yunus misali özeleştiri yapıyor.

9.08.2017

“Seçime hazırlık” başladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son iki aylık programı, siyasette bir kez daha “seçime hazırlık” atmosferi yarattı.

9.08.2017