EKSTRA
MENÜ

Adalet Yürüyüşü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.110 haberi bulunmuştur.

Adalet Yürüyüşü Haberleri

Adalet Kurultayında içki içen CHPli başkanın ihracı istendi

Adalet Kurultayı'nda içki içen CHP'li başkanın ihracı istendi

CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez, CHP’nin Adalet Kurultayı’nda alkol tükettiği gerekçesiyle ‘tedbirli kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk edildi.

14.09.2017Gündem
İlçe başkanının ‘alkol’den ihracı istendi

İlçe başkanının ‘alkol’den ihracı istendi

CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez, CHP’nin Adalet Kurultayı’nda alkol tükettiği gerekçesiyle ‘tedbirli kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk edildi.

13.09.2017Gündem
S-400’ler için kapora verdik kararlıyız

S-400’ler için kapora verdik kararlıyız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyareti sonrası İstanbul’a dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlarken, 'Rusya’dan S-400’lerin alınması için imzalar atıldı. Bildiğim kadarıyla kapora da verildi' dedi.

11.09.2017Gündem
Bakanla CHPli vekil arasında gerginlik: Terbiyesizlik yapmayın

Bakan'la CHP'li vekil arasında gerginlik: Terbiyesizlik yapmayın

KAYSERİ’de, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı Dadaloğlu Şenlikleri’nde, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık hükümeti eleştiren konuşma yapınca gerginlik yaşandı. Özhaseki, "Bunlar burada konuşulmaz terbiyesizlik yapmayın" dedi.

11.09.2017Gündem
Kılıçdaroğlu silahlı İHA iddiası hakkında ilk kez konuştu

Kılıçdaroğlu silahlı İHA iddiası hakkında ilk kez konuştu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, NTV'nin sorularını yanıtladı. CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun silahlı İHA iddiası hakkında ilk kez konuşan Kılıçdaroğlu, hükümete seslenerek, "Olayın aydınlatılması gerekiyor" dedi. Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos töreninde çekilen fotoğrafı nedeniyle eleştirilen Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'a da sahip çıktı.

10.09.2017Gündem
Bakanın katıldığı şenlikte gerginlik

Bakan'ın katıldığı şenlikte gerginlik

Kayseri'de Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı Dadaloğlu Şenlikleri’nde CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık hükümeti eleştiren konuşma yapınca gerginlik yaşandı. Özhaseki, "Bunlar burada konuşulmaz terbiyesizlik yapmayın" dedi.

10.09.2017Gündem
‘Hocaların hocası’ konuştu: Bu millette hala ümit var

‘Hocaların hocası’ konuştu: Bu millette hala ümit var

Prof. Dr. Mete Tunçay’la Boğaz’da bir kahvede oturuyoruz. Şiddetli rüzgâr bazen sesimizi bastırıyor. İstifini bozmadan, sakin sakin anlatıyor Tunçay. Karl Popper’dan girip Niyazi Berkes’ten çıkarak neredeyse sınırsız bir fikir âleminde dolaştırıyor beni. Tüm öğrencilerinin hayran olduğu Tunçay’ı bu rahatlıkla dinlemek bir şans. Siyasi düşünceler tarihi ve Türkiye’de sol hareketler üzerine tartışmasız otorite Prof. Tunçay, 81 yaşında da öğretmeye, eserler vermeye devam ediyor. ‘Hocaların Hocası’yla yeni kitabı ‘Türkiye Sol Tarihine Notlar’ için bir araya geldik; memleketi, yaşamını, yadırgadığı ve yanıldığı konuları konuştuk.

Milyonlar olduğumuzu gördük

'Milyonlar olduğumuzu gördük'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 94’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla bugün toplanacak Parti Meclisi (PM) için hazırlanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) raporunda yer verdiği sunuş yazısında, ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ‘Adalet Kurultayı’nı anımsatarak, “tüm kutsal dinlerin de özünü oluşturan adalet kavramının şemsiyesi altında buluşabilen milyonlar olduğumuzu gördük” dedi. Kılıçdaroğlu yazıda şunları kaydetti:

8.09.2017Gündem
‘Danıştay Başkanı istifa etmeli’

‘Danıştay Başkanı istifa etmeli’

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün “Sözde adalet kurultayı, sözde adalet yürüyüşü” ifadelerini sert sözlerle eleştirdi.

8.09.2017Gündem
‘Sözde Adalet Kurultayı’na sert yanıt: ‘Sözde Danıştay Başkanı’

‘Sözde Adalet Kurultayı’na sert yanıt: ‘Sözde Danıştay Başkanı’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün partisi ile ilgili eleştirilerini sürdürmesine sert tepki göstererek, “Bir Danıştay Başkanı, ‘Sözde Adalet Kurultayı’ diyorsa, o sözde Danıştay Başkanı’dır. Bize laf yetiştirmekle uğraşacağına yargının içine düştüğü güvensiz duruma çözüm arasın” dedi.

7.09.2017Gündem
CHPden İstanbul sürprizi Ali Koç ve Ümit Boyner...

CHP'den İstanbul sürprizi! Ali Koç ve Ümit Boyner...

Anayasa değişikliği referandumunda “Hayır” oylarının önde çıktığı Ankara, İstanbul, Adana, Manisa ve Mersin’i yerel seçimde alma hesaplarının yapıldığı CHP, İstanbul için şimdiden sahaya inerken, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için işadamı Ali Koç ile eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’in isimleri dillendiriliyor.

5.09.2017Gündem
Bayramda ilk ziyaret Berberoğlu’na

Bayramda ilk ziyaret Berberoğlu’na

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı’nın ilk gününde MİT TIR’ları davasında tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu ziyaret edecek.

31.08.2017Gündem
‘Yalnız değiliz’

‘Yalnız değiliz’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı mesajında "Toplumu kutuplaştıran, vatandaşlarımızı ‘biz ve onlar’ çıkmazına sokarak ayrıştıran iktidar anlayışı karşısında yalnız değiliz" dedi.

31.08.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan bayram mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı mesajında, "Ülkemizin ve içinde bulunduğumuz coğrafyanın bu gerçekliğine rağmen biliyoruz ki toplumu kutuplaştıran, vatandaşlarımızı ’Biz ve onlar’ çıkmazına sokarak ayrıştıran iktidar anlayışı karşısında yalnız değiliz. Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı boyunca, tüm kutsal dinlerin de özünü oluşturan adalet kavramının şemsiyesi altında buluşabilen milyonlar olduğumuzu gördük" dedi.

31.08.2017Gündem
Demokrasi, adalet, huzur hareketi

Demokrasi, adalet, huzur hareketi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı tarihi yarımadada Kocadere mevkisinde dört günlük ‘Adalet Kurultayı’nın ardından sonuç bildirgesini okudu. ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ‘Adalet Kurultayı’nın şimdiden bir büyük ‘Demokrasi, adalet ve huzur hareketine dönüştüğünü’ belirten Kılıçdaroğlu’nun okuduğu sonuç bildirgesi şöyle:

29.08.2017Gündem
İşte CHPnin açıkladığı 5 maddelik Adalet Kurultayı Sonuç Bildirgesi

İşte CHP'nin açıkladığı 5 maddelik 'Adalet Kurultayı Sonuç Bildirgesi'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale'de düzenlenen Adalet Kurultayı’nın sonuç bildirgesini aktardı. Bildirge şöyle:

29.08.2017Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Kurultayının sonuç bildirgesini açıkladı

Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Kurultayı'nın sonuç bildirgesini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale'deki Adalet Kurultayı'nın sonuç bildirgesini açıkladı. 'Korku zinciri kırıldı' diyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi: Bu düzen değişmelidir ve mutlaka değişecektir. Bu düzeni adalet ve huzur talebi ekseninde oluşacak kollektif demokratik bir güç değiştirecektir.

29.08.2017Gündem
Kendisini o koltuğa taşıyanları kötülüyor

'Kendisini o koltuğa taşıyanları kötülüyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söylerken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti örgütünde başlattığı ‘metal yorgunluğu’ tartışmasını da “Erdoğan kendi örgütünü aşağılıyor ama kimse korkudan konuşamıyor. Eğer kendisi bugün Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyorsa o koltuğa oturduktan sonra kendisini oraya taşıyanları kötülemesi kadar yanlış bir şey yok” diye yorumladı. Kılıçdaroğlu, Adalet Kurultayı sürerken bir araya geldiği gazetecilere şunları söyledi:

28.08.2017Gündem
Kılıçdaroğlu, Berberoğlunu ziyaret edecek

Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nu ziyaret edecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı'nda Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaret edecek.

28.08.2017Gündem
Adalet toplum vicdanının kalitesidir

Adalet toplum vicdanının kalitesidir

Çanakkale’deki Adalet Kurultayı’nda siyasetçiler ve vatandaşlar farklı başlıklarda adaleti sorguluyor. ‘Sosyal medyada adalet’ arayışının moderatörü olan CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’le, sosyal medyanın siyasete ve topluma etkilerini konuştuk. Pavey’e göre, empati duygusundan yoksun toplumlarda sosyal medyanın bir iletişim devrimi değil kitlesel felaket olma ihtimali daha yüksek...

27.08.2017Gündem
FETÖnün her istediğini verdin sen vatansever değilsin

FETÖ'nün her istediğini verdin sen vatansever değilsin

CHP’nin dört gün sürecek ‘Adalet Kurultayı’ dün Çanakkale Kocadere’de kurulan kampta başladı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, açılış konuşmasında “Kaç kişi gelirseniz gelin CHP olarak kaya gibi duracağız. FETÖ’nün her istediğini verdin de bu ülkenin çiftçisi, emeklisi, işsizi, taşeron işçisi istedi vermedin. Sen vatansever değilsin kardeşim” dedi. Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

26.08.2017Gündem

Yazar Sonuçları

17 soruda Büyükada’da Gizli Toplantı Davası: Hak savunucuları neden içerideler?

5 Temmuz’da ihbar üzerine Büyükada’da bir otele baskın yapıldı. Ve çeşitli sivil toplum örgütleri yöneticisi ve üyeleri gözaltına alındı. Sonra da 8’i tutuklandı. İki kişi serbest kaldı. Ben onlardan Nejat Taştan’a sordum...

14.09.2017

Türk yargısının içler acısı hali

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit 5 Eylül’de Adli Yıl açılışındaki konuşmasında hem söylediğiyle, hem de söylemediğiyle Türk yargısının içler acısı mevcut halini açık seçik ortaya koydu.

6.09.2017

Bugün Erdoğan’ın önünde eğilenler

Bu işte bir tuhaflık var. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Biz yalnız rükûda Allah’ın önünde eğiliriz” dedikçe daha çok kişi önünde eğilmeye başladı. En son Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan’ın 30 Ağustos töreninde Cumhurbaşkanı karşısında öne eğilerek selam vermesi konuşuluyor.

4.09.2017

Akşener’in partisinin adı ne olmalıdır? Erdoğan, ‘ümmetçilik’ten ‘turancılık’ kulvarına geçti

PROF. Dr. Tülay Özüermen bir mail mesajında Meral Akşener’e kuracağı partinin adı konusunda bir öneride bulunuyor:

31.08.2017

Kararnamelerle işler sağlıklı gitmez: Cumhurbaşkanlığı ve istihbarat

CUMHURBAŞKANI, makama intisabının sene-i devriyesinde, istihbarat başkanlığının doğrudan kendisine bağlanmasını, ortak ve çabuk reaksiyon verme bakımından önemli ve zorunlu olduğunu söylemiş.

30.08.2017

Çanakkale manifestosu: ‘Bu düzen değişecektir’

ADALET Kurultayı’nın son günüdeki ‘Devlette Adalet’ paneli kurultay sürecine damgasını vurdu.

29.08.2017

Erdoğan Kılıçdaroğlu’dan korkmalı mı?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti’nin “Aşil Topuğu”, zayıf noktası olarak “adalet” alanını görüyor ve oraya vururken de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı kendisinden “korktuğunu” söylüyor. Acaba Erdoğan, Kılıçdaroğlu’ndan korkar mı, korkmaz mı?

28.08.2017

CHP, AK Parti’nin zayıf noktasını sonunda buldu mu?

Bizde de vardır “Aşil Topuğu” deyimi ama pek kullanılmaz, vücudun en zayıf noktası demektir. Yunan mitolojisine göre, annesinin kutsal nehirde yıkarken suya kapılmasın diye topuğundan tuttuğu için bir tek oradan yara alabilecek Aşil, bugün Çanakkale ili sınırlarındaki antik Truva savaşının en önemli şahsiyetlerindendir.

27.08.2017