EKSTRA
MENÜ

Açlık

Açlık haberleri sayfasında güncel ve son dakika Açlık hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 14.614 Açlık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Açlık Haberleri

İnşirah Suresi Okunuşu - Elemneşrahleke Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

İnşirah Suresi Okunuşu - Elemneşrahleke Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

İnşirah Suresi Mekke döneminde inmiştir. 8 âyettir. İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu sayfamız üzerinden İnşirah suresi anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve Diyanet Meali okunabilir. Halk tarafından Elemneşrahleke suresi olarak bilinen sure hakkında tüm detaylar..

18.10.2021Namaz Sureleri
Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Mekke döneminde nazil olan Vakıa suresi 96 ayetten oluşmaktadır. Vakıa suresi anlamı ve Diyanet meali itibariyle kıyamet kopmasından ve sonrasındaki dehşet verici durumlarda insanların içinde bulundukları gruplardan bahsetmektedir. Sure hakkında hazırladığımız içeriğimizde Vakıa Suresi Türkçe Okunuşu ve Arapça yazılışı ile birlikte fazileti ve tefsiri gibi detaylı tüm bilgiler yer alıyor.

18.10.2021Namaz Sureleri
‘Açlık oyunları’ başlamak üzere

‘Açlık oyunları’ başlamak üzere

Bugüne kadar insanlık olarak ‘yediğimiz önümüzde, yemediğimiz arkamızda’ydı. Ama o günler geride kaldı. Birçok bilimsel çalışma, bolluk döneminin bittiğini, gıda krizine doğru adım adım yaklaştığımızı söylüyor. Türkiye’de de böyle bir risk var mı? ‘Dünya Gıda Günü’ nedeniyle konuyu mercek altına aldık ve gördük ki gıda krizlerinden muaf değiliz...

17.10.2021Hürriyet Pazar
Yardım edilmezse milyonlarca çocuk açlıktan ölecek

Yardım edilmezse milyonlarca çocuk açlıktan ölecek

Dünya Açlıkla Mücadele Örgütü, dünyada tahmini olarak 41 milyon insanın kıtlık içinde yaşadığını ve acilen gıda yardımına ihtiyaç duyduğunu açıkladı. Yaklaşık 811 milyon insanın da açlık sınırında yaşadığına dikkati çeken Dernek Genel Sekreteri Mathias Mögge, acil yardım edilmediği takdirde başta Afrika ülkeleri olmak üzere milyonlarca çocuğun açlıktan öleceğini söyledi.

14.10.2021Avrupa
Afganistanda büyük insanlık dramı: Çocuklar açlık yüzünden ölümle burun buruna

Afganistan'da büyük insanlık dramı: Çocuklar açlık yüzünden ölümle burun buruna!

Afganistan'ın Taliban'ın yönetimi ele geçirmesinin ardından içine girdiği kaos ortamı devam ederken ülkenin ekonomik durumdaki kötüye gidiş sürüyor. Ülkedeki doktorlar fakirlik nedeniyle çocukların açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirirken uluslararası topluma yardım çağrısı yapıyor.

14.10.2021Dünya
Zeytin Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları ve Kullanımı

Zeytin Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır? Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları ve Kullanımı

Zeytin yaprağı özü, zeytin bitkisinin yapraklarından elde edilir. Zeytin yaprağı ekstraktının anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklerine katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Bu nedenle zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır, ne işe yarar merak edilmektedir. İşte virüslere karşı bir kalkan göre üstlenen zeytin yaprağı çayının faydaları ve kullanımı.

Yıllardır yerinden kıpırdamadı... Uzmanlar uyardı: Sekiz milyon insan susuz kalabilir

Yıllardır yerinden kıpırdamadı... Uzmanlar uyardı: Sekiz milyon insan susuz kalabilir!

FSO Safer adındaki devasa boyutlarda petrol tankeri yıllardır Yemen kıyılarında terk edilmiş durumda öylece bekliyor. 360 metre uzunluğundaki tanker, çevre için büyük bir tehdit oluştururken milyonlarca insanı susuz bırakacak bir felakete de sebep olabilir. Birleşmiş Milletler dahil birçok uluslararası kurumun devrede olduğu kriz bir türlü çözülemiyor...

12.10.2021Dünya
Ottur zararı yoktur demeyin... Bitki çaylarındaki tehlike

'Ottur zararı yoktur' demeyin... Bitki çaylarındaki tehlike!

Sonbaharın yüzünü göstermesiyle her yıl olduğu gibi bitki çaylarına talep artmaya başladı. Koronavirüs, grip gibi hastalıklara karşı kendini korumak isteyen, fazla kilolarından kurtulmaya çalışan soluğu aktarların kapısında alıyor. Ancak şifa niyetine tüketilen ve masum gibi görülen bitki çayları organ kaybından ölüme kadar çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Uzmanlar, "Biri 100 defa içer hiçbir problem olmaz, başkası ilk içişinde karaciğer nakline gidecek kadar şiddetli organ hasarı yaşayabilir" uyarısıyla bitki çayları konusunda dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı...

12.10.2021Gündem
Kanadada toplu mezar skandalında flaş gelişme 300ünün ismi belirlendi

Kanada'da toplu mezar skandalında flaş gelişme! 300'ünün ismi belirlendi

Kanada’nın Saskatchewan eyaletindeki Marieval Yatılı Kilise Okulunun bahçesinde bulunan isimsiz ve resmi kayıtlarda olmayan 751 çocuk cesedi kalıntısının olduğu mezarlarda, bugüne kadar 300 kurbanın isminin belirlendiği bildirildi.

11.10.2021Dünya
Kinoa nedir Kinoa çayı faydaları nelerdir

Kinoa nedir? Kinoa çayı faydaları nelerdir?

Kinoa; kalsiyum, magnezyum, manganez, potasyum, demir, bakır ve çinko gibi mineraller, ayrıca tohumları histidin ve lizin gibi temel aminoasitler bakımından oldukça zengin bir tahıldır. Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar Orak, kinoanın faydalarını anlattı, nasıl tüketilebileceğiyle ilgili önemli bilgiler verdi. İşte, kinoa nedir, faydaları nelerdir sorusu ile birlikte kinoa çayı hakkında detaylar

11.10.2021Sağlık
Gürcistanda açlık grevini sürdüren eski cumhurbaşkanı Saakaşvilinin sağlık durumu kötüleşti

Gürcistan'da açlık grevini sürdüren eski cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin sağlık durumu kötüleşti

Gürcistan'da 1 Ekim'de gözaltına alınan eski cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin, tutulduğu hapishanede sürdürdüğü açlık grevi nedeniyle sağlık durumunun kötüleşmeye başladığı bildirildi.

11.10.2021Dünya
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeliden Boğaziçi tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'Boğaziçi' tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"na katıldı. Bahçeli, "Milli mücadelede denize süpürdüklerimiz bir kez daha kıyılarımıza çıkmanın arayışındadır. Son neferimiz son nefesinde tamam demedikçe, son namlu sükut etmedikçe bu can bu bedene dar olsun ki Türkiye'nin diz çöktüğünü hiç kimse görmeyecektir" dedi. Bahçeli, "Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. PKK'nın DHKP-C'nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır" ifadelerini kullandı.

9.10.2021Gündem
Bu yumurta mutlu bir tavuktan mı

Bu yumurta mutlu bir tavuktan mı?

Yumurta lezzeti ve doyuruculuğuyla olduğu kadar en sağlıklı besinlerden biri olarak da vazgeçemediğimiz yiyeceklerden. Alırken de genelde besleyiciliği ve doğal olması üzerinden değerlendirip seçim yapıyoruz ama işin bir de göz ardı ettiğimiz hayvan refahını koruma yönü var. Yediğimiz yumurtaların kafeslere sıkışmayan, eziyet edilmeyen tavuklardan gelmesi de önemli.

Alacakaranlık bilgisi

Alacakaranlık bilgisi

İlk kez Türkçeye çevrilen Amerikalı yazar Jenny Offill, üçüncü romanı ‘Hava Durumu’nda iklim değişikliğinin yaratacağı kıyamet beklentilerinin, politik durumun ve kişisel hayatlardaki tıkanıklığın yol açtığı endişeleri konu alıyor. Küçük parçalar halinde, didaktikliğe kaçmayan, şaşırtıcı güzellikte bir dille yazılmış ‘Hava Durumu’, çağdaş yaşamın hem ‘korkunç müziğini’ hem de ‘sessiz ışıltısını’ yakalıyor.

8.10.2021Kitap Sanat
Doğan Nedir, Ne Yer Ve Nerede Yaşar Doğan Kuşu Sesi, Hızı, Boyutları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Doğan Nedir, Ne Yer Ve Nerede Yaşar? Doğan Kuşu Sesi, Hızı, Boyutları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kuşlar arasında çok sayıda tür olduğu bilinmektedir. Bu türler arasında yırtıcı olanlar daha çok ilgi çekmektedir. Yırtıcı kuşlardan en çok dikkat çekeni ise doğandır. Doğan nedir, ne yer ve nerede yaşar? Doğan kuşu sesi, hızı, boyutları ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir tüm detayları ile derledik.

7.10.2021Araştırma
Mücadeleyi beraber yapacağız

'Mücadeleyi beraber yapacağız'

Parti grubunun ilk toplantısında ağırlıklı olarak ekonomik eleştirilerde bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bunlar da artık anladılar ki gidiyorlar, biliyorlar. Mücadeleyi beraber yapacağız. Dostlarımızla beraber yapacağız. Yeni bir sayfa açacağız” dedi.

6.10.2021Gündem
Pika sendromu (Toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı) nedir, ne eksikliği, kimlerde görülür Uzmanı açıkladı

Pika sendromu (Toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı) nedir, ne eksikliği, kimlerde görülür? Uzmanı açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde Seda Sayan'ın programına katılan ve 23 yıl önce hamileyken canı toprak çektiğini söyleyen kadın, o günden sonra her gün 2 kiloya yakın moloz yediğini açıklayarak şaşkınlığa neden olmuştu. Hamile olduğu dönemde camdan dışarı bakarken canının toprak çektiğini ifade eden genç kadın, zorlandığı için dışarı çıkamadığını ve bu süreçte evde parke altındaki kum ve betonları sökerek yediğini aktardı. Bu durumun hangi hastalığın belirtileri olduğu merak konusu olurken, tedavisi ve ne eksikliği sonucu meydana geldiği de araştırılmaya başlandı. Tıpta pika sendromu denilen toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı nedir, kimlerde görülür, tedavisi var mıdır? İşte, uzmanından pika sendromu ile ilgili tüm merak edilenlerin yanıtları...

4.10.2021Sağlık
Squid Game 2. sezon ne zaman çıkacak, olacak mı Squid Game yeni sezon bilgisi

Squid Game 2. sezon ne zaman çıkacak, olacak mı? Squid Game yeni sezon bilgisi!

Netflix’in sevilen dizisi Squid Game 2. Sezon tarihi merakla bekleniyor. Dizinin takipçileri, Squid Game 2. sezon ne zaman çıkacak, olacak mı araştırmalarına çoktan başladı bile. Peki, Squid Game 2. Sezon olacak mı, ne zaman çıkacak? İşte merak edilen soruların yanıtları…

3.10.2021Televizyon
Saakaşvili şimdi de açlık grevine başladı

Saakaşvili şimdi de açlık grevine başladı

Gürcistan’da hakkında 6 yıl gıyabı hapis cezası kararı bulunduğu halde ülkesine 8 yıl sonra geri dönen ve önceki gün gözaltına alınan eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, açlık grevine başladığını duyurdu.

3.10.2021Dünya
Muşta toplantı ve gösteri yürüyüşlerine geçici yasaklama

Muş'ta toplantı ve gösteri yürüyüşlerine geçici yasaklama

Muş Valiliği, toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

2.10.2021Gündem
Gürcistanda halk sandık başında

Gürcistan'da halk sandık başında

Gürcistan'da halk, 64 belediye başkanı ve 2 bin 68 belediye meclisi üyesini belirlemek için oy kullanmaya başladı.

2.10.2021Dünya
Dünya Çocuk Günü ne zaman 2021 İşte, Dünya Çocuk Günü ile ilgili sözler

Dünya Çocuk Günü ne zaman 2021? İşte, Dünya Çocuk Günü ile ilgili sözler

Dünya Çocuk Günü, 23 Nisan’dan sonra çocuklar için kutlanan bir diğer önemli gündür. Geleceğin temsili olarak görülen çocukların bu özel günü bu yıl hangi güne geliyor merak ediliyor. Dünya Çocuk Günü kutlamaları için belirlenen tarih, her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günüdür. Peki, bu yıl Dünya Çocuk Günü ne zaman kutlanacak? İşte, Dünya Çocuk Günü 2021 hakkında bilgiler ve Dünya Çocuk Günü ile ilgili sözler…

29.09.2021Etkinlikler
Numan Kurtulmuştan 2023 seçim mesajı

Numan Kurtulmuş'tan 2023 seçim mesajı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Milletimizin oylarıyla referandumda Türkiye, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti. Önümüzdeki 2023 seçimlerinde başbakanlık için bir oylama yapılmayacak." dedi.

28.09.2021Gündem
Valilik açıkladı: Gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak

Valilik açıkladı: Gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak

Hakkari'de basın açıklamaları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, açlık grevi, çadır kurma, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

28.09.2021Gündem
Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir, Kolesterol İçin Kullanılır Mı Keten Tohumu Ne İşe Yarar

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir, Kolesterol İçin Kullanılır Mı? Keten Tohumu Ne İşe Yarar?

Keten tohumu insan vücudu için oldukça yararlıdır. Pek çok insan, tohumun dış kabuğunun sindirilmesi zor olduğu için keten tohumu karışımını öğütülmüş keten tohumu veya keten tohumu yağı şeklinde temin eder. Peki, keten tohumunun yararları nelerdir, bahsedildiği gibi kolesterole etkileri nasıldır ve nelere iyi gelir tüm detayları ile derledik.

Üzüm sirkesinin faydaları nelerdir, ne işe yarar Üzüm sirkesi hangi hastalıklara iyi gelir... İşte detaylar

Üzüm sirkesinin faydaları nelerdir, ne işe yarar? Üzüm sirkesi hangi hastalıklara iyi gelir... İşte detaylar

Üzüm sirkesi, kuru ve yaş üzümden, üzüm şırası konsantresinden ya da uçar asit miktarı asetik asit cinsinden sınırı aşan şaraplardan elde edilen sirke çeşididir. Özellikle de çorbalarda, salatalarda ve turşu yapımında sıkça kullanılır. Üzüm sirkesi, hem iştah açıcı hem de hazmı kolaylaştırıcı bir özelliğe sahiptir. Üzüm sirkesinin faydaları nelerdir, ne işe yarar sizler için derledik.

Yeşiller’e dolaylı destek

Yeşiller’e dolaylı destek

İklim korunmasına duyarsızlığı protesto etmek için dünyanın çeşitli kesimlerinde insanlar, özellikle de gençler cuma günü sokaklara döküldü. Yaklaşık 80 ülkede bin 400’ün üzerinde protesto gösterileri düzenlendi.

27.09.2021Avrupa
Yemende hayat pahalılığı protesto edildi

Yemen'de hayat pahalılığı protesto edildi

Yemen'in güneyindeki Taiz vilayetinde yüzlerce kişi Yemen riyalindeki aşırı değer kaybı, yolsuzluk ve hayat pahalılığını protesto amacıyla gösteri düzenledi.

25.09.2021Ekonomi
PKK’nın talimatlarını, kız kardeşiyle cezaevine sokmak istemiş

PKK’nın talimatlarını, kız kardeşiyle cezaevine sokmak istemiş

Adana ve Siirt’te terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden 2’si, ev hapsi cezasına çarptırılırken, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Siirt’te gözaltına alınan E.Ö.’nün, PKK’nın pelur kağıda yazılı talimatlarını, pantolonun etiket kısmına yapıştırarak kız kardeşi Z.Ö. ile birlikte Kürkçüler F Tipi Cezaevi’nde terör suçundan hükümlü oğlu D.Ö.’ye gönderdiği belirlendi.

25.09.2021Gündem
Hüdhüd Kuşu (İbibik) Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Hüdhüd (Çavuş) Kuşu Hikayesi

Hüdhüd Kuşu (İbibik) Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Hüdhüd (Çavuş) Kuşu Hikayesi

Özellikle farklı ve şirin görüntüsü ile dikkatleri üzerine toplayan kuş türleri arasında hüdhüd kuşu gelmektedir. Aynı zamanda başındaki dikenli tüyler nedeniyle ibibik kuşu olarak da bilindiğini söylemek mümkün. Peki, Hüdhüd kuşu (ibibik) nedir ve özellikleri nelerdir? Hüdhüd (çavuş) kuşu hikayesi üzerine merak edilen bilgileri derledik.

24.09.2021Araştırma
BM Genel Sekreteri Guterres korkunç gerçeği ortaya koydu: 3 milyar kişi

BM Genel Sekreteri Guterres korkunç gerçeği ortaya koydu: 3 milyar kişi!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, her gün milyonlarca insanın yatağa aç gittiğini belirterek, "3 milyar kişi sağlıklı beslenemiyor." dedi.

23.09.2021Dünya
Zeynep Cüreklibatıra en büyük destek dedesi Cüneyt Arkından geldi

Zeynep Cüreklibatır'a en büyük destek dedesi Cüneyt Arkın'dan geldi

Cüneyt Arkın’ın torunu Zeynep Cüreklibatır da dedesinin izinden gidiyor. Türkiye’nin ilk rap filmi “Kovala”da rol alan genç oyuncuya en büyük destek dedesinden geldi.

22.09.2021Magazin
Emine Erdoğan Afrika Seyahatlerim adlı ilk kitabının tanıtımını New York’ta yaptı

Emine Erdoğan 'Afrika Seyahatlerim' adlı ilk kitabının tanıtımını New York’ta yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Afrika'ya gerçekleştirdiği seyahatlerdeki izlenim ve hatıralarını kaleme aldığı "Afrika Seyahatlerim" adlı ilk kitabının tanıtımını, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu öncesinde New York’taki Türk Evi'nde ülke liderlerinin eşleri, BM ve diğer uluslararası temsilciler ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yabancı misyon şeflerinin katıldığı programla gerçekleştirdi. Emine Erdoğan, “Bu kitap Afrika seyahatlerim öncesinde yaptığımız çok yönlü hazırlıklara, bizleri hep güler yüzleriyle karşılayan First Lady dostlarımın verdiği bilgilere, büyükelçilerimiz ve eşlerinden öğrendiklerime ve sıcak Afrika insanlarının gözlerinden okuduklarıma dayanıyor. Her birine, bana öğrettikleri için, şükran borçluyum.” ifadelerini kullandı.

21.09.2021Gündem
EMG nedir, nerede kullanılır İşte detaylar...

EMG nedir, nerede kullanılır? İşte detaylar...

Elektronöromiyografi (ENMG) veya daha yerleşmiş adı ile Elektromiyografi (EMG), elektro (elektriksel), nöro (sinir), miyo (kas) ve grafi (yazı) sinirler ve kasların elektriksel sinyallerinin yazdırılması anlamına gelmektedir. Çevrenin farkında oluşumuz ve yine çevreye uyum sağlamak için ortaya çıkan tepkilerimiz biyoelektriksel süreçlerle olabilmektedir.

KKTC’de asgari ücret brüt 4970 lira oldu

KKTC’de asgari ücret brüt 4970 lira oldu

KKTC’de her yıl iki defa belirlenen asgari ücret, yüzde 12.95 oranında artışla 1 Eylül’den itibaren brüt 4970, net 4324 lira oldu.

17.09.2021Ekonomi
Afgan tercümanlardan yürek burkan eylem: Ağızlarını bantlayıp açlık grevine başladılar

Afgan tercümanlardan yürek burkan eylem: Ağızlarını bantlayıp açlık grevine başladılar!

Taliban'ın Afganistan yönetimini ele geçirmesiyle başlayan kaos devam ederken ülkeden kaçıp yeni bir hayat kurmak isteyen Afganlar için de zor günler devam ediyor. Son olarak Kanada'ya giden ve Kanada ordusu için tercümanlık yaptıkları için hayatları tehlikeye giren Afganlar açlık grevine başladı.

16.09.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Metro ve tramvayda greve acil fren gerek

 İzmir’de olumlu bir gelişme olmamışsa ya da çözüm yolunda bir adım atılmazsa, büyük sıkıntı var. Çünkü, Büyükşehir Belediyesi Metro A.Ş. ve Türk-İş’e bağlı Demiryol İş Sendikası ile yürütülen toplu iş görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı, 22 Ekim’de grev kararı alındı.

19.10.2021

Süper besinleri tanıyalım

Dengeli ve yeterli beslenmek için sofralarımızda mutlaka yer vermemiz gereken süper besinlere göz atalım. Hem bedensel hem de zihinsel sağlığımızda fark yaratacaklar.

16.10.2021

‘Sen bir hiçsin’

Sevgili okuyucularım, bugün yine beni çok etkileyen gerçek bir yaşamöyküsünü daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Güneydoğu Anadolu kültürü içinde “Sen bir hiçsin” mesajıyla büyüyen Öznur’un hikâyesi bu.

9.10.2021

Asgari ücret KKTC’de Türkiye’yi geçti

Önlenemeyen hayat pahalılığı ve vergi kesintilerinden ötürü eline geçen para kuşa dönen 10 milyona yakın asgari ücretli şimdiden aralıkta toplanacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan çıkacak karara odaklandı.

1.10.2021

Sosyal medya depresyonu

ÖNCE şu bilginin altını dikkat ve önemle çizelim: ÇOCUK VE GENÇLERİMİZİN RUH SAĞLIĞINI İLGİLENDİREN SORUNLARDA CİDDİ BİR ARTIŞ VAR! Bu endişe verici gelişmenin pandemi sürecinde daha da zirve yaptığı konusunda bizim uzmanlar da fikir birliği içindeler. Ruh sağlığı uzmanları, çocuk ve gençlerde eskiye oranla özellikle “DEPRESYON”a, “KAYGI BOZUKLUĞU”na ve “TAKINTI MERKEZLİ RUHSAL SORUNLAR”a daha sık rastlandığına işaret ediyorlar. Ayrıntılara gelince...

30.09.2021

Güçlü bir bağışıklık için... Bilgi kirliliğine son

Prof. Dr. Murat Baş, küresel bir bağışıklık krizi yaşandığını söylüyor. Yeni kitabında, bu krizle mücadelede bağışıklığı doğru beslemenin önemine değinen Baş “Özel bir diyetle COVID-19 da dahil birçok hastalığı daha kolay ve daha az yan etkiyle atlatabiliriz” diyor.

25.09.2021

İnsanlığın lokomotifi: Merak

İnsanlar bana göre ikiye ayrılır: Merak edenler, merak etmeyenler!

24.09.2021

Aşı karşıtlığı büyük sorun

HER gün yayınlanan Türkiye Kovid-19 haritası özellikle son iki haftadır artan ölüm oranıyla dikkat çekiyor.Aşı ile önlenebilen bir hastalık yüzünden nasıl bu kadar çok insanımızı kaybediyoruz?Bu soruya yanıt bulmaya çalıştık.

20.09.2021

Zihnin oyunları

Kızıyla yaşayan 80 yaşında bir adam artık zihninin kendisine oynadığı oyunlarla bir labirentin içinde kaybolmaya başlamıştır; ne gerçek ne hayal, anlamakta güçlük çeker. Florian Zeller’ın, kendi tiyatro oyunundan sinemaya uyarladığı ‘Baba’da muhteşem bir portre çizen Anthony Hopkins, bu yıl En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını almıştı.

18.09.2021

En gariban bizim emekliler

Türkiye’deki emeklilerin dünyanın en yoksul kesimi arasında yer aldığı uluslararası rapor ile belgelendi.

17.09.2021