MENÜ

Açıköğretim

Açıköğretim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Açıköğretim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.505 Açıköğretim haberi bulunmuştur.

Uzaktan eğitim öğrenci ile öğretmenin fiziksel olarak aynı ortamda olmaması durumunda kullanılan eğitim teknolojilerindendir. Eğitim teknolojisi tarafından incelenen bir fenomendir ve bu alanın eğitim bilimlerine yaptığı en büyük katkıdır. Uzaktan eğitim ile öğretmenler ve öğrenciler asenkron uzaktan eğitim(kendi seçtiği zamanlarda basılı veya elektronik ortamların el değiştirmesi) veya senkron uzaktan eğitim (eş zamanlı iletişimi sağlayan teknolojiler ile etkileşim) yöntemlerinden uygun ve mümkün olanını kullanarak eğitim çalışmalarını yürütebilirler.

 

Açıköğretim Haberleri

Survivor Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında

Survivor Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında?

Survivor yarışmasının sevilen isimlerinden Yunus Emre Özden'in izleyenler tarafından kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki Survivor Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında? İşte ünlüler takımı yarışmacısının biyografisi

29.05.2020Televizyon
AÖF final sınav tarihleri ne zaman 2020 AÖF final sınavları nasıl yapılacak

AÖF final sınav tarihleri ne zaman? 2020 AÖF final sınavları nasıl yapılacak?

AÖF final sınavları için heyecan giderek artıyor. Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında bahar dönemi vize sınavları online olarak yapıldı. Kurum yaptığı açıklamada final tarihlerini ve sınavın nasıl yapılacağını duyurdu. Peki Anadolu Üniversitesi AÖF final sınav tarihi ne zaman?

28.05.2020Gündem
Survivor Yunus Emre kimdir, sevgilisi kim Survivor Yunus Emrenin sevgilisinin adı Belisa mı

Survivor Yunus Emre kimdir, sevgilisi kim? Survivor Yunus Emre'nin sevgilisinin adı Belisa mı?

Survivor 89. bölüm fragmanın ardından Gönüllüler yarışmacısı Yunus Emre'nin sevgilisi merak konusu oldu. Arkadaşının selam haberine 'Kim selam söyledi, Belisa mı? Kanka hangisi diyeceğim şimdi...' yanıtını veren Yunus Emre'nin özel hayatına dair detaylar yeniden gündem oldu. Peki, Survivor Yunus Emre kimdir, sevgilisi kim? Survivor Yunus Emre'nin sevgilisinin adı Belisa mı?

27.05.2020Televizyon
Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında, nereli

Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında, nereli?

Survivor yarışmasına sonradan katılan ve başarılı performansı ile dikkat çeken isimlerinden Yunus Emre son haftalara gelindikçe izleyiciler tarafından internette aranan isimler arasında yerini alıyor. Peki Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında, nereli?

26.05.2020Televizyon
Survivor Yunus Emre Özden kimdir, nereli, kaç yaşında Survivor Yunusun hayatıyla ilgili bilgiler

Survivor Yunus Emre Özden kimdir, nereli, kaç yaşında? Survivor Yunus'un hayatıyla ilgili bilgiler

Survivor Yunus Emre olarak tanınan 'Yunus Emre Özden' gerek hırslı yapısıyla gerekse adadaki diyaloglarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Daha önce Gönüllüler takımında yarışan Yunus Emre'nin kendi adalarına gelen eski takım arkadaşlarına sınır çizmesi ve 'burnuma kötü kokular' geliyor sözleri sosyal medyaya da damga vurdu. Survivor Yunus Emre, son günlerde artan performansıyla adından söz ettiriyordu. Peki, Survivor Yunus Emre Özden kimdir, nereli, kaç yaşında? Survivor Yunus'un hayatıyla ilgili bilgiler

22.05.2020Televizyon
AÖF final sınavı ne zaman AÖF bahar dönemi final sınavları nasıl olacak 2020 AÖF final tarihleri

AÖF final sınavı ne zaman? AÖF bahar dönemi final sınavları nasıl olacak? 2020 AÖF final tarihleri

AÖF İşletme ve İktisat fakülteleri 2019-2020 bahar dönemi final sınavı tarihleri Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama ile belli oldu. Corona virüsü nedeniyle online yapılan vize sınavlarının ardından binlerce AÖF'lü öğrenci final sınavlarına da dijital katılım sağlayacak. Anadolu Üniversitesi'nin AÖF final sınav tarihlerini duyurmasının ardından, sınavlara hazırlanan öğrencilerin gözü AÖF final sınav tarihlerine çevrildi. Peki, AÖF final sınavı ne zaman? AÖF bahar dönemi final sınavları nasıl olacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

21.05.2020Gündem
ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde (ATA AÖF) öğrenim gören öğrenciler, bahar dönemi vize sınavlarının online şekilde yapılmasının ardından, bu kez de sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Sınavlara katılım sağlayan binlerce öğrenci, sonuç açıklama tarihini sorguluyor. Peki, ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

21.05.2020Gündem
ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanır ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı

ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanır? ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı?

ATA AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde eğitim gören öğrenciler bahar dönemi vize sınavları yapıldı. Online olarak yapılan sınavın ardından kurum soruları ve cevapları erişime açtı. Sınav soruları ve cevapları LMS üzerinden yayınlandı. Peki ATA AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.05.2020Gündem
AÖF final sınavı tarihi ne zaman AÖF final sınavları nasıl olacak, online mi olacak Açıklama geldi

AÖF final sınavı tarihi ne zaman? AÖF final sınavları nasıl olacak, online mi olacak? Açıklama geldi

AÖF final sınavlarıyla ilgili Anadolu Üniversitesi'nden açıklama yapıldı. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Sistemi bünyesindeki Açıköğretim, İşletme ve İktisat fakültelerinin 2019-2020 bahar dönemi dönem sonu sınavlarının tarihinin verildiği açıklamada, sınav süreciyle ilgili bilgiler verildi. Peki, AÖF final sınavı ne zaman? AÖF sınavları nasıl olacak, online mi olacak? İşte, AÖF final sınavı tarihi ve AÖF sınavıyla ilgili detaylar.

15.05.2020Gündem
ATA AÖF online sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

ATA AÖF online sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Erzurum'da bulunan Atatürk Üniversitesi'nin açıköğretim sisteminde eğitimlerine devam eden binlerce kişi, ATA AÖF sınav sonuçları için geri sayıma başladı. Atatürk Üniversitesi'nin yapacağı değerlendirmenin ardından erişime açılacak olan ATA AÖF online sınav sonuçları, internet üzerinden öğrenilebilecek. Öğrenciler de sonuç tarihini yoğun şekilde sorguluyor. Peki, ATA AÖF online sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.05.2020Eğitim
AÖF final sınavı ne zaman

AÖF final sınavı ne zaman?

Açıköğretim Sistemi (AÖF) bünyesindeki Açıköğretim, İşletme ve İktisat fakültelerinde öğrenim gören 1 milyonu aşkın öğrenci için 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerinde internet üzerinden yapılan bahar dönemi ara sınavları başarıyla tamamlandı. Gözler şimdi AÖF Bahar Dönemi final sınavının tarihlerinde. Peki, AÖF final sınavı ne zaman?

15.05.2020Gündem
ATA AÖF online sınav sonuçları 2020 ne zaman açıklanır

ATA AÖF online sınav sonuçları 2020 ne zaman açıklanır?

Alınan kararlar doğrultusunda uzaktan sınav sürecine geçiş yapan ATA AÖF, online sınav sürecini devam ettiriyor. 4 mayıs 2020 tarihinde başlayan 2019-2020 bahar vize sınav programı, 15 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Peki, ATA AÖF online sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

13.05.2020Eğitim
AÖF ara sınav sonuçları açıklandı AÖF 2020 final sınavları ne zaman yapılacak

AÖF ara sınav sonuçları açıklandı! AÖF 2020 final sınavları ne zaman yapılacak?

AÖF sınav sonuçları öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları online olarak 18 Nisan ve 7 Mayıs tarihleri aralığında yapıldı. Öğrencilere daha önceki sınavlarda olduğu gibi her bir ders için 20 soru soruldu ve cevaplamak için 30 dakika süre verildi. Ara sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından final için heyecan başladı. AÖF final sınavları ne zaman yapılacak?

11.05.2020Gündem
AÖF sınav sonuçları açıklandı 2020 - AÖF bahar dönemi sınav sonucu sorgulama

AÖF sınav sonuçları açıklandı 2020 - AÖF bahar dönemi sınav sonucu sorgulama

AÖF sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. 8 Nisan-7 Mayıs tarihlerinde online gerçekleşen Anadolu Üniversitesi AÖF İktisat ve İşletme Fakültelerinin Bahar Dönemi Ara Sınav sonuçları AÖF sınavı sonucu sorgulama ekranı üzerinden ilan edildi. 20 günde internet tabanlı gerçekleşen AÖF vize sonuçları öğrenci bilgileri girilerek sorgulanabilecek. Sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler şimdi AÖF sonuçları nasıl öğrenilir? sorusuna yanıt arıyor. İşte, 2020 AÖF sınav sonucu sorgulama ekranı ve AÖF sınav sonuçlarıyla ilgili detaylar.

8.05.2020Gündem
Son dakika... Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı istifa etti

Son dakika... Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı istifa etti

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını sunduğunu açıkladı.

8.05.2020Haber
Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında, nereli

Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında, nereli?

Survivor yarışmasının dikkat çeken isimlerinden biri olan Yunus Emre Özden kişisel bilgileri merak edilen isimler arasında yerini alıyor. Peki Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında, nereli?

7.05.2020Kelebek
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi AÖF İktisat ve İşletme Fakültelerinin Bahar Dönemi Ara Sınavları 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerini kapsayan süreçte internet tabanlı ortamlarda ve kişiye özel olarak yapılacak. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.05.2020Gündem
Online AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Online AÖF sınavı için son gün ne zaman

Online AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Online AÖF sınavı için son gün ne zaman?

Online AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Koronavirüsü önlemleri kapsamında AÖF bahar dönemi ara sınavları online sistem üzerinden devam ediyor. Anadolu Üniversitesi AÖF bahar dönemi ara sınavları 20 günlük süreçte tamamlanacak. İlk kez yapılan online sınavla ilgili soru işaretlerine yanıt arayan açıköğretimliler bir yandan da sonuç tarihini araştırıyor. Peki, online AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Online AÖF sınavı için son gün ne zaman?

5.05.2020Gündem
Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında Yunus Emre Özden nereli

Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında? Yunus Emre Özden nereli?

Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında? soruları araştırılıyor. TV 8 ekranlarında haftanın yedi günü yayınlanan yarışmada Ünlüler Takımı ve Gönüllüler Takımı arasında kıran kırana bir rekabet yaşanıyor. Gönüllüler Takımından Ünlüler Takımına geçen Yunus Emre Özden’in hayatı merak ediliyor.

5.05.2020Televizyon
AÖL sınavları ne zaman

AÖL sınavları ne zaman?

Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2. dönem sınavları Corona virüsüne karşı alınan tedbirler neticesinde ertelenmişti. Binlerce açık lise öğrencisi şimdi sınav tarihini sorguluyor. Peki, AÖL sınavları ne zaman yapılacak? Açıköğretim lisesi sınavları ne zaman?

3.05.2020Gündem
AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 AÖF vize sınavları ne zaman bitecek

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 AÖF vize sınavları ne zaman bitecek?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi vize sınavları online sistem üzerinden gerçekleşiyor. Korona virüsü nedeniyle internet üzerinden organize edilen AÖF sınavları devam ederken, sonuçların açıklanacağı tarih AÖF'lü öğrencilerin gündemine gelmeye başladı. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıköğretim Fakültesi (AÖF) vize sınavları ne zaman bitecek? İşte, AÖF sınav tarihleri ve AÖF sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

1.05.2020Gündem
Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında

Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında?

Survivor yarışmacısı Yunus Emre Özden kimdir ve kaç yaşında soruları yarışmayı takip eden izleyiciler tarafından merak ediliyor. Yayınlanan fragmanın ardından Yunus Emre Özden'in biyografisi internette aranan konular arasında. Peki Survivor yarışmacısı Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında?

1.05.2020Televizyon
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖF online sınavı nasıl yapılır

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF online sınavı nasıl yapılır?

Anadolu Üniversitesi AÖF İktisat ve İşletme Fakültelerinin Bahar Dönemi Ara Sınavları 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerini kapsayan süreçte internet tabanlı ortamlarda ve kişiye özel olarak yapılacak. Sınav sürecinin start alması ile birlikte bu kez de sonuçlara odaklanıldı. Yapılan değerlendirmelerin ardından sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.04.2020Gündem
Survivor Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında

Survivor Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında?

Survivor yarışmacısı Yunus Emre Özden kimdir ve kaç yaşında soruları yarışmayı takip eden izleyiciler tarafından merak ediliyor. Yayınlanan fragmanın ardından Yunus Emre Özden'in biyografisi internette aranan konular arasında. Peki Survivor yarışmacısı Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında?

28.04.2020Televizyon
Survivor Yunus Emre kimdir, nereli Yunus Emre Özden kaç yaşında

Survivor Yunus Emre kimdir, nereli? Yunus Emre Özden kaç yaşında?

Survivor yarışmacıları arasında yer alan Yunus Emre Özden’in hayatı merak ediliyor. Survivor Yunus Emre kimdir, nereli? TV 8’de haftanın yedi günü ekrana gelen yarışmada Ünlüler Takımı ve Gönüllüler Takımı arasında kıran kırana bir mücadele yaşanıyor. İşte Gönüllüler Takımında olan daha sonra Ünlüler Takımına geçen Yunus Emre Özden ile ilgili merak edilenler…

26.04.2020Televizyon
ATA AÖF vize sınavı ne zaman ATA AÖF bahar dönemi sınavı nasıl olacak

ATA AÖF vize sınavı ne zaman? ATA AÖF bahar dönemi sınavı nasıl olacak?

Corona virüsü nedeniyle, birçok sınavın tarihinin ertelenmesinin ardından, Atatürk Üniversitesi'nden Açıköğretim Fakültesi vize sınavlarıyla ilgili açıklama geldi. Normal zamanda yüz yüze yapılması planlanan ATA AÖF bahar dönemi vize sınavlarının online gerçekleşeceği duyurularak ATA AÖF vize sınav tarihi açıklandı. Ayrıca, öğrenciler için sınav sistemiyle ilgili de bir video paylaşıldı. Peki, ATA AÖF vize sınavı ne zaman? ATA AÖF bahar dönemi sınavı nasıl olacak? İşte, ATA AÖF vize sınavları hakkında ayrıntılı bilgiler...

21.04.2020Gündem
Açık öğretim sınavları ertelendi

Açık öğretim sınavları ertelendi

MEB tarafından yapılan açık öğretim okulları sınav tarihleri ertelendi.

21.04.2020Eğitim
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖF 2020 sınav tarihleri

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF 2020 sınav tarihleri

 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi bünyesinde yer alan Açıköğretim Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi'nin 2019-2020 bahar dönemi sınavları online ortamda yapılmaya başlandı. Sınavların başlamasıyla birlikte bu kez de sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.04.2020Gündem
AÖL sınavları ne zaman Açık Lise 2. dönem sınavları ne zamana ertelendi İşte güncel takvim

AÖL sınavları ne zaman? Açık Lise 2. dönem sınavları ne zamana ertelendi? İşte güncel takvim

Koronavirüs önlemleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi sınavlarının ertelendiğini açıklamıştı. AÖL sınavlarının ileri bir tarihe alınmasının ardından, Açıköğretim Lisesi öğrencileri söz sonusu sınavın ne zaman düzenleneceğini ve AÖL güncel sınav takvimini araştırmaya başladı. Peki, AÖL sınavları ne zaman? Açık Lise 2. dönem sınavları ne zamana ertelendi? İşte, Açık Öğretim Listesi 2. dönem sınav tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

18.04.2020Eğitim
AÖF sınav girişi internetten nasıl yapılır Açıköğretim (AÖF) bahar dönemi vize sınavı giriş ekranı

AÖF sınav girişi internetten nasıl yapılır? Açıköğretim (AÖF) bahar dönemi vize sınavı giriş ekranı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi vize sınavları 18 Nisan Cumartesi günü başladı. Koronavirüsü önemleri kapsamında AÖF bahar dönemi ara sınavları AÖF online sistem üzerinden gerçekleşecek. Öğrenciler, AÖF giriş ekranı üzerinden bağlantıyı tıklayarak AÖF sınav sistemi üzerinden kendilerine yönetilen sorulara yanıt arayacak. Peki, AÖF sınav girişi internetten nasıl yapılır? AÖF vize sınavı nasıl olacak? İşte, Açıköğretim bahar dönemi vize sınavı giriş ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

18.04.2020Gündem
AÖF sınavları nasıl yapılacak AÖF online sınav giriş ekranı ve bilgileri

AÖF sınavları nasıl yapılacak? AÖF online sınav giriş ekranı ve bilgileri

Anadolu Üniversitesinin Açıköğretim Fakültesi için aldığı tedbirlerden birisi olan AÖF online sınav süreci, 18 Nisan Cumartesi günü resmen başladı. AÖF programlarında eğitim görmekte olan öğrenciler, AÖF online sınav giriş ekranı aracılığıyla dönemlerini tamamlamaya yönelik sınav süreçlerini devam ettirecek. Sisteme, E-Posta adresleri ve TC Kimlik Numaraları ile giriş yapabilecek olan AÖF öğrencileri, 7 Mayıs tarihine kadar sınavlarını tamamlayabilecek. Peki, AÖF online sınav girişi nasıl yapılır? İşte, o detaylar

18.04.2020Eğitim
Açıköğretim sınavları internetten yapılacak

Açıköğretim sınavları internetten yapılacak

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Öğrencilerin bu zorlu süreçte sınavlarda bir araya gelmesi salgın riskini arttıracağından, Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen yazılımlarla internet tabanlı sınav sistemini geliştirdik. Bu sistemle öğrenciler kolay ve anlaşılır bir arayüz eşliğinde sınavlarına girebilecek” dedi.

17.04.2020Eğitim
Yükseköğretim düzenlemelerini içeren kanun Resmi Gazetede yayımlandı

Yükseköğretim düzenlemelerini içeren kanun Resmi Gazete'de yayımlandı

Yılda iki kez yapılabilen doçentlik başvuru sayısı arttırılarak bekleme süresi azaltılacak. Açıköğretim öğrencileri, katkı payı veya öğrenim ücretini ödemesi ve her dönem başında kaydını yenilemesi şartıyla öğrencilik haklarından yararlanacak. Üst üste dört dönem bu şartları sağlamayanların ilişiği, ilgili programdan kesilecek. Vakıf üniversitelerinde çalışan öğretim elemanlarının mali hakları, devlet üniversitelerinde çalışan emsalleriyle eşitlenecek.

17.04.2020Eğitim
Yükseköğretim ve sağlıkta şiddet düzenlemelerini içeren kanun Resmi Gazetede

Yükseköğretim ve sağlıkta şiddet düzenlemelerini içeren kanun Resmi Gazete'de

Sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik düzenleme ile Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamayan eğitimlerin telafisine ilişkin düzenlemeyi de içeren Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan sağlık personeline karşı görevleri sebebiyle işlenen, Türk Ceza Kanunu'nda yer alan kasten yaralama, tehdit, hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarında ilgili kanunlara göre tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılacak.

16.04.2020Gündem
YÖK Başkanı TBMMden geçen yasayı yorumladı

YÖK Başkanı TBMM'den geçen yasayı yorumladı

YÖK Başkanı Saraç, "Meclisimizden geçen yükseköğretimle ilgili maddeler, aslında sistemin gittikçe daha sağlam bir zemine oturduğunun göstergesi. Pek çok alanda ilkler ve iyileştirmeler barındırıyor. Bu süreç, elbette devam edecek. YÖK, ilaç, aşı, tohum gibi stratejik projelerde birden fazla üniversitenin katılımıyla ortak araştırma merkezi kurabilecek. Bu model, Türkiye için ilk defa uygulanacak. Ar-Ge kapsamındaki projelerde istihdam edilecek doktoralı araştırmacıların ücretlerinin arttırılması, ülkenin araştırma kapasitesini ve araştırmaların kalitesini arttıracak" dedi.

16.04.2020Eğitim
Son dakika haberler: YÖK Başkanı Saraçtan flaş açıklamalar

Son dakika haberler: YÖK Başkanı Saraç'tan flaş açıklamalar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Yükseköğretim Kurulu Kanunu'na ilişkin, "Bu noktada da önemli bir adım atılıyor. İlaç, aşı, tohum gibi stratejik önem taşıyan projelerin desteklenmesi için alanında temayüz etmiş birden daha fazla üniversitenin güç, bilgi ve tecrübelerini birleştirebilecekleri 'ortak araştırma merkezi' kurulması öngörülmektedir. Bu model Türkiye için ilk defa uygulanacaktır" dedi.

16.04.2020Gündem
Son dakika: Mecliste kabul edildi Yaz tatilinde eğitime devam

Son dakika: Meclis'te kabul edildi! Yaz tatilinde eğitime devam

Son dakika haberine göre; Üniversitelerde, ilk ve orta öğretimde yaz tatilinde eğitim verilecek. Öğretmenlerin 2 aylık yaz tatili kısaltılabilecek.

15.04.2020Gündem
Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında Survivorda takım değiştiren Yunus Emrenin hayatına dair bilgiler

Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında? Survivor'da takım değiştiren Yunus Emre'nin hayatına dair bilgiler

Survivor 2020'nin 46. bölüm konsey toplantısında ünlüler takımında Berkan ve gönüllüler takımından Yunus Emre takım değiştirdi. Survivor 2020'ye sonradan katılan Yunus Emre, 47. bölüm itibariyle Ünlüler takımında yer alacak. Peki, Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında? Survivor'da takım değiştiren Yunus Emre'nin hayatına dair bilgiler

15.04.2020Televizyon
Yükseköğretimde yeni düzenlemeler TBMM’de oylanıyor

Yükseköğretimde yeni düzenlemeler TBMM’de oylanıyor

TBMM Genel Kurulunda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yapılamayan eğitimlerin telafisi ve yükseköğretimde düzenlemeyi de içeren Yükseköğretim Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 15 maddeden oluşan birinci bölümü kabul edildi. İkinci bölümün de görüşülmesi tamamlandı, teklifin tamamı bugün oylanacak.

15.04.2020Eğitim
AÖF online sınavı nasıl olacak AÖF sınav tarihleri ne zaman

AÖF online sınavı nasıl olacak? AÖF sınav tarihleri ne zaman?

AÖF sınav takvimi ile ilgili kurum tarafından açıklama yapıldı. AÖF sınavları ne zaman yapılacak? Sorusu yayınlanan duyuru ile yanıt buldu. Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında eğitimlere uzaktan devam eden kurum, bahar dönemi ara sınavlarının da online olacağını duyurdu. Sınavlarda her bir ders için 20 soru sorulacak. Öğrencilere her bir ders için 30 dakika süre verilecek.

15.04.2020Eğitim
AÖL sınavı ne zaman AÖL sınav tarihi 2020

AÖL sınavı ne zaman? AÖL sınav tarihi 2020

Binlerce kişinin eğitimlerini sürdürdüğü Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınavları ile araştırılmaya devam ediliyor. Pek çok vatandaşın merakla araştırdığı AÖL sınav tarihi konusunda açıklama yapan Millî Eğitim Bakanlığı, sınav tarihleri ile ilgili yeni detayları kamuoyu ile paylaştı. Peki, AÖL sınavı ne zaman yapılabilecek? İşte, o konu hakkında vatandaşların merakla araştırdığı bazı bilgiler

13.04.2020Eğitim
Yükseköğretimde yeni düzenlemeler komisyonda kabul edildi

Yükseköğretimde yeni düzenlemeler komisyonda kabul edildi

Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamayan eğitimlerin telafisi, üniversitelerin bilimsel araştırma faaliyetlerinin desteklenmesi ve vakıf üniversitelerine ilişkin yeni düzenlemeleri de içeren Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Mili Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi. Buna göre, yılda iki kez yapılabilen doçentlik başvuru sayısı arttırılarak bekleme süresi azaltılacak. Açıköğretim öğrencileri, katkı payı veya öğrenim ücretini ödemesi ve her dönem başında kaydını yenilemesi şartıyla öğrencilik haklarından yararlanacak.

11.04.2020Eğitim
AÖF sınavı ne zaman AÖF bahar dönemi sınavları ertelendi mi İşte sınav takvimi

AÖF sınavı ne zaman? AÖF bahar dönemi sınavları ertelendi mi? İşte sınav takvimi

Ülkemizde alınan corona virüsü önemleri kapsamında, birçok sınavın ertelenmesinin ardından, AÖF'lü öğrencilerin gündemine güncel sınav takvimi geldi. Sınavlara hazırlananlar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi sınavlarının ne zaman yapılacağı merakla araştırılıyor. Peki, AÖF sınavı ne zaman? AÖF bahar dönemi sınavları ertelendi mi? İşte AÖF 2020 sınav takvimi ve konuyla ilgili bilgiler.

10.04.2020Gündem
İmamoğluna tehdit mesajı gönderen zanlının ifadesi ortaya çıktı

İmamoğlu'na tehdit mesajı gönderen zanlının ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tehdit maili gönderdiği gerekçesiyle tutuklanan Tuna G.'nin ifadesinde, "Eleştirilerim hiçbir şekilde dikkate alınmadığı için Ekrem İmamoğlu'nun dikkatini çekmek amacıyla söz konusu maili gönderdim" dediği öğrenildi.

10.04.2020Gündem
Yükseköğretimde yeni düzenlemeler

Yükseköğretimde yeni düzenlemeler

AK Parti milletvekilleri, Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni, Meclis Başkanlığına sundu.

8.04.2020Eğitim
Açıköğretim öğrencileri evlerinde sosyalleşiyor

Açıköğretim öğrencileri evlerinde sosyalleşiyor

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Sistemi bünyesinde oluşturulan "Çevrimiçi Öğrenci Toplulukları" ile öğrenimin yanında öğrencilerin evlerinden çıkmadan çeşitli sosyal aktivitelere katılmalarına olanak sunuyor.

6.04.2020Teknoloji
MEB, LGS ile ilgili merak edilenleri yanıtladı

MEB, LGS ile ilgili merak edilenleri yanıtladı

MEB, LGS ile ilgili sıkça sorulan soruları ve yanıtlarını, bakanlığın internet sitesinde yayımladı. Yanıtlananlar arasında, LGS’ye başvurular, oturumların içeriği, sınavın uygulanışı gibi konulardaki sorular yer aldı.

4.04.2020Eğitim
Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman MEB AÖL sınavları ne zaman yapılacak

Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman? MEB AÖL sınavları ne zaman yapılacak?

AÖL 2. dönem sınavları için geri sayım sürüyor. Türkiye genelinde binlerce öğrencinin eğitimlerini sürdürebilmek için dışarıdan katılım gösterdiği AÖL sınavları çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, MEB AÖL sınavları ne zaman yapılacak? Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman?

2.04.2020Gündem
Koronavirüs nedeniyle evde kalmak günlük teknoloji kullanımını artırıyor

'Koronavirüs nedeniyle evde kalmak günlük teknoloji kullanımını artırıyor'

Sosyal medya uzmanı Deniz Unay, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde evde geçirilen zamanın teknoloji kullanımını da etkilediğini belirterek, "İnsanların pandemiden önce günlük ortalama kullanımları 4 saat civarındaydı ama şu an yaklaşık 8 saatin üzerinde sosyal medya ve teknoloji bağımlılığı ile iç içe yaşıyoruz." dedi.

31.03.2020Teknoloji
AÖF sınavları ertelendi mi AÖF bahar dönemi vize sınavları ne zaman

AÖF sınavları ertelendi mi? AÖF bahar dönemi vize sınavları ne zaman?

AÖF vize sınavları için geçtiğimiz günlerde herhangi bir ertelemenin söz konusu olmadığını öğrencileri ve kamuoyu ile paylaşan Anadolu Üniversitesi, dün yaptığı yeni açıklama ile birlikte, yüz binlerce kişinin heyecanla yanıtını merak ettiği 'AÖF sınavları ertelendi mi?' ve 'AÖF sınavı nasıl yapılacak? sorularına yanıt verdi. Peki, AÖF bahar dönemi vize sınavları ne zaman? AÖF sınavları ertelendi mi?

31.03.2020Gündem