EKSTRA
MENÜ

Açık Hava

Açık Hava haberleri sayfasında güncel ve son dakika Açık Hava hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 31.352 Açık Hava haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Açık Hava Haberleri

Ankarada AKM Millet Bahçesi, 28 Ekimde açılacak

Ankara'da AKM Millet Bahçesi, 28 Ekim'de açılacak

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da 760 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan; Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binası, Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumu'nu da içine alan AKM Millet Bahçesi'nin 28 Ekim'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle açılacağını söyledi.

27.09.2021Gündem
Olimpiyat şampiyonu milli sporcumuz Mete Gazoz dünya dördüncüsü oldu

Olimpiyat şampiyonu milli sporcumuz Mete Gazoz dünya dördüncüsü oldu

Milli sporcumuz Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda bronz madalya maçında Brady Ellison’a 6-2 yenilerek dördüncü oldu.

26.09.2021Diğer
Balkan kızı Suzan Kardeş baştan sona bir hikaye: Kumpanyalar, fotoromanlar, makyaj odasında şarkılar...

Balkan kızı Suzan Kardeş baştan sona bir hikaye: Kumpanyalar, fotoromanlar, makyaj odasında şarkılar...

Sezen Aksu, ona ilk albümünü çıkarırken boşuna, “Sen bir hikayesin!” dememiş; Yugoslavya döneminde Kosova’da dünyaya geliyor, altı yaşındayken İstanbul’a taşınıyorlar. İş hayatına 13 yaşında babasının köftecisinde başlıyor, oradan güzellik sektörüne, setlere, sonra kamera arkasından bizzat sahnelere geçiyor… Bir dönem evini meyhaneye dönüştürüyor… Hayatının her dönemi gerçekten bir ‘hikaye’ olan, Balkan ezgilerinin en sevilen seslerinden Suzan Kardeş ile geçmişe gittik...

26.09.2021Gündem
Kültür-sanat aşkına... Seç, beğen, git

Kültür-sanat aşkına... Seç, beğen, git!

Açık hava konserleri, sergiler ve festivaller tüm hızıyla devam ediyor. Bu hafta ister Gülşen, ister rock grubu Nekropsi’nin konserini izleyin. Yeni mezun sanatçı adaylarının eserlerine yer veren BASE’in düzenlediği karma sergiyi de kaçırmayın. En yeni kültür-sanat etkinliklerinden seçme bir rehber hazırladık.

Sanatçıların gözünden ‘BURASI’ İstanbul

Sanatçıların gözünden ‘BURASI’ İstanbul

İzleyicinin İstanbul’u canlı-cansız tüm öğeleriyle bir bütün olarak görmesini amaçlayan ‘BURASI’ sergisi çağdaş sanatçıların ve ustaların bu şehirden ilham alan eserlerini bir araya getiriyor. Serginin sanatçılarına ‘onların İstanbul’unu’ sorduk. Kimi Boğaz’da vakit geçirmeyi, kimi Kapalıçarşı’yı gezmeyi, kimi de çay bahçelerinde oturmayı özlediğini anlattı...

Son Dakika: Milli sporcular Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz dünya üçüncüsü oldu

Son Dakika: Milli sporcular Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz dünya üçüncüsü oldu

ABD'deki Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda Mete Gazoz ile Yasemin Ecem Anagöz'ün oluşturduğu Klasik Yay Karışık Milli Takımı, Japonya'yı 6-2 yenerek bronz madalya kazandı.

24.09.2021Futbol
Bukoleon Sarayında sarnıç ve en eski çeşme keşfi

Bukoleon Sarayı'nda sarnıç ve en eski çeşme keşfi

İstanbul Fatih'te bulunan Bizans dönemine ait Bukoleon Sarayı'nda başlayan kazı ve restorasyon çalışmaların İstanbul'un en eski çeşmesinin bulunduğu belirtildi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat "Hızlı bir şekilde alanın toprağını kaldırdık ve mimari olarak bütün program yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı" dedi.

24.09.2021Haber
Son dakika... Bukoleon Sarayında yeni keşif: İstanbulun en eskisi

Son dakika... Bukoleon Sarayı'nda yeni keşif: İstanbul'un en eskisi!

İstanbul Fatih'te bulunan Bizans dönemine ait Bukoleon Sarayı'nda başlayan kazı ve restorasyon çalışmaların İstanbul'un en eski çeşmesinin bulunduğu belirtildi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat "Hızlı bir şekilde alanın toprağını kaldırdık ve mimari olarak bütün program yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı" dedi.

24.09.2021Gündem
Üç milli okçumuz çeyrek finalde Mete Gazoz...

Üç milli okçumuz çeyrek finalde! Mete Gazoz...

ABD'de düzenlenen Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda klasik yay kategorisinde üç milli sporcu çeyrek finale çıktı.

24.09.2021Diğer
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABD ziyareti sonrası çok önemli açıklamalar S-400, ABD ile ilişkiler, CHPye sert eleştiri, fahiş fiyat...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD ziyareti sonrası çok önemli açıklamalar! S-400, ABD ile ilişkiler, CHP'ye sert eleştiri, fahiş fiyat...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'taki Türkevi'nde gazetecilerle söyleşi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulunurken S-400 konusunda "Bize sürekli S-400’ü dayatmalarını bir defa bizim kabul etmemiz mümkün değil. Bizim için S-400 işi bitmiştir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile ilişkilere dair "Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya düzenlemesine ilişkin "Meclis’in açılmasıyla birlikte de biz hazırlıklarımızı Meclis’e sunacağız. Böylece sosyal medya konusundaki atacağımız adımların ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum" açıklamasını yaptı.

23.09.2021Gündem
Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz, dünya 3.lüğü için yarışacak

Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz, dünya 3.'lüğü için yarışacak

ABD'de düzenlenen Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda Klasik Yay Karışık Milli Takımı, bronz madalya mücadelesi verecek.

23.09.2021Diğer
Türkiye’de ilk kez E-spor dünyasının kalbi 25 Eylül’de İSFANBUL Tema Park’ta atacak

Türkiye’de ilk kez! E-spor dünyasının kalbi 25 Eylül’de İSFANBUL Tema Park’ta atacak

İSFANBUL Tema Park HADO Avrupa Şampiyonası, Kanal D, Radyo D ve Fanatik’in desteği ile 25 Eylül’de yapılacak.

22.09.2021Televizyon
Nicole Richie doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu

Nicole Richie doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu

Bir dönem çılgın hayatıyla gündemden düşmeyen, evlenip çocuk sahibi olduktan sonra durulan ünlü yıldız, 40'ıncı yaşını kutlarken bir kazaya kurban gidiyordu.

22.09.2021Magazin
Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu

Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu

2000'lerin ilk yarısında çılgın yaşamıyla gündemde olan Nicole Richie, önceki gün 40'ıncı yaşını kutladı. Ailesinin ve yakın dostlarının yalnız bırakmadığı Richie'nin hayatındaki bu önemli gün için üzerinde çocukluk fotoğrafının yer aldığı güzel bir pasta ısmarlandı. Gece hava karardıktan sonra Richie'nin ailesi ve yakın dostları açık hava kutlamasında buluştu. Richie de pastanın üzerine yerleştirilmiş olan mumları üfleyerek söndürmeye başladı. İşte beklenmedik kaza da o sırada meydana geldi. Richie büyük bir keyifle mumlarını üflerken, açık bıraktığı saçlarının önce sağ, sonra da sol tarafının uç kısımları aniden tutuştu. Etrafındakilerin şaşkınlık dolu çığlıklarına Nicole Richie'nin çığlıkları da eklendi. Sonra Richie'nin saçlarındaki alevler kısa sürede söndürüldü. Grup, bu tatsız sürprizin ardından kutlamaya devam etti.

22.09.2021Magazin
İlkokul heyecanı yaşayan Öykü Arin, açık havada derse katılıyor

İlkokul heyecanı yaşayan Öykü Arin, açık havada derse katılıyor

Lösemi tedavisi gören ve babasından yarı uyumlu ilik nakliyle hayata tutunan Öykü Arin Yazıcı (6), ilkokula başladı. Oryantasyon eğitimine katılan Öykü Arin'in üniformasıyla fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan annesi Eylem Şen Yazıcı, “Gözyaşları içinde izledim heyecanını, öğretmenlerine koşarak gidişini. Açık hava imkanı olan bazı derslere gidebiliyor" dedi.

21.09.2021Haber
Öykü Arinin ilkokul heyecanı Gözyaşları içinde izledim heyecanını

Öykü Arin'in ilkokul heyecanı! 'Gözyaşları içinde izledim heyecanını'

Lösemi tedavisi gören ve babasından yarı uyumlu ilik nakliyle hayata tutunan Öykü Arin Yazıcı (6), ilkokula başladı. Oryantasyon eğitimine katılan Öykü Arin'in üniformasıyla fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan annesi Eylem Şen Yazıcı, “Gözyaşları içinde izledim heyecanını, öğretmenlerine koşarak gidişini. Açık hava imkanı olan bazı derslere gidebiliyor" dedi.

21.09.2021Gündem
Fukuşimada biriken radyoaktif atık için dikkat çeken uyarı

Fukuşima'da biriken radyoaktif atık için dikkat çeken uyarı

Japonya'da devreden çıkarılma aşamasındaki Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif atığın "kötü depolandığı" bildirildi.

20.09.2021Dünya
Sarı yazın tadını çıkarabileceğimiz en güzel 10 adres

Sarı yazın tadını çıkarabileceğimiz en güzel 10 adres

Kavurucu sıcaklar bitti, deniz tam kıvamında ve sahillerdeki kalabalık yerini sakinliğe bıraktı. Eğer sessiz, huzurlu bir tatile çıkmak istiyorsanız en doğru zaman. Türkiye’de eylül-ekim aylarında yaşanan ‘sarı yaz’da denize girebileceğimiz, doğanın tadını çıkarabileceğimiz adresleri jürimize sorduk, en güzel 10 seçeneği sıraladık.

19.09.2021Seyahat
Talep çok fazla, sıra bekleniyor 50 bin TLden başlıyor... Yıllık 1.000 TL

Talep çok fazla, sıra bekleniyor! 50 bin TL'den başlıyor... Yıllık 1.000 TL

Pandemi sürecinde birçok insan şehir hayatından kaçış içerisine girdi. Kimileri ise evden çalışma sebebiyle kendilerine farklı mekanlarda yer arayışına girdi. Hobi bahçelerine olan ilgi de bu şekilde arttı. Hobi bahçelerinde fiyatlar 50 bin TL'den başlarken, yıllık fiyatları 1.000 TL'den başlangıç gösteriyor. Kriterlerine göre değişkenlik gösteren hobi bahçeleriyle ilgili işte detaylar...

18.09.2021Ekonomi
Sokak sanatı yaşadığımız şehri açık hava müzesine çeviriyor

Sokak sanatı yaşadığımız şehri açık hava müzesine çeviriyor

İstanbul artık, sokak sanatının dünyadaki öncü şehirlerinden biri haline geldi. Şehirde ‘street art’ festivalleri düzenleniyor; belediyeler sokak sanatçılarını, duvarlara sanat eserleri (mural) yapmaları için destekliyor; sanat galerileri onlara kapılarını açıyor. Sokak sanatçıları artık polisten köşe bucak kaçmıyor, isimlerini saklamaya ihtiyaç duymuyorlar. Instagram’da popülerler, ayrıca birçok marka reklam kampanyalarını onların çizgilerine teslim ediyor. Son günlerde işleriyle dikkat çeken sokak sanatçılarıyla görüştük. Stencil art’tan graffitiye, hangi şehirde hangi işleri görebiliriz diye baktık. Şehirleri adeta birer açık hava müzesine dönüştüren sokak sanatı dünyasına mercek tuttuk...

Cömert Sharon Stone: Ödediği hesabın iki katı bahşiş bıraktı

Cömert Sharon Stone: Ödediği hesabın iki katı bahşiş bıraktı

Son dönemde yaşadığı büyük acıyla konuşulan olan usta oyuncu Sharon Stone, şimdi de cömertliğiyle gündem oldu.

17.09.2021Magazin
Oktoberfest artık tescillendi

Oktoberfest artık tescillendi

Avrupa Birliği çapında marka tescilinden sorumlu olan Fikri Mülkiyet Kurumu (EUIPO) dünyanın en büyük açık hava etkinliklerinden biri olan geleneksel Oktoberfest’in isim hakkını tescilledi. Münih Belediyesi’nin yaptığı başvuruyu değerlendiren EUIPO, 2026 yılına kadar markanın Münih belediyesinde olduğunu onayladı.

16.09.2021Avrupa
Van Valiliği açıkladı: 15 gün süreyle yasaklandı

Van Valiliği açıkladı: 15 gün süreyle yasaklandı

Van'da resmi kutlama ve etkinlikler dışında gösteri ve yürüyüşlere güvenlik gerekçesiyle 15 gün yasak getirildi. Kentte düzenlenecek olan imza kampanyası, bildiri, broşör ve el ilanı dağıtımının da mülki idare amirinin iznine bağlandığı belirtildi.

15.09.2021Gündem
11 Nisan hangi burç ve burcu ne 11 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

11 Nisan hangi burç ve burcu ne? 11 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar çok eski zamanlardan beri insanların ilgisini çekmektedir. Çünkü doğum tarihlerine bakılarak ve o tarihlerdeki gezegen hareketleri incelenerek insanların karakterleri ve kişilikleri ile ilgili yorumlar yapılabilmektedir. 11 Nisan tarihinde doğan kişiler de hangi burç olduklarını merak etmektedir. 11 Nisan hangi burç ve burcu ne? 11 Nisan tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.09.2021Burçlar
Mardin’deki Dara Antik Kenti açıldı

Mardin’deki Dara Antik Kenti açıldı

Dara Antik Kenti ören yeri çevre düzenlemesi ve restorasyonu geçen hafta tamamlandı.

12.09.2021Seyahat
Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Bodrum, Türkiye’de yaz tatili denince akla gelen ilk yerlerden. Bugüne kadar hakkında çok şey konuşuldu, belki sayısız defa keşfedildi ama o yine de hep güzelliklerine yenilik ekledi. Sırt çantalı gezginleri de memnun etti, konforun zirvelerinde gezinenleri de. Okullar geçen hafta açıldı. Bodrum’un çılgın sezon kalabalığı yerini sakinliğe bıraktı. Bargylia, Kuyucak gibi az bilinen noktalarıyla deniz ve doğanın en güzel olduğu vakitlerde, Bodrum yine bizi çağırıyor...

12.09.2021Seyahat
Birkaç saatte sonbahara kaçış... İstanbul, Ankara ve İzmire yakın 12 adres

Birkaç saatte sonbahara kaçış... İstanbul, Ankara ve İzmir'e yakın 12 adres

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşıyorsanız hafta sonu biraz olsun kafa dinlemeye ihtiyacınız var demektir. Biz de uzmanlarımıza sıcak yaz günlerinden kurtulup sonbahara adım atmaya hazırlandığımız şu günlerde, bu üç şehre yakın nelere gitmeli, neler yapmalı diye sorduk. Günübirlik gidilecek ya da iki gün tatil yapılacak 12 adresi önerdiler.

11.09.2021Gündem
Şehrin caz hali başlıyor

Şehrin caz hali başlıyor

31. Akbank Caz Festivali 1 Ekim’de ‘Yeniden Şehrin Caz Hali’ temasıyla başlıyor.

10.09.2021Kitap Sanat
Berlin renklendi

Berlin renklendi

Berlin’de bu yıl 17’ncisi düzenlenen Berlin Işık Festivali başladı. 12 Eylül’e kadar sürecek festival kapmasında tarihi binalarla kentin merkezi yerlerindeki sembol binaların dış cepheleri ışıklandırılıyor.

5.09.2021Avrupa
Komşudan da yakın Bulgaristan

Komşudan da yakın Bulgaristan

Sohbet etmeye, kahve içmeye, tuz istemeye ya da yardım etmeye gideriz ya komşuya... Samimisinizdir, o kapı size her daim açıktır. İşte Bulgaristan da öyle gerçekten... Ortak kültürümüz nedeniyle sokaklarında gezerken kendinizi evinizde hissedeceğiniz bu ülkeye,ister deniz, ister kayak, ister kültür turizmi, isterseniz de termal sularında tedavi olmak için gidebilirsiniz.

5.09.2021Seyahat
Red Bull’un ‘Tünel Geçişi’ Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Red Bull’un ‘Tünel Geçişi’ Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Dünyanın en önemli gösteri pilotlarından biri olarak kabul edilen Red Bull sporcusu Dario Costa bir kez daha imkansızı başardı. İtalyan pilot, “Tunnel Pass” projesinde, Kuzey Marmara Otoyolu, Çatalca Mevki T1 ve T2 Tünelleri’nden 43.44 saniyede geçerek dünyada havacılık tarihinde yeni bir sayfa açtı. Dario Costa, dikkat çekici performansıyla birçok ilke imza atarken ‘Uçak İle En Uzun Tünel Uçuşu’ Dünya Rekoru’nu kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

4.09.2021Diğer
Defileye dolu yağdı

Defileye dolu yağdı

Venedik'te devam eden moda etkinliğinde beklenmedik bir olay gerçekleşti. Ünlü konuklar şemsiyelerin altına sığınıp kapalı bir alana nasıl kaçacaklarını bilemediler. Ünlü moda markası Dolce &Gabbana'nın Venedik'teki açık hava defilesi aniden bastıran dolunun azizliğine uğradı. Tam modeller yeni koleksiyonun kıyafetlerini tanıtırken bir anda dolu bastırdı. Aralarında Helen Mirren, Kate Bosworth, Sara Foster, Kourtney Kardashian gibi ünlülerin de bulunduğu konuklar önce şemsiye altına sonra da kapalı bir alana sığınmak için birbirleriyle yarıştı. O anlar da sosyal medyada paylaşıldı.

1.09.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Side’yi yeniden keşfedin, şaşıracaksınız

Yıllar sonra yeniden keşfettiğim ve eskisinden daha güzel bulduğum Side’ye yakın zamanda yolunuzu düşürmediyseniz bence adını keşfedilecekler listenizin başına ekleyin. Bir müzekentle karşılaşacak, şaşıracak ve etkileneceksiniz. Biz de birlikte Side’de bir tarihi keşif turuna çıkalım.

26.09.2021

Umutlanmaya gelmiyor

Pazar akşamı Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda RUMELİFED’in Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla organize ettiği RUMELİFEST etkinliği vardı.

21.09.2021

Tilbe aşı olmadı PCR testi yaptırdı

Ne diyordu Yıldız Tilbe hatırlayalım...

9.09.2021

Bugün ne yapsak?

Pazartesi akşamları kafa dağıtmak önemlidir. E o zaman haydi Zorlu PSM’de 20.00’de başlayacak ‘Afterwork Party’ye katılın.

6.09.2021

“Anadolu’nun Kuzey Yönde En Uç Noktası” Sinop

Eylül’e merhaba dedik; ama merak etmeyin yaz bitmedi daha.. Sabah işyerime doğru yürürken sağa sola bakıyorum, insanları süzüyorum. Hakkında pek çok öykü anlatılan Sinop doğumlu ünlü filozof Diyojen’in gündüzleri Atina sokaklarında elinde fenerle dolaşırken insanların kendisini görüp “Hayrola nedir bu fener gündüz vakti?” diye sorduklarında, “Doğru dürüst bir adam arıyorum” dediği olay aklıma geliyor. Hürriyet Bursa’ya 63. gezi yazım’da Sinop’u alatmak üzere adımlarımı hızlandırıyorum.

5.09.2021

Sanatın ve doğanın birlikteliğine övgü

Ressam, akademisyen Hüsamettin Koçan’ın kurduğu ‘Baksı Müzesi’nin kuruluş sürecinin bütün evrelerini yaşadım.

3.09.2021

Aşısızlara ayrı bölüm olayı tutmaz

Eylül ortasından sonra uygulanmak üzere “aşısızlar” için yeni önlemler tartışılıyor.

3.09.2021

Kızılay için son şans

Ankara’da yıllardır gözümüzün önünde kaybolan kent merkezleri var. Önce Ulus sonra Kızılay... Cazibesini daha üste taşıyamayan Tunalı Hilmi Caddesi ve çevresi ya da Bahçelievler...

2.09.2021

İnci Çayırlı ve Ferhan Şensoy aramızdan ayrıldı

Biri müzik dünyasından, diğeri de tiyatro dünyasından iki acıyı birlikte yaşadık.

2.09.2021