EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Acer

Acer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Acer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.177 Acer haberi bulunmuştur.

Acer Haberleri

Film seyretmek ‘DVD’ kulak

Film seyretmek ‘DVD’ kulak

Benim gibi vaktinin çoğunu evde geçiren ve sıcak yuvasında mutlu olan insanlar için teknoloji şirketlerinin geliştirdiği ev eğlencesi ürünleri geleceğin yaşam biçimini belirliyor gördüğüm kadarıyla. Bu yönelimin en önemli parçalarından biri olan DVD oynatıcıların yeni kuşak modellerinde ise hayatı kolaylaştıran teknolojiler var.

7.04.2005Gündem
Sıra Eczacılarda

Sıra Eczacılarda

İnfronic, Farmax ile işbirliği yaparak eczacılara özel bir kampanya başlattı. 15-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan Ulusal Eczacılık Fuarı'nda başlayacak olan kampanyada Dell masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlar YTL üzerinden 12 ay taksit ile sunuluyor.

15.04.2005Gündem
PC satışları artışta

PC satışları artışta

Gartner'ın son araştırması yılın ilk çeyreğinde PC satışlarının artışta olduğunu gösteriyor. Ayrıca araştırmaya göre Dell'in büyüme oranı ise yüzde 20 düşerek üç yıldan beri ilk defa düşüş yaşadı.

19.04.2005Gündem
Infronicden Acer kampanyası

Infronic'den Acer kampanyası

Infronic ve Carrefour ortaklığı ile 2 Mayıs'ta başlatılan kampanya dahilinde Acer Aspire 1362LCi model taşınabilir bilgisayar 1.399 YTL fiyatla satılacak. KDV dahil olan bu fiyata ayrıca 12 ay taksit de yapılabiliyor.

3.05.2005Gündem
İnfronic çalınan bilgisayarları buluyor

İnfronic çalınan bilgisayarları buluyor

Acer ve Dell bilgisayarlarının Türkiye'de satışını yapan İnfronic, ürünlerin seri numarası takibiyle çalınan bilgisayarları bulabiliyor. Son olarak İnfronic'ten taşınabilir bilgisayar alan ve ürünleri çalınan iki müşterinin notebook'ları bu sistem sayesinde bulundu.

31.05.2005Gündem
İnfronicten F klavyeli yeni notebooklar

İnfronic'ten F klavyeli yeni notebook'lar

Acer markalı taşınabilir bilgisayarların Türkiye'de F klavye seçeneği ile satışını yapan İnfronic, F klavye desteği verilen model sayısını artırdı. Acer TravelMate notebook'larda 2300, 4100 ve 4600 serilerinin tüm modelleri orijinal F klavye seçeneği ile sunuluyor.

15.06.2005Gündem
Türkiye’nin en iyi 10 teknoloji mağazası

Türkiye’nin en iyi 10 teknoloji mağazası

Tüm teknoloji marketleri fotoğraf makinesi satışlarının patladığını söylüyor. Tatil sezonu ve Babalar Günü’nün yakın olması nedeniyle fotoğraf makinesi, dijital kamera, cep telefonu, bilgisayar ve oyunlar en çok satılan ürünler arasında. Bazı mağazalar MP3 çalarlar ve I-pod’ları çok sayıda sattıklarını belirtiyorlar.

16.06.2005Kelebek
Kampanyaların gözdesi Formula1

Kampanyaların gözdesi Formula1

Yaz aylarında birçok firmanın Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası nedeniyle futbola yönelik kampanya düzenlemesine tüm tüketiciler alışmıştı. Ancak, bu yaz geniş kitleleri ekran başına çekecek önemli futbol etkinliği yok. Bu sebeple Türkiye’deki yerli yabancı çok sayıda firma kampanyalarının merkezine Formula 1’i koydu.

24.06.2005Kelebek
Yarışçılardan önce özel ürünler geldi

Yarışçılardan önce özel ürünler geldi

Yarım asrı aşkın bir süredir düzenlenen Formula 1 yarışları, 300 milyondan fazla izleyici tarafından takip ediliyor. Scuderia Ferrari, BMW Williams, Minardi, McLaren Mercedes gibi ünlü otomobil markalarının en iddialı ekibi kurmak, en iyi arabayı hazırlamak ve en hızlı olmak için yarıştıkları Formula 1, aynı zamanda dev bir pazar.

4.08.2005Kelebek
AMD işlemcili iki yeni dizüstü Türkiyede

AMD işlemcili iki yeni dizüstü Türkiye'de

Acer'ın Türkiye distribütörü İnfronic, AMD işlemcili iki yeni taşınabilir bilgisayar modelinin satışına başladı. Acer Aspire 5002WLMi ve Acer Aspire 5014WLMi model taşınabilir bilgisayarlar geniş ekranları ve gelişmiş teknik özelliklerine karşın uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

8.08.2005Gündem
AMD, Bilişimin hakkını verdi

AMD, Bilişim'in 'hakkını verdi'

AMD, Cebit Eurasia 2005 Bilişim fuarında 2. ve 10. Salonlarda yer alan 2 ayrı standında teknolojiyi yakından takip eden ziyaretçilerle buluştu. Yeni AMD teknolojilerinin tanıtıldığı Salon 2'deki standda, AMD tarafından performans ve güvenlikten ödün vermeden az zamanda çok iş yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilen Athlon 64 X2 Çift Çekirdekli işlemci ön plana çıkan ürünler arasındaydı.

15.09.2005Gündem
Sonama teknolojili ilk Tablet PC Türkiye’de

Sonama teknolojili ilk Tablet PC Türkiye’de

Acer’ın Türkiye distribütörü İnfronic, Intel’in yeni Centrino Mobil (Sonoma) teknolojili yeni Tablet PC’nin Türkiye’de satışına başladı. Taşınabilir bilgisayarlardaki son teknolojileri Tablet PC’ye taşıyan Acer TravelMate C312XMi model Tablet PC, diğer Acer Tablet PC’ler gibi 180 derece dönebilen ekran, ekran üzerine kalemle yazma ve silmeyi sağlayan EMR teknolojisi gibi özellikleri de taşıyor.

25.10.2005Gündem
Hi-tech seyahat

Hi-tech seyahat

Yeni yol arkadaşınız

27.11.2005Gündem
Datagate hisseleri için talep toplanıyor

Datagate hisseleri için talep toplanıyor

Index Grup’un ikinci büyük şirketi olan Datagate'in hisselerinin halka arzı kapsamında yarın talep toplanmaya başlanacak. Şirket hisselerinin bu ay içinde İMKB’ye kote olması bekleniyor.

1.02.2006Gündem
Türk bilişim şirketlerine yurtdışı tanıtımı

Türk bilişim şirketlerine yurtdışı tanıtımı

Bilişim İletişiminde uzman Bond PR adlı İngiltere merkezli şirket İstanbul temsilciliğini kurdu. Türkiye’de deneyimli kurumsal iletişim danışmanı Nurten Özkoray tarafından temsil edilen Bond PR, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da örgütlendi. Merkezi Londra’da olan Bond PR, yerli bilişim şirketlerine batı medyasında bir açılım sağlamayı heedefliyor.

13.02.2006Gündem
Masa üstünden masaüstü seç

Masa üstünden masaüstü seç

Son zamanlarda bir dizüstü bilgisayar çılgınlığı yaşanıyor, ama bu demek değil ki masaüstü bilgisayarlar gözden düştü. Teknoloji ürünleri satan mağazaları gezdiğimde gördüm ki, masaüstü bilgisayarlar pek öyle kolay kolay gözden düşecek gibi değil.

13.04.2006Gündem
İzmir ve Kocaelinde nükleer santral karşıtı eylem

İzmir ve Kocaeli'nde nükleer santral karşıtı eylem

İzmir ve Kocaeli'nde nükleer santral karşıtı eylemler gerçekleştirildi.

26.04.2006Gündem
Mobil AMD Turion 64 X2 tanıtıldı

Mobil AMD Turion 64 X2 tanıtıldı

AMD yaptığı bir açıklamayla, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için ilk ve tek 64 bit çift çekirdekli işlemci ailesi olan Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisini tanıttı. Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisi, kullanıcıların yoğun dijital ortam uygulamalarını bile kullanırken olağanüstü performans elde etmesini sağlayarak ve pil ömrünü uzatarak hareketli yaşam tarzıyla bütünleşiyor.

19.05.2006Gündem
Kamyon TIR ile çarpıştı: 2 kişi yanarak öldü

Kamyon TIR ile çarpıştı: 2 kişi yanarak öldü

Eskişehir'de TIR ile çarpışan ve alev alan kamyonda sıkışan 2 kişi yanarak öldü.

29.05.2006Gündem
Ev eğlencesinde AMD Live dönemi

Ev eğlencesinde AMD Live dönemi

AMD yaptığı açıklamada, dijital eğlencede bundan sonraki adımın AMD Live bilgisayar olduğunu ve ürünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu kullanımı kolay, tam donanımlı medya merkezi bu bilgisayar, tüketicilerin hazırladıkları dijital içeriği kolaylıkla düzenleyebilmesine, dağıtabilmesine, paylaşabilmesine ve izleyebilmesine fırsat veriyor.

5.06.2006Gündem
Sponsorların harcamaları 1 milyar dolara yaklaşıyor

Sponsorların harcamaları 1 milyar dolara yaklaşıyor

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden takımlar en büyük gelirlerini sponsor olan firmalardan elde ediyorlar.

6.06.2006Spor Arena
Ferrari’nin iletişimi AMD’ye emanet

Ferrari’nin iletişimi AMD’ye emanet

Burası, Po ovasında dünyanın en ünlü balzamik sirke merkezi Modena kentinin güneyinde, Ferrari otomobillerinin üretildiği kasaba: Maranello, İtalya. Ferrari tesisleri, yoldan bakınca iki katlı tuğla binadan ibaret gibi görünüyor. Ama, arkadaki Ferrari "şehri" ovanın düzlüğünde saklı.

29.06.2006Gündem
4 milyar dolarlık yarış ekonomisi

4 milyar dolarlık yarış ekonomisi

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 2005 yılında elde ettiği ekonomik büyüklük 4 milyar doları buldu. Bu paranın 2.5 milyar dolarını takımlar geri kalanı ise Formula 1’in patronları yönetiyor. Takımların yönettiği 2.5 milyar doların 1.3 milyar doları sponsor ve otomotiv üreticilerinden geliyor. Ferrari 220 milyon dolarla en fazla sponsor gelirine sahip takım olurken, iki takıma sahip Red Bull ise kendi markasını öne çıkarmak için sponsor almıyor.

22.08.2006Spor Arena
Sponsorlardan F1 takımlarına 1 milyar dolar akıyor

Sponsorlardan F1 takımlarına 1 milyar dolar akıyor

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden takımlar en büyük gelirlerini sponsor olan firmalardan elde ediyorlar. Takımların 2005’te sponsor firmalardan kazandığı bedel 1 milyar doları buluyor.

24.08.2006Ekonomi
Çocuklara, kadınlara, erkeklere, herkese göre bir F1 ürünü var

Çocuklara, kadınlara, erkeklere, herkese göre bir F1 ürünü var

Dünyanın en çok seyredilen spor olaylarından biri olan Formula 1’in öyle tutkunları var ki, yarışları seyretmekle yetinmiyor, F 1’i hatırlatan özel eşyaları olsun istiyorlar. Yarışlara katılan her takımın logosunu taşıyan oyuncaklar, giysiler ve aksesuvarlar büyük ilgi görüyor.

24.08.2006Kelebek
Masaüstünde her zaman yeri var

Masaüstünde her zaman yeri var

Dizüstü bilgisayarlar gittikçe yaygınlaşıyor, ama eski dost masaüstü PC’ler de geriye doğru bir adım olsun atmıyor. Dilerseniz çok ama çok uygun fiyatlı, dilerseniz de alabildiğine güçlü olabilmek gibi büyük bir esneklik sunan masaüstü PC’ler hala kullanıcılarının gözdesi.

7.09.2006Gündem
Dünya teknolojiyle dize geldi

Dünya teknolojiyle dize geldi

Uzun zamandan beri ilk kez geçtiğimiz yıl, dizüstü bilgisayar satışları masaüstü bilgisayar satışlarını geçmeyi başardı. Yüksek performans ve zengin multimedya özelliklerinin beklentisi içinde olanlar için 17 inç ekranlı modellerden, ağırlığı 1 kiloya kadar düşen süper taşınabilir dizüstü bilgisayarlara kadar piyasada hemen her türden dizüstü bilgisayar bulmak mümkün.

7.09.2006Gündem
Hastanelerde internet şubesi dönemi

Hastanelerde internet şubesi dönemi

Türkiye'nin online sağlık platformu Hospitalium.com, hastaneler ile hastaları bir platform üzerinde biraraya getiriyor.

10.09.2006Gündem
Akora, Acer ile iş ortağı oldu

Akora, Acer ile iş ortağı oldu

Sanko Holding’in teknoloji ürünleri dağıtım şirketi Akora, taşınabilir bilgisayar alanında faaliyet gösteren Acer ile iş ortağı oldu.

21.09.2006Ekonomi
Acer, Monte Carlo’da rüzgar gibiydi

Acer, Monte Carlo’da rüzgar gibiydi

ACER, 16 Eylül’de Monte Carlo’da düzenlediği global basın konferansında dünyanın dört bir yanından katılan gazetecilere yeni ürün ve teknolojileri hakkında bilgi verdi.

28.09.2006Gündem
Microsofttan Vista kampanyası

Microsoft'tan Vista kampanyası

Microsoft, yeni bilgisayar alacak tüketicilerin Windows Vista ve 2007 Office yazılımlarına ücretsiz veya indirimli yükseltme yapabilmesi için üreticilerle iş birliğine gittiğini duyurdu.

26.10.2006Gündem
Vista için ‘yükselteme programı’

Vista için ‘yükselteme programı’

Microsoft, 26 Ekim - 15 Mart tarihleri arasında alışveriş yapan tüketicilerin Windows Vista ve 2007 Office System’a bedava ya da indirimli geçiş yapabilmesine olanak tanıyan bir program başlattığını duyurdu. Windows Vista’ya Ekspres Yükseltme programı altında, “Windows Vista Uyumlu” logosu taşıyan bir PC satın alan müşteriler, Ocak ayında Windows Vista tüketicilerin kullanımına sunulduğunda bu yeni sürüme ücretsiz veya indirimli yükseltme olanağına sahip olacak.

31.10.2006Gündem
Dünyanın en değerli 250 markası arasında Türk markası yok

Dünyanın en değerli 250 markası arasında Türk markası yok

Sağlıklı bir marka değeri sıralaması oluşturabilmek amacıyla 10 yıldan bu yana, dünyanın en büyük markalarının yer aldığı bir tablo hazırlayan Brand Finance'nin raporunda, dünyanın en değerli 250 markası arasına Türk markası giremedi.

31.01.2007Ekonomi
Kızını bırakamadı, ’çocuk kafe’ açıp iki ayda 10 şubeye ulaştı

Kızını bırakamadı, ’çocuk kafe’ açıp iki ayda 10 şubeye ulaştı

İngilizce öğretmeni Arzu Akpeçe, kızı Esen’den ayrılamadığı için onunla birlikte olabileceği bir iş yarattı. Ataşehir’de açtığı ’Aile Çocuk Kafesi’ Zuzu, o kadar büyük ilgi gördü ki iki ayda, ikisi İstanbul dışında 10 tane Zuzu franchise anlaşması sattı.

5.03.2007Ekonomi

Elektroşokla bayıltıp çantayı kaptı

Akşam karanlığında takip ettiği muhasebeci kadını elektroşok cihazıyla etkisiz hale getiren saldırgan, çantayı gasp etti. Ancak polislerden kaçamadı.

6.03.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Ağaç ithaline 1 yılda 100 milyon Euro

CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek ilginç bir 'sorumluzluk' dosyası açıyor. "Dört aydan beri üzerinde çalışıyorum" diyor.

1.07.2006

Trafikte yolumuzu kolay bulduk 10 milyon dolarlık pazar doğdu

TRAFİKTE yol bulmayı kolaylaştıran navigasyon sistemiyle geçen yıl tanışan Türk tüketicisi 10 milyon dolarlık pazar yarattı.

16.12.2006

Denktaş: Gül uyarınca sustum

NECMETTİN Erbakan, İstanbul'daki bir programından Ankara'ya dönüyor. Atatürk Havalimanı VIP'inde, o sırada İngiltere'den gelecek oğlunu karşılamak üzere İstanbul'a gelen Serdar Denktaş ile karşılaşıyor.

3.02.2007