EKSTRA
MENÜ

Abidin Ünal

Abidin Ünal haberleri sayfasında güncel ve son dakika Abidin Ünal hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 612 Abidin Ünal haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Abidin Ünal Haberleri

Son dakika... Akıncı Üssü Davasında karar açıklandı Mahkeme başkanına şok tehdit: Görüşürüz seninle

Son dakika... Akıncı Üssü Davası'nda karar açıklandı! Mahkeme başkanına şok tehdit: 'Görüşürüz seninle'

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin yönetildiği, aralarında FETÖ’nün sivil imamlarının da bulundu 475 sanıklı Akıncı Üssü davasında karar açıklandı. Sivil imamlar Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç, Harun Biniş ve darbeyi yöneten 15 asker hakkında 'Anayasayı ihlal' ve 'Cumhurbaşkanına suikast' ile 77 kişiyi kasten öldürmek suçlarından 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet ve 3 bin 901 yıl hapis cezası verildi. 291 sanığa en az 1 kez ağırlaştırılmış müebbet verildi, 70 sanık beraat etti. Öte yandan, kararın okunmasının ardından bazı sanıklar mahkeme heyetine tepki gösterirken, eski albay Fatih Yarımbaş ise "Başkan görüşürüz seninle" diyerek mahkeme başkanını tehdit etti.

26.11.2020Gündem
Akıncı Üssü darbe girişimi davasında karar duruşmasının tarihi belli oldu

Akıncı Üssü darbe girişimi davasında karar duruşmasının tarihi belli oldu

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın karar duruşması 26 Kasım'da görülecek

6.11.2020Gündem
İtirafçı pilottan şoke eden iddia: Pilotluğunu alırız, aç susuz ortada kalırsın

İtirafçı pilottan şoke eden iddia: Pilotluğunu alırız, aç susuz ortada kalırsın!

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında itirafçı olan bir şüpheli, örgüt mensuplarının baskıları hakkında bilgi verdi. Şüpheli, Türk Yıldızları Akrobasi Timi kadrosundayken, örgütten ayrılmak isteyince gördüğü baskıların ardından FETÖ'cü olduğunu iddia ettiği bir doktor tarafından verilen raporla malulen emekli edildiğini ileri sürdü.

26.11.2019Gündem
Akıncı davası: Tahliye tartışması

Akıncı davası: Tahliye tartışması

Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetlerine katılan sanıkların yargılandığı davaya bakan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 5 sanığı tahliye etmesi mahkemeleri karşı karşıya getirdi.

22.11.2019Gündem
Akıncı’da 5 yeniden yakalama

Akıncı’da 5 yeniden yakalama

AKINCI Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetlerine katıldıkları iddiasıyla yargılanan eski 3 general, 1 albay ve 1 yüzbaşı hakkındaki tahliye kararı, savcılığın itirazı üzerine kaldırıldı.

6.11.2019Gündem
Akıncı Üssünde yakalanmıştı... Göz göre göre inkar etti

Akıncı Üssü'nde yakalanmıştı... Göz göre göre inkar etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hakim karşısına çıkarılan sanıklardan İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üssü'nün eski komutanı tümgeneral Kubilay Selçuk, pek çok darbe girişimi sanığı gibi delilleri kabul etmeyerek inkarı seçti. Selçuk'un, "Elimi bile sürmedim." dediği ve sözde bildirinin ilk paragrafını okuduğuna dair görüntü, Akıncı Üssü'nde yapılan aramalarda olay yeri ekiplerince bulunan bir amatör kameradan çıktı.

21.03.2019Gündem
‘Sivil imam’lara 79’ar müebbet talebi

‘Sivil imam’lara 79’ar müebbet talebi

Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine ilişkin davada savcılık esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. FETÖ’nün ‘sivil generalleri’ denilen ‘sivil imamlar’ Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş ile 16 eski askere 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

22.01.2019Gündem
Akın Öztürk İsrail bizi sattı demiş

Akın Öztürk "İsrail bizi sattı" demiş

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davanın görülmesine tanık beyanlarıyla devam edildi.

8.10.2018Gündem
13 Temmuz’da FETÖ’cülerin listesini vermiştik

13 Temmuz’da FETÖ’cülerin listesini vermiştik

ESKİ Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal, müşteki olarak katıldığı Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe girişimi davasında FETÖ mensuplarının listesini ihraç edilmeleri için 13 Temmuz günü Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) görüşülmek üzere teslim ettiklerini söylerken, “Darbenin 15 Temmuz’da olmasının sebeplerinden biri bu mu derseniz, olabilir” dedi.

20.09.2018Gündem
Akıncı Üssü davasında şok ifadeler: Benim hayatım da sizin hayatınız da tehlikede

Akıncı Üssü davasında şok ifadeler: Benim hayatım da sizin hayatınız da tehlikede

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Hava Kuvvetleri Komutanı olan emekli Orgeneral Abidin Ünal, Akıncı Üssü komutanı Hakan Evrim'e darbe gecesi uçakları indirmesi emrini verdiğini ancak Evrim'in "İndiremem. Durum bildiğiniz gibi değil. Benim hayatım da sizin hayatınız da tehlikede. Yanımdakiler de telefonu kapatmamı istiyor." dediğini aktardı.

20.09.2018Gündem
Akıncı Davası için ifadeye çağrıldı

Akıncı Davası için ifadeye çağrıldı

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine katıldığı iddia edilen 486 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

17.09.2018Gündem
701 sayılı KHK’yla 18 bin 632 ihraç... Kilit görevlerde ‘kripto’ tasfiyesi

701 sayılı KHK’yla 18 bin 632 ihraç... Kilit görevlerde ‘kripto’ tasfiyesi

OHAL kapsamında çıkartılan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile büyük bölümü asker ve polis, 18 bin 632 kişi kamudan ihraç edildi. Devletten çıkarılanlar arasında, iki yıl önceki darbe girişiminin ardından yürütülen kapsamlı soruşturmalara karşın kilit görevlerde kalmayı başaran ‘kripto’ veya ‘mahrem’ isimler de var. İhraç edilen isimler arasında trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü öldüren 1’inci Sınıf Emniyet Müdürü Celal Yılmaz da bulunuyor.

8.07.2018Gündem
TSKdaki ihraçlarda dikkat çeken isimler

TSK'daki ihraçlarda dikkat çeken isimler

Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 701 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edilen subayların arasında Orgeneral Yaşar Güler'in eski koruma subayı yüzbaşı Burak Akın ile eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ın emir subayı hava piyade binbaşı Abdurrahman Akay da yer aldı.

8.07.2018Gündem
15 Temmuzda Moda Askeri Deniz Kulübünde yaşananların yeni görüntüleri ortaya çıktı

15 Temmuz'da Moda Askeri Deniz Kulübü'nde yaşananların yeni görüntüleri ortaya çıktı

15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Konya'daki üsten iki helikopterle hareket ederek, İstanbul'daki Moda Askeri Deniz Kulübü'nde Korgeneral Mehmet Şanver'in kızının düğünü basan ve aralarında dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal'ın da bulunduğu çok sayıda üst düzey komutanı rehin alan darbecilerin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Ankara'da görülen Akıncı Üssü davası klasörleri arasına giren güvenlik kamera görüntüleri, baskını ve komutanların nasıl rehin alındığını saniye saniye gösteriyor.

30.04.2018Haber
15 Temmuzun yeni görüntüleri ortaya çıktı

15 Temmuz'un yeni görüntüleri ortaya çıktı!

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Korgeneral Mehmet Şanver’in kızının düğününün yapıldığı Moda Deniz Kulübü’nde yaşananlara dair kamera görüntüleri ortaya çıktı.

30.04.2018Gündem
Genelkurmay Başkanından 9 kritik soruya 9 kritik yanıt

Genelkurmay Başkanı'ndan 9 kritik soruya 9 kritik yanıt

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, 15 Temmuz günü Genelkurmay’ın işgal edilmesine ilişkin davada özel açılan ara celsede ifade verdi. Mahkeme, Akar’a 9 kritik soru yöneltti. Darbeciler tarafından derdest edilmesi sırasında panik butonu kullanıp kullanmadığı sorusunu Akar, “Şahsımla ilgili kaygı taşımadığım gibi kendimi korumaya yönelik bir girişimim olmamıştır” diye yanıtladı.

23.03.2018Gündem
Akın Öztürk gelmek için yalvardı

'Akın Öztürk gelmek için yalvardı'

Orgeneral Güler, Genelkurmay "Çatı" davasında ifade verdi. Kara Kuvvetleri Komutanı Güler şunları söyledi: "Hain darbe girişimi içinde bulunanlar başta olmak üzere şahsıma karşı eylemde bulunan herkesten şikâyetçiyim, davaya katılmak istiyorum... Saat 18.00 sıralarında Yıldırım Güvenç ile birlikte Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan bir ekip geldi, beni aldılar. Bu esnada Akın Öztürk yalvararak 'Ben de sizinle geleyim' dedi"

23.03.2018Gündem
Generallerin 15 Temmuz atışması... Bazı şeyler içime sinmedi

Generallerin '15 Temmuz' atışması... 'Bazı şeyler içime sinmedi'

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal, 15 Temmuz gecesi kendisinin de derdest edildiği düğünün sahibi emekli Korgeneral Şanver’in “Ünal ile ilgili kafam karışık” sözlerini yanıtladı.

16.03.2018Gündem
Burak Akın hakkında zorla getirme kararı

Burak Akın hakkında 'zorla getirme' kararı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu kabul ederek etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için savcılığa başvuran Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in eski koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın, mağdur olarak yer aldığı davaya gelmeyince hakkında "zorla getirme" kararı çıkarıldı.

28.02.2018Gündem
Ünal’dan Öztürk’e suçlama: Aktif darbeciler onun ekibi

Ünal’dan Öztürk’e suçlama: Aktif darbeciler onun ekibi

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal, 15 Temmuz darbe girişiminin en aktif isimlerinin, darbenin askeri kanat sorumlusu olduğu iddia edilen ve kendisinden önceki Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün ekibinden olduğunu söyledi.

21.02.2018Gündem
Mahkemeden Hulusi Akar’a davetiye

Mahkemeden Hulusi Akar’a davetiye

Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı’nın işgal edilmesine ilişkin aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin bulunduğu 221 sanıklı davada önemli bir gelişme yaşandı.

12.02.2018Gündem
Darbe sanığı pilot kendini böyle savundu

Darbe sanığı pilot kendini böyle savundu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki faaliyetler ve eylemlerle Akademi Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu'nun kaçırılarak cezaevine konulmasına ilişkin, aralarında 3 generalin de bulunduğu 116'sı tutuklu, 1'i firari 122 sanığın yargılandığı davanın 25. duruşması tamamlandı. Eski pilot üsteğmen Kerime Yıldırım savunma yaptı.

17.01.2018Gündem
Son dakika... Bu görüntüler ilk kez ortaya çıktı Hulusi Akar, Yaşar Güler...

Son dakika... Bu görüntüler ilk kez ortaya çıktı! Hulusi Akar, Yaşar Güler...

15 Temmuz darbe girişimi sırasında derdest edilen komutanların tutulduğu Akıncı Üssü Karargah binasının koridor görüntüleri ilk kez ortaya çıktı. Görüntülerde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile dönemin Genelkurmay 2’inci Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in darbeci askerler tarafından üste getirilişleri yer alıyor.

16.10.2017Gündem
Akın Öztürkün damadı pilot Yarbay Karakuş savunmasını yaptı

Akın Öztürk'ün damadı pilot Yarbay Karakuş savunmasını yaptı

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan Cezaevi yerleşkesindeki duruşma salonunda görülen duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, darbe girişiminde önce Akıncı Üssü 141. Filo komutanı olan 15 Temmuz'da kursiyer teğmenlerle darbe toplantısı yaptığı ve bu yönde emirler verdiği, kalkış yapan uçakları kuleden yönlendirdiği iddia edilen eski Kurmay Yarbay Hakan Karakuş savunmasını yaptı. Savunmasına gözaltına alındıktan sonraki yaşadıklarını anlatarak başlayan sanık Karakuş, bugüne kadar verdiği ifadelerin tamamının işkence altında alındığını bu nedenle polis ve savcılıktaki ifadelerinin tamamını kabul etmediğini söyledi.

6.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Trakya kanser tarlasına döndü

EKONOMİK kriz nedeniyle hastaneler acil olmadıkça ameliyat yapmama kararı alırken, Türkiye’deki çarpık sanayileşme kanser artışına neden oluyor.

10.10.2018

Orgeneral Akar ve Güler özel celsede

YOĞUN gündem içinde yeterince dikkat çekmeyen bir gelişme, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in Genelkurmay ana karargâh darbe davası çerçevesinde geçen perşembe günü Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde düzenlenen bir özel celsede hâkim huzuruna çıkarak mağdur kimlikleriyle ifade vermeleriydi.

26.03.2018

15 Temmuz ve görevlendirme listeleri (1): Listedeki her isim darbeci mi?

ÖLÜMÜNÜ geçen hafta iki ayrı yazıda işlediğimiz Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan’ın durumu, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yürümekte olan davalarda delil olarak ortaya konan ve bu çerçevede önemli bir tartışmaya yol açan ‘görevlendirme belgeleri’ sorununu mercek altına yatırmamızı gerekli kılıyor.

13.11.2017

Akıncı Üssü'nün bilinmeyenleri

15 Temmuz’un bilinmeyen yönlerinin aydınlatılması amacıyla dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Abidin Ünal’ın Akıncı Üssü’ndeki görüntüleri üzerinden bir tartışma başlatmış, Abidin Paşa’nın açıklamalarını kamuoyuna yansıtmaya çalışmıştık.

25.10.2017

Komisyona başvurup kadrosunu, rütbesini geri istemiş!

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili ortaya çıkan yeni görüntüler, darbe günü komuta kademesinde bulunan komutanların da açıklamalarıyla katıldığı bir tartışma başlattı.

23.10.2017

Elime yeni geçen bir belge

ESKİ Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın dün Abdulkadir Selvi’ye yaptığı açıklamalarla birlikte kendisinin selefi Orgeneral Akın Öztürk’ün 15 Temmuz darbe gecesi Akıncı Üssü’nde oynadığı rol yeniden tartışma zeminine girdi.

23.10.2017

Abidin Paşa’dan 15 Temmuz bombaları

15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü’ndeki görüntüleri hakkında dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı (E) Org. Abidin Ünal’la konuştum. Abidin Paşa’nın savcılığa verdiği kapsamlı ifadesini okudum, yetinmedim Abidin Paşa’dan o geceye ilişkin yazılı bir bilgilendirme notu talep ettim.

22.10.2017

Akıncı Üssü’nde başka görüntüler var

GENELKURMAY Başkanı Org. Hulusi Akar ile Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Güler’in 15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü’ndeki görüntüleri ortaya çıktı.

17.10.2017

15 Temmuz ve darbe suçu (1): VIP uçuşu nasıl darbe uçuşuna dönüşür

ANKARA 11. Hava Ana Ulaştırma Üs Komutanlığı’na bağlı 212. Filo’nun envanterindeki Casa CN235 tipi 68 kuyruk numaralı VIP uçağının ekibi dört kişiden oluşuyordu: Pilot Üsteğmen Reşat Bora, yardımcı pilot Üsteğmen Nail Sarıaltın, uçuş-yükleme teknisyeni Kıdemli Başçavuş Faruk Yusufoğlu ve kabin astsubayı İsrafil Bedir...

5.09.2017