EKSTRA
MENÜ

Abdurrahman Dilipak

Abdurrahman Dilipak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Abdurrahman Dilipak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 526 Abdurrahman Dilipak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Abdurrahman Dilipak Haberleri

Konyada İsrail karşıtı protesto

Konya'da İsrail karşıtı protesto

KONYA’da Mazlum-Der tarafından düzenlenen ‘Filistin Halkıyla Dayanışma Mitingi’ne, kadın ve çocukların da içinde bulunduğu yaklaşık bin 500 kişi katıldı.

22.07.2006Gündem
Kendilerini ihbar eden aydınlar adliyede

Kendilerini ihbar eden aydınlar adliyede

Yeni Türk Ceza Kanunu’nun 22’inci maddesini protesto etmek amacıyla kendilerini ihbar eden aydınlar bugün İstanbul Cumhuriyet Savcısı’nın karşısına çıktı.

5.05.2006Gündem
Pera’da barış için oturdular

Pera’da barış için oturdular

Çeşitli etnik köken ve kültürden gelen aralarında Mihri Belli, Vedat Türkali, gazeteci Mihail Vasiladis, belgesel sinemacı Raffi A. Hermonn’un da bulunduğu bir grup aydın, Güneydoğu’da tırmanan şiddet olaylarının durmasına yönelik "Barış İçinde Birlikte Yaşayabilmek İçin’ parolasıyla, dün, bir günlük oturma eylemi başlattı.

8.04.2006Gündem
Aydınlardan kendileri hakkında suç duyurusu

Aydınlardan kendileri hakkında suç duyurusu

“Düşünceye Özgürlük 1995-2006” adlı kitapçığa yayıncı olarak imza atan müzisyen Şanar Yurdatapan, gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve sosyolog Pınar Selek'in de aralarında bulunduğu 8 kişi, haklarında yasal işlem yapılması için kendilerini savcılığa şikayet etti.

28.03.2006Gündem
Düşünüyoruz o halde suçlu olabiliriz

'Düşünüyoruz o halde 'suçlu' olabiliriz'

Yeni TCK’nın tartışma yaratan maddeleri 312, 288, 215, 216/1, 318 ile Terörle Mücadale Yasası’nın 7. maddesi, 305, 5816’ne yönelik protestolar bu kez de aydınların kendi kendilerini ihbar etmesine neden oldu.

28.03.2006Gündem
Dilipakın davası sivil mahkemede görülecek

Dilipak'ın davası sivil mahkemede görülecek

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve Mustafa Karahasanoğlu'nun da aralarında bulunduğu 6 sanığın, kapatılan “Türkiye'de Cuma Dergisi”ndeki bir yazıda “astlık ve üstlük münasebetlerini zedelemeye, amir veya komutanlara karşı güven hissini yok etmeye matuf olarak alenen tahkir ve tezyif edici fiil ve harekette bulundukları” iddiasıyla askeri mahkemede yargılandıkları dava dosyası, Bağcılar Adliyesi'ne gönderildi.

1.03.2006Gündem
Eğitim bütçesi artsın

Eğitim bütçesi artsın

TEVDAK, orta öğretim okullarının son çeyrek yüzyılda karşı karşıya kaldığı parasal ve idari sorunlara çözüm ile orta öğretimde reform önerilerini açıkladı.

21.11.2005Gündem
Af çıksın, baraj insin

Af çıksın, baraj insin

Türkiye’de farklı görüşlere sahip 150 aydın, sanatçı, akademisyen ve siyasetçi, son günlerde Güneydoğu’da artan çatışmalardan ‘derin kaygı duyduklarını’ belirterek, ülkemizde toplumsal ve kalıcı bir barışın sağlanması için PKK’nın silahlı eylemlerine hemen son vermesini ve önkoşulsuz olarak silah bırakmasını isteyen ortak bir bildiri yayınladı.

15.06.2005Gündem
Silahlı eyleme derhal son ver

Silahlı eyleme derhal son ver

Aydınlar, PKK'nın önkoşul ileri sürmeden silahlı eylemlere derhal son vermesini isteyen bildiri yayınladı.

14.06.2005Kelebek
Fikret Başkayanın davasına uluslararası izleme

Fikret Başkaya'nın davasına uluslararası izleme

Yazdıkları yazılar nedeniyle yargılanan Fikret Başkaya ve yayıncı Ragıp Zarakolu’na uluslararası sivil toplum örgütlerinden destek geldi.

25.02.2005Gündem
İHDK’ya 5 gazeteci

İHDK’ya 5 gazeteci

Azınlık raporu ile tartışma yaratan İnsan Hakları Danışma Kurulu’nda boş bulunan üyeliklere aralarında Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Altaylı’nın da bulunduğu yeni üyeler atandı. Yeni üyelerden 5’inin gazeteci olması dikkat çekti.

23.11.2004Gündem
İHDK’ya 5 gazeteci

İHDK’ya 5 gazeteci

Azınlık raporu ile tartışma yaratan İnsan Hakları Danışma Kurulu’nda boş bulunan üyeliklere aralarında Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Altaylı’nın da bulunduğu yeni üyeler atandı. Yeni üyelerden 5’inin gazeteci olması dikkat çekti.

22.11.2004Gündem
Altaylı İnsan Hakları Danışma Kurulunda

Altaylı İnsan Hakları Danışma Kurulu'nda

Hürriyet Gazetesi yazarı ve Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı; yazı ve çalışmalarında insan hakları konularına yer veren araştırmacı ve yazarlar kategorisinde, İnsan Hakları Danışma Kurulu üyeliğine atandı.

22.11.2004Gündem
Ortak Paydada buluştular

"Ortak Payda"da buluştular

Müzisyen Şanar Yurdatapan ile gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak'ın “Ortak Payda, Yeşil-Kırmızı, Kırmızı-Yeşil Denemeler” adlı kitabı yayınlandı. Yurdatapan, kitabın tanıtımı amacıyla Pera Palas Oteli'nde düzenlenen basın toplantısında, eserin Dilipak'la birlikte yazdıkları üçüncü kitap olduğunu anlatarak, “pozitif ayrımcılık”, “yürütme”, “yolsuzluklar”, “toplantı ve gösteri yapma hakkı” gibi 24 konu başlığını işlediklerini söyledi.

17.11.2004Gündem
MEDYADAN : Genel konular

MEDYADAN : Genel konular

İlim bulaşmasın diyedir - Güzellik ile estetik - Pravda gibi mi olsun yani - (D)İngiltürkçe haber metinleri - Adam apronda geziyormuş - Süperpoligon anketinde adı geçen köşe yazarları - Kredi kartı verilmeyen ama başbakan çıkaran meslekler - HOBAS yani Haberi Okumadan Başlık Atma Sendromu - Ablalarım abilerim, Allah rızası için beni kurtarmayın ve bol bol da zina alıntısı (ziina değil zinaa) ...

5.09.2004Gündem
Şanar Yurdatapan türban taktı

Şanar Yurdatapan türban taktı

Müzisyen ve Düşünce Suçu'na Karşı Girişim Üyesi Şanar Yurdatapan, kadın avukatların mahkemeye türbanla alınmamasını protesto etmek amacıyla, Gazeteci Abdurrahman Dilipak'ın askeri mahkemedeki duruşmasına türbanla geldi.

12.07.2004Gündem
NATO karşıtı eylemler yayılıyor

NATO karşıtı eylemler yayılıyor

Zirvesi, yurdun çeşitli yerlerinde sivil toplum örgütlerince düzenlenen eylemlerle protesto edildi.

23.06.2004Gündem
Nato zirve Nato eylem

Nato zirve Nato eylem

Şehir, 46 devletin liderleri için görülmemiş bir zapturapt altına alınırken, dünyanın gidişatından memnun olmayan 2 bin muhalif de tıpkı devlet başkanları gibi organize biçimde İstanbul’a gelmeye hazır.

19.06.2004Gündem
Başörtülü kadın mahkemeye alınmadı

Başörtülü kadın mahkemeye alınmadı

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ile Mustafa Karahasanoğlu ve 3 emekli subayın, kapatılan Türkiye'de Cuma dergisindeki bir yazıdan dolayı “astlık-üstlük münasebetlerini zedelemeye, amir ve komutanlara karşı görev hissini yok etmeye matuf olarak basın yoluyla alenen tahkir ve tezyif edici fiil ve harekette bulunmak” suçundan askeri mahkemede yargılanmasına devam edildi. Mahkemeyi izlemek isteyen başörtülü bir kadın ise salona alınmadı.

15.06.2004Gündem
Yurdatapandan Dilipaka 312 milyonluk dava

Yurdatapan'dan Dilipak'a 312 milyonluk dava

Düşünce özgürlüğü konusunda birlikte hareket eden ve "Kırmızı ve Siyah" adlı ortak bir de kitap çıkaran müzisyen Şanar Yurdatapan ile yazar Abdurrahman Dilipak, Vakit Gazetesi'nin 312 generale 2'şer milyar lira ödemeye mahkum edilmesi kararını mizahi yolla protesto için girişim başlattı.

31.05.2004Gündem

Yazar Sonuçları

İslamcı aydınların yükselişi ve düşüşü

HEY gidi günler hey!

Çok değil 20 yıl önceydi...

13.09.2006

Marazi merak

Dönüşü muhteşem olan Ali Kırca ustamız, neden bir yanına Gamze Özçelik’i, bir yanına Tamer Karadağlı’yı alıp, "Gizli kamerayla çekilmiş ayıp görüntülerin toplumun ontolojik yapısına olumsuz etkileri" başlıklı bir "Siyaset Meydanı" patlatmıyor? Reyting bu kadar mı önemsizleşti? Neler oluyor?

24.08.2006

Damdan düşen anlar

Çankaya sürecinin AKP’deki izdüşümü artık saklanamaz hale geldi. Benzeri sancılı günleri ANAP gömleğiyle yaşayan Adalet Bakanı Cemil Çiçek uyarıyor:

6.05.2006

Belediyelere ders

ANKARA’dan Avukat Sedat Vural, 1950’lerden önce Ankara’ya bir caddeye adı verilen ’Türk aydını’ Abdullah Cevdet’in isminin kaldırılarak yerine Prof. Yusuf Halaçoğlu’nun adının konulması üzerine bir vatandaş olarak 5. Bölge İdare Mahkemesi’ne 7 sayfalık bir dilekçeyle başvurdu.

22.03.2006

Aksoy: İyi sorgulandık ama ihale süreci değişmeli

GEÇEN yıl, ajansı Wunderman Turizm Tanıtım İhalesi’ni kazanamayınca Atilla Aksoy açmıştı ağzını yummuştu gözünü.

18.12.2005

Bir de en vakur duran ödülü verilsin

Nurgül Yeşilçay, eşi Cem Özer’in doğum gününde, Altın Portakal’ı alamamasıyla ilgili tartışmalara son noktayı koymuş: ‘Yerim portakalı. Benim için önemli olan halkın verdiği ödüller.’

8.10.2005

Ulusoy’un hesabı

TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, geçen haftaki hac organizasyonlarıyla ilgili şikáyetleri dile getiren yazılarımız üzerine Genel Yayın Müdürü Ertuğrul Özkök’e bir açıklama göndermiş; bize de, aynı konuda yazılar yazan Vatan gazetesi yazarı Mustafa Mutlu’ya gönderdiği yazıyı...

23.08.2005

140 milyon dolarlık hac pazarı açıldı

ŞUBAT ayında yapılacak olan hac farizası için bu yıl 307 bin kişi başvurdu; bunlardan ancak 70 bin kişi hacca gidebilecek. Bu isimler kur’a ile belirlendi.

18.08.2005

Belediyelerin itibarı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Dünya Mimarlar Kongresi nedeniyle üst geçit ve köprü alınlıklarına doğru punto büyüklüğüyle, doğru yazı karakteriyle ‘Welcome To İstanbul’ yazdı.

31.07.2005

Kim ne derse polemik çıkar

‘VAHDETTİN hain değildir’ tarzında, artık pek elektriği kalmamış bir ‘saptama’ neden bu kadar büyük cilve yarattı dersiniz?

21.07.2005

Günah çıkarma

SEN misin ‘Şu feleğin işleri’ diye ‘kaderin cilveleri’nden söz eden?

15.01.2005

Gazetecileri açıklıyorum

BAZILARI için suç unsuru bulunmadığını, bazıları hakkında ise, hazırlık soruşturması yürütüldüğünü öğreniyorum. 79 gazeteci ile ilgili olarak.

6.01.2005

Ekşi Sözlük iyi bir şey

Ben internet kurdu değilim. İnternetle ilişkim bana yollananan mail'leri okumakla sınırlı. Bazen onu da yapamıyorum.

30.05.2004