EKSTRA
MENÜ

Abdurrahman Dilipak

Abdurrahman Dilipak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Abdurrahman Dilipak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 525 Abdurrahman Dilipak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Abdurrahman Dilipak Haberleri

Balyoz’da saygı duruşu ve Türk bayrağı tartışması

Balyoz’da saygı duruşu ve Türk bayrağı tartışması

Balyoz Planı iddialarına ilişkin 196 emekli ve muvazzaf askerin yargılandığı davanın 17’nci duruşması dün yapıldı.

18.03.2011Gündem
Balyoz Davasında saygı duruşu gerginliği

Balyoz Davası'nda saygı duruşu gerginliği

Balyoz Planı" iddialarına ilişkin 196 emekli ve muvazzaf askerin yargılandığı davanın 17. duruşması görülmeye başlandı.

18.03.2011Gündem
Çetin Doğandan Pembe Panter benzetmesi

Çetin Doğan'dan "Pembe Panter" benzetmesi

Balyoz Planı davasında savunmasına devam edilen eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, "Kurgulanan bu davanın nasıl çürük ve yapay bir temele dayandırıldığını bu platformda dile getirmek için bir yıldan fazla bekledim" dedi.

15.03.2011Gündem
Balyozda 14. duruşma başladı

Balyoz'da 14. duruşma başladı

“Balyoz Planı” iddialarıyla ilgili olarak eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 157'si tutuklu 196 sanıklı davanın 14. duruşması başladı.

14.03.2011 Gündem
Genelkurmay Başkanı sanık yakınlarıyla görüşüyor

Genelkurmay Başkanı sanık yakınlarıyla görüşüyor

Balyoz Planı davasının 13’üncü duruşmasında 163 sanığın tutuklanmasına karar verildi. Tutuklananlar arasında Deniz Kuvvetleri eski Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, Hava Kuvvetleri eski Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına da bulunuyor. Sanık askerlerin yakınları, Beşiktaş-Ortaköy yolunu bir süreliğine trafiğe kapattı. Genelkurmay Başkanı Org. Koşaner de Harbiye Orduevi'nde sanık yakınlarıyla bir araya geldi. Görüşme hala devam ediyor.

12.02.2011Gündem
Balyozda 163 sanık için tutuklama kararı

Balyoz'da 163 sanık için tutuklama kararı

Balyoz Planı davasının 13’üncü duruşmasında 163 sanığın tutuklanmasına karar verildi. Tutuklananlar arasında Deniz Kuvvetleri eski Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, Hava Kuvvetleri eski Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına da bulunuyor.1’inci Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da aralarında bulunduğu 29 asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bir dahaki duruşma 14 Mart’a ertelendi.

11.02.2011Gündem
Balyoz Davasında 186 sanık için tutuklama talebi

Balyoz Davası'nda 186 sanık için tutuklama talebi

Balyoz Davası'nda savcı, 186 sanık için tutuklama talebinde bulundu. Davada yargılananlar sanıklar arasında eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan da bulunuyor.

11.02.2011Gündem
Balyoz davasında TSKya hakaret tartışması

Balyoz davasında "TSK'ya hakaret" tartışması

“Balyoz Planı” iddialarıyla ilgili eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 196 sanıklı davanın 13. duruşması başladı.

11.02.2011Gündem
Dursun Çiçekten avukata: Kes

Dursun Çiçek'ten avukata: "Kes"

"Balyoz Planı" iddialarına ilişkin eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın yargılandığı davanın 12’nci duruşması taleplerin alınmasıyla devam ediyor.

10.02.2011Gündem
Balyoz davası gergin başladı

Balyoz davası gergin başladı

"Balyoz Planı" iddialarına ilişkin aralarında Hava Kuvvetleri eski Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, Deniz Kuvvetleri eski Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, 1. Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Albay Dursun Çiçek'in de bulunduğu 196 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşma öncesinde davanın bir numaralı sanığı Çetin Doğan'ın taktığı şapkanın üzerindeki amblem dikkat çekti.

16.12.2010Gündem
Gazeteci Dilipaka 3 bin lira para cezası

Gazeteci Dilipak'a 3 bin lira para cezası

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Vakit Gazetesi’ndeki “Üzmez Bu Defa Üzdü” başlıklı yazısında, Sinema Oyuncusu Müjde Ar'a hakaret ettiği gerekçesiyle 3 bin 150 lira para cezasına çarptırıldı.

14.12.2010Gündem
İyi bir sofra bazen seks kadar güzel

İyi bir sofra bazen seks kadar güzel

Baba tarafından Adanalı, anne tarafından da Alman olunca ortaya Ayşe Arman gibi damak zevki geniş biri çıkıyor. Arman şnitzele de Adana kebaba da bayılıyor, sokak dürümünü tablacıdan yemeyi seviyor. Yine de şık bir sofra olmazsa olmazı çünkü mutfakların yatak odası kadar önemli olduğuna inanıyor

31.07.2010Kelebek
Kürt sorununa İslami çözüm forumu

Kürt sorununa İslami çözüm forumu

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür Der) Diyarbakır Şubesi tarafından 24 Temmuz'da başlayacak ve 2 gün sürecek Kürt sorununa islami açıdan çözüm getirilmesi amacıyla bir forum düzenleniyor. İran, Irak, Suriye ve Türkiye'nin çeşitli kentlerinden İslami düşünceye sahip gazeteci, yazar ve kanaat önderlerinin katılacağı forumda Kürt sorununa çözüm için islami öneriler sunularak tartışılacak.

22.07.2010Gündem
Yardım gemisinin en küçük yolcusu

Yardım gemisinin en küçük yolcusu

“ROTAMIZ Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında Filistin'e malzeme götüren “Gazze’ye özgürlük” filosunun başında bulunan ve İsrail Deniz Kuvvetleri'nin helikopterlerle müdahale ettiği Mavi Marmara'nın en küçük yolcusu 1 yaşındaki Türker Kaan Çetin'di. Minik Türker'in akıbeti hakkında henüz sağlıklı bilgiye ulaşılamadı.

31.05.2010Gündem
İHH: Ölü sayısı az gösteriliyor

İHH: Ölü sayısı az gösteriliyor

İnsani Yardım Vakfı Başkan Vekili Yavuz Dede, 'Mavi Marmara' gemisine yapılan saldırıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

31.05.2010Gündem
İsrail konsolosluğuna girmek istediler

İsrail konsolosluğuna girmek istediler

FİLİSTİN'e insani yardım götüren gemilere İsrail askerlerinin operasyon düzenlediği, iki kişinin hayatını kaybettiği ve 30 kişinin de yaralandığı haberi, İsrail İstanbul Konsolosluğu önündeki gerginliği arttırdı.

31.05.2010Dünya
Erdoğan’a karşı imza kampanyası

Erdoğan’a karşı imza kampanyası

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın geçen haftaki Meclis grup konuşmasında gazetecilere yönelik eleştirileri nedeniyle köşe yazarları bir bildiri yayımlayarak, kontrolsuzkoseyazarlari.wordpress.com adresinde imza kampanyası başlattı.

2.03.2010Gündem
2 öğün yiyin kocanız aldatmasın

2 öğün yiyin kocanız aldatmasın

Abdurrahman Dilipak’tan kadınlara öğütler: Günde üç öğün ve tıka basa yemek yiyen özellikle kadınlarımız, kendilerine fiziki yönden zarar verip aşırı kilo alıp badi badi yürümek zorunda kalırken, kocalarına da zarar veriyorlar.

11.01.2010Kelebek
Dilipaktan kadınlara 2 öğün yiyin tavsiyesi

Dilipak'tan kadınlara '2 öğün yiyin' tavsiyesi

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde düzenlenen konferansta konuşan islamcı yazar Abdurrahman Dilipak, kadınlara üç yerine iki öğün yemek hazırlama ve camiye daha fazla gitme tavsiyesinde bulundu. Sağlık, aile bütçesine katkı ve zamandan tasarruf açısından öğle yemeği yememeyi öneren Dilipak, “Günde üç öğün ve tıka basa yemek yiyen özellikle kadınlarımız, kendilerine fiziki yönden zarar verip aşırı kilo alıp badi badi yürümek zorunda kalırken, kocalarına da zarar veriyorlar. Bu kadınları gören kocaları Bodrum gibi yerlerde başka kadınlara bakmaya başlıyorlar” dedi.

11.01.2010Gündem
Katsayı eylemi

Katsayı eylemi

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) üyeleri ile imam hatip, ticaret ve endüstri meslek liseleri öğrencileri, Danıştay'ın, YÖK'ün üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararının yürütmesini durdurmasını protesto etti.

4.12.2009Gündem
Emine Erdoğandan Dilipak ailesine ziyaret

Emine Erdoğan'dan Dilipak ailesine ziyaret

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dilipak ailesini ziyaret etti.

29.08.2009Gündem
Abdurrahman Dilipakın evi icra yoluyla satıldı

Abdurrahman Dilipak'ın evi icra yoluyla satıldı

Anadolu'da Vakit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın Kadıköy Acıbadem'deki evi, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı merhum Oramiral Güven Erkaya hakkında 25 Haziran 2000 tarihinde yazdığı “Hakkımı helal etmiyorum” başlıklı yazısı nedeniyle çarptırıldığı 167 bin TL'lik tazminat nedeniyle icra yoluyla satıldı.

18.08.2009Gündem
Gazetecileri ikinci kez dinledi

Gazetecileri ikinci kez dinledi

İÇİŞLERİ Bakanı Beşir Atalay, “demokratik açılım” çalışmaları çerçevesinde dün İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde gazetecilerle bir araya geldi.

17.08.2009Gündem
Atalay DİSK ve TÜSİADla görüşecek

Atalay DİSK ve TÜSİAD'la görüşecek

İçişleri Bakan Beşir Atalay 'Demokratik Açılım' çalışmaları çerçevesinde yarın DİSK ve TÜSİAD'la görüşeceğini açıkladı.

17.08.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Nokta atışlar

SABAH saatleri...

Bir gazeteci arkadaşla “sabit telefon”dan konuşuyoruz.

9.03.2011

Tıksırıncaya kadar içmek hakkında kim ne der?

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan dün şöyle dedi:

“Kimin içkisine karışılıyor? Herkes aksırıncaya tıksırıncaya kadar içiyor”.

14.01.2011

Müesses nizam değişince ne değişir?

BİR dostumun söylediği çok doğru: “Düzen değişmiyor. Düzenin tarafları değişiyor.”

14.12.2010

Ha 1968, ha Kusturica’yı protesto

GİZLİ kararname. İsimler tersten yazılmış, Sartre Jean Paul, Beauvoir de Simone, Neruda Pablo.

11.10.2010

Anayasa tartışmasının en’leri

EN DİRAYETLİ: Mehmet Ali Şahin... (Meclis Başkanı olarak bu kez “Sen mi susturacaksın yoksa ben mi susturayım” denilmesine fırsat vermemesi nedeniyle.)

22.04.2010

Başbakan Erdoğan’a tane tane anlatıyorum

SAYIN Başbakan...

Partinizin dünkü grup toplantısında “medya patronu” ile “köşe yazarı” ilişkisi konusunda daha önce söylediğiniz vahim sözleri düzeltmeye çalıştınız.

2.03.2010

Fişçiler

KAHRAMANMARAŞ Milletvekili Avni Doğan’ın bir gerçeği ortaya koyan “40 yıl bizi onlar fişlediler, şimdi de biz onları fişliyoruz” sözü kendisi tarafından “maksadını aşmış” sayılsa da bunu üyesi olduğu parti yöneticileri dahi yeterli saymamış ki, gelen haberlere göre, “Disiplin Kurulu”na verilecekmiş.

23.02.2010

Sıra imamların grevinde

YAŞLI kadın elinde tencereyle tekel işçilerinin grev yaptığı çadıra geliyor. Öylesine bir vatandaş, siyasetle filan ilgisi yok.

“Size lahana dolması yaptım, alın paylaşın”.

8.02.2010

Mühendis ve mimarlara darbe

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı uzun bir metin göndermiş, “Siyasal iktidarın, ülke vatandaşı aleyhine yabancılar lehine düzenleme yaparak dünyada hiçbir ülkede örneği olmayan bir ilke imza attığını” bildiriyor.

30.01.2010

Kral ile kralcı

* KRAL: Öyle ya da böyle garanti veriyor... “Kimseye baskı uygulamayacağız” diyor... Demokratız diyor...

* KRALCI: Eleştirenin üzerine çullanıyor... “Söyletmeyin” diyor... “Yaşatmayın” diyor... Ağzını bozuyor...

12.01.2010

“Bu akşam biriyle yatmam şart!”

Biz kadınlar hep erkeklerin ilişki korkaklığından, tuhaflıklarından şikayet ederiz ya...

12.01.2010

Eski dost düşman olmaz

MUHTEREM “azılı yandaşlar” ve de sevgili “azılı karşıtlar”...

Müsaade ederseniz, bugün üç eski dostumu savunacağım:

Zahid Akman, Akif Beki ve Abdurrahman Dilipak...

11.01.2010
İstifa mektubum cebimde

İstifa mektubum cebimde

Ertuğrul Özkök’ün görevi bırakması sanırım en fazla beni ilgilendiriyor.

2.01.2010

Zazaca Kürtçe değildir

Dersim’in asıl adı nedir? Bu bölgede oturanlar nereden, ne zaman gelmişlerdir? Akrabaları hangi ülkede yaşamaktadır? Türk müdürler; Kürt müdürler? Yoksa nedirler? Dillerinin özelliği nedir? Alevi midirler? Eğer önyargılarınızın tutsağı iseniz bu yazıyı hiç okumayınız. Yok anlamak-öğrenmek istiyorsanız; işte size 10 maddede Dersim gerçeği…

19.12.2009
Şahsi notlarım

Şahsi notlarım

Geçen gün gittim Çorlulu Ali Paşa Medresesi’ne...

21.11.2009

Sıra sermayenin el değiştirmesinde

VAKİT Gazetesi’nde yazan Abdurrahman Dilipak, biliyorsunuz Başbakan’ın yakın ahbabıdır.

6.10.2009

Abdurrahman Dilipak’ın gelini Sezin’den mektup var

Tıbbiye’nin 5. sınıfındayken

"Ya başörtünü çıkar ya okulu terk et" deselerdi ne yapardınız?

Hadi cevaplayın bakalım...

11.09.2009

AKP’nin “basın özgürlüğü” bu kadar!

KAZAK gazeteci Ramazan Yesergepov’un yazdığı bir yolsuzluk haberi nedeniyle hapse mahkûm edilmesi AB tarafından protesto edildi.

7.09.2009

Abdurrahman Bey, Allah rızası için beni reddetmeyiniz!

Dün Sabah’ta okudum.

Abdurrahman Dilipak’la televizyon programı yapacakmışım...

30.08.2009

Yeri gelmese de ölmesek daha iyi değil mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün gazetelere yansıyan konuşmasını okurken şöyle düşündüm: “Anketler, Kürt Açılımı tartışmaları nedeniyle MHP’nin oylarının yükseldiğini gösterince, daha sertleşmeye karar verdi.”

30.08.2009

Birinci umre müdafaası

Aşağıdaki metin...

“Umre üzerinden itibar arıyorlar / AKP’ye şirin gözükmeye çalışıyorlar / Dönemin koşullarına uyum sağlıyorlar / Daha düne kadar ‘Ya cennet yoksa...’ tadında yazılar yazarken, şimdi çıkmış mümin havası atıyorlar / Allah ile kul arasında kalması gerekenleri açık ediyorlar” türünden eleştirilere cevap olsun diye kaleme alınmıştır...

29.08.2009

Yücel Çakmaklı’ya dair

TÜRK sinemasında “Beyaz Sinema” ya da “Milli Sinema” akımını başlatan ünlü yönetmen Yücel Çakmaklı, öteki dünyaya göçtü...

24.08.2009

Yanındayım Dilipak

EN sert şekilde eleştirsem de...

“Kendini yenileyemedi” desem de...

20.08.2009

Vakit hakkında hiç söylemediğim bir şey

KENDİLERİNİ bir “dava”ya adayan, “dava delisi” insanlara pek ilişmem ben...

Çünkü ben öyle bilirim ki...

13.07.2009

Söz sırası İsmail’de

İSLAMİ kesimin genç, parlak, zeki ve bağımız düşünebilen kalemlerinden biri İsmail Kılıçaslan...

Ülke TV’de “Meksika Sınırı” adlı programı yapan üçlüden biri...

12.07.2009

Our judiciary is independent and I am a ballerina

A quick amount of research on the Internet will turn up hundreds of entries in which government bigwigs make the following clichŽ Ğ yet sensible Ğ statement when asked to comment on the Ergenekon investigation: "It would be wrong to comment on a court case in progress.

2.06.2009