MENÜ

Abd Dışişleri

Abd Dışişleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abd Dışişleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 31.017 Abd Dışişleri haberi bulunmuştur.

Abd Dışişleri Haberleri

Lagendijk: Müzakereler artık başlatılmalı

Lagendijk: Müzakereler artık başlatılmalı

Türkiye-AB Karma Parlamentosu Komisyonu Eş Başkanı Lagendijk, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın verdiği güvenceler sonrası müzakerelerin başlatılması gerektiğini söyledi.

24.09.2004Gündem
AP, Kıbrıs yardımını oylayacak

AP, Kıbrıs yardımını oylayacak

Avrupa Parlamentosu'nun yarın sabah yapılacak oturumda, KKTC ekonomisini geliştirmek ve mali destek vermek amacıyla hazırlanan AB Konsey tüzüğünün, bu hafta yapılacak genel kurul toplantıları sırasında ele alınıp alınmaması oylanacak.

13.09.2004Dünya
Zina suç sayılırsa ABden tarih zor

'Zina suç sayılırsa AB'den tarih zor'

AKP'nin, zinayı "suç" yapma girişimlerine yurt içi ve dışından tepkiler sürüyor. AB'nin genişlemeden sorumlu üyesi Verheugen, düzenlemeyi “ancak bir şaka olabilir” sözleriyle değerlendirirken, AP Dışişleri Komisyonu Başkanı Brok, zinayı suç sayan Türkiye'ye müzakere tarihi verilmesinin tavsiye edilemeyeceğini söyledi.

9.09.2004Gündem
Verheugen: Türkiye ile tam üyelik müzakereleri başlamalı

Verheugen: Türkiye ile tam üyelik müzakereleri başlamalı

Verheugen, Türkiye’ye Aralık ayında yeşil ışık yakılırsa, 2005 ortasında müzakerelere başlanabileceğini söyledi.

31.08.2004Gündem
Verheugen: İlerleme raporunda sürpriz olabilir

Verheugen: İlerleme raporunda sürpriz olabilir

AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Guenter Verheugen, komisyonun Türkiye ile ilgili Avrupa Parlamentosu'na (AP) sunacağı ilerleme raporunun “birkaç küçük sürpriz içerebileceğini” söyledi.

31.08.2004Dünya
Laiklik anlayışınız ABninkine uymuyor

Laiklik anlayışınız AB'ninkine uymuyor

Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu dün kabul ettiği Türkiye raporunda, kökten anayasa değişikliği talep etti. ‘‘1982 döneminin otoriter rejiminin mührünü taşıyan anayasa korunmamalı’’ ifadesinin yer aldığı raporda, AB ile uyuşmadığı öne sürülen mevcut laiklik anlayışının din özgürlüğünü kısıtladığı iddia edildi.

18.03.2004Dünya