EKSTRA
MENÜ

Abd Başkanlık Seçimleri

Abd Başkanlık Seçimleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abd Başkanlık Seçimleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.328 Abd Başkanlık Seçimleri haberi bulunmuştur.

Abd Başkanlık Seçimleri Haberleri

ABDde Senatoda çoğunluk Demokratlara geçti

ABD'de Senato'da çoğunluk Demokratlara geçti

ABD'de başkent Washington'da skandal gelişmeler yaşanırken, Demokratların Senato'da çoğunluğu elde ettiği bildirildi. Georgia eyaletinde yapılan seçimin ardından Demokrat Raphael Warnock'ın ardından Jon Ossoff'un da kazandığı öğrenildi.

6.01.2021Dünya
Biden Georgia seçimleri öncesi oy istedi

Biden Georgia seçimleri öncesi oy istedi

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, ABD Senatosu'nu hangi partinin kontrol edeceğini belirleyecek kritik önemdeki Georgia seçimleri öncesi eyalet halkından oy istedi.

4.01.2021Dünya
ABD Kongresinin 117. dönemi başladı Temsilciler Meclisi Başkanı yeniden Pelosi oldu

ABD Kongresinin 117. dönemi başladı! Temsilciler Meclisi Başkanı yeniden Pelosi oldu

ABD'de, 3 Kasım seçimlerini kazanan Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerinin yemin etmesiyle ABD Kongresinin 117. dönemi başladı. Merakla beklenen Temsilciler Meclisi başkanlık seçimleri beklenenden daha yakın bir sonuçla bitti. 216 vekilin oyunu alan Nancy Pelosi, 2 yıllığına yeniden bu göreve 4. kez seçildi.

3.01.2021Gündem
İran Trumpın tehdidine cevap verdi Kendi başarısızlığına baksın

İran Trump'ın tehdidine cevap verdi! 'Kendi başarısızlığına baksın!'

ABD Başkanı Trump'ın Irak'taki ABD Büyükelçiliği'ne saldırıyla ilgili Tahran'ı hedef göstermesine İran'dan cevap gecikmedi. İran Dışişleri Bakanı Zarif, yaptığı açıklamada zehir zemberek sözler kullandı.

24.12.2020Dünya
Büyük güçler birbirlerine siber saldırılarla meydan okuyor

Büyük güçler birbirlerine siber saldırılarla meydan okuyor

Siber savaşlar ulusal veya küresel güvenliğe tehdit oluşturuyor mu? Siber sektörde istihbaratın özelleştirilmesinin etkisi nedir? Siber savaşlar insanların günlük hayatlarını nasıl mahvedebilir? Siber suçları onların gerçek faillerine atfetmek gerçekten mümkün mü? Enformasyon savaşı kansız olacak mı, yoksa sanal eylemlerin gerçekten kan dökme potansiyeli var mı? Devlet veya devlet dışı aktörlerden siber üstünlüğü ele geçiren var mı? Devletler siber saldırılara ne zaman ve nasıl yanıt vermeli? Aktif veya pasif savunma pozisyonu en iyi seçenek mi? Halihazırda siber saldırılara karşı siber saldırı düzenlemeyi meşru ve hukuki kılan uluslararası bir yasal çerçeve var mı? Son derece karmaşık güvenlik problemleri barındıran ve çoklu bilinmeyenlerle dolu olan gelecekteki siber savaş ortamını tanımlayabilmek için yanıtlanması gereken uzun bir soru listesi var.

24.12.2020Teknoloji
Libya tezkeresi nedir Libyaya asker gönderilmesinin uzatılmasına ilişkin tezkere TBMMde kabul edildi

Libya tezkeresi nedir? Libya'ya asker gönderilmesinin uzatılmasına ilişkin tezkere TBMM'de kabul edildi!

Libya’ya asker gönderilmesine ilişkin sürenin uzatılmasını öngören Libya tezkeresi Meclis'te kabul edildi. Tezkerenin süresi 2 Ocak 2021’den başlayacak şekilde 18 ay daha uzatıldı. Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu’nda TSK unsurlarının Libya’ya gönderilmesine ilişkin tezkerenin süresi ele alındı. Bu gelişmenin ardından Libya tezkeresinin kapsamı gündeme geldi. Türkiye ile Libya arasında 27 Kasım'da "Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası" imzalanmıştı. İşte, ayrıntılar.

22.12.2020Gündem
Ekonomi savaşı kızıştı

Ekonomi savaşı kızıştı

Çin’in, çip üretimi yapan SMIC ve dron devi DJI’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda teknoloji şirketi ABD yönetimi tarafından yaptırım listesine alındı. Bu şirketlerin yüksek teknoloji ile izleme yaptığı, genetik bilgi sağlayıp insan haklarını ihlal ettikleri ve Çin ordusuyla bağlantılı oldukları iddia edildi.

20.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Ve son darbe Bir dönem kapanıyor

Son dakika haberi: Ve son darbe! Bir dönem kapanıyor

ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilen Başkanlık Seçimleri'ni Joe Biden resmen kazandı. Biden, başkanlık için gerekli 270 oyu, California'nın 55 seçici kurulu üyesinin kararıyla aşmış oldu.

14.12.2020Dünya
Son umuduydu Yüksek Mahkeme de Trump’ı reddetti

Son umuduydu! Yüksek Mahkeme de Trump’ı reddetti

ABD’de Başkan Donald Trump, seçimde hile yapıldığı ve asıl kazananın kendisi olduğu yönündeki iddialarını sürdürürken Yüksek Mahkeme’den de umduğu desteği bulamadı.

13.12.2020Dünya
Son dakika... ABD Başkanı Trumpa büyük darbe

Son dakika... ABD Başkanı Trump'a büyük darbe

ABD'de Yüksek Mahkeme, Cumhuriyetçilerin Pennsylvania eyaleti için 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerinin sonuçlarının tasdik edilmemesine yönelik talebini reddetti. Bu hamle, Cumhuriyetçilerin ve Başkan Trump'ın Joe Biden tarafından kazanılan seçimin sonuçlarını mahkeme yoluyla değiştirme çabalarına "ölümcül darbe" olarak nitelendiriliyor.

8.12.2020Dünya
Trump hileli seçim sözlerini tekrarlayıp sert çıktı Üçüncü dünya ülkesi gibiyiz

Trump 'hileli seçim' sözlerini tekrarlayıp sert çıktı! 'Üçüncü dünya ülkesi gibiyiz'

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki başkanlık seçimlerinin hileli olduğunu savunarak, "Bu durum, ülkemiz için bir utanç, sanki üçüncü dünya ülkesi gibiyiz." ifadesini kullandı.

7.12.2020Dünya

Trump ayak diriyor! 'Sistem saldırı ve kuşatma altında'

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım'daki başkanlık seçimlerinde hile yapıldığı iddialarını yenileyerek, "ABD Anayasası'nı ve kanunlarını korumaktan daha önemli bir görevim yok, bu yüzden şu anda koordineli bir saldırı ve kuşatma altındaki seçim sistemimizi korumaya kararlıyım." dedi.

2.12.2020Dünya
Trumpın hileli seçim iddialarına sert yanıt geldi

Trump'ın 'hileli seçim' iddialarına sert yanıt geldi!

ABD'nin Georgia eyaletinde yeni oy verme sisteminin uygulanmasını denetleyen yetkili Sterling, Başkan Trump'ın seçimlerde hile yapıldığı iddialarına sert tepki gösterdi.

2.12.2020Dünya
Şok iddia.. Trump yetkiyi vermiş: 3üncü dünya savaşını çıkarmadan..

Şok iddia.. Trump yetkiyi vermiş: 3'üncü dünya savaşını çıkarmadan..

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya, "3. Dünya Savaşı çıkarmadan İran'a istediği kadar yüklenmesi" konusunda yeşil ışık yaktığı iddia edildi.

1.12.2020Dünya
Trumpa Brezilyadan destek Orada birçok usulsüzlük yapıldı

Trump'a Brezilya'dan destek! 'Orada birçok usulsüzlük yapıldı'

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, ABD'de 3 Kasım'da yapılan ve resmi olmayan sonuçlara göre Cumhuriyetçi aday Joe Biden'ın kazandığı başkanlık seçimlerinde usulsüzlük yapıldığını savundu.

29.11.2020Dünya
Dünya turizminden 3 trilyon dolarlık kayıp

Dünya turizminden 3 trilyon dolarlık kayıp

Dünya Turizm Forumu Enstitüsü (World Tourism Forum Institute) Başkanı Bulut Bağcı, global turizm sektörünün Kovid-19 salgını nedeniyle 2020'yi 3 trilyon dolar kayıpla kapatmaya hazırlandığını belirterek, "Gelecek yıl bu kaybın aşı çalışmaları ve yeni düzenle, adaptasyonla birlikte azalmasını ve 1 trilyon dolar olarak gerçekleşmesini bekliyoruz." ifadesini kullandı.

29.11.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Joe Biden tüm dünyaya ilan etti: Seçimler sona erdi ve artık...

Son dakika haberi... Joe Biden tüm dünyaya ilan etti: Seçimler sona erdi ve artık...

Son dakika haberi... ABD Başkanı Donald Trump'ın dünkü sürpriz hamlesinin ardından, 3 Kasım seçimlerini kazanan Demokrat aday Joe Biden, başkanlık seçimlerinin sona erdiğini tüm dünyaya ilan etti.

24.11.2020Dünya
ABD başkanlık seçiminde kritik eyalette kazanan isim tescil edildi

ABD başkanlık seçiminde kritik eyalette kazanan isim tescil edildi

ABD'de başkanlık yarışındaki kritik eyaletlerden Pennsylvania'daki seçimleri Demokrat Joe Biden'ın kazandığı tescil edildi.

24.11.2020Dünya
Trump, G-20 zirvesi sırasında golf oynamaya gitti

Trump, G-20 zirvesi sırasında golf oynamaya gitti

​Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in dönem başkanlığında gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi sırasında ABD’nin 45’inci Başkanı Donald Trump, golf oynamayı tercih etti.

23.11.2020Dünya
‘Ekonomiyi kapatmayıp koronavirüsü bitireceğim’

‘Ekonomiyi kapatmayıp koronavirüsü bitireceğim’

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, koronavirüs salgını yüzünden ülke genelinde ‘ekonomiyi kapatmayacağını’ belirterek, virüsü bitireceğini söyledi.

21.11.2020Dünya
Biden: Önümüzde karanlık bir kış var

Biden: Önümüzde karanlık bir kış var

Başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden, korona salgını ve buna bağlı olarak bozulan ekonomiye ilişkin acil adım atacaklarını belirterek, “Önümüzde karanlık bir kış var” dedi.

18.11.2020Dünya
Twitterın CEOsundan Hunter Biden itirafı

Twitter'ın CEO'sundan 'Hunter Biden' itirafı!

Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Jack Dorsey, ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'la ilgili bazı iddiaları içeren haberlerin kısıtlanması konusunda yanlış hareket ettiklerini kabul etti.

17.11.2020Dünya
ABDnin Çine karşı ekonomi politikasında bir değişiklik beklenmiyor

ABD'nin Çin'e karşı ekonomi politikasında bir değişiklik beklenmiyor

Oxford Economics Asya Ekonomileri Başkanı Louis Kuijs, ABD'de Joe Biden hükümetinin Çin için bazı olumlu etkileri olmasını beklediklerini ifade ederek, "Bir Biden hükümeti, Çin'e karşı daha öngörülebilir ve daha az agresif bir ABD politikası anlamına geliyor. Buna karşın seçim kampanyasındaki sert retorik ve ABD'nin siyasi yelpazesinde Çin'e yönelik sert duruşa verilen geniş destek göz önüne alındığında, biz özellikle ekonomik konularda ABD'nin genel duruşunun pek yumuşayabileceğini düşünmüyoruz." dedi.

16.11.2020Ekonomi
ABD Başkanı Trump seçimlere hile karıştırıldığı iddiasını yineledi

ABD Başkanı Trump seçimlere hile karıştırıldığı iddiasını yineledi

ABD’de 3 Kasım başkanlık seçimi sonuçları hakkında tartışmalar devam ederken, Başkan Donald Trump, seçimleri hileli olduğu için Demokrat aday Joe Biden’ın kazandığı iddialarını yineledi.

15.11.2020Dünya
Çin ABDde başkan seçilen Bidenı tebrik etti

Çin ABD'de başkan seçilen Biden'ı tebrik etti

Çin, ABD'de başkanlık seçimini kazanan Joe Biden'ı tebrik etti.

13.11.2020Dünya
ABDdeki başkanlık yarışında Arizona eyaletini Biden kazandı

ABD'deki başkanlık yarışında Arizona eyaletini Biden kazandı

ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde kritik önemdeki Arizona eyaletini, çok az farkla Demokrat aday Joe Biden kazandı.

13.11.2020Dünya
Bidena, Trumpı takip et tavsiyesi

Biden'a, Trump'ı takip et tavsiyesi

ABD'nin bu ay içinde görevi bırakacağı açıklanan Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, seçimleri kazanan Joe Biden'a, "Trump yönetiminin Orta Doğu politikalarını takip etmesi" tavsiyesinde bulundu.

13.11.2020Dünya
Hile yapıldığına dair delil getirene 7 milyon 685 bin lira ödül

Hile yapıldığına dair delil getirene 7 milyon 685 bin lira ödül!

ABD seçimlerinde kilit öneme sahip eyaletlerden biri olan Teksas'ta, Cumhuriyetçi Vali Yardımcısı Dan Patrick, seçimlerde oy çalındığına ya da hile yapıldığına dair delil getirene 1 milyon dolar ödül vereceklerini açıkladı.

12.11.2020Dünya
Bidenın ekonomideki önceliği Kovid-19 salgınının yaralarını sarmak olacak

Biden'ın ekonomideki önceliği Kovid-19 salgınının yaralarını sarmak olacak

ABD Başkanlığı'na seçilen Joe Biden, göreve gelir gelmez Kovid-19 salgınından ağır darbe alan Amerikan ekonomisinin zararlarını temin etmek için çalışacak.

12.11.2020Ekonomi
Facebook ve Googleın seçim yasakları devam edecek

Facebook ve Google'ın seçim yasakları devam edecek

ABD'de sosyal paylaşım sitesi Facebook, başkanlık seçiminden sonra sonuçların hemen belli olmaması nedeniyle başlattığı geçici siyasi reklam yasağını bir ay daha uzattığını duyurdu.

12.11.2020Teknoloji
ABD başkanlık seçimleinde Georgia eyaletinde flaş karar

ABD başkanlık seçimleinde Georgia eyaletinde flaş karar

ABD'de 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerinde sonuçların henüz netleşmediği 16 delegeli Georgia'da oyların yeniden sayılmasına karar verildi.

11.11.2020Dünya
ABD başkanlık seçimlerinde Alaskada sürpriz yaşanmadı

ABD başkanlık seçimlerinde Alaska'da sürpriz yaşanmadı

ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde Alaska eyaletini, ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump kazandı.

11.11.2020Dünya
ABDde seçimler bitti ama gerilim dinmiyor... Bidendan Trumpa zehir zemberek sözler

ABD'de seçimler bitti ama gerilim dinmiyor... Biden'dan Trump'a zehir zemberek sözler!

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Başkan Donald Trump'ın seçim sonuçlarını kabul etmemesine ilişkin, "Bunun utanç verici olduğunu düşünüyorum. Söyleyebileceğim tek şey Başkan'ın geride bırakacağı mirasa yararı olmayacak" dedi.

10.11.2020Dünya
Joe Bidena tebrik mesajında büyük skandal

Joe Biden'a tebrik mesajında büyük skandal!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın ABD Başkanı seçilen Joe Biden'ı zaferinden dolayı tebrik ettiği mesajın arka planında "Trump" ve "ikinci dönem" ifadelerinin yer aldığı ortaya çıktı.

10.11.2020Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Bidena tebrik mesajı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden'a tebrik mesajı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı seçilen Joe Biden'a tebrik mesajı gönderdi.

10.11.2020Gündem
Son dakika haberi: ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanı Mark Esperi görevden aldı

Son dakika haberi: ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanı Mark Esper'i görevden aldı

Son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden Savunma Bakanı Mark Esper'in görevine son verdiğini ve yerine vekaleten Ulusal Terörle Mücadele Merkezi Direktörü Christopher Miller'ı atadığını açıkladı.

9.11.2020Dünya
Son dakika koronavirüs haberi: 3 haftada 10 milyon arttı ABD, Fransa, Rusya, Brezilya...

Son dakika koronavirüs haberi: 3 haftada 10 milyon arttı! ABD, Fransa, Rusya, Brezilya...

Son dakika haberine göre; Korona virüs salgını dünya genelinde etkisini arttırmaya devam ederken, küresel vaka sayısı 40 milyondan 50 milyona sadece 21 günde ulaştı.

8.11.2020Dünya
Son dakika... Türkiyeden ABDnin yeni başkanı Joe Biden hakkında ilk mesaj

Son dakika... Türkiye'den ABD'nin yeni başkanı Joe Biden hakkında ilk mesaj!

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin yeni Başkanının Joe Biden seçilmesi üzerine, "Türkiye ABD'nin yeni yönetimiyle çalışmayı sürdürecektir" dedi.

8.11.2020Gündem
ABD’nin tercihi Biden oldu Trump yenilgiyi kabul etmiyor

ABD’nin tercihi Biden oldu! Trump yenilgiyi kabul etmiyor

ABD’de 3 Kasım başkanlık seçimlerinin kazananı Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden oldu. Pensilvanya eyaletini de alarak gerekli seçici delege sayısına ulaşan Biden, “Tüm Amerikalıların başkanı olacağım” diye açıklama yaptı. Trump ise yenilgiyi kabul etmedi.

8.11.2020Dünya
İran Cumhurbaşkanı Ruhaniden ABD seçimlerine dair flaş açıklama

İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den ABD seçimlerine dair flaş açıklama

İran Cumhurbaşkanı Ruhani "Gelecek ABD hükümeti İran'la ilgili yükümlülüklerine geri dönmeli" çağrısını yaptı.

7.11.2020Dünya
ABDde son bir haftada Kovid-19 vaka ve ölümlerinde hızlı yükseliş

ABD'de son bir haftada Kovid-19 vaka ve ölümlerinde hızlı yükseliş!

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana, son bir haftada pozitif vaka sayısı ve virüse bağlı can kayıplarında hızlı bir yükseliş kaydedildi.

7.11.2020Dünya
Biden çok yaklaştı

Biden çok yaklaştı

ABD’de 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçiminde oy sayımı sürerken, Demokrat aday Joe Biden, Beyaz Saray’a çok yaklaştı. Biden, kritik eyaletlerden Pensilvanya’da da Donald Trump’ın önüne geçti. Trump, “Seçimleri çalmak istiyorlar” iddiasında bulundu. Biden “Kimse demokrasiyi elimizden alamayacak” dedi.

7.11.2020Dünya
ABDde seçim gerginliği Philadelphiadaki oy sayım merkezine saldırı girişimi engellendi

ABD'de seçim gerginliği! Philadelphia'daki oy sayım merkezine saldırı girişimi engellendi

ABD'de tarihi seçimin ardından birkaç eyaletten gelecek sonuçlar beklenirken, Pensilvanya'ya bağlı Philadelphia'da, polis, eyalette sayımların yapıldığı Pensilvanya Kongre Merkezi'ne yönelik bir saldırı planının açığa çıkarıldığını duyurdu.

6.11.2020Dünya
Yeni başkanı bekleyen Türkiye dosyası

Yeni başkanı bekleyen Türkiye dosyası

ABD’de kim başkan seçilirse seçilsin, onu Washington-Ankara ilişkileriyle ilgili önemli başlıklar bekliyor.

6.11.2020Dünya
Biden önde, Trump itiraz ediyor... Sayım kavgası

Biden önde, Trump itiraz ediyor... Sayım kavgası

ABD’de salı günü yapılan seçimleri kimin kazandığı karmaşık seçim sisteminden ötürü hâlâ netleşmedi. Mevcut sonuçlara göre Demokrat Partili Joe Biden kazanmaya daha yakın. Başkan Trump’ın ekibi birçok eyalette sonuca itiraz ederken, AGİT, seçimlerde hile yapıldığı iddialarını reddetti.

6.11.2020Dünya
Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den CHP’ye çok sert tepki

Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den CHP’ye çok sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İzmir'de 1989 yılından bugüne, bir dönem haricinde, yerel yönetim sorumluluğu üstlenmiş CHP'nin adeta sütten çıkmış ak kaşık gibi davranıp kusur ve suçlu araması küstah bir siyaset kifayetsizliğidir." dedi.

5.11.2020Gündem
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: İran Trump döneminde tarihinde hiç görmediği kadar zor günler geçirdi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: İran Trump döneminde tarihinde hiç görmediği kadar zor günler geçirdi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD Başkanı Trump'ın başkanlık süresi boyunca İran'ın tarihindeki en zor günlerini geçirdiğini söyledi.

5.11.2020Dünya
Son dakika haberler: Trump için ayin düzenledi, konuşurken kendinden geçti

Son dakika haberler: Trump için ayin düzenledi, konuşurken kendinden geçti!

Son dakika haberi.. Tüm dünya nefesini tutmuş ABD Başkanlık Seçimleri'nden gelecek sonucu bekliyor. ABD'de oy sayımı devam ederken Demokrat aday Joe Biden yarışta Cumhuriyetçi Donald Trump'ın önüne geçti. Trump'ın 'ruhani danışmanı' olarak çalışan Paula White-Cain'in ayin gibi konuşmasının videosu sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve günün en çok konuşulan olaylarından biri haline geldi.

5.11.2020Dünya
Başkan Trump, Pennsylvania Başsavcısı Shapiro’nun istifasının istendiğini açıkladı

Başkan Trump, Pennsylvania Başsavcısı Shapiro’nun istifasının istendiğini açıkladı

ABD Başkanlık seçimlerimde iki aday arasında kıyasıya çekişme oy sayılan eyaletler üzerinden hala devam ediyor. Başkanlık adayı ve ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyadan oy sayımının devam ettiği Pennsylvania Başsavcısı Josh Shapiro’nun istifasının istendiğini açıkladı. Başsavcı Shapiro, daha önce sosyal medyadan paylaştığı mesajında, seçmenleri Demokrat Parti’den seçim yardımı istemeye çağırmıştı.

5.11.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Geleneksel olan en iyisi mi?

Bir şeyin geleneksel olması iyi veya doğru olduğu anlamına gelir mi? Zor bir soru. Kestirme bir cevabı yok. Ama nedense ‘gelenek bu’ deyince akan sular durur. Konu kapanır. Halbuki o geleneği sürdürmenin yarardan çok zarar getireceği birçok düzenleme de var günümüzde.

20.12.2020