EKSTRA
MENÜ

Abd Başkanlık Seçimleri

Abd Başkanlık Seçimleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abd Başkanlık Seçimleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.324 Abd Başkanlık Seçimleri haberi bulunmuştur.

Abd Başkanlık Seçimleri Haberleri

Twitterı yıkan Trump fotoğrafı sahte çıktı

Twitter'ı yıkan Trump fotoğrafı sahte çıktı!

Sosyal medyada geçen hafta sıkça paylaşılan ve ABD Başkanı Donald Trump'a ait olduğu iddia edilen fotoğrafın sahte olduğu ortaya çıktı. Twitter'daki Trump destekçileri fotoğrafın Trump'a ait olduğunu iddia ederek, ana akım medyanın bu görüntüleri bilinçli bir şekilde görmezden geldiğini iddia etmişti.

18.09.2017Dünya
ABD seçimlerinde Rus hesaplardan reklam aldı

ABD seçimlerinde Rus hesaplardan reklam aldı

Facebook, ABD seçimlerinde Rus hesaplardan reklam aldı. Sosyal medya devi, tespit ettiği hesapları ABD'li yetkililerle paylaştı.

7.09.2017Ekonomi
Facebook, ABD seçimlerinde Rus hesaplardan reklam aldı

Facebook, ABD seçimlerinde Rus hesaplardan reklam aldı

Sosyal medya devi Facebook, geçen yıl ABD'de düzenlenen başkanlık seçimleri öncesinde ve sırasında Rusya merkezli hesaplardan reklam aldığını açıkladı.

7.09.2017Teknoloji
Facebooktan flaş Rusya açıklaması

Facebook'tan flaş Rusya açıklaması

Sosyal medya devi Facebook, geçen yıl ABD'de düzenlenen başkanlık seçimleri öncesinde ve sırasında Rusya merkezli hesaplardan reklam aldığını açıkladı.

7.09.2017Dünya
Senato, Trumpı onaylamadan tatile çıktı

Senato, Trump'ı 'onaylamadan' tatile çıktı

ABD Senatosu, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin hiçbir önemli yasa teklifini onaylamadan yaz tatiline girdi. Senato, Başkan Donald Trump'ın yasama tatili süresince memnun olmadığı yetkilileri görevden almasının ve yeni atamalar yapmasının da önünü kesti.

4.08.2017Dünya
Lavrov ABD seçimlerine müdahale iddialarını reddetti

Lavrov ABD seçimlerine müdahale iddialarını reddetti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ülkesinin ABD'de 2016 başkanlık seçimlerine müdahale ettiği yönündeki iddiaları reddetti.

12.07.2017Dünya
‘Paralı vatandaşlık’ veren ülkeler

‘Paralı vatandaşlık’ veren ülkeler

Sınırlarını göçmenlere kapatmak isteyen ülkelerin sayısı giderek artarken, bu engelleri yüklü bir para karşılığında aşmak üzere yeni bir sektör doğuyor: Paralı vatandaşlık… Özellikle Türkiye’den yüzde 400 bir artış söz konusu. Peki paralı vatandaşlık için şu an hangi ülkeler popüler ve parayla vatandaşlık için neler yapılmalı? İşte detaylar…

17.06.2017Seyahat
Trumpın başını ağrıtacak ifade: Sadakat bekliyorum dedi

Trump'ın başını ağrıtacak ifade: 'Sadakat bekliyorum' dedi

ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevine son verilen eski Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey perşembe günü Kongrede yapılacak oturumda Trump ile arasındaki "gerginliğin" sebeplerini anlatacak. Comey'nin, Senato İstihbarat Komitesi tarafından önceden yayınlanan ifadesinde, "Trump'ın kendisinden sadakat beklediğini" söylediği yer aldı. Öte yandan ABD'nin istihbarat direktörleri ABD Başkanı Donald Trump ile yaptıkları konuşmaların içeriklerini paylaşmayı reddederek, Trump'dan herhangi bir baskı görmediklerini kaydetti.

7.06.2017Dünya
ABDdeki soruşturmaya Türk lobicilik faaliyetleri iddiaları da dahil edildi

'ABD'deki soruşturmaya Türk lobicilik faaliyetleri iddiaları da dahil edildi'

Reuters haber ajansı, Trump'ın seçim kampanyasında Rusya bağlantısını araştıran soruşturmaya Türkiye'nin lobicilik faaliyetleriyle ilgili iddiaların da dahil edildiğini bildirdi.

3.06.2017Dünya
Mueller, Flynn-Türkiye ilişkisini soruşturacak

Mueller, Flynn-Türkiye ilişkisini soruşturacak

Reuters ajansı, Rusya soruşturması için özel savcı olarak görevlendirilen eski FBI Başkanı Robert Mueller’ın, Başkan Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in “Türkiye ile olası bağlantılarını” soruşturacağını yazdı.

2.06.2017Dünya
Trump-Rusya soruşturmaları: Kongre iki önemli ismi ifadeye çağırdı

Trump-Rusya soruşturmaları: Kongre iki önemli ismi ifadeye çağırdı

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi, Rusya ile ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatı Michael Cohen ve eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'i ifadeye çağırdı.

1.06.2017Dünya
ABDli Senatör John McCain: Putin DEAŞtan daha büyük bir tehdit

ABD'li Senatör John McCain: Putin DEAŞ'tan daha büyük bir tehdit

ABD'li Senatör ve eski Cumhuriyetçi başkan adayı John McCain, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in küresel güvenliğe DEAŞ'tan daha büyük bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

30.05.2017Dünya
İlk görüşme mesafeli geçti

İlk görüşme 'mesafeli' geçti

Biri şatafatlı bir sarayda kalmak yerine sıradan bir konuk evini tercih etmiş, seleflerinin aksine altın takılar ya da kırmızı ayakkabılardan uzak durmayı seçmiş, idaresi altındakilere de alçak gönüllü olmayı öğütleyen, dışlanmışlara kucak açan bir lider: Katolik Kilisesi'ne mensup 1,3 milyar insanın ruhani önderi Papa Francesco. Diğeri, kapitalizmin ve gösterişe dayalı tüketim kültürünün vücut bulmuş hali: Milyarder iş adamlığından reality-show yıldızlığına ve ardından da dünyanın en büyük siyasi güçlerinden birinin liderliğine yükselmiş ABD Başkanı Donald Trump.

24.05.2017Dünya
Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan: ABD halen YPG ile ilişkiyi tartışıyor

Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan: ABD halen YPG ile ilişkiyi tartışıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında en kritik soru, “YPG’ye verilen silahlara nokta konabilecek mi” oldu. Bu konuda net bir sonuç alınamasa da Erdoğan YPG için terörist vurgusu yaparak, ‘Türkiye’nin gerekirse YPG’ye karşı angajman kuralını işletip kimseye sormadan vuracağını’ Beyaz Saray’dan ilan etti. Ziyaret öncesi “Türkiye’yi tatmin edecek bir orta yol bulunması güç” diyen Uluslararası Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan ile iç ve dış politikayı konuştuk. Prof. Turan, Washington’da YPG ile ilişkilerin nasıl yürütüleceğine dair tartışmaların sürdüğü görüşünde.

21.05.2017Gündem
Dolar fiyatları düşüşe geçti

Dolar fiyatları düşüşe geçti

ABD'nin YPG'ye silah yardımına onay vermesi ardından artan jeopolitik kaygılarla dolar/TL yönünü yukarı çeviren dolar fiyatları, ilerleyen saatlerde 3.60 seviyesinin altına geriledi.

10.05.2017Ekonomi
Baykal adayını tarif etti

Baykal adayını tarif etti

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına aday çıkarılacak kişinin ciddi siyasetçi olması gerektiğini söyledi. Baykal, "Milletin arkasında duracağı, denenmiş biri aday olmalıdır. Uydurma, yapay siyasetçi değil, tabanla ilişkisi olan biri aday olmalıdır. Tayinle değil, seçimle olmalı" dedi.

6.05.2017Gündem
Flaş iddia ABDyi karıştıran hacker gözaltına alındı

Flaş iddia! ABD'yi karıştıran hacker gözaltına alındı

İspanya'nın Barcelona kentinde bir Rus bilgisayar programcısının ABD Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) talebi üzerine gözaltına alındığı bildirildi.

10.04.2017Dünya
Başbakan Yıldırım: Karşıma geçti sırıtarak Naber Bakan Bey dedi

Başbakan Yıldırım: Karşıma geçti sırıtarak 'Naber Bakan Bey' dedi

Başbakan Binali Yıldırım Habertürk canlı yayınında soruları yanıtladı. "Ahmet Necdet Sezer'le çok sorun yaşadık" diyen Yıldırım, "Yutkunduk yutkunduk aman kriz çıkmasın diye hep alttan aldık. Ne oldu yapmamız gerekenlerin 3’te birini ancak yapabildik, 3’te ikisini engellediler. Ben bakanım bir tane genel müdür yardımcısı değiştireceğim başbakan imzalıyor, cumhurbaşkanına gönderiyor cumhurbaşkanı imzalamıyor, geri gönderiyor. Bir tane genel müdür yardımcısı ve o genel müdür yardımcısı kararnamesi döndükten sonra benim karşıma geçti sırıtarak ‘Naber Bakan bey’ dedi." diye konuştu.

5.04.2017Gündem
Tek çözüm Bağdatla dostane ve anlaşmalı boşanma

Tek çözüm Bağdat'la dostane ve anlaşmalı boşanma

2009 yılından beri bahar yaşayan Ankara – Erbil ilişkileri yeni sınavlara gebe. Statüsü henüz belirsiz olan Kerkük’te resmi kurumlara Kürt bayrağı çekilmesi nedeniyle Ankara’nın gösterdiği tepkinin dumanı tüterken Irak’taki Kürt yönetiminden bu kez de bağımsızlık ilanına dair iddialı açıklamalar geldi.

30.03.2017Dünya
Yapı sektörü referandum sonrasından umutlu

Yapı sektörü referandum sonrasından umutlu

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Başkanı Tüzün: "Referandum sonucu belli olmamasına rağmen ekonomide negatif bir görüntü olmadığını düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

28.02.2017Ekonomi
Almanya ve Fransa’da Rus tedirginliği

Almanya ve Fransa’da Rus tedirginliği

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen yıl yapılan başkanlık seçimleri öncesi Rusya’nın siber saldırılarıyla Hillary Clinton’ı hedef aldığı ve Donald Trump’ın bu sayede seçimleri kazandığı ileri sürüldü.

24.02.2017Dünya
350 milyon dolar yatırımı yılın ilk çeyreğinde gelecek

'350 milyon dolar yatırımı yılın ilk çeyreğinde gelecek'

Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA/AmCham) Yönetim Kurulu Başkanı Bora Gürçay, özellikle temmuzdan sonra yatırımcının Türkiye'ye bakışını, Türkiye'deki yatırım ortamını ve tekrar nasıl kalkışa geçileceğini anlatan bir süreç geçirdiklerini belirterek, "Böylece, 350 milyon dolar yatırımı 2017 yılının ilk çeyreğine kadar getirmeyi başarmış olacağız." dedi.

22.02.2017Ekonomi
Bu tür deneyimler temiz hava hissi gibidir, unutulmaz

Bu tür deneyimler temiz hava hissi gibidir, unutulmaz

Pazar pazar içinizi sıkmak istemiyorum ama hepimizin yüzleşmesi gereken bir gerçek var...

18.02.2017Dünya
Hollanda ve Norveçe siber saldırı

Hollanda ve Norveç'e siber saldırı

Bilgisayar korsanları Hollanda ve Norveç'teki genel seçimler öncesinde resmi kurumlara saldırı düzenledi. Her iki ülke de saldırıların arkasında diğer bazı ülkelerin yanı sıra Rusya'nın olabileceğinden şüpheleniyor.

6.02.2017Dünya
Anayasa paketine CHP analizi: Denetim yok ediliyor

Anayasa paketine CHP analizi: Denetim yok ediliyor

Hürriyet, referanduma sunulacak Anayasa değişikliklerini ele alan yazı dizisinin ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un 10 maddelik tespitlerini yayımladı. CHP’nin hukukçu kurmaylarından Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da partisinin değerlendirmelerini yansıtan 10 maddelik yazıyla tartışmaya katkıda bulundu. Yasama-yargı denetiminin yok edileceğini savunan Tezcan’ın analizi şöyle:

29.01.2017Gündem
Mehmet Uçumdan 10 yanıt

Mehmet Uçum'dan 10 yanıt

TBMM’de kabul edilen ve nisan ayında referanduma sunulması planlanan Anayasa değişikliğinin mimarlarından, Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanı Mehmet Uçum, Hürriyet’in geçen pazar ve pazartesi günleri yayımladığı Anayasa değişikliği dizisinde yer alan bazı tespit ve değerlendirmelere yanıt verdi.

24.01.2017Gündem
Ağlatan rekor

Ağlatan rekor!

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın hedefindeki Meksika otomotiv sektörü, 2016 yılını üretim, ihracat ve satış anlamında rekorlarla tamamladı. Ancak Trump’ın, Twitter üzerinden otomotiv devlerine yönelik tehditleri sonucu yatırımların birer birer ABD’ye geri dönmesinin şokunu yaşayan ülke, rekorlara sevinemedi. Otomotiv ihracatının yüzde 77.1’ini ABD’ye olan Meksika, şimdi kara kara ne yapacağını düşünüyor.

22.01.2017Ekonomi
Trump yemin etti: Bugün sizin gününüz

Trump yemin etti: Bugün sizin gününüz

Tahminleri altüst ederek 8 Kasım’da ABD başkanlık seçimlerini kazanan Cumhuriyetçi Donald Trump, dün görevi yüz binlerin katıldığı törenle Demokrat Başkan Barack Obama’dan devraldı. Trump yemin töreninde yaptığı açıklamada yönetimi artık Washington’dan halka verdiklerini söylerken “Bugün sizin gününüz, bu sizin kutlamanız ve ABD sizin ülkenizdir. Artık öncelik ABD olacak” dedi. Törene Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Online-Hepsiburada.com Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı ile Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ katıldı.

20.01.2017Dünya
Avrupa Parlamentosu yeni başkanını seçti

Avrupa Parlamentosu yeni başkanını seçti

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanlığına, Avrupa Halk Partisi (EPP) adına seçimlere katılan ve son dakika kararıyla Liberal grubun desteğini alan İtalyan parlamenter Antonio Tajani seçildi.

17.01.2017Dünya
Rusya Devlet Başkanı Putinden açıklama

Rusya Devlet Başkanı Putin'den açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Barack Obama'yı 20 Ocak'ta görevi devralacak Donald Trump'ın meşruiyetini zedelemekle suçladı. Putin, Trump'ın Moskova'da hayat kadınalrıyla birlikte olduğu yönündeki iddialarla ilgili olarak ise, "Bu yetişkin bir insan. Uzun yıllar güzellik yarışması düzenledi ve dünyanın en güzel kadınlarıyla konuştu. Moskova'ya gelerek otel odasında Rus hayat kadınlarıyla buluştuğunu düşünmüyorum" dedi.

17.01.2017Dünya
CIA Direktöründen Trumpa Rusya eleştirisi

CIA Direktörü'nden Trump'a 'Rusya' eleştirisi

CIA Direktörü John Brennan, 20 Ocak'ta ABD Başkanlığını devralacak Donald Trump'ın Rusya'nın kapasitesi ve dünyadaki eylemlerini tam olarak anlayamadığını savundu.

15.01.2017Dünya
Trump dosyasını hazırlayan eski  MI6 ajanı

Trump dosyasını hazırlayan eski MI6 ajanı

ABD’nin seçilmiş başkanı Donald Trump’ın Moskova’da bir otelde çekilmiş uygunsuz görüntülerinin olduğu ve Ruslarla büyük iş anlaşmaları yaptığı şeklindeki iddiaları içeren belgelerin hikâyesi ortaya çıkıyor.

12.01.2017Dünya
Kaset iddiası

Kaset iddiası

ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’ın ilk basın toplantısı öncesi “Kremlin’in elinde, Trump’a ait şantaj yapabilecekleri bilgiler var” haberi ortalığı karıştırdı. İddialara göre Trump’ın 2013 yılında Moskova’daki bir otelde Rus kadınlarla geçirdiği gecenin seks videosu var. Trump, “Hasta insanların bir araya getirdiği yalan haberler ve uydurmacalar” dediği ‘sızıntıyla ilgili’ ABD istihbaratını sorumlu tuttu. Öte yandan, Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen isimlerinden Senatör McCain yaptığı yazılı açıklamada, Rusya'nın Trump'la ilgili "hassas bilgilere" sahip olduğunu gösteren bir dosyayı geçen yılın sonunda FBI'ya kendisinin verdiğini açıkladı.

11.01.2017Dünya
2016 terör ve savaş yılıydı

2016 terör ve savaş yılıydı

Zor bir yılı geride bıraktık. Dünya büyük katliamlara, beklenmedik siyasi gelişmelere tanık oldu. İngiltere AB’den ayrılma kararı aldı. Emlak milyarderi Donald Trump ABD Başkanı seçildi. İstanbul’dan Berlin’e, Paris’ten Brüksel’e dünya terör eylemleriyle sarsıldı. Fidel Castro’dan Muhammed Ali’ye, Leonard Cohen’den David Bowie’ye bir dönemi şekillendiren isimler hayata veda etti. Rusya Devlet Başkanı Putin ‘yılın kişisi’ seçildi. 2017’de dünya Trump dönemine giriyor. Belirsiz bir yıla buruk bir ‘Merhaba’ demişken, 2016 ile ilgili hafızanızı test etmeye ne dersiniz?

31.12.2016Dünya
Trump: BM insanların iyi vakit geçirdiği bir kulüp

Trump: BM insanların iyi vakit geçirdiği bir kulüp

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, Birleşmiş Milletlerin (BM) büyük bir potansiyele sahip olmasına rağmen şu an sadece insanların bir araya gelerek konuşup iyi vakit geçirdiği bir kulüpten ibaret olduğunu iddia etti.

27.12.2016Dünya
New York Timestan ABD seçim sistemi için değişim çağrısı

New York Times'tan ABD seçim sistemi için değişim çağrısı

ABD'nin karmaşık başkan seçim sistemi ve son seçimde de olduğu gibi en fazla oyu almanın başkanlığa yetmemesi, sistemin değiştirilmesi taleplerine neden oluyor.

21.12.2016Dünya
‘FETÖ, ABD Kongresi’ni Türkiye’ye karşı zehirliyor’

‘FETÖ, ABD Kongresi’ni Türkiye’ye karşı zehirliyor’

ABD’nin seçilmiş başkanı Donald Trump, 20 Ocak 2017’de göreve başlayacak. Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak atayacağını açıkladığı emekli Korgeneral Michael Flynn, seçimlerin yapıldığı gün, “Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi gerektiği”ni savunan makalesiyle Türkiye kamuoyunun gündemine geldi. Amerikan basını Flynn’in, Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) Başkanı ve Türk işadamı Ekim Alptekin’le profesyonel ilişkisini yazdı. Ekim Alptekin, kendisine ait Inovo BV adlı şirketi adına, Michael Flynn’e ait Flynn Intel Group adlı lobi şirketiyle, başkanlık seçimlerinden üç- dört ay önce bir anlaşma yapmıştı. Alptekin’in, Flynn-Türkiye ilişkisine aracılık ettiği iddia edildi. O ise iddiaları yalanlıyor, tamamen kendi ticari ilişkileri nedeniyle, bireysel olarak anlaşma yaptığını söylüyor. ABD’deki FETÖ yapısının, ABD Kongresi nezdinde çok kuvvetli bir lobi ayağı olduğunu, bu nedenle Flynn’in lobi şirketiyle anlaştığını anlatan işadamıyla İstanbul’da buluştuk, hikâyenin tamamını kendisinden dinledik:

17.12.2016Gündem
Başbakan Yıldırım: Rejim tartışmaları 1923te kapanmıştır

Başbakan Yıldırım: Rejim tartışmaları 1923'te kapanmıştır

Başbakan Binali Yıldırım bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM'de konuştu. Başbakan konuşmasında yeni anayasa değişikliğinden dış politikaya kadar gündemdeki önemli konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

16.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan: ABD halen YPG ile ilişkiyi tartışıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında en kritik soru, “YPG’ye verilen silahlara nokta konabilecek mi” oldu. Bu konuda net bir sonuç alınamasa da Erdoğan YPG için terörist vurgusu yaparak, ‘Türkiye’nin gerekirse YPG’ye karşı angajman kuralını işletip kimseye sormadan vuracağını’ Beyaz Saray’dan ilan etti. Ziyaret öncesi “Türkiye’yi tatmin edecek bir orta yol bulunması güç” diyen Uluslararası Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan ile iç ve dış politikayı konuştuk. Prof. Turan, Washington’da YPG ile ilişkilerin nasıl yürütüleceğine dair tartışmaların sürdüğü görüşünde.

2.06.2017

NATO toplantısında neler olacak?

Bugün Brüksel'de NATO üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanları bir araya geliyorlar.

24.05.2017

3 boyutlu gözlükle okuyunuz!

GÜNLERDİR ABD ve İngiltere’nin getirdiği “laptop yasağı”nı konuşuyoruz. Malum, bizim de aralarında bulunduğumuz 8 ülkeden yapılan uçuşlarda, cep telefonunundan büyük elektronik cihazların kabine alınması yasaklandı.

27.03.2017

DÜNYA LİDERİ OLMAK...

Dünya kamuoyunun merakla beklediği önemli bir ikili toplantı yarın gerçekleşecek. Almanya Şansölyesi Angela Merkel ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek için Vaşington'a gidiyor.

12.03.2017

Seçilmiş gelmiş zaten, Meclis’le mi uğraşsın?  

Yukarıdaki soruda “Meclis” sözcüğü yerine “Kongre” koyarsanız, mesela ABD Başkanı seçilen Donald Trump için de geçerli olabilir.

21.02.2017

Avrupa'da ve Türkiye'de kadın olmak...

Birleşik Krallık'ta 24 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilen  referandumdan sonra Avrupa Birliği'nden çıkışın nasıl gerçekleşeceği, parlamentonun bu konuda bir karar alıp almayacağı, "Brexit"in yumuşak mı sert mi olacağı gibi tartışmalar sürdü gitti. Nihayet parlamento kararı onayladı ve bu tartışmalar da bitti. Artık "boşanma"nın koşulları konuşulmaya başlanıyor.

5.02.2017

Referandumda neyi oylayacağız?

ELBETTE bu sorunun tek bir yanıtı var: ‘Hükümet sistemini’...

26.01.2017

Dünya'da neler oluyor neler...

Donald Trump'ın Başkan olduktan sonraki ilk uygulamasında  Trans Pasifik Ortaklık Anlaşması'nı (TPP) iptal etmesi 2017 yılında  "bakalım daha neler göreceğiz?" sorusunu akla getiriyor.

25.01.2017

PKK iç savaş çıkartmak için vuruyor  

Geçen hafta bugün PKK İstanbul'u Beşiktaş'ta vurmuş 46 kişiyi katletmişti, geride 166 yaralı bırakmıştı.

17.12.2016