EKSTRA
MENÜ

Abd Başkanı

Abd Başkanı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Abd Başkanı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 66.455 Abd Başkanı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Abd Başkanı Haberleri

ABDde skandalı patladı Trump yönetimi gazetecilerin peşine böyle düşmüş

ABD'de skandalı patladı! Trump yönetimi gazetecilerin peşine böyle düşmüş

Geçtiğimiz yıl kaybettiği seçimlerden sonra koltuğunu kaybeden ve ABD tarihinin en tartışmalı başkanı olarak kayda geçen Donal Trump ve yönetimi sırasında yaşananlar gündemden düşmek bilmiyor. Bu kez de Trump yönetiminin 2017'de New York Times muhabirlerinin telefon ve e-posta kayıtlarını toplattığı ortaya çıktı.

3.06.2021Dünya
Son dakika haberler... İsrailden skandal talep: Operasyon için 2-3 güne ihtiyacımız var

Son dakika haberler... İsrail'den skandal talep: Operasyon için 2-3 güne ihtiyacımız var!

10 Mayıs'tan beri Gazze'ye saldırılarını sürdüren ve kadın çocuk dinlemeden masum sivillerin ölümüne sebep olan İsrail'den çıldırtan bir açıklama geldi. İsrail Başbakanı Netanyahu Gazze saldırılarını bitirmek için ABD'den 2-3 gün süre istedi!

18.05.2021Dünya
Blinkendan itiraf gibi açıklama: Yeni bir iç savaş muhtemel senaryo

Blinken'dan itiraf gibi açıklama: Yeni bir iç savaş muhtemel senaryo!

ABD, Başkan Joe Biden'ın 11 Eylül'e kadar Afganistan'dan çekileceğini duyurmasının ardından, askeri teçhizatlarını ülkeden çıkarmaya başladı. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise ülkesinin çekilmesinin ardından yeni bir iç savaşın 'muhtemel senaryo' olduğunu açıkladı.

28.04.2021Dünya
ABD Başkanı Joe Biden, tüm Müslümanların ramazanını tebrik etti

ABD Başkanı Joe Biden, tüm Müslümanların ramazanını tebrik etti

ABD Başkanı Joe Biden, Müslümanlara karşı ön yargı ve saldırıların kabul edilemez olduğunu ve durması gerektiğini vurgulayarak, "Çin'deki Uygurlar, Myanmar'daki Arakanlı Müslümanlar ve tüm dünyadaki Müslüman toplumlar da dahil insan haklarını savunmaya devam edeceğim." açıklamasında bulundu.

13.04.2021Dünya
Kuzey Koreden ABDye tehdit Başlarına iyi şeyler gelmeyebilir

Kuzey Kore'den ABD'ye tehdit! 'Başlarına iyi şeyler gelmeyebilir!'

Kuzey Kore, ABD'de yönetimin değişmesinin ardından yaptığı ilk füze denemesiyle dikkatleri tekrar üzerine çekmişti. Biden ise ilk resmi basın toplantısında Kuzey Kore'nin gerilimi tırmandırdığını ve gerekirse buna yanıt verileceğini ifade etmişti. Bu karşılıklı atışmaların ardından Pyongyang'dan yanıt gecikmedi...

27.03.2021Dünya
Bomba iddia: Kuzey Kore, ABD Başkanı Bidenı görmezden geliyor

Bomba iddia: Kuzey Kore, ABD Başkanı Biden'ı görmezden geliyor

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin birden fazla diplomatik kanal üzerinden Şubat ayından beri Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’a ve Pyongyang yönetimiyle temas kurmaya çalıştığı ancak Kuzey Kore’nin Biden’ı görmezden geldiği iddia edildi.

14.03.2021Dünya
Joe Biden kimdir ve kaç yaşında ABDnin 46. Başkanı Joe Bidenın hayatı hakkında merak edilenler

Joe Biden kimdir ve kaç yaşında? ABD'nin 46. Başkanı Joe Biden'ın hayatı hakkında merak edilenler

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden, ABD Kongresindeki törende yemin ederek ülkenin 46. başkanı oldu. 3 Kasım 2020'de ABD seçimlerini kazanan Joe Biden, 2008-2016 yıllarında dönemin ABD Başkanı Barack Obama'nın başkan yardımcılığını yaptı. Aralıksız olarak 37 yıl boyunca Delaware eyaletinin senatörlüğünü yapan yeni başkan Biden, ABD başkanlık seçimlerinde Demokratik Partiden başkanlığa adaylığını koydu ancak Iowa'daki ön seçimlerde başarısızlığa uğrayınca adaylıktan çekilmişti. İşte, ABD'nin 46. Başkanı Joe Biden'ın biyografisi ve hayatıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

20.01.2021Dünya
Bütün dünya 20 Ocakı bekliyor Bidenın ilk emirleri açıklandı

Bütün dünya 20 Ocak'ı bekliyor! Biden'ın ilk emirleri açıklandı

20 Ocak çarşamba günü yemin edip ABD Başkanlığına oturacak olan Joe Biden’ın, Beyaz Saray personel şefi olarak atayacağını açıkladığı Ron Klain, Biden’ın 20 Ocak’ta göreve gelmesi ile uygulayacağı emirleri açıkladı. Joe Biden’ın göreve başlamasının ardından, ABD Başkanı Donald Trump tarafından uygulanan birçok emirde değişiklik yapması bekleniyor.

17.01.2021Dünya
ABD Başkanı Donald Trump kaçacak iddiası gündeme bomba gibi düştü..

ABD Başkanı Donald Trump 'kaçacak' iddiası gündeme bomba gibi düştü..

ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor. Trump’ın ABD Başkanı olarak son günlerini nerede geçireceği merak konusu olmuştu, iddialara göre Trump, Joe Biden yemin etmeden hemen önce, 19 Ocak’ta İskoçya’ya gidecek.

14.01.2021Dünya
ABD Başkanı’nın oğlu karantinadaki zamanını silahlarını temizleyerek geçirecek

ABD Başkanı’nın oğlu karantinadaki zamanını silahlarını temizleyerek geçirecek

Koronavirüs testi pozitif çıkan Donald Trump Jr, destekçilerinden kitap ve film tavsiyesi istedi ve karantinada virüsle mücadele ederken ‘silah koleksiyonunu temizleyerek’ zaman geçireceğini söyledi.

22.11.2020Dünya
Son dakika haberi: ABD’nin seçimde tercihi Joe Biden oldu Trump yenilgiyi kabul etmiyor

Son dakika haberi: ABD’nin seçimde tercihi Joe Biden oldu! Trump yenilgiyi kabul etmiyor

ABD’de 3 Kasım başkanlık seçimlerinin kazananı Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden oldu. Pensilvanya eyaletini de alarak gerekli seçici delege sayısına ulaşan Biden, “Tüm Amerikalıların başkanı olacağım” diye açıklama yaptı. Delaware eyaletinde de zafer konuşması yapan Biden, "İşte şimdi işte Amerika'nın iyileşme dönemi geliyor. Çağımızın savaşlarıyla savaşmak için, refah, virüse karşı savaş, ırkçılık karşısında vermemiz gereken savaş ve gezegenimizi kurtarma savaşı. Trump ise yenilgiyi kabul etmedi.

8.11.2020Dünya
Almanlar ‘Biden’ dedi

Almanlar ‘Biden’ dedi

“Çin benden kurtulmak istiyor”... “İran benden kurtulmak istiyor”... “Almanya benden kurtulmak istiyor”... Bu sözleri Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump söylüyor. Hem de Alman kökenli Trump.

4.11.2020Avrupa
Son dakika haberleri... ABD Başkanı Trump koronavirüse yakalanmıştı Testi pozitif çıkanların listesi yayınlandı

Son dakika haberleri... ABD Başkanı Trump koronavirüse yakalanmıştı! Testi pozitif çıkanların listesi yayınlandı

ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüs olduğunu açıklamasından sonra Trump’ın çevresinde ve yönetiminde Başkan ile temas eden koronavirüs testi pozitif olan kişilerin listesi yayınlandı. First Lady Melania Trump dışında Başkan Trump’ın danışmanı ve sekreterinin de koronavirüs olduğu belirtildi.

4.10.2020Dünya
ABD Başkanı Trump, koronavirüsten sonra ilk kez kamera karşısına geçti

ABD Başkanı Trump, koronavirüsten sonra ilk kez kamera karşısına geçti

ABD Başkanı Donald Trump (74), kendisinin ve eşi Melania Trump’ın (50) koronavirüse yakalandığını açıklamasından sonra sosyal medya üzerinden görüntülü açıklama yayınladı. Trump yaptığı açıklamada eşinin hastalığı daha hafif atlattığını çünkü kendisinden genç olduğunu söyledi.

4.10.2020Dünya
Son dakika... ABD Başkanı Trump ve eşi koronavirüse yakalandı

Son dakika... ABD Başkanı Trump ve eşi koronavirüse yakalandı

ABD Başkanı Donald Trump danışmanının koronavirüse yakalanmasının ardından kendini karantinaya aldığını duyurmuştu. Trump yaptığı son açıklama eşi ile birlikte yaptırdığı koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

2.10.2020Haber
Trump’tan Kim Jong Un paylaşımı: Onu hafife almayın

Trump’tan Kim Jong Un paylaşımı: Onu hafife almayın

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kim Jong Un’un sağlıyı iyi. Onu hafife almayın” dedi.

10.09.2020Dünya
ABD Başkanı Trump: Erdoğan ile çok iyi ilişkilerimiz var

ABD Başkanı Trump: Erdoğan ile çok iyi ilişkilerimiz var

ABD Başkanı Trump, "Suriye ile Türkiye arasında askerlerimizi çektiğimde olanları düşünün. Herkes 'bu korkunç' dedi. Türkiye kesinlikle kendi işini kendi halledebilir. (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan ile çok iyi ilişkilerimiz var." açıklaması yaptı.

20.08.2020Haber
Son dakika haberi: Beyaz Sarayda panik Donald Trump, apar topar çıkarıldı

Son dakika haberi: Beyaz Saray'da panik! Donald Trump, apar topar çıkarıldı

Son dakika haberine göre ABD Başkanı Donald Trump, basın toplantısı düzenlediği sırada, programı bölen güvenlik ekibi tarafından salondan çıkarıldı.

11.08.2020Haber
ABD Başkanı Trump’un oğlundan 522 bin TLlik av gezisi

ABD Başkanı Trump’un oğlundan 522 bin TL'lik av gezisi

ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump JR’ın Moğolistan’da düzenlediği ‘koyun avı gezisi’ devlete yaklaşık 522 bin TL’ye (77 bin Dolar) mal olduğu ortaya çıktı.

11.06.2020Dünya
Son dakika... ABD Başkanı Trumptan flaş DSÖ açıklaması

Son dakika... ABD Başkanı Trump'tan flaş DSÖ açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) ABD'nin "esaslı reform" taleplerini yerine getirmediğini belirterek, "Bugün Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkimizi sonlandırıyoruz." açıklamasında bulundu.

29.05.2020Dünya
Twitter’dan Trump’a kararname yanıtı: Gerici ve politize olmuş bir adım

Twitter’dan Trump’a kararname yanıtı: Gerici ve politize olmuş bir adım

Twitter yönetimi, ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medya platformlarının paylaşımlardan hukuki olarak sorumlu tutulmasına yönelik imzaladığı kararnameye yanıt verdi. Twitter, bu kararnameyi ‘gerici ve politize olmuş bir adım’ olarak değerlendirdi.

29.05.2020Dünya
Donald Trump açıkladı DEAŞ lider Bağdadi öldürüldü

Donald Trump açıkladı! DEAŞ lider Bağdadi öldürüldü

ABD Başkanı Donald Trump, 'Çok büyük bir şey oldu' tweeti atarak heyecan yaratmıştı. Trump, DEAŞ elebaşı el Bağdadi'nin öldüğünü açıklayarak beklenen haberi verdi.

27.10.2019Haber
Trumpın skandal mektubuna Bahçeliden sert tepki

Trump'ın skandal mektubuna Bahçeli'den sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Barış Pınarı Harekatıyla ilgili açıklama yaptı. MHP lideri Bahçeli Trump'ın skandal mektubuyla ilgili olarak da "ABD Başkanı’nın Türk milletinin onuruyla oynama teşebbüsü tarifi ve tamiri olmayan bir alçalma ve kepazelik halidir." ifadelerini kullandı.

26.10.2019Gündem
Rusya G-8’e dönsün

Rusya G-8’e dönsün

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya’nın zengin ülkeler grubu olan G-7’ye dönmesinin uygun olacağını belirtti.

22.08.2019Dünya
Grönland yoksa ziyaret de yok

Grönland yoksa ziyaret de yok

ABD Başkanı Donald Trump, eylül ayı başında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a yapmak istediği resmi ziyareti, söz konusu ülke Grönland adasını satmak istemediği gerekçesiyle ertelediğini duyurdu.

22.08.2019Dünya
Trump kampanyasını Florida’dan başlattı

Trump kampanyasını Florida’dan başlattı

ABD Başkanı Donald Trump, 2020 başkanlık seçimi kampanyasına önceki akşam Florida eyaletinin Orlando kentinde start verdi.

20.06.2019Dünya
ABD ve Rusya arasında ‘dijital’ soğuk savaş

ABD ve Rusya arasında ‘dijital’ soğuk savaş

Uzun süredir Rusya’nın seçimlere müdahalesi iddialarıyla çalkalanan ABD, 2020 seçimlerinde işi şansa bırakmak istemiyor. ABD basınına göre, böyle bir durumda Rusya’ya karşılık için siber saldırı planı yapıldı.

17.06.2019Dünya
Trump: “Kim Jong’dan güzel bir mektup aldım”

Trump: “Kim Jong’dan güzel bir mektup aldım”

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un’dan Kore Adası’nın nükleerden arındırılma süreci üzerine güzel bir mektup aldığını söyledi.

11.06.2019Dünya
Trumptan sert sözler: ABDyi istila ettiler

Trump'tan sert sözler: 'ABD'yi istila ettiler'

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırında yaşanan göç krizi ve acil durum tedbirleri ile ilgili “Amerika Birleşik Devletleri Meksika'dan gelen ve ülkemize yasadışı yollardan giren yüz binlerce insan tarafından istila edildi” dedi.

31.05.2019Dünya
Av yolunda kalçasını kırdı

Av yolunda kalçasını kırdı

Eski ABD Başkanı Jimmy Carter’ın düşerek kalçasını kırdığı açıklandı.

15.05.2019Dünya
AB: Golan, İsrail toprağı değildir

AB: Golan, İsrail toprağı değildir

ABD’nin İsrail’i 52 yıldır işgal altında tuttuğu Golan’da egemen kabul etmesinin ardından Suriye, BM Güvenlik Konseyi’ni (BMGK) acil toplantıya çağırdı. BMGK’daki AB üyesi beş ülke ve AB Yüksek Temsilcisi Mogherini, Golan’ın İsrail toprağı olmadığı açıklamasını yaptı.

28.03.2019Dünya
Trump Uzay Kuvvetleri Komutanı adayını açıkladı

Trump Uzay Kuvvetleri Komutanı adayını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Hava Kuvvetleri Uzay Komutanlığı Komutanı Orgeneral John W. Raymond'ı yeni kurulan Uzay Kuvvetleri Komutanlığına aday gösterdi.

26.03.2019Dünya
Gerginliği arttıracak yeni iddia

Gerginliği arttıracak yeni iddia

ABD Başkanı Donald Trump'ın işgal altındaki Golan Tepeleri'nde "İsrail'in egemenliğini" tanıyan belgeyi gelecek hafta imzalayacağı belirtildi.

23.03.2019Dünya
Trump: Generallerimiz Afganistanda iyi iş çıkaramadılar

Trump: Generallerimiz Afganistan'da iyi iş çıkaramadılar

ABD Başkanı Donald Trump, Afganistan konusunda "Generallerimize istedikleri tüm parayı verdim ancak Afganistan'da iyi iş çıkaramadılar." dedi.

2.01.2019Dünya
Bana ihtiyaç olursa ABD başkanlığına aday olabilirim

Bana ihtiyaç olursa ABD başkanlığına aday olabilirim

Son dönemde Brad Pitt'ten boşanmasıyla gündemde olan Angelina Jolie'den beklenmedik bir çıkış geldi.

28.12.2018Keyif
Son dakika... Trumptan flaş faiz açıklaması

Son dakika... Trump'tan flaş 'faiz' açıklaması

ABD Başkanı Trump, "Fed faizleri fazla hızlı yükseltiyor. Ekonomi için tek sorun Fed" açıklaması yaptı. Trump açıklamasının devamında, Meksika sınırına örülmesi planlanan duvara ilişkin yaptığı açıklamada ise "Duvar olana kadar ABD hükümeti açılmayacak" dedi.

25.12.2018Ekonomi
Son dakika... Trumptan Fedin faiz planına tepki

Son dakika... Trump'tan Fed'in faiz planına tepki

ABD Başkanı Donald Trump ABD Merkez Bankası'nı (Fed) mevcut faiz artırımları için tekrar eleştirdi.Fed, yılın son toplantısına ilişkin faiz kararı açıklamasını, Çarşamba günü Türkiye saati ile saat 22.00'de açıklayacak.

17.12.2018Ekonomi
Trump, kritik zirve öncesi NATO ülkelerini eleştirdi

Trump, kritik zirve öncesi NATO ülkelerini eleştirdi

ABD Başkanı Donald Trump, "bazı NATO ülkelerinin" kendilerinden beklenen taahhütleri yerine getirmediğini belirtti ve bu ülkelerin ödemelerini yıllardır yapmadığını kaydetti.

11.07.2018Dünya
Trump Kekeme John a fena kandı

Trump 'Kekeme John' a fena kandı

Kendisini Demokrat senatör Bob Menendez olarak tanıtan ve 'Kekeme John' olarak tanınan ABD'li komedyen John Melendez, başkanlık uçağı Air Force One'de seyahat halinde olan ABD Başkanı Donald Trump'ı telefonla işletti.

30.06.2018Dünya
K. Koreli generale asker selamı verdi

K. Koreli generale asker selamı verdi

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen salı günü Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşmesine dair bazı görüntüler Kuzey Kore resmi medyası tarafından servis edildi.

15.06.2018Dünya
Son dakika... Tarihi buluşma... ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri bir araya geldi

Son dakika... Tarihi buluşma... ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri bir araya geldi

Yakın tarihin en çok beklenen, en sıradışı olarak görülen zirvesi gerçekleşti. ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un yaklaşık 40 dakika baş başa görüştü. Tarihte ilk kez bir Kuzey Kore Lideri, ABD Başkanı ile bir araya geldi. ABD Başkanı Trump, tarihi zirvede yaptığı baş başa görüşmesini, "Zirve çok çok iyi gidiyor; (iki ülke arasındaki) ilişki harika." sözleriyle nitelendirdi. Kim ve Trump kameraların karşısına geçerek anlaşma imzaladılar. Trump anlaşmayı imzalarken, "Büyük bir sorunu çözeceğiz bunu bütün dünya için yapacağız." dedi. İki liderin temasları tamamlandıktan sonra Trump bir basın toplantısı düzenleyerek görüşmenin detaylarını açıkladı.

12.06.2018Dünya
Trump bilgisayarın başına geçti Öfke kustu...

Trump bilgisayarın başına geçti! Öfke kustu...

ABD Başkanı Donald Trump, bugün Twitter'dan çok sert açıklamalar yaptı. Trump, kendisine karşı 'cadı avı' yürütüldüğünü iddia ederek, 'bol ünlemli' bir tweet paylaştı. Trump'ın kişisel avukatı Michael Cohen'in New York'taki ofisine ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından yapılan baskında çok sayıda dokümana el konulmuştu.

10.04.2018Dünya
Trump çiftinin arasındaki gerilim kameralara yansıdı

Trump çiftinin arasındaki gerilim kameralara yansıdı

ABD Başkanı Trump ve bir süredir arasının açık olduğu iddia edilen Melanie Trump uçağa binerken ve inerken ilginç görüntüler verdi. Şiddetli rüzgar eserken Trump eşinin topuklu ayakkabılar yüzünden daha yavaş yürümesine aldırış etmedi ve hızla uçağa bindi. Uçaktan inerken ise Donald Trump, Melanie Trump’ın elini tutmaya çalışırken First Lady elini vermemeyi tercih etti.

3.03.2018Haber
Trump’ın porno yıldızıyla ihanetine Melaniadan tepki: Davos’a gitmiyor

Trump’ın porno yıldızıyla ihanetine Melania'dan tepki: Davos’a gitmiyor

ABD’nin first lady’si Melania Trump’ın önceden planlandığı halde cuma günü Davos’ta olması beklenen eşi Donald Trump’a eşlik etmekten vazgeçtiği bildirildi. İngiliz Daily Mail gazetesi, iptal haberinin tam da Trump’ın eşini yıllar önce bir porno yıldızıyla aldattığına dair iddialarla aynı döneme denk gelmesine dikkat çekti.

24.01.2018Dünya
Son dakika Trump İngiltere ziyaretini iptal etti

Son dakika! "Trump İngiltere ziyaretini iptal etti"

İngiliz basını ABD Başkanı Donald Trump'ın gelecek ay düzenlenecek İngiltere ziyaretini iptal ettiğini duyurdu. Daily Mail gazetesi, Trump'ın 'sıcak' karşılanmayacağını düşündüğü için ziyareti iptal ettiği ifade edildi.

12.01.2018Dünya
Son 60 yıldaki 6ıncı kriz İşte Türkiye-ABD arasındaki krizlerin tarihi....

Son 60 yıldaki 6'ıncı kriz! İşte Türkiye-ABD arasındaki krizlerin tarihi....

ABD ve Türkiye tarihte ilk kez karşılıklı olarak vize başvurularını askıya aldı. İki ülke arasındaki son gerilim Washington-Ankara hattında daha önce çıkan krizleri de akıllara getirdi. BBC Türkçe'ye konuşan Türkiye'nin eski Washington Büyükelçisi ve eski Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Faruk Loğoğlu, 1 Mart tezkeresi ve "çuval olayı" sırasında ABD ile yaşanan krizin birinci derecede tanığı olarak iki ülke ilişkilerinde bugüne dek öne çıkan 6 krizi ve son vize gerilimini değerlendirdi.

10.10.2017Dünya
Öyle bir yorum yaptı ki... 10 tane Trump gelse alamaz

Öyle bir yorum yaptı ki... '10 tane Trump gelse alamaz'

ABD Başkanı Donald Trump'la ilgili bir ülkenin liderinden ilginç bir yorum geldi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Başkanı Donald Trump’ın iptal etmeye çalıştığı nükleer anlaşma hakkında konuştu.

7.10.2017Dünya