EKSTRA
MENÜ

Abb

Abb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 515 Abb haberi bulunmuştur.

Abb Haberleri

ABB ve Dassault Systèmesten küresel yazılım ortaklığı

ABB ve Dassault Systèmes'ten küresel yazılım ortaklığı

ABB ve Dassault Systèmes dijital endüstrilerde faaliyet gösteren müşterilere ürün yaşam döngüsü yönetiminden varlık sağlığı çözümlerine kadar uzanan yazılım çözümleri portföyü sunmak için küresel çapta bir ortaklığa imza attı.

19.03.2019Teknoloji
Robot yapan robot dönemi başlıyor

Robot yapan robot dönemi başlıyor!

İsveçli robotik firması ABB (Asea Brown Boveri), elektronik ve robotik alanında tanınmış büyük fimalardan. Endüstri 4.0'a yönelik hamleler yapan ABB, Şangay'da gelişmiş bir robotik fabrikası kurarak endüstrinin geleceğine dair vizyonunu da ortaya koyuyor.

1.11.2018Teknoloji
Yapay zeka avcıları

Yapay zeka avcıları

Teknoloji geliştiren startupları hedefleyen dev şirketler, artık önemli bir yatırım bütçesini yapay zekâya ayırmaya başladı. Yazılım, finansal servisler, üretim, otomotiv, endüstriyel otomasyon, sağlık, iletişim, perakende, çip ve internet olmak üzere birçok farklı kategorilerde yer alan şirketler, yapay zekâ için adeta kendi aralarında yarışıyor.

Sıra dışı klip

Sıra dışı klip

Genç popçu ve söz yazarı İbrahim Aktolon, Ağustos ayı içinde yeni parçası ‘Aşka İsyan’ı müzikseverlerin beğenisine sundu.

14.08.2017Keyif
Dünya devi ABB Elektrike, Türkiyede organize dolandırıcılık

Dünya devi ABB Elektrik'e, Türkiye'de 'organize dolandırıcılık'

42 milyar dolar cirolu enerji devi İsviçreli ABB, Türkiye’de 3 milyon TL’lik sahte bir alacak senedi kullanılarak dolandırıldı. ABB’nin Tuzla’daki fabrikasında makineler haczedildi. Yeddi emine teslim edilen mallar buradan da çalındı. ABB Türkiye CEO’su Sami Sevinç, “Başımıza gelen olayı merkeze anlatmakta utandım. Türkiye’nin itibarı zedelendi” dedi.

28.11.2014Ekonomi
ABden 302 milyon Euroluk kablo cezası

AB'den 302 milyon Euro'luk kablo cezası

AB Komisyonu, kartel oluşturan yüksek voltajlı elektrik kablosu üreticisi 12 şirkete toplamda 302 milyon Euro para cezası verdi.

2.04.2014Ekonomi
ODTÜ 211 bin lirayı iade etti

ODTÜ 211 bin lirayı iade etti

ODTÜ yol çalışması nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılan ağaçlara karşılık ödendiği açıklanan 211 bin lirayı iade etti.

21.10.2013Gündem
Yarışma devam ediyor

Yarışma devam ediyor

Öykü - senaryo yarışmamızın üçüncü hafta birincisi belli oldu.

6.04.2012Gündem
Antalya Süper Ligi garantiledi

Antalya Süper Lig'i garantiledi

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Samsun Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nı 64-44 yendi.

16.05.2011Basketbol
Dede, Botan Çayı buzu sattı, torunlar otellere yüklendi

Dede, Botan Çayı buzu sattı, torunlar otellere yüklendi

1950’lerde Siirt’te Botan Çayı’ndan buz çıkarıp satan, 1970’lerde de Perşembe Pazarı ve Talimhane’de ticarete başlayan Haşim Öztanık’ın oğulları ve torunları otelcilik ve demir-çelik ticaretinde hızlı büyüdü. Grubun otellerinde toplam yatak kapasitesi 2 bin 500’e ulaştı.

5.07.2010Ekonomi
ABden trafo karteline 67,6 milyon avro ceza

AB'den trafo karteline 67,6 milyon avro ceza

Avrupa Birliği, birbirlerinin pazarına girmeme konusunda anlaşan Avrupalı ve Japon trafo üreticilerine 67,6 milyon avro para cezası verdi.

7.10.2009Ekonomi
WP: Türkiye Malikiye son uyarı yapabilir

WP: Türkiye Maliki'ye son uyarı yapabilir

Türkiye’nin, yarın Ankara’ya gelmesi beklenen Irak Başbakanı Nuri El Maliki’ye PKK konusunda “son uyarı” yapacağı öne sürüldü.

6.08.2007Gündem
AB’den ’bira karteli’ne rekor ceza: 274 milyon Euro

AB’den ’bira karteli’ne rekor ceza: 274 milyon Euro

Hollandalı üç bira üreticisine fiyat sabitledikleri için 274 milyon Euro ceza kesildi. Bira kartelini oluşturan gruptan Heineken NV’ye 219 milyon Euro ile en yüksek ceza kesilirken, kartele ilişkin önemli bilgileri Avrupa Komisyonu rekabet düzenleme yetkililerine ulaştıran Stella Artois’in üreticisi InBev 84 milyon Euro cezadan paçayı kurtardı.

18.04.2007Gündem
ABden Hollandadaki bira karteline ceza

AB'den Hollanda'daki bira karteline ceza

AB Komisyonu, Hollanda'da anlaşmalı fiyat uygulayan bira kartelinin 273 milyon Euro para cezası ödemesini kararlaştırdı.

18.04.2007Gündem
İsmail YK bizim artıklarımızı okuyor

İsmail YK bizim artıklarımızı okuyor

"Yar Yar" albümüyle adını duyuran Cankan grubu, yaklaşık üç yıllık aradan sonra "Cayır Cayır" ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kendi şarkılarının yanı sıra İsmail YK'ya verdikleri bestelerle de kendilerinden söz ettiren grubun solisti Fatih ABB, "İsmail bizim artığımız olan şarkıları okuyor" dedi.

29.01.2007Kelebek
S&P: Türkiye’nin kredi notunda artış olabilir

S&P: Türkiye’nin kredi notunda artış olabilir

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor’s (S&P), Avrupa Birliği’nin (AB) yeni üyeleri ile Türkiye, Brezilya, Peru ve Çin’in kredi notlarında artış olabileceğini söyledi.

8.02.2006Ekonomi
Türk ve Yunan girişimci ortak banka kurdu

Türk ve Yunan girişimci ortak banka kurdu

Türk ve Yunan girişimcilerinin ortak bir banka kurma kararı, Financial Times gazetesi’nde yankı buldu. İngiliz gazetesi, Türk ve Yunan girişimcilerin ikili ticareti geliştirmek ve yavaş davranan yerel bankaları by- pass etmek amacıyla Aegean Business Bankası(ABB) adını taşıyan ortak bir banka kurduklarını belirtti.

5.12.2005Ekonomi
Yavuz Uzan  ABDde mi

Yavuz Uzan ABD'de mi

Ağabeyi Kemal Uzan'la birlikte hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan ve Kırmızı Bülten'le aranan Yavuz Uzan'ın New York'ta dünyaca ünlü Waldorf Astoria Oteli'nde Samuel Roger Uzan adıyla iki aydır kaldığı belirlendi. Kardeşlerden Bahattin Uzan halen tutuklu bulunuyor.

6.12.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

İkramiye salvoları

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Ak Partili meclis üyesi Sinan Burhan’ın, “İşçinin verilmeyen ikramiyelerini neden ödemiyorsunuz” sorusuna Başkan Yavaş, “Şirketleri vermiyorsunuz, ikramiyeleri öde diyorsunuz. Önce şirketleri verin” diye cevap verdi. Ak Parti Grup Başkanvekili Mümin Altunışık ise, “Gerekli tarihler içerisinde bütün şirketlerden arkadaşlarımız çekilecek” dedi.

9.08.2019

Tarihin acımasızlığı

OLAYLAR, taraflar aynı bugünler gibi, tarihler arasında 104 yılık küçük bir sapma var. Balkanlar’da utanç verici bir yenilgiden sonra orduda büyük bir tasfiye hareketi yapılır.

7.08.2018

Ulus'ta bir şeyler oluyor

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Turizm Bakanlığı’na önemli bir soru yöneltiyor:

11.07.2018

İstanbul’da her yer bitik

İSTANBUL yine bir temmuzda sele teslim oldu. Her yer ‘bitik’ hale gelir, bir çözüm getirilmez ama kardan sonra ‘yağmur’ yağışında da sokağa çıkma yasağı konulur; valiliğimizin kararı dünyada ilk kez oluyor. Bu İstanbul için utanılacak bir durum değil midir?

18.07.2017

Enflasyon işçiye ağır darbe vurdu

YILBAŞINDAN bu yana, yani beş ayda gerçekleşen % 6.18’lik enflasyon karşısında çalışan ve emeklinin maaşına ocakta yapılan zam mum gibi eridi. Enflasyon canavarı zamları adeta yuttu

8.06.2017

Cumhurbaşkanı'nın siyasi dokunulmazlığı kalkıyor

CUMHURBAŞKANI, partili üye sıfatını alıp, akabinde genel başkan/cumhurbaşkanı kaftanını giyince, ilk sorun, Ceza Kanunu ile Anayasa uyuşmazlığında ortaya çıkacak.

2.05.2017

Turizmde ayağımızdaki kurşunu çıkarmak zor

TÜRKİYE fuarlara hem bakanlık hem de sektör bazında yoğun biçimde katıldı.

21.03.2017

Kentsel obezite!

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) nüfus sayılarını açıkladı.

27.02.2017

Sayın Aziz Sancar, ABB’nin kararına ortak olmayınız

ABDULLAH Cevdet Sokağı’na Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nce adınızın verilmesi, bir oldubitti ile tamamen saptırılmış, bilimsel objektiflikten uzak iddialara dayanan, sizin adınızı da istismar eden ideolojik bir karardır.

17.12.2015

Bir adım ötesi nedir

1990’lı yıllara, faili meçhullere yapılan ağız dolusu göndermelerin hafif ve bir ölçüde havada kaldığı, neredeyse cephe çatışmalarının yapıldığı bir döneme girildi.

16.12.2015

Boğaziçi’ni iki parti boğazlıyor

İSTANBUL Boğazı Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Boğaziçi İmar Planı Çalıştayı başladı.

11.01.2015

Orduevleri’ni eleştirenler ASKİ Beştepe’sini görsün

Geçenlerde köşenizde ASKİ’nin suya yaptığı zamla ilgili bir yazı vardı.

2.02.2013

Büyükşehir’den çok şikayetçiyim

Türkiye’nin her yerinde yaya geçitlerinin büyük bir bölümü sorunludur ve çağdışıdır.

27.10.2012

Artık vefa yok Ne çalışan şirkete vefalı ne de şirket çalışana

O Şerif Kaynar. İlginç biri, renkli biri, esprili biri, zeki biri. Bir headhunter. Şirketlere aradıkları yöneticileri buluyor. Korn/Ferry şirketinin Türkiye başkanı ve yönetici ortağı. Son derece başarılı. Ve tecrübeli. Üstelik sosyal biri.

15.12.2007