EKSTRA
MENÜ

Ab Zirvesi

Ab Zirvesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ab Zirvesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.570 Ab Zirvesi haberi bulunmuştur.

Ab Zirvesi Haberleri

AB’den Atina’nın taleplerine ret

AB’den Atina’nın taleplerine ret

Avrupa Birliği (AB) liderleri 15 günde ikinci kez Türkiye konusunu ele aldılar.

17.10.2020Dünya
Kritik AB zirvesine korona rötarı

Kritik AB zirvesine korona rötarı

Türkiye ile Avrupa Birliği ilişkilerinin her boyutuyla ele alınacağı, 24-25 Eylül’de Brüksel’de yapılması öngörülen kritik zirve ertelendi.

23.09.2020Dünya
AB’ye hayat öpücüğü

AB’ye hayat öpücüğü

Koronavirüs salgınının neden olduğu sosyal ve ekonomik krizi kontrol altına almak için beş gündür yürütülen müzakerelerde zor da olsa anlaşmaya varıldı. AB zirvesinde liderler 750 milyar Euro’luk pakette uzlaşı sağladı.

22.07.2020Dünya
Başbakan Yıldırımdan AB zirvesi ile ilgili önemli açıklama: İşaret göremedik

Başbakan Yıldırım'dan AB zirvesi ile ilgili önemli açıklama: 'İşaret göremedik'

AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Varna'daki AB zirvesi ile ilgili olarak, "Zirvede AB’nin Türkiye’ye hakkaniyetli bir yaklaşım sergileyeceğine dair bir işaret göremedik" dedi.

27.03.2018Gündem
Brükselde kritik AB zirvesi

Brüksel'de kritik AB zirvesi

Avrupa Birliği'nin (AB) 27 lideri, bugün Brüksel'de bir araya gelerek, İngiltere Başbakanı Theresa May olmadan Brexit müzakerelerinde nasıl bir tutum alacaklarını konuşacak.

15.12.2016Dünya
AB zirvesi öncesi Türkiye konusunda çelişkili açıklamalar

AB zirvesi öncesi Türkiye konusunda çelişkili açıklamalar

Avrupa Birliği ve Türkiye mülteci krizini ele almak üzere Brüksel'de bir araya gelmeye hazırlanırken, bu konuda anlaşma sağlanıp sağlanamayacağı konusunda çelişkili görüşler dile getiriliyor.

17.03.2016Dünya
Barroso: Türkiye için vakit geldi

Barroso: Türkiye için vakit geldi

AB Komisyonu Başkanı Barroso, "yarı yol, orta yol olmaz. Türkiye ile üyelik görüşmelerine başlama vakti gelmiştir" dedi. Hedefin tam üyelik olması gerektiğini belirten Barosso, Kıbrıs'ı kastederek Türkiye'den yeni adımlar atmasını beklediklerini söyledi.

16.12.2004Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın koronavirüs tedavi sürecini anlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın koronavirüs tedavi sürecini anlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında koronavirüs tedavisi sırasında yaşadıklarını anlattı. Kalın "İlk belirlendiği anda Cumhurbaşkanımızdan uzaklaştım, onun sağlığı hepimizinkinden daha önemli. Karantinaya aldım kendimi. Test pozitif gelince hemen karantinaya ve tedaviye geçtim. Tedavi süreci zorlu değildi" dedi.

21.11.2020Gündem
ABden Türkiye açıklaması: İlişkilerde dönüm noktasındayız

AB'den Türkiye açıklaması: 'İlişkilerde dönüm noktasındayız'

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile ilişkilerde gidilecek yöne 10-11 Aralık'ta yapılacak AB Liderler Zirvesinde karar verileceğini belirterek, "İlişkilerimizde dönüm noktasına doğru yaklaşıyoruz." dedi.

19.11.2020Dünya
ABde bütçe krizi

AB'de bütçe krizi

Avrupa Birliği (AB) yönetimi, Macaristan'ın 2021-2027 bütçesini veto etmesinin "AB için yeni bir kriz" anlamına geldiğini bildirdi.

16.11.2020Ekonomi
AB Kovid-19 için toplanıyor

AB Kovid-19 için toplanıyor

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele konusunda bir kez daha toplantı yapacak.

3.11.2020Dünya
Almanları küplere bindiren ‘Almancı’

Almanları küplere bindiren ‘Almancı’

Türkiye’nin eski Başbakanlarından Mesut Yılmaz’ın ölüm haberini duyunca, kendimi birden 1990’lı yılların ikinci yarısında buluverdim. 30 Eylül 1997’de Başbakan Mesut Yılmaz, Almanya’nın eski başkenti Bonn’da Almanların ‘kara dev’ olarak nitelediği Almanya Başbakanı Helmut Kohl ile görüştü. Ben o dönemde Hürriyet’in Bonn temsilcisiydim.

2.11.2020Avrupa
AB ülkeleri Kovid-19 aşısı dağıtımı konusunda uzlaştı

AB ülkeleri Kovid-19 aşısı dağıtımı konusunda uzlaştı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilecek aşıların dağıtımı konusunda uzlaştıklarını belirterek "Üye ülkeler aşıları aynı anda, aynı koşullarda ve AB nüfusu içindeki paylarına göre alacaklar." dedi.

29.10.2020Dünya
AB: Türkiyenin tek taraflı eylemlerinden üzüntü duyuyoruz

AB: Türkiye'nin tek taraflı eylemlerinden üzüntü duyuyoruz

Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesinin sonuç bildirisinde Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de "tek taraflı" eylemlerde bulunduğu savunularak AB Konseyi'nin bundan dolayı üzüntü duyduğu belirtildi.

16.10.2020Dünya
AB Liderler Zirvesinin 2. gün oturumu başladı

AB Liderler Zirvesi'nin 2. gün oturumu başladı

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderlerini bir araya getiren AB Liderler Zirvesi'nin 2. gün oturumu dış ilişkiler ağırlıklı gündemle başladı.

16.10.2020Dünya
Küresel piyasalar yoğun veri gündemi öncesi karışık seyrediyor

Küresel piyasalar yoğun veri gündemi öncesi karışık seyrediyor

Küresel piyasalarda, artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları ve ABD'de teşvik paketine dair gelişmelerle dün negatif seyrin devam ettiği görülürken, bugün yurt içi ve yurt dışında açıklanacak yoğun veri gündemi öncesinde kararsız bir tablo olması dikkati çekiyor.

16.10.2020Ekonomi
AB liderleri Kovid-19 ve İngiltere-AB ilişkileri gündemiyle toplanacak

AB liderleri 'Kovid-19' ve 'İngiltere-AB ilişkileri' gündemiyle toplanacak

Avrupa Birliği üyesi ülkelerin liderleri Kovid-19 salgını ve Brexit sonrası İngiltere-AB ilişkileri ağırlıklı bir gündemle bir araya gelecek.

14.10.2020Dünya
Oruç Reis açıldı diye Yunanistan masadan kaçtı

Oruç Reis açıldı diye Yunanistan masadan kaçtı

Yunanistan, Türkiye ile görüşme masasına oturmamak için ‘Oruç Reis’ sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’deki yeni çalışmalarını bahane etti. Yunanistan’da Kiriakos Miçotakis hükümeti, Oruç Reis dönmedikçe istikşafi görüşmelere başlamama kararı aldı.

14.10.2020Dünya
Schröder, Putin’in uşağı mı

Schröder, Putin’in uşağı mı?

Rus muhalif lider Aleksey Navalni, 20 Ağustos’ta Sibirya’dan Moskova’ya dönerken uçakta rahatsızlaştı. Derhal hastaneye kaldırılan Navalni’nin zehirlendiği şüphesi ağırlık kazandı ve iki gün sonra özel bir uçağa bindirilip Almanya’nın başkenti Berlin’e getirildi. Charite Hastanesi’nde iki haftadan fazla yoğun bakımda tutulan Navalvi’nin sinir gazı ‘Noviçok’la zehirlendiği saptandı.

11.10.2020Avrupa
AB Navalnıyın zehirlenmesi nedeniyle Rusyaya yaptırıma hazırlanıyor

AB Navalnıy'ın zehirlenmesi nedeniyle Rusya'ya yaptırıma hazırlanıyor

Avrupa Birliği, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın zehirlenmesi nedeniyle Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulamaya hazırlanıyor.

10.10.2020Dünya
Maraş bayramı Hayalet kent 46 yıl sonra halka açıldı

Maraş bayramı! Hayalet kent 46 yıl sonra halka açıldı

KKTC’de 46 yıldır kapalı tutulan ve ‘hayalet kent’ diye anılan Maraş dün Başbakan Ersin Tatar’ın da katılımıyla halka açıldı. Kenti görmek isteyen yerli, yabancı kalabalık grup kapıya yığıldı, zaman zaman izdiham yaşandı. KKTC ve Türk bayraklarıyla Maraş’a akın eden kalabalık bayram havası estirdi.

9.10.2020Dünya
Diyalog kazansın diye çalışıyoruz

Diyalog kazansın diye çalışıyoruz

İtalya Başbakanı Conte, aralarında Hürriyet’in de olduğu Avrupa’nın önde gelen gazetelerine açıklamalarda bulundu. Conte, Doğu Akdeniz ile ilgili, ‘Ben, İtalya ve hükümetimiz, Almanya ve Avrupa kurumları temsilcileriyle birlikte diyaloğun galip gelmesi için çalışacağımıza dair size garanti verebilirim’ dedi.

8.10.2020Dünya
Erdoğan, Merkel ile görüştü | ‘AB, Yunanistan ve Rumlara boyun eğdi’

Erdoğan, Merkel ile görüştü | ‘AB, Yunanistan ve Rumlara boyun eğdi’

Almanya Başbakanı Merkel ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB zirvesinde yayınlanan bildirinin, işbirliğine zemin hazırlayacak unsurlardan yoksun olduğunu belirtti.

7.10.2020Dünya
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, Merkel'e, Ermenistan işgali altındaki Azerbaycan topraklarıyla ilgili sorunun çözümü için BM kararlarının uygulanması gerektiğini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya'da sahada sağlanan sükunet sayesinde ortaya çıkan fırsatın heba edilmemesi gerektiğini Almanya Başbakanı Merkel'e iletti.

6.10.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlundan net mesaj: Azerbaycan isterse destek vermekten çekinmeyiz

Bakan Çavuşoğlu'ndan net mesaj: Azerbaycan isterse destek vermekten çekinmeyiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Azerbaycan'ın ateşkes ilan edebilmesi için Ermenistan'ın işgal ettiği topraklardan çekilmesi gerektiğini söyledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu yaptığı son dakika açıklamasında "Uluslararası toplum bir şey yapmak istiyorsa Ermenistan'ı derhal Azerbaycan topraklarından çeksin. Azerbaycan isterse destek vermekten çekinmeyiz" dedi.

2.10.2020Gündem
Son dakika... Merkelden Türkiye mesajı

Son dakika... Merkel'den Türkiye mesajı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ''Türkiye ile AB anlaşmasını görüşmek istiyoruz'' dedi. (AB) Liderler Zirvesi'nde, ikinci günün sonunda düzenlenen basın toplantısında Merkel, "Türkiye ile pozitif bir gündem istiyoruz." diye konuştu.

2.10.2020Dünya
ABde Türkiye kamplaşması

AB'de Türkiye kamplaşması

Brüksel, AB-Türkiye ilişkileri açısından son yılların en kritik zirvelerinden birine sahne oldu. Türkiye’yle pozitif gündem isteyen ülkelerle yaptırım talep edenler arasında yoğun tartışma yaşandı.

2.10.2020Dünya
Merkel: ABnin Türkiye ile yapıcı bir ilişki geliştirmesinde büyük çıkarı bulunmaktadır

Merkel: AB'nin Türkiye ile yapıcı bir ilişki geliştirmesinde büyük çıkarı bulunmaktadır'

Almanya Başbakanı Angela Merkel, "AB'nin Türkiye ile yapıcı bir ilişki geliştirmesinde büyük çıkarı bulunmaktadır." dedi.

1.10.2020Dünya
Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu: Azerbaycanın isteği olursa gereğini yaparız

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu: Azerbaycan'ın isteği olursa gereğini yaparız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "Azerbaycan sahada bunu çözmek istiyorsa 'Azerbaycan'ın yanında olacağız' dedik. Azerbaycan isteği olursa gereğini yaparız. Ama görüyoruz ki Azerbaycan'ın kapasitesi yeterli." diye konuştu.

30.09.2020Gündem
Schnabel: ECB daha çok yeşil tahvil satın alabilir

Schnabel: ECB daha çok "yeşil" tahvil satın alabilir

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, ECB’nin "yeşim" tahvil satın almayı artırabileceğini, buna karşılık çevre dostu görünmeyen tahvillerden de uzak durabileceğini vurguladı.

29.09.2020Ekonomi
Kalın: Yeniden başlamak için AB zirvesi bir fırsat

Kalın: Yeniden başlamak için AB zirvesi bir fırsat

1-2 Ekim’de yapılacak AB liderler zirvesine dair Reuters haber ajansına konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, zirvenin ilişkilere yeniden başlamak için bir fırsat olduğunu söyledi.

29.09.2020Dünya
Erdoğan-Merkel-Michel zirvesi: Türkiye-AB ilişkisine yeni soluk

Erdoğan-Merkel-Michel zirvesi: Türkiye-AB ilişkisine yeni soluk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Michel ve Almanya Başbakanı Merkel ile üçlü videokonferans görüşmesi yaptı. Ankara ve Atina’nın ön görüşmelere hazır olduğu belirtilirken AB’yle ilişkilerde de olumlu gelişme beklentisi dile getirildi.

23.09.2020Dünya
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile görüşecek

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşecek. İki lider 20.00'de telefon görüşmesi yapacak.

22.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ve MIchel ile görüşüyor; üçlü zirvede Türkiye’nin üç şartı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ve MIchel ile görüşüyor; üçlü zirvede Türkiye’nin üç şartı

Doğu Akdeniz krizinin de ele alınacağı 24-25 Eylül’deki AB Liderler Zirvesi öncesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AB dönem başkanı Almanya Başbakanı Angela Merkel ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile bugün telekonferans yöntemiyle üçlü bir zirve gerçekleştirecek.

22.09.2020Dünya

Yazar Sonuçları

AB ile zor gündem

Şüphesiz haftanın en dikkat çekici gelişmelerinden biri Avrupa Birliği (AB) çerçevesinde Libya’ya yönelik silah ambargosunu denetleyen İrini Harekâtı’na bağlı Alman askerlerin, Türkiye bandralı gemiye Akdeniz’de uluslararası sularda izinsiz baskın düzenlemesi oldu.

27.11.2020

Mesut Bey'in ardından (2) - Mesut Yılmaz’ın tarihteki yerine adil bakabilmek

Mesut Yılmaz’ın siyasi serüvenini tek bir yazının sınırları içine sığdırıp değerlendirebilmek çok zor.

14.11.2020

Türkiye-AB ilişkisinin dokusu değişiyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun Türkiye ile ilgili hazırladığı son ‘Ülke Raporu’ geçen salı günü açıklandı.

10.10.2020

Diyalog iyi haber de...

Öncelikle Doğu Akdeniz’de Türkiye ve Yunanistan’ı savaşın eşiğine getiren deniz yetki alanlarındaki belirsizlikle ilgili krizde yeniden diyaloga başlama kararının önemli bir gelişme olduğunu not etmekte fayda var.

25.09.2020

İkinci bakışta bu karede gizli bir triumvira gördüm

Bu fotoğraf 2018 yılında İstanbul’da yapılan Suriye zirvesinden sonra çekilmiş bir kareydi...

24.09.2020