EKSTRA
MENÜ

Ab Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen

Ab Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ab Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 152 Ab Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen haberi bulunmuştur.

Ab Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen Haberleri

Onayın gecikmesi 15 bin cana mal olur

Onayın gecikmesi 15 bin cana mal olur

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) yetkilileri, yarın yapacakları toplantı sonucunda Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının onaylanıp onaylanmayacağına karar verecek. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, aşıya izin verilmesi durumunda pazar günü aşı uygulamalarının Avrupa Birliği ülkelerinde başlayacağını söyledi.

20.12.2020Avrupa
AB, Kovid-19 aşısı için Moderna ile alım sözleşmesi yapacak

AB, Kovid-19 aşısı için Moderna ile alım sözleşmesi yapacak

Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilecek aşı alım çalışmaları kapsamında Moderna firması ile alım sözleşmesi imzalayacak.

24.11.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Haberi AB zirvesinde aldı, hemen toplantıdan ayrıldı

Son dakika haberler... Haberi AB zirvesinde aldı, hemen toplantıdan ayrıldı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekibinden bir kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle AB Liderler Zirvesinden ayrıldı.

15.10.2020Dünya
AB liderleri yarın Brükselde bir araya gelecek

AB liderleri yarın Brüksel'de bir araya gelecek

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadele için hazırlanan kurtarma programı ile gelecekteki bütçeyi görüşmek üzere yarın Brüksel'de bir araya gelecek.

16.07.2020Ekonomi
AB liderleri Brükselde bir araya gelecek

AB liderleri Brüksel'de bir araya gelecek

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadeleye yönelik hazırlanan kurtarma paketi ile gelecekteki bütçeyi görüşmek üzere Brüksel'de zirve düzenleyecek.

23.06.2020Ekonomi
AB liderleri bütçede ayrı düştü

AB liderleri bütçede ayrı düştü

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadeleye yönelik hazırlanan kurtarma programı ve birliğin gelecekteki bütçesine ilişkin konularda uzlaşı sağlayamadı.

20.06.2020Ekonomi
İtalya, ABnin 750 milyar euroluk kurtarma paketi teklifini olumlu buluyor

İtalya, AB'nin 750 milyar euroluk kurtarma paketi teklifini olumlu buluyor

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik etkileriyle mücadele için teklif ettiği 750 milyar euroluk kurtarma paketini olumlu bulduğunu bildirdi.

27.05.2020Ekonomi
AB yavaş ve kademeli şekilde normalleşecek

AB yavaş ve kademeli şekilde normalleşecek

aB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen "Ekonomimiz ve toplumumuz yavaş, dikkatli ve kademeli olarak açılacak" dedi.

14.05.2020Ekonomi
AB’den Almanya’ya hukuki süreç uyarısı

AB’den Almanya’ya hukuki süreç uyarısı

Avrupa Birliği (AB), Almanya Anayasa Mahkemesi’nin Avrupa Merkez Bankası (ECB) tahvil alım programı hakkındaki kararına karşı birlik hukukunu ihlal süreci başlatılabileceğini bildirdi.

11.05.2020Avrupa
AB Komisyonu’ndan Macaristan’a acil durum yasası uyarısı

AB Komisyonu’ndan Macaristan’a acil durum yasası uyarısı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Macaristan’ın koronavirüsle mücadele gerekçesiyle çıkardığı acil durum yasası nedeniyle cezai süreçle karşı karşıya kalabileceğini açıkladı. Von der Leyen Bild am Sonntag’a verdiği demeçte, “Şayet kısıtlamalar izin verilen düzeyi aşarsa, o zaman harekete geçmeye hazırım” dedi. Komisyon Başkanı kısıtlamaların aşılması halinde Macaristan’ın AB anlaşmalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Avrupa Adalet Divanı’na şikâyet edilebileceği belirtti.

13.04.2020Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş çağrı: Vazgeçin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş çağrı: Vazgeçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Ülkeleri Büyükelçileri Toplantısı'nda konuştu. 'Türkiye Avrupa Birliği ailesinde hak ettiği yeri almalı.' diyen Erdoğan, "Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin AB ailesi içinde yer almasıyla giderilecektir." dedi. "Son yıllarda hava sahası ihlallerini ve adalar konusunda hukuka aykırı faaliyetlerini artıran Yunanistan'ı gerginliği tırmandıran faaliyetlerinden vazgeçmeye davet ediyoruz." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Yunanistan'la 25 Ocak'ta başlayan istikşafi görüşmelerin yeni bir dönemin habercisi olacağına inanıyorum.. AB'nin hem bu konularda hem de Kıbrıs meselesinde samimi bir özeleştiri yapması gerekiyor." diye de ekledi. Erdoğan, "Tüm bu konular objektif şekilde ele alındığında Türkiye-AB çıkarlarının örtüştüğü görülecektir. Önyargılar veya korkular yerine uzun vadeli bir bakış açısıyla hareket edildiğine bunu başaracağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

12.01.2021Gündem
Aynı zihniyeti Gezi’de gördük

Aynı zihniyeti Gezi’de gördük

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylı protestoyu, “Karşımızda eylem biçimlerinde bile yeniliğe gidemeyecek kadar tembel, dar kafalı, idrak yoksunu bir zihniyet var. Biz bu filmi 18 yıldır yüzlerce kez izledik, Cumhuriyet mitinglerinde, Gezi olaylarında gördük” sözleriyle eleştirdi.

10.01.2021Gündem
ABden dikkat çeken Türkiye mesajı: Diyalog için hazırız

AB'den dikkat çeken Türkiye mesajı: Diyalog için hazırız

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazır olduklarını bildirdi.

9.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik görüşmede ABye net mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşmede AB'ye net mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile video konferansla görüştü. Erdoğan, görüşmede Türkiye'nin gündeminde AB'nin öncelikli konuma sahip olduğunu, 2021'de AB ile ilişkilerde yeni bir sayfa açılmasını istediğini ve Türkiye'ye yönelik dışlayıcı eylem ve söylemlerin son bulması gerektiğini ifade etti.

9.01.2021Dünya
AB salgın döneminde birlik olmayı başaramadı

AB salgın döneminde 'birlik' olmayı başaramadı

Kovid-19 salgınının özellikle ilk döneminde ortak politika üretmekte zorlanan ve yardım çağrılarına yanıt veremeyerek dayanışma ilkesini rafa kaldıran Avrupa Birliği, bu dönemde oluşumun sorgulanmasına sebep oldu.

9.01.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu: AB ile ilişkilerimizde yeni sayfalar açmak için çalışıyoruz

Bakan Çavuşoğlu: AB ile ilişkilerimizde yeni sayfalar açmak için çalışıyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerle yaşanan sorunlar nedeniyle Türkiye-AB ilişkilerinin 2020 yılında gerildiğini belirterek, "Şimdi AB ile ilişkilerimizde yeni sayfalar açmak için çalışıyoruz." dedi.

8.01.2021Dünya
BioNTech-Pfizer aşısından sevindiren haber

BioNTech-Pfizer aşısından sevindiren haber!

Avrupa İlaç Ajansı, BioNTec ve Pfizer tarafından Kovid-19 karşı geliştirilen aşının bir şişesinden 5 yerine 6 doz çıkarılması tavsiyesinde bulundu. Aşı, bu doz ayarı sayesinde daha fazla insana yapılabilecek.

8.01.2021Dünya
ABde flaş gelişme İkinci koronavirüs aşısı onaylandı

AB'de flaş gelişme! İkinci koronavirüs aşısı onaylandı

Avrupa Birliği (AB), Avrupa İlaç Ajansının (EMA) Amerikan ilaç şirketi Moderna’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için bugün verdiği tavsiye kararını onayladı.

6.01.2021Dünya
Son dakika: Avrupa Birliğinden flaş aşı kararı

Son dakika: Avrupa Birliği'nden flaş aşı kararı

Son dakika haberleri: Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) ABD'nin Moderna koronavirüs aşısını onayladığı bildirildi. Moderna'nın geliştirdiği aşı, Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısının ardından AB’de onay verilen ikinci aşı oldu.

6.01.2021Dünya
Koalisyonda aşı krizi

Koalisyonda aşı krizi

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin kurucusu olduğu BioNTech ile ABD’li ilaç şirketi Pfizer ortaklığında koronavirüse karşı geliştirilen bir yandan paylaşılamazken, diğer yandan Almanya’da hükümet krizine dönüştü.

5.01.2021Avrupa
AB ve Çin yatırım anlaşmasında uzlaştı

AB ve Çin yatırım anlaşmasında uzlaştı

Müzakereleri 2014 yılında başlayan AB-Çin yatırım anlaşması ile AB yatırımcılarının Çin piyasalarına daha fazla erişebilmesi amaçlanıyor.

30.12.2020Ekonomi
Son dakika... 1 Ocaktan itibaren yürürlüğe girecek Merakla beklenen anlaşmada imzalar atıldı

Son dakika... 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek! Merakla beklenen anlaşmada imzalar atıldı

AB ve İngiltere arasında ticari ilişkileri belirleyecek olan anlaşmayı resmi törenle imzaladı. Ticaret anlaşması 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek.

30.12.2020Ekonomi
AB kotayı yükseltti 100 milyon doz aşı daha alacaklar

AB kotayı yükseltti! 100 milyon doz aşı daha alacaklar

Avrupa Birliği (AB), BioNTech ile Pfizer'in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşıdan 100 milyon doz daha almaya karar verdi.

29.12.2020Dünya
Kadife boşanmada anlaştılar

Kadife boşanmada anlaştılar

İngiltere'nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasının (Brexit) ardından ilişkilerin geleceğinin ne şekilde olacağının belirleneceği anlaşma konusunda yaşanan çıkmaz sonunda aşıldı.

25.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Reuters duyurdu Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği Brexit konusunda anlaşma sağladı

Son dakika haberi: Reuters duyurdu! Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği Brexit konusunda anlaşma sağladı

Avrupa Birliği (AB) ve Birleşik Krallık, Brexit anlaşması üzerinde mutlu sona en nihayetinde ulaştı. Yetkililerden yapılan son dakika açıklamaya göre AB ile Birleşik Krallık arasında ticaret anlaşması konusunda uzlaşıya varıldı. Avrupa Komisyonu "Ticaret ve İşbirliği Anlaşması"nın taslağını yayınladı. Buna göre; AB ile Birleşik Krallık gümrük vergisi ve kota olmadan ticareti sürdürecek.

24.12.2020Ekonomi
Almanya’da Kovid-19 aşısı yapılacak öncelikli gruplar belirlendi

Almanya’da Kovid-19 aşısı yapılacak öncelikli gruplar belirlendi

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 27 Aralık’ta toplu aşılamaya başlanmasının planlandığı Almanya’da aşının yapılacağı öncelikli gruplar belirlendi.

18.12.2020Dünya
ABden İngiltereye balıkçılıkta uzlaşı çağrısı

AB'den İngiltere'ye balıkçılıkta uzlaşı çağrısı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen "(Brexit müzakereleri) Özellikle balıkçılık konusunda büyük farklılıkların giderilmesi gerekiyor" dedi.

18.12.2020Ekonomi
AB’de ‘Macron korona’ alarmı

AB’de ‘Macron korona’ alarmı

Geçen hafta Brüksel’de AB liderler zirvesine katılan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un koronavirüs testinin pozitif çıkması, diğer Avrupalı liderler arasında endişeye neden oldu.

18.12.2020Dünya
ABde Kovid-19 aşılamaları 27 Aralıkta başlıyor

AB'de Kovid-19 aşılamaları 27 Aralık'ta başlıyor

Avrupa Birliği ülkelerinde Kovid-19 aşılama kampanyalarının 27 Aralık'ta başlayacağı bildirildi.

17.12.2020Dünya
ABden İngiltereye açık kapı

AB'den İngiltere'ye açık kapı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen "Mevcut durumda bir anlaşma olup olmayacağını söyleyemem ama anlaşmaya giden bir yol olduğunu söyleyebilirim. Bu yol çok dar olabilir ama hala var" dedi.

16.12.2020Ekonomi
Petrol 50 dolar seviyesinde

Petrol 50 dolar seviyesinde

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 50,62 dolardan işlem görüyor.

16.12.2020Ekonomi
ABden İngiltereye tehdit gibi mesaj: Bizim kuralımıza göre oynamalı

AB'den İngiltere'ye tehdit gibi mesaj: Bizim kuralımıza göre oynamalı!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "İngiltere, AB pazarına kesintisiz bir erişim istiyorsa oyunu bizim kurallarımıza göre oynamalı." dedi.

14.12.2020Ekonomi
ABden flaş İngiltere açıklaması Kritik anlaşmada süre doluyor...

AB'den flaş İngiltere açıklaması! Kritik anlaşmada süre doluyor...

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İngiltere ile yürütülen ticaret anlaşması müzakerelerine belirlenen süre dolmasına rağmen devam edileceğini söyledi.

13.12.2020Ekonomi
İngiliz donanmasına, Fransız balıkçıları gözaltına alma yetkisi verilecek

İngiliz donanmasına, Fransız balıkçıları gözaltına alma yetkisi verilecek

Anlaşmasız Brexit durumunda İngiliz donanmasına, yasa dışı şekilde İngiltere sularına giren Fransız ve diğer Avrupa Birliği (AB) balıkçılarını gözaltına alma yetkisi verileceği belirtildi.

12.12.2020Dünya
AB ve İngiltere farklılıkları gideremedi

AB ve İngiltere farklılıkları gideremedi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İngiltere ile yürütülen ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşma müzakereleri hakkında, "Henüz farklılıkları giderecek bir çözüm bulamadık." dedi.

11.12.2020Ekonomi
AB zirvesine Türkiye damgası

AB zirvesine Türkiye damgası

Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ilişkiler açısından büyük önem taşıyan ve dün Brüksel’de başlayan zirve, sert yaptırım uygulanmasını savunan ülkeler ile denge bulup olası bir raydan çıkmayı engellemeye çalışan ülkelerin yoğun mücadelesine sahne oldu.

11.12.2020Dünya
ABden İngiltereye anlaşmasız ayrılık acil durum planı

AB'den İngiltere'ye anlaşmasız ayrılık acil durum planı

Avrupa Birliği (AB), İngiltere ile yıl sonuna kadar ticaret anlaşması sağlanamaması durumuna karşı yeni acil durum planı hazırladı.

10.12.2020Ekonomi
İngiltere Başbakanı Johnsondan AB açıklaması

İngiltere Başbakanı Johnson'dan AB açıklaması

İngiltere Başbakanı Johnson, AB ile ticaret anlaşması müzakerelerinde bazı koşulları "kabul edilemez" olarak niteledi.

9.12.2020Ekonomi
Boris Johnsondan kritik AB açıklaması

Boris Johnson'dan kritik AB açıklaması

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Brexit müzakerelerinde Avrupa Birliği (AB) ile ticaret anlaşması imzalanmasının "çok zor" göründüğünü söyledi.

8.12.2020Ekonomi
31 Aralıkta sona eriyor İpler geriliyor: Anlaşma yapılmazsa ne olacak

31 Aralık'ta sona eriyor! İpler geriliyor: Anlaşma yapılmazsa ne olacak?

İngiltere'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden ayrılmasının (Brexit) ardından başlayan geçiş dönemi 31 Aralık'ta sona eriyor.

8.12.2020Ekonomi
AB ve İngiltere yine anlaşamadı

AB ve İngiltere yine anlaşamadı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen "Kritik konudaki farklılıklar nedeniyle anlaşma koşulları mevcut değil" dedi.

8.12.2020Ekonomi
AB ile İngiltere müzakerelerde uzlaşı sağlayamadı

AB ile İngiltere müzakerelerde uzlaşı sağlayamadı

Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşmaya ilişkin müzakerelerde uzlaşı sağlanamadı.

5.12.2020Ekonomi
İngilterede otomotiv sektörü Brexitten yara alabilir

İngiltere'de otomotiv sektörü Brexit'ten yara alabilir

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) anlaşmasız şekilde ayrılmasının İngiliz otomotiv sektörüne 2025 yılına kadar maliyetinin 55,4 milyar sterlin olabileceği bildirildi.

25.11.2020Ekonomi
BoE Başkanı anlaşmasız ayrılık ihtimaline karşı uyardı

BoE Başkanı "anlaşmasız ayrılık ihtimaline" karşı uyardı

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden anlaşmasız şekilde ayrılmasının İngiliz ekonomisinde uzun vadeli hasara yol açabileceğini söyledi.

24.11.2020Ekonomi
İngiltere ve Kanada ticaretin AB esaslarına göre devamı konusunda anlaştı

İngiltere ve Kanada ticaretin AB esaslarına göre devamı konusunda anlaştı

İngiltere ve Kanada, İngiltere'nin Avrupa Birliği (AB) ile geçiş sürecinin tamamlanmasının ardından aynı esaslara göre karşılıklı ticaretlerine devam etmeleri konusunda prensip anlaşmasına vardı.

23.11.2020Ekonomi
AB liderleri Kovid-19 gündemiyle toplandı

AB liderleri Kovid-19 gündemiyle toplandı

Liderler, salgınla mücadelenin yanı sıra 1,8 trilyon avroluk gelecekteki bütçe ve ekonomik kurtarma programını ele alıyor.

20.11.2020Ekonomi
ABde bütçe krizi

AB'de bütçe krizi

Avrupa Birliği (AB) yönetimi, Macaristan'ın 2021-2027 bütçesini veto etmesinin "AB için yeni bir kriz" anlamına geldiğini bildirdi.

16.11.2020Ekonomi
AB ve NATOdan Bidena kutlama

AB ve NATO'dan Biden'a kutlama

Avrupa Birliği (AB) yönetimi ve NATO, ABD'nin 46'ncı başkanı seçilen Joe Biden'ı tebrik etti.

7.11.2020Dünya
Egede deprem... Komşu da yıkıldı; 2 çocuk hayatını kaybetti

Ege'de deprem... Komşu da yıkıldı; 2 çocuk hayatını kaybetti

Ege Denizi’nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem, Yunan adalarında da hissedildi. Deprem nedeniyle Sisam’da iki çocuk hayatını kaybetti.

31.10.2020Dünya
AB Frontexi acil toplantıya çağırdı

AB Frontex'i "acil" toplantıya çağırdı!

Geçtiğimiz günlerde CNN TÜRK'e ulaşan görüntülerde de ortaya çıkan insan haklarına aykırı uygulamalar sonrası, Avrupa Birliği Ege'deki geri itmelerle ilgili Frontex'i "acil" toplantıya çağırdı.

28.10.2020Dünya