MENÜ

Hürriyet

Hürriyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.271.814 Hürriyet haberi bulunmuştur.

Hürriyet Haberleri

Fransada Şirket Nasıl Kurulur Fransada Şirket Kurma Şartları Nelerdir

Fransa'da Şirket Nasıl Kurulur? Fransa'da Şirket Kurma Şartları Nelerdir

Fransa, Avrupa’da şirket kuruluşlarının en hızlı gerçekleştiği ülkelerden biridir. Şirket kuruluş masrafları da daha düşüktür. Fransa’da iş kurmak istiyorsanız, şirket kurma şartlarını öğrenip, buna göre şirketinizi kurabilirsiniz. Genel olarak, Fransa’da bir şirket nasıl kurulur, hangi aşamalar takip edilir sizin için derledik.

5.04.2020Dünya
ABDde üretildi Koronavirüse karşı serum üretiminde kullanılacak...

ABD'de üretildi! Koronavirüse karşı serum üretiminde kullanılacak...

ABD’li mikrobiyoloji Profesörü Dr. Florian Krammer ve ekibinin geliştirdiği ELISA test metoduyla, koronavirüs hastalığından iyileşen kişilerde bulunan, ‘virüse karşı gelişen antikorlar’ tespit edildi. Bu antikorlar koronavirüse karşı serum üretiminde kullanılacak. Dr. Krammer ve ekibinin çalışmasını, Köln Üniversitesinde kanser araştırmaları yapan Dr. Faruk Şiranlı, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) değerlendirdi.

5.04.2020Haber
Fransada Okullar Ne Zaman Tatil Oluyor Okul Tatili Ne Zaman Başlıyor (2020)

Fransa'da Okullar Ne Zaman Tatil Oluyor? Okul Tatili Ne Zaman Başlıyor? (2020)

Fransa'da ikamet eden pek çok gurbetçi Türkiye'ye tatil amaçlı gelebilmek için, okulların yaz tatiline girmesini bekliyor. Bu yüzden 2020 yılı için yaz dönemi tatili ne zaman başlayacak konusunda internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Peki, Fransa'da okullar ne zaman tatil oluyor? Okul tatili ne zaman başlıyor? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
TEM yolu Kocaeli geçişi bomboş

TEM yolu Kocaeli geçişi bomboş

Kocaeli'de Corona Virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kente giriş ve çıkışların kapanması sonucu TEM yolu, boş kaldı.

5.04.2020Gündem
Fransada Hangi Hastalıklardan Emekli Olunur

Fransa'da Hangi Hastalıklardan Emekli Olunur?

Her ülkenin emekli olma şart ve koşulları değişkenlik göstermektedir. Ancak hastalık söz konusu olduğunda genel açıdan belli başlı bazı hastalıklar ortaktır. Bu durum Fransa için de geçerlidir. O yüzden Fransa'da ikamet eden pek çok kişi bu konu hakkında bilgi almak adına internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Peki, Fransa'da hangi hastalıklardan emekli olunur? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Fransada Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir Fransada Evlilik Başvurusu

Fransa'da Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir? Fransa'da Evlilik Başvurusu

Her ülkede evlilik olabilmesi için resmi nikah şartı bulunmaktadır. Bu ülkelerden birisi de Fransa'dır. Fransa'da konsolosluklarda veya belediyelerde evlenebilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Peki Fransa'da evlenmek için gerekli olan şartlar ve belgeler (evraklar) nelerdir? Fransa'da evlilik başvurusu nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.04.2020Dünya
Maltepe sahilde yürüyüş yapan 3 kişiye biner lira ceza

Maltepe sahilde yürüyüş yapan 3 kişiye biner lira ceza

İstanbul Maltepe'de vatandaşlara evde kalmaları konusunda yapılan tüm uyarılara rağmen sahilde yürüyüş yapan yayalara polis ekipleri tarafından işlem yapıldı. Sahilde dolaşan 3 kişiye biner lira para cezası verildi.

5.04.2020Gündem
MSB’den önemli açıklamalar Terör örgütlerine ağır darbe…

MSB’den önemli açıklamalar! Terör örgütlerine ağır darbe…

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında dikkat çeken bilgiler paylaşıldı.MSB’den yapılan açıklamada "Yurt içinde ve sınır ötesindeki operasyonlarda, son bir ayda 80 terörist etkisiz hale getirildi, 52 mevzi, sığınak, mağara ve depo tahrip edildi. FETÖ ile mücadele kapsamında ise 15 Temmuz 2016'dan bugüne TSK'dan 19 bin 203 personel ihraç edildi, 5 bin 35 personel hakkında adli/idari süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı

5.04.2020Gündem
Fransada Ev Kiralama Şartları Nelerdir Fransada Ev Kiralamak İçin Gerekli Belgeler

Fransa'da Ev Kiralama Şartları Nelerdir? Fransa'da Ev Kiralamak İçin Gerekli Belgeler

Fransa'da yaşayan ya da Fransa'da yaşamak isteyenler için en önemli unsurlar arasında ev kiralama geliyor. Fransa'da yaşama izni elde ettikten sonra yapılması gerekenler arasında ikamet edecek bir yer bulmaktır. O yüzden pek çok kişi bunu nasıl gerçekleştireceğine dair araştırma yapıyor. Peki, Fransa'da ev kiralama şartları nelerdir? Fransa'da ev kiralamak için gerekli belgeler hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Abdurrahim Albayrak paylaştı Şirkette...

Abdurrahim Albayrak paylaştı! Şirkette...

Corona virüsü tedavisi gördüğü hastaneden taburcu olan ancak tedavisine devamm edilen Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, şirketinde sağlık çalışanlarıyla çekildiği fotoğrafını paylaştı.

5.04.2020Futbol
Hollandada Corona Virüsten ölenlerin sayısı 1766ya yükseldi

Hollanda'da Corona Virüsten ölenlerin sayısı 1766'ya yükseldi

Hollanda'da yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı son 24 saatte 1224 artarak 17 bin 851'e ulaşırken, ölü sayısı 115 artışla 1766 oldu.

5.04.2020Dünya
PTTden İŞKUR ödemelerinde yeni uygulama

PTT'den İŞKUR ödemelerinde yeni uygulama

Hak sahipleri, internet ortamında dolduracakları form ile ödenecek tutarların, sistemde kayıtlı konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep edebilecek.

5.04.2020Ekonomi
Fransada Emeklilik Yaşı Kaçtır Fransada Kaç Yaşında Emekli Olunur

Fransa'da Emeklilik Yaşı Kaçtır? Fransa'da Kaç Yaşında Emekli Olunur

Son dönemlerde emeklilik yaşı reform paketi üzerinden Fransa protestolarla çalkalanıyor. Özellikle emeklilik yaşının yükseltilmesi ile ilgili yaşanan reform ülkede önemli protestolara sebep oldu. O yüzden Türkiye'den Fransa'ya giderek çalışan pek çok kişi emeklilik yaşını merak etmektedir. Fransa'da emeklilik yaşı kaçtır? Fransa'da kaç yaşında emekli olunur? İşte konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Fransada Emekli Nasıl Olunur Fransada Emeklilik Şartları Nelerdir

Fransa'da Emekli Nasıl Olunur? Fransa'da Emeklilik Şartları Nelerdir

Yurt dışında yaşayan vatandaşların o ülkede ki emeklilik şartlarını bilmesi oldukça önemlidir. Her ülkenin farklı emeklilik prosedürleri bulunur. Dolayısıyla emekli olabilmek için bu prosedürleri bilmekte fayda var. Fransa'da emeklilik prosedürü ülkemize göre farklı olan ülkelerden biridir. Peki, Fransa'da emekli nasıl olunur? Fransa'da emeklilik şartları nelerdir? Yurt dışında emekli olmak isteyen kişiler için detayları derledik.

5.04.2020Dünya
Fransada Ehliyet Nasıl Alınır Fransada Ehliyet Başvurusu Nasıl Yapılır Ve Şartları Nelerdir

Fransa'da Ehliyet Nasıl Alınır? Fransa'da Ehliyet Başvurusu Nasıl Yapılır Ve Şartları Nelerdir

Türklerin, Fransa’da araç kullanabilmeleri için Fransız ehliyetine sahip olmaları gerekiyor. Türk ehliyetiniz olsa bile kabul edilmiyor. Fransa’da araç kullanabilmeniz için varsa Türkiye’den aldığınız ehliyeti, Fransa ehliyetine çevirmeniz gerekiyor. Ehliyetiniz bulunmuyorsa ehliyet nasıl alınır ve hangi şartlar isteniyor bu yazıda bulabilirsiniz.

5.04.2020Dünya
Fransada Boşanma Davası Nasıl Açılır Fransada Boşanma Şartları Nelerdir

Fransa'da Boşanma Davası Nasıl Açılır? Fransa'da Boşanma Şartları Nelerdir

Fransa'da oldukça fazla Türk vatandaşı ikamet etmektedir. Hem öğrenci hem de iş amaçlı pek çok kişi, aynı zamanda Türk ve Fransız bireylerle evlilik yapabilmektedir. Bu evlilik üzerinden de boşanma durumda söz konusu olabiliyor. O yüzden pek çok kişi boşanma sürecini nasıl ilerlediği konusunda araştırma yapmaktadır. Peki, Fransa'da boşanma davası nasıl açılır? Fransa'da boşanma şartları nelerdir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Prof. Dr. Hidayet Sarıdan diğer hastalara umut verici video paylaşımı

Prof. Dr. Hidayet Sarı'dan diğer hastalara umut verici video paylaşımı

Corona Virüse yakalanan ve 2 gün önce taburcu olan 68 yaşındaki Prof. Dr. Hidayet Sarı, Corona Virüse yakalanan hastalara umut olması için bir video yayınladı. Prof. Dr. Sarı videoda, “Bu hastalığın düzelebileceğinin canlı göstergesi olarak sizlere bu videoyu çekiyorum. Değerli meslektaşlarımı insanüstü gayretleri için ayrı ayrı tebrik ediyorum, tedavileri çok başarılı olmuştur” dedi.

5.04.2020Haber
İzmirde tekstil fabrikasında Corona Virüs gerginliği

İzmir'de tekstil fabrikasında 'Corona Virüs' gerginliği

İzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan tekstil fabrikasında çalışan bir işçinin Corona Virüs testinin pozitif çıkmasının ardından işçiler ve işverenler arasında arbede meydana geldi. İddiaya göre üretimin durdurulmasını isteyen işçiler, iş yeri güvenlik görevlileri tarafından sopalarla darp edildi. Olayla ilgili açıklama yapan şirket, İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin verdiği karar doğrultusunda çalışmaya devam edildiğini belirtti.

5.04.2020Gündem
Danimarkada Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir Danimarkada Evlilik Başvurusu

Danimarka'da Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir? Danimarka'da Evlilik Başvurusu

Yurtdışında ikamet eden gurbetçilerin evlenebilmek için belli başlı bazı şart ve koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda Avrupa ülkelerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Aynı durum Danimarka için de geçerlidir. Peki, Danimarka'da evlenmek için gerekli olan şartlar ve belgeler (evraklar) nelerdir? Danimarka'da evlilik başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Bulgaristan Vinyet 2020 - Bulgaristan Vinyet (E Vignette) Nasıl Alınır Bulgaristan Otoyol Ücretleri

Bulgaristan Vinyet 2020 - Bulgaristan Vinyet (E Vignette) Nasıl Alınır? Bulgaristan Otoyol Ücretleri

Bulgaristan’da otoyolları kullanabilmek için sürücülerin vinyete sahip olması gerekmektedir. Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye gelmek isteyen gurbetçilerle Avrupa'nın farklı ülkelerine ulaşmak isteyenler, Bulgaristan üzerinden otoyol ücretleri konusunda ayrıca bilgi sahibi olmak istemektedir. Peki, Bulgaristan Vinyet 2020 - Bulgaristan Vinyet (E Vignette) nasıl alınır? Bulgaristan otoyol ücretleri hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Bulgaristan Gümrük Kuralları 2020 - Sigara, Alkol, Altın Limitleri Ne Kadar

Bulgaristan Gümrük Kuralları 2020 - Sigara, Alkol, Altın Limitleri Ne Kadar

Her ülke adına yurt dışından getirilen ürünler adına belli kısıtlama bulunmaktadır. Bu kısıtlamalar genel olarak vergi kaybını önlemek adına ele alınır. Aynı şekilde Bulgaristan üzerinden getirilecek olan ürünler adına da belli kısıtlamalar yer almaktadır. Pek çok kişi bu kısıtlamayı öğrenmek için araştırma yapıyor. Peki, Bulgaristan gümrük kuralları 2020 - sigara, alkol, altın limitleri ne kadar? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Avusturyadan Edirneye Arabalı Tren Seferleri Ve Bilet Fiyatları

Avusturya'dan Edirne'ye Arabalı Tren Seferleri Ve Bilet Fiyatları

Avrupa'dan Türkiye'ye arabalı şekilde tren seferleri Avusturya üzerinden yapılabilmektedir. Bu konuda pek çok kişi tarihleri ve fiyatın ne olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Genelde Avusturya üzerinden Edirne'ye kadar olan bu yolculuk, farklı fiyatlandırma üzerinden gerçekleşmektedir. İşte Avusturya'dan Edirne'ye arabalı tren seferleri ve bilet fiyatları hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Avusturyadan Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır Avusturyadan Dövizli Askerlik Başvurusu 2020

Avusturya'dan Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Avusturya'dan Dövizli Askerlik Başvurusu 2020

Ülkemizde bedelli askerlik yasası çıktığı günden beri hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok kişi bedelli için başvuruda bulunuyorlar. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları vatani görevini yapmak için bedelli başvurusunda bulunabiliyorlar. Yapılan bedelli askerlik düzenlemesi ile birlikte hem yurt içi hem de yurt dışındaki kişiler için bedelli askerlik kalıcı hale getirildi. Peki, Avusturya'dan bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için hazırladık.

5.04.2020Dünya
Bipolar bozukluğu nedir Bipolar hastalığı nedir ve teşhisi nasıl yapılır

Bipolar bozukluğu nedir? Bipolar hastalığı nedir ve teşhisi nasıl yapılır?

Bipolar bozukluğu, duygu durumunda yaşanan ani değişiklikleri ya da çöküşleri tanımlamaktadır. Bipolar Bozukluğu genellikle ergenlik döneminde ya da erişkinlik döneminin başında başlayıp yaşam boyu sürebilmektedir. Peki, bipolar hastalığı nedir ve teşhisi nasıl koyuluyor? İşte, bipolar bozukluğu hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.04.2020Sağlık
Avusturyada Okullar Ne Zaman Tatil Oluyor Okul Tatili Ne Zaman Başlıyor (2020)

Avusturya'da Okullar Ne Zaman Tatil Oluyor? Okul Tatili Ne Zaman Başlıyor? (2020)

Avusturya'da eğitim sistemi Türkiye’ye göre farklıdır. Buna paralel olarak sistemin yanı sıra okulların açılış kapanışı da değişkenlik göstermektedir. Pek çok kişi bu konuda araştırma yapmakta ve internet üzerinden bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, Avusturya'da okullar ne zaman tatil oluyor? Okul tatili ne zaman başlıyor? İşte detaylar.

5.04.2020Dünya
ABDde üretildi Koronavirüse karşı serum üretiminde kullanılacak...

ABD'de üretildi! Koronavirüse karşı serum üretiminde kullanılacak...

ABD’li mikrobiyoloji Profesörü Dr. Florian Krammer ve ekibinin geliştirdiği ELISA test metoduyla, koronavirüs hastalığından iyileşen kişilerde bulunan, ‘virüse karşı gelişen antikorlar’ tespit edildi. Bu antikorlar koronavirüse karşı serum üretiminde kullanılacak. Dr. Krammer ve ekibinin çalışmasını, Köln Üniversitesinde kanser araştırmaları yapan Dr. Faruk Şiranlı, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) değerlendirdi.

5.04.2020Dünya
Koronavirüs tedavisi tamamlanan 12 kişi taburcu edildi

Koronavirüs tedavisi tamamlanan 12 kişi taburcu edildi

RİZE'de, gördükleri koronavirüs tedavisi sonrası sağlığına kavuşan 12 hasta, sağlık çalışanlarının alkışlarıyla hastaneden taburcu oldu.

5.04.2020Gündem
Avusturya Tünelleri Nerede Bulunuyor Tünel Geçiş Ücretleri (Fiyatları) Kaç Para

Avusturya Tünelleri Nerede Bulunuyor? Tünel Geçiş Ücretleri (Fiyatları) Kaç Para?

Avusturya’da ya da Avusturya'dan farklı yerlere seyahat ederken tüneller kullanılmalıdır. Bunlar daha çok karayolu tünelleri olarak geçer. Ancak bu tüneller için pek çok kişi bu konuda fiyatların ne olduğunu merak ediyor. Peki, Avusturya tünelleri nerede bulunuyor? Tünel geçiş ücretleri (fiyatları) kaç para? İşte bu konu hakkında bilgileri sizler için derledik.

5.04.2020Dünya
Avusturya Otoban Ücretleri Ne Kadar 2020 Avusturya Otoyol Geçiş Fiyatları

Avusturya Otoban Ücretleri Ne Kadar? 2020 Avusturya Otoyol Geçiş Fiyatları

Pek çok kişi Avusturya'daki otoban ücretlerini merak etmekte ve araştırma yapmaktadır. Özellikle Türkiye - Avusturya arası karayollarını kullanan kişiler için bu ücretler büyük öneme sahiptir. Gurbetçiler için Avusturya otobanları konusunda karayolları üzerinden yapılacak seyahatler açısından güncel fiyat bilgilerini elde edebilirsiniz. Avusturya otoban ücretleri ne kadar? 2020 Avusturya otoyol geçiş fiyatları hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Adana’s Orange Blossom Carnival celebrated from balconies due to outbreak

Adana’s Orange Blossom Carnival celebrated from balconies due to outbreak

Adana’s Orange Blossom Carnival celebrated from balconies due to outbreak

5.04.2020HDN
Almanyadan Türkiyeye Kargo Ücreti Fiyatları Ne Kadar (2020)

Almanya'dan Türkiye'ye Kargo Ücreti Fiyatları Ne Kadar? (2020)

Almanya'dan Türkiye'ye kargo göndermek isteyen pek çok vatandaş, bu konuda fiyatları öğrenmeyi arzu ediyor. Almanya'da ikamet eden yaklaşık olarak 5 milyon kadar Türk vatandaşı, Türkiye'deki sevdiklerine ya da farklı amaçlar doğrultusunda kargo gönderebilmektedir. Özellikle eş dost ve akrabalara bazı eşyalar gönderilmek istenebiliyor. Peki, Almanya'dan Türkiye'ye kargo ücreti fiyatları ne kadar? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyadan Türkiyeye Gelirken Hangi Ülkelerden Geçilir

Almanya'dan Türkiye'ye Gelirken Hangi Ülkelerden Geçilir?

Almanya 3 milyon Türk barındıran Dünya'da ki en fazla gurbetçi Türk'ü barındıran ülkedir. Almanya'nın kimi sokaklarında Türklerin hakim olduğu yerler bile var. Bu denli fazla Türkleri barındıran Almanya'nın pek çok komşu ülkeleri bulunmaktadır. Peki, Almanya'dan Türkiye'ye gelirken hangi ülkelerden geçilir? Sizler için bu konu hakkında detaylı bilgiler derledik.

5.04.2020Dünya
Hollanda’da sağlık çalışanlarına ayetle teşekkür

Hollanda’da sağlık çalışanlarına ayetle teşekkür

Hollanda’daki Milli Görüş Teşkilatlarına bağlı Amersfoort Rahman Camii yetkilileri, Meander Hastanesinin karşısındaki otobüs durağına asılan afişle korona virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

5.04.2020Avrupa
Almanyadan Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır Almanyadan Dövizli Askerlik Başvurusu 2020

Almanya'dan Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Almanya'dan Dövizli Askerlik Başvurusu 2020

Almanya’da yaşasa bile her Türk erkeği askerlik görevini yerine getirmek zorundadır. Milli Savunma Bakanlığı, yurt dışında yaşayan Türklere bu konuda bir kolaylık sağlıyor. Almanya gibi yurt dışında yaşayan Türkler, askerlik görevlerini dövizle bedelli olarak yerine getirebiliyorlar. Dövizle bedelli askerlik nasıl yapılır, şartlar nelerdi ve başvuru nasıl yapılır, sizler için derledik.

5.04.2020Dünya
Almanyadan Alınan Ehliyet Türkiyede Geçerli Midir

Almanya'dan Alınan Ehliyet Türkiye'de Geçerli Midir?

Yurtdışından alınan ehliyetlerin Türkiye'de geçerli olup olmadığı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Özellikle yaklaşık olarak 5 milyon kadar gurbetçinin bulunduğu Almanya’dan alınan ehliyetlerin, Türkiye'de geçerli olup olmadığı araştırılmaktadır. Peki, Almanya'dan alınan ehliyet Türkiye'de geçerli midir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler ve detaylar.

5.04.2020Dünya
Burdurdan 1157 bedelli asker, sosyal mesafeye uyularak terhis edildi

Burdur'dan 1157 bedelli asker, 'sosyal mesafe'ye uyularak terhis edildi

Burdur'da vatani görevini tamamlayan 1157 bedelli asker, Corona Virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uyularak, bindirildiği otobüslerle memleketlerine gönderildi.

5.04.2020Haber
Almanyada Yeni Doğan Bebek İçin Pasaport Nasıl Çıkarılır Pasaport İçin Gerekli Belgeler Ve İşlemler

Almanya'da Yeni Doğan Bebek İçin Pasaport Nasıl Çıkarılır? Pasaport İçin Gerekli Belgeler Ve İşlemler

Yeni doğan bebeğiniz için Almanya'da pasaport çıkarmak istiyorsanız belli başlı bazı uygulamaları tamamlamanız gerekiyor. İlgili yerlere başvuru ile beraber gerekli belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Pek çok gurbetçi bu konuda internet üzerinden araştırma yapmakta ve bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, Almanya'da yeni doğan bebek için pasaport nasıl çıkarılır? Pasaport için gerekli belgeler ve işlemler hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyada Yaşayan Ve Çalışan Bir Kişi Türkiyede Nasıl Emekli Olur

Almanya'da Yaşayan Ve Çalışan Bir Kişi Türkiye'de Nasıl Emekli Olur?

Almanya gibi yurt dışında yaşayan ve çalışan kişiler, aynı zamanda da Türkiye’den emekli olmak istiyorlar. Böylece hem Türkiye’den hem de Almanya’dan çifte emekli maaşı almanın hayalini kuruyorlar. 19 Temmuz 2019 tarihine kadar bu hayallerini gerçekleştirmeleri kolaydı. İşte Almanya’da çalışan kişilerin Türkiye’den emekli olmasına dair tüm bilgiler.

5.04.2020Dünya
İtalyada Atalanta şampiyon ilan edilsin kampanyası

İtalya'da 'Atalanta şampiyon ilan edilsin' kampanyası

Koronavirüs (corona virüs) salgını sebebiyle ara verilen Serie A'da şampiyonun Atalanta ilan edilmesi için taraftarlar kampanya başlattı. Lombardiya bölgesinde hem can kayıplarının fazla oluşu, hem de kulübün son 2 sezonda gösterdiği başarılı performans nedeniyle şampiyonluğu hak ettiği iddiasında bulunuldu.

5.04.2020Futbol
Almanyada Vekaletname Nasıl Çıkarılır Almanya Vekaletname Örneği

Almanya'da Vekaletname Nasıl Çıkarılır? Almanya Vekaletname Örneği

Almanya'da yaşayan pek çok gurbetçi için merak edilen konulardan biri de vekaletnamedir. Farklı İşleri yerine getirebilmek için alınmak istenen vekaletname konusunda, bunu nasıl yapılacağına dair araştırma internet üzerinden yapılmaktadır. Peki, Almanya'da vekaletname nasıl çıkarılır? Almanya vekaletname örneği hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyada Süresiz Oturum Şartları Nelerdir Almanya Oturum Başvurusu Nasıl Yapılır

Almanya'da Süresiz Oturum Şartları Nelerdir? Almanya Oturum Başvurusu Nasıl Yapılır

Almanya'da yaşamak ve burada çalışmak için oturma hakkı alınması gerekmektedir. Özellikle bu durumun süresiz şekilde elde edilmesi önemlidir. O yüzden pek çok kişi bu konuda araştırma yapmakta ve internet üzerinden bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, Almanya'da süresiz oturum şartları nelerdir? Almanya'da oturum şartları nasıl yapılır? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyada Psikolojik Emeklilik Şartları Nelerdir

Almanya'da Psikolojik Emeklilik Şartları Nelerdir?

Psikolojik rahatsızlıklar sebebiyle Almanya'da erken emekli olan kişi sayısı artmaya devam ediyor. Birçok farklı sebepten dolayı emekli olmayı isteyen kişiler, bu konuda araştırma yapmakta ve internetten bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, Almanya'da psikolojik emeklilik şartları nelerdir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
TRT Radyo Tiyatrosu sanatçılarından Evde kal Türkiye çağrısı

TRT Radyo Tiyatrosu sanatçılarından "Evde kal Türkiye" çağrısı

Tiyatro oyuncuları ve seslendirme sanatçıları "Evde kal Türkiye" mesajıyla Türkiye'nin yeni tip koronavirüs mücadelesine destek verdi.

5.04.2020Keyif
Almanyada Okullar Ne Zaman Tatil Oluyor Tatil Ne Zaman Başlıyor (2020)

Almanya'da Okullar Ne Zaman Tatil Oluyor? Tatil Ne Zaman Başlıyor? (2020)

Almanya'da yaşayan pek çok insan okulların ne zaman tatil edildiğine dair araştırma yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye'den de birçok kişi farklı sebeplerden dolayı bunu öğrenmeye çalışıyor. Peki, Almanya'da okullar ne zaman tatil oluyor? Tatil ne zaman başlıyor? İşte 2020 yılı için bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Schröder’den hükümete övgü

Schröder’den hükümete övgü

Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, korona krizine karşı Merkel hükümetinin çalışmalarını övdü ve partisini hükümete daha açık destek çıkmaya çağırdı.

5.04.2020Avrupa
Fiorentina açıkladı Cutrone, Pezzella ve Vlahovic, Corona virüsü yendi

Fiorentina açıkladı! Cutrone, Pezzella ve Vlahovic, Corona virüsü yendi

Corona virüsün en yoğun yaşandığı ülkelerden olan İtalya'dan iyi haber geldi. Serie A ekibi Fiorentina, Corona virüse yakalanan üç futbolcusunun testlerinin negatif çıktığını duyurdu.

5.04.2020Futbol
Almanyada Nasıl Şirket Kurulur Almanyada Şirket Kurma Şartları Nelerdir

Almanya'da Nasıl Şirket Kurulur? Almanya'da Şirket Kurma Şartları Nelerdir

Almanya’da çalışmaya gidenler, bir süre sonra kendi iş yerlerini kurabiliyorlar. Almanya Hükümeti, bu konuda yabancı uyruklulara kolaylık sağlıyor. Almanya’da nasıl şirket kurabileceğinizi öğrenip, kendi işinizin patronu olabilirsiniz. İşte, size bütün detaylarıyla Almanya’da nasıl şirket kurabileceğiniz ve gerekli şartlar.

5.04.2020Dünya
Almanyada İşyeri Açma Teşvikleri Var Mıdır İşyeri Açma Yardımı

Almanya'da İşyeri Açma Teşvikleri Var Mıdır? İşyeri Açma Yardımı

Sıfırdan iş kurmak ve aynı zamanda işsizlikten kurtulmak için Almanya'da teşvikler yer almaktadır. Daha fazla iş alanı yaratmak ve ülkeye de katkı sağlamak amaçlı pek çok değişik teşvik bulunuyor. Almanya'da ikamet eden kişiler ise bunun nasıl yapılacağını dair araştırma yapmaktadır. Peki, Almanya'da işyeri açma teşvikleri var mıdır? İşyeri açma yardımı hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyada Hangi Hastalıklardan Emekli Olunur

Almanya'da Hangi Hastalıklardan Emekli Olunur?  

Almanya'da ikamet eden vatandaşlar malulen nasıl emekli olunur merak etmektedir. Bu konu çok fazla ilgi görmekte ve internet üzerinden öğrenilmeye çalışılmaktadır. Peki, Almanya'da hangi hastalıklardan emekli olunur? Neler yapmak gerekir? Kriterler nelerdir? İşte konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyada Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir Almanyada Evlilik Başvurusu

Almanya'da Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir? Almanya'da Evlilik Başvurusu

Bütün ülkelerde olduğu gibi Almanya'da da evlilik için bazı prosedürler bulunmaktadır. Almanya'da resmi evlilik genellikle karmaşık bir süreçtir. Resmi evliliklerin yapılabilmesi için gerekli bazı prosedürler ve belgeler gereklidir. Peki Almanya'da evlenmek için gerekli olan şartlar ve belgeler (evraklar) nelerdir? Almanya'da evlilik başvurusu nasıl yapılır? Sizler için detayları derledik.

5.04.2020Dünya