MENÜ

7 Haziran

7 Haziran ile ilgili tüm haberleri, son dakika 7 Haziran haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 7 Haziran haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 44.032 7 Haziran haberi bulunmuştur.

7 Haziran Haberleri

Verheugen: İrlandadaki referandum önemli

Verheugen: İrlanda'daki referandum önemli

AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Günter Verheugen, İrlanda'da yapılacak referandumda AB reformlarına ''hayır'' oylarının fazla çıkması halinde AB'nin genişleme sürecinde ''çok ciddi'' sorunlarla karşılaşılacağını söyledi.

30.08.2002Gündem
ABnin İrlanda korkusu

AB'nin İrlanda korkusu

İrlanda'da 19 Ekim günü yapılacak referandum yüzünden Avrupa Birliği'ni ‘‘genişleyememe’’ korkusu sardı. Nice Zirvesi'nde alınan genişleme kararı ulusal parlamentolar tarafından onaylandı. Ancak İrlanda, kararı halka bıraktı. Ve İrlandalılar geçen yılki oylamada ‘‘hayır’’ dedi. Şimdi AB'yi düşündüren şu: ‘‘Ya 19 Ekim'de yine hayır derlerse.’’

30.09.2002Dünya
Çapkın Çağla Şıkel ajansından kovuldu

Çapkın Çağla Şıkel ajansından kovuldu

Adı son olarak meslektaşı Yüksel Ak'la evli olan Şenol İpek'in telefonuna yolladığı mesajla gündeme gelen Çağla Şikel, Uğurkan Erez Mankenlik Ajansı'ndaki işinden oldu.

1.10.2002Spor Arena
İrlandada ikinci AB oylaması

İrlanda'da ikinci AB oylaması

İrlanda'da, AB Nice Anlaşması'nın onaylanması için ikinci kez referandum yapılıyor. Yaklaşık 2.9 milyon seçmen, akşam saatlerine kadar, AB'nin genişlemesi konusundaki Nice Anlaşması hakkında oyunu kullanacak.

19.10.2002Dünya
İnsan Hakları Gününde sendikacılara hapis cezası

İnsan Hakları Günü'nde sendikacılara hapis cezası

Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi, Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer'in de aralarında bulunduğu 35 sendikacıyı, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası'na muhalefet etmeksuçundan 1 yıl 3'er ay hapis cezasına mahkum etti.

10.12.2002Gündem
İlk insan hakları kılavuzu Türkiyeden

İlk insan hakları kılavuzu Türkiye'den

İnsan Hakları Bildirisi'nin, 10 Aralık 1948'de kabulünün ardından, Türkiye'de 1949 yılında ''Orta dereceli okullar için'' yazılan kılavuz, insan haklarının eğitimi alanında ilk olma özelliğini taşıyor.

10.12.2002Gündem
Sis: Yere değen bulut

Sis: Yere değen bulut

Sis, yere değen buluttan başka bir şey değildir. Görüş mesafesi, çok küçük damlacıklar veya buz kristalleri yüzünden, 1 km'nin altına indiği zaman sis oluştuğu rapor edilir. Görüş mesafesi 300 metrenin altında olduğu zaman yoğun sis oluşur. "Sisli bir gün" deyimi, gün boyunca en azından bir saat süresince sis görülmesi anlamına gelir.

21.01.2003Spor
Al Pacino Broadwayde

Al Pacino Broadway'de

Beyazperdenin ünlü aktörü Al Pacino, dünyanın tiyatro ve gösteri merkezi sayılan Broadway'de gelecek ay sahne alacak. Pacino, 30 Nisan'da perdelerini açacak Salome adlı oyunda Kral Herod'u oynayacak.Oscar Wilde'ın yazdığı oyun Ethel Barrymore Tiyatrosu'nda sergilenecek.

7.03.2003Gündem
Uzaylılarla dayanışma günü

Uzaylılarla dayanışma günü

ABD'nin New Mexico eyalet meclisine,''Dünya'ya gelen ya da gelecek olan uzaylıları şereflendirecek özel bir gün belirlenmesi'' önerisinde bulunuldu.

11.03.2003Gündem
Shell Cupta start 3 Mayısta

Shell Cup'ta start 3 Mayıs'ta

A Milli Futbol Takımı'nın resmi sponsorlarından Shell'in düzenlediği Shell Cup Futbol Turnuvası, 3-17 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

14.03.2003Spor
BJK Tır’ı şehir şehir gezecek geleceğin yıldızlarını seçecek

BJK Tır’ı şehir şehir gezecek geleceğin yıldızlarını seçecek

100'üncü yıl kutlaması 12 ay sürecek ve 30 kente yayılacak dev bir şölene dönüştürüldü. İstanbul'da yarışmalar, konserler, sergiler, engellilere yönelik turnuvalar düzenlenecek. TIR ve kamyonlardan oluşan 7 araçlık konvoy 90 gün Türkiye'yi dolaşacak.

15.03.2003Spor Arena
TÜSİAD Anadoluyla 10 bin üyeli ‘sivil güç’ kuruyor

TÜSİAD Anadolu'yla 10 bin üyeli ‘sivil güç’ kuruyor

TÜSİAD'ın girişimiyle 6 yıldır Türkiye SİAD platformu olarak birlikte hareket eden farklı bölge ve illerdeki işadamları ‘Türkiye Girişimciler ve İşdünyası Konfederasyonu’ olarak örgütleniyor. Konfederasyonda 86 derneğin ve 10 bin civarında işadamının üye olduğu 4 ayrı federasyon bulunacak.

5.04.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tüketici bastırdı HSBC yanlış hesaptan döndü

HSBC, dövize endekli kredilerin kur farkından kaynaklanan BSMV'ni sadece taksidin değil, kalan borcun tamamı üzerinden hesaplıyordu.

28.07.2002

İthalatçının 230 milyon dolarını haksız aldılar

DELİ Dumrul'u bilmeyen var mıdır? Hani şu, köprünün başını tutup da ‘‘geçenden bir akçe, geçmeyenden de zorla iki akçe’’ alan Deli Dumrul var ya işte ondan sözediyoruz.

22.10.2002