EKSTRA
MENÜ

65 Yaş Üstü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.500 haberi bulunmuştur.

65 Yaş Üstü Haberleri

Eskişehirli 65 yaş üstü endişeli; Kendimizi korumazsak kırmızıya geçeriz

Eskişehirli 65 yaş üstü endişeli; 'Kendimizi korumazsak kırmızıya geçeriz'

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı koronavirüs tablosunda Eskişehir’in 'orta risk' grubunu temsil eden sarı renkle gösterilmesi vatandaşları sevindirdi. Sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılan 65 yaş üzeri vatandaşlar alınan karara sevinirken, kentte kurallara uyulmaması halinde kırmızı renge dönüşülmesinden korkuluyor.

4.03.2021Gündem
65 yaş üstü ve 20 yaş altı seyahat yasağı var mı 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma yasağı ile ilgili yeni karar

65 yaş üstü ve 20 yaş altı seyahat yasağı var mı? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma yasağı ile ilgili yeni karar!

65 yaş üstü ve 20 yaş altı seyahat yasağı, Kabine Toplantısı'nın ardından gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın normalleşme kararlarını duyurduğu Kabine Toplantısı sonrası, İçişleri Bakanlığı'ndan yeni adım geldi. Bakanlık sık sorulan sorular ile ilgili yayınladığı bildiride, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı seyahat iznine de açıklık getirdi. Yüksek ya da çok yüksek risk grubundaki illerde bulunulması halinde 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı şehirlerarası seyahatler izin ile gerçekleştirilecek. İşte, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı şehirler arası seyahat yasağı ve toplu taşıma kullanımı ile ilgili ayrıntılar.

3.03.2021Gündem
Son dakika haberler: Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Kocadan açıklama: Umudumuzun önünde bir tehdit

Son dakika haberler: Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca'dan açıklama: Umudumuzun önünde bir tehdit

Son dakika haberi... Bugün düzenlenen Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Bakan Koca sosyal medya hesabından yazılı açıklama paylaştı. Açıklamanın başında 1 Mart itibarıyla geçilen yeni döneme değinen Koca, yeni aşamada illerin risk seviyelerine göre koronavirüsle mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. Koca ayrıca, koronavirüs vaka sayılarına dikkat çekti, "Yüksek vaka sayılarımız hala, hayatımızı olağan akışına kavuşturma umudumuzun önünde bir tehdit oluşturmaya devam etmektedir. Ancak kontrol elimizde ve tedbirlere uyarak normalleşebiliriz." ifadelerini kullandı.

3.03.2021Gündem
Hangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırıldı İşte 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağında son durum

Hangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırıldı? İşte 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağında son durum

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası, koronavirüste ‘kademeli normalleşme’ kararlarını açıkladı. Alınan karara göre, 81 ilde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için, İstanbul, İzmir, Antalya, Trabzon, Rize, Edirne gibi yüksek ve çok yüksek illerde saatler uzatılırken. Düşük ve orta riskli olan Ankara, Bursa, Denizli, Malatya, Uşak ,Şanlıurfa, Diyarbakır, Van gibi illerde ise kısıtlamanın kaldırıldığı belirtildi.

3.03.2021Gündem
Son dakika... Türkiye, Sinovac aşısının etkinliğini açıkladı Hastaneye yatışı yüzde yüz engelliyor

Son dakika... Türkiye, Sinovac aşısının etkinliğini açıkladı! Hastaneye yatışı yüzde yüz engelliyor

Son dakika haberine göre Türkiye'de yapılan Sinovac firmasina ait aşının etkililiği yüzde 83,5 olarak hesaplandı. Hastanede yatışı engelleme oranı ise yüzde 100 olarak bulundu. Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal ve Prof. Dr. Murat Akova, Sinovac aşısıyla ilgili merak edilenleri açıkladı.

3.03.2021Gündem
En düşük riskli iller arasında olan Vanda 65 yaş üstünde ve 20 yaş altında normalleşme sevinci

En düşük riskli iller arasında olan Van'da 65 yaş üstünde ve 20 yaş altında 'normalleşme' sevinci

Türkiye'de vaka oranına göre mavi kategori ile düşük riskli iller arasında yer alan Van'da, kontrollü normalleşme sevinci yaşanıyor. Kısıtlamanın kalkmasıyla uzun süredir evlerinde kalan 65 yaş üstü ile 20 yaş altı kişiler, sokağa çıkıp yürüyüş yaparak parklarda oturdu.

3.03.2021Gündem
20 yaş altı ve 65 yaş üstü yasak saatleri değişti 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı hangi illerde kalktı

20 yaş altı ve 65 yaş üstü yasak saatleri değişti! 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı hangi illerde kalktı

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı hakkında yapılan açıklamalar araştırılıyor. İçişleri Bakanlığınca tüm valiliklere gönderilen 'Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler' konulu genelge kapsamında, risk grubuna göre il bazında alınması gereken Kovid-19 tedbirleri ile uyulacak kuralların valiliklerce belirleneceği belirtildi. Genelgede, 'Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacaktır.' denildi. Diğer illerde ise kısıtlama saatleri değişti. Orta risk grubunda yer alan iller arasında Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın da yer alıyor. İşte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının kalktığı iller

3.03.2021Gündem
Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır e-Devlet ve MHRS aşı randevu alma ekranı

Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır? e-Devlet ve MHRS aşı randevu alma ekranı

Aşı randevusu, Sağlık Bakanlığı tarafından e Devlet ve e Nabız uygulaması üzerinden alınıyor. Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde aşı olmak isteyenler aşı randevusu başvuruları T.C kimlik numarası bilgileri ile alabilecekler. Aşı sırası gelenler, "mhrs.gov.tr" ve "enabiz.gov.tr" siteleri, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız mobil uygulamaları ile "Alo 182" hattı üzerinden randevu oluşturabiliyor. Diğer yandan aşı bilgilendirme platformunda 'Nasıl aşı olurum?' başlıklı bölümde de aşı randevusu ile ilgili detaylar yer aldı. İşte, e-Devlet ve MHRS aşı randevu alma ekranı

2.03.2021Gündem
Yeni normalleşme sürecinde Ankara için yeni kararlar 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokak yasağı kalktı

Yeni normalleşme sürecinde Ankara için yeni kararlar! 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokak yasağı kalktı

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun kararına göre, il genelinde hafta içi ve hafta sonlarında 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Bu kişiler, toplu taşıma araçlarını kullanabilecek.

2.03.2021Gündem
Bakan aşı açıklamasını yaptı, Macron bir kez daha rezil oldu

Bakan aşı açıklamasını yaptı, Macron bir kez daha rezil oldu

Toplu aşılamanın 27 Aralık'ta başladığı Fransa'da kampanyanın yavaş ilerlemesi tartışma konusu olmuş, açıklamalarıyla tepki toplayan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da eleştirilerden payını almıştı. Sağlık Bakanı Olivier Veran'ın 65 yaş üstü aşılamalarıyla ilgili açıklamalarından sonra Macron bir kez daha deyim yerindeyse rezil oldu.

2.03.2021Dünya
Çok yüksek riskli grubundaki iller arasında Trabzon’da korkutan görüntüler...

'Çok yüksek riskli' grubundaki iller arasında! Trabzon’da korkutan görüntüler...

Türkiye'nin en riskli illeri arasında yer alan Trabzon'dan korkutan görüntüler gelmeye devam ediyor. Trabzon’da, cadde ve sokaklardaki insan yoğunluğu dikkat çekti.

2.03.2021Gündem
İşte restoran ve kafelerin açıldığı iller Okullarda eğitim başladı

İşte restoran ve kafelerin açıldığı iller! Okullarda eğitim başladı

Kafe ve restoranlar 17 il hariç açılıyor. Okullarda yüz yüze eğitim risk seviyesine bağlı olarak başlıyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altına yasaklar gevşiyor. Cumartesileri sokak yasağı kalkıyor.

2.03.2021Gündem
Burdur - Konya ve Aksarayda 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı

Burdur - Konya ve Aksaray'da 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'kademeli normalleşme' kararlarını duyurdu. Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıldı. Normalleşme adımları bu renk gruplarına göre yapılacak. Peki, Burdur - Konya ve Aksaray'da 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

2.03.2021Gündem
Kamuda esnek çalışma devam ediyor mu İdari izni devam edecekler açıklandı

Kamuda esnek çalışma devam ediyor mu? İdari izni devam edecekler açıklandı

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı'nın Twitter hesabından paylaştığı genelgeye göre, yarından itibaren kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalarına başlayacak. MİT ve Sağlık Bakanlığı hariç, kamuda 60 yaş üzerinde çalışanlar ile Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kronik rahatsızlığı olanların idari izinli sayılacağı açıklandı.

2.03.2021Gündem
İstanbulda ve İzmirde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı

İstanbul'da ve İzmir'de 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından bir süredir uygulamada olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı gündeme geldi. Peki, İstanbul'da ve İzmir'de 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

2.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı: Yeni kontrollü normalleşme başlıyor... ‘Kırmızı iller’ dışında restoranlar açılıyor

Cumhurbaşkanı: Yeni kontrollü normalleşme başlıyor... ‘Kırmızı iller’ dışında restoranlar açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası tüm Türkiye’nin pür dikkat beklediği kararları açıkladı. Buna göre ‘çok yüksek riskli’ iller dışındaki tüm şehirlerde restoran, lokanta ve kafeterya gibi mekanlar 07.00-19.00 arası, yüzde 50 kapasite ile açılacak... Hafta sonu kısıtlaması, düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir süre daha pazar günü devam edecek. Akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma yasağı ise sürecek.

2.03.2021Gündem
Sinop - Amasya ve Tokatta 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı

Sinop - Amasya ve Tokat'ta 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından bir süredir uygulamada olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı gündeme geldi. Peki, Sinop - Amasya ve Tokat'ta 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

1.03.2021Gündem
Gümüşhane - Trabzon ve Rizede 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı

Gümüşhane - Trabzon ve Rize'de 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'kademeli normalleşme' kararlarını duyurdu. Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıldı. Normalleşme adımları bu renk gruplarına göre yapılacak. Peki, Gümüşhane - Trabzon ve Rize'de 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

1.03.2021Gündem
Samsun - Ordu ve Giresunda 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı

Samsun - Ordu ve Giresun'da 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'kademeli normalleşme' kararlarını duyurdu. Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıldı. Normalleşme adımları bu renk gruplarına göre yapılacak. Peki, Samsun - Ordu ve Giresun'da 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

1.03.2021Gündem
Hangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırıldı İşte koronavirüs risk haritası ve yasakların kalktığı iller

Hangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırıldı? İşte koronavirüs risk haritası ve yasakların kalktığı iller

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası, koronavirüste ‘kademeli normalleşme’ kararlarını açıkladı. Alınan karara göre, 81 ilde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için, İstanbul, İzmir, Antalya, Trabzon, Rize, Edirne gibi yüksek ve çok yüksek illerde saatler uzatılırken. Düşük ve orta riskli olan Ankara, Bursa, Denizli, Malatya, Uşak ,Şanlıurfa, Diyarbakır, Van gibi illerde ise kısıtlamanın kaldırıldığı belirtildi.

1.03.2021Gündem
Son dakika: 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kaldırılan iller belli oldu

Son dakika: 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kaldırılan iller belli oldu

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası, koronavirüste ‘kademeli normalleşme’ kararlarını açıkladı. Alınan karara göre, 81 ilde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için, İstanbul, İzmir, Antalya, Trabzon, Rize, Edirne gibi yüksek ve çok yüksek riskli illerde sokağa çıkma süreleri 3 saatten 4 saate yükseltilecek olup 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı çocuklar ve gençler ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekleri açıklandı. Düşük ve orta riskli olan Ankara, Bursa, Denizli, Malatya, Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Van gibi illerde ise kısıtlamanın kaldırıldığı belirtilirken, haftanın 7 günü 21.00 - 05.00 arasında kalan saatlerde ise kısıtlamaların devam edeceği açıklandı.

1.03.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı İşte herkesin merak ettiği harita

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte herkesin merak ettiği harita

Son dakika haberi... 3,5 saat süren Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘kademeli normalleşme’ kararlarını duyurdu. Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıldı, İstanbul ve İzmir yüksek riskli turuncu, Ankara ise orta riskli sarı renk olarak sınıflandırıldı. Hafta sonu yasağı düşük ve orta riskli olan toplam 42 kentte tamamen kaldırılırken, yüksek ve çok riskli şehirlerde ise sadece pazar günü uygulanacak. Akşam sokağa çıkma yasağı ise her yerde devam edecek. Restoranlar ise düşük riskli, orta riskli ve yüksek riskli kentlerde 07.00-19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Çok yüksek riskli şehirlerde ise kapalı kalacak.

1.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan çağrı: Darbe anaysasından kurtulmanın vakti geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çağrı: Darbe anaysasından kurtulmanın vakti geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamalarda, yeni ve sivil anayasa teklifini tüm platformlarla tartışmaya açarak yola çıkacaklarını belirtirken, "Cumhuriyet'in 100. yılına sivil anayasa ile karşılayalım" mesajı verdi.

1.03.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs kararlarını açıkladı Renk sırasıyla normalleşme başlıyor

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs kararlarını açıkladı! Renk sırasıyla normalleşme başlıyor

Son dakika haberi: Tüm Türkiye’de beklenen kritik kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen, ‘kademeli normalleşme’ kararlarını açıkladı. Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıldı, İstanbul ve İzmir yüksek riskli turuncu, Ankara ise orta riskli sarı renk olarak sınıflandırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, yeni kontrollü normalleşme sürecinin başladığını belirterek, "Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.  Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma yasağı sürecek. İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı

1.03.2021Gündem
Aşı randevusu nasıl alınır e-Devlet ve MHRS aşı randevu ekranı

Aşı randevusu nasıl alınır? e-Devlet ve MHRS aşı randevu ekranı

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında, öğretmenlerin öncelikli aşılanacak gruplara dahil edilmesinin ardından köy okullarında görevli olanlardan başlanan aşılamaya yüz yüze eğitime geçiş sıralamasına göre devam edilecek. Öte yandan belirlenen takvime göre vatandaşların aşı çalışmaları da devam ediyor. Peki, aşı randevusu nasıl alınır?

28.02.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuzdan dikkat çeken İstanbul uyarısı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz'dan dikkat çeken İstanbul uyarısı

'Yerinde karar' döneminin başlamasıyla ilgili Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz'dan dikkat çeken değerlendirmeler geldi. Prof. Dr. Yavuz, 'İstanbul, ilçeler arası nüfus geçişinin çok fazla olduğu bir il. Bu nedenle açılmalarla ilgili kararlar, ilçe değil il bazında alınmalı. Son bir haftadır test pozitiflik oranları ve vaka sayısında bir artış gözlüyoruz. Bu nedenle İstanbul'da tam açılma için henüz erken' dedi.

28.02.2021Gündem
Japonyada 65 yaş üstündekilerin yüzde 43ü Kovid-19 aşısı konusunda kararsız

Japonya'da 65 yaş üstündekilerin yüzde 43'ü Kovid-19 aşısı konusunda kararsız

Japonya'da düzenlenen bir ankette, 65 yaş üstü kişilerin yüzde 43'ünün yeni tip koronavirüs aşısı konusunda kararsız oldukları belirlendi. Aşıya karşı çıkanların yüzde 77'si yan etkilerine yönelik endişeler taşıdığını aktardı.

27.02.2021Dünya
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak Gözler 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kararlarında

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? Gözler 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kararlarında

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı, normalleşme mesajları ile yeniden gündeme geldi. Koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Koca 65 yaş üzeri sokağa çıkma kısıtlaması için esneme sinyali verdi. Salgın döneminde risk grubunda yer alan 65 yaş üzeri vatandaşlar için yapılan açıklamanın ardından; 13.00-16.00 saatlerinde dışarı çıkabilen 20 yaş altına gözler çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamada martta normalleşmenin başlayacağını bildirdi. İşte, 20 yaş sokağa çıkma yasağı saatleri ve yapılan açıklamalardan öne çıkanlar.

27.02.2021Gündem
Seyahat izin belgesi alma ekranı Seyahat belgesi nasıl alınır İşte e-Devlet ile seyahat izin belgesi başvurusu

Seyahat izin belgesi alma ekranı! Seyahat belgesi nasıl alınır? İşte e-Devlet ile seyahat izin belgesi başvurusu

Şehirler arası özel araçla yolculuk yapacak olanların, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, seyahat izin belgesi alması gerekiyor. Zorunlu hallerde şehirler arası seyahatlere izin verilecek olan vatandaşlar, İçişleri Bakanlığına ait "ebaşvuru" ekranı ya da ALO 199 hattı üzerinden izin belgesi alabilecekler. Diğer yandan 65 yaş üzeri vatandaşların da seyahat izin belgesi alması gerekiyor. Değerlendirme sonuçları ise daha sonra SMS ile bildirilecek. İşte, e Devlet seyahat izin belgesi başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

26.02.2021Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalkacak mı Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan 65 yaş üstü kısıtlama için esneme mesajı

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalkacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 65 yaş üstü kısıtlama için 'esneme' mesajı

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı, Sağlık Bakanı Koca'nın normalleşme mesajları ile yeniden gündeme geldi. 10.00 ile 13.00 saatleri arasında dışarı çıkabilen 65 yaş üstü vatandaşlar için Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Koca'dan açıklama geldi. Gazetecilerin '65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?' sorusuna Sağlık Bakanı Koca, esneme yapılabileceği şeklinde yanıt verdi. Koca, aşılama sürecine de vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan iller bazında kısıtlamaların kaldırılacağını belirtmişti. İşte, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler..

26.02.2021Gündem
MHRS randevu alma ekranı Aşı sırası nasıl ve nereden alınır

MHRS randevu alma ekranı! Aşı sırası nasıl ve nereden alınır?

MHRS randevu alma ekranı, koronavirüs aşı sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından hizmet vermeye devam ediyor. e Nabız üzerinden aşı sırası sorgulamalarını yapanlar, MHRS üzerinden aşı başvurularını online olarak tamamlayabilecekler. İlk doz aşı olanlar, ikinci doz aşı randevularını da sistem üzerinden alabilecek. Aşı sırası T.C kimlik numarası bilgileri ile alınacak. Diğer yandan Sağlık Bakanlığı Aşı Bilgilendirme Platformunda da 'Nasıl aşı olurum?' başlıklı bölümde aşı sırası alabilmek için detaylar paylaşıldı. İşte, MHRS randevu alma ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

26.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu

Son dakika haberi... Merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuştu. CHP'nin "bedava aşıya para veriliyor" iddiasıyla ilgili belge gösterip tane tane anlatan Bakan Koca, "Üretici firma, aşıyı ülkeye bedavaya bağışlar mı? Bunun akılla izahı var mı?" diyerek tepki gösterdi. Bakan Koca, kademeli normalleşme sürecinde 65 yaş üstü için il bazlı kararlar alınabileceğini belirtti. Ayrıca tam kapanmanın düşünülmediğini ifade etti.

25.02.2021Haber
Son dakika haberi: CHPnin bedava aşı iddiası... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca belgelerle tane tane anlattı

Son dakika haberi: CHP'nin 'bedava aşı' iddiası... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca belgelerle tane tane anlattı!

Son dakika haberi... Merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuştu. CHP'nin "bedava aşıya para veriliyor" iddiasına belge gösterip tane tane yanıt veren Bakan Koca, "Üretici firma, aşıyı ülkeye bedavaya bağışlar mı? Bunun akılla izahı var mı?" diyerek tepki gösterdi. Bakan Koca, kademeli normalleşme sürecinde 65 yaş üstü için il bazlı kararlar alınabileceğini belirtti. Ayrıca tam kapanmanın düşünülmediğini ifade etti.

25.02.2021Gündem
20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hangi saatlerde

20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hangi saatlerde

20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının ne zaman sona ereceği merak ediliyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması belirli saatler aralığında devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son açıklamada, ‘Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz.’ açıklamasında bulundu. Şimdi gözler sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceğine çevrildi. İşte detaylar

24.02.2021Gündem
65 yaş üstü vatandaşlara doğum günü sürprizi

65 yaş üstü vatandaşlara doğum günü sürprizi

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında evlerinde bulunan 65 yaş üstü vatandaşlardan şubat ayı doğumlulara, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, pasta göndererek doğum günlerini kutladı. Tek tek evlerin kapılarından ikram edilen doğum günü pastalarını alan 65 yaş üstü büyükler, duygu dolu anlar yaşadı.

24.02.2021Gündem
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek 20 yaş sokağa çıkma yasağı saatleri ve son gelişmeler

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? 20 yaş sokağa çıkma yasağı saatleri ve son gelişmeler

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı, koronavirüs kısıtlamalarında esneme mesajlarının verilmesiyle merak konusu oldu. 81 ilde uygulanan kısıtlamalara ilişkin geçtiğimiz hafta bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, martta normalleşmenin başlayacağını bildirdi. İçişleri Bakanlığı genelgesinde gün içinde 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilmesi kararlaştırılan 20 yaş altı sokağa çıkma yasağında beklenti içinde olanlar; kısıtlamalarla ilgili verilecek yeni karara odaklandı. Peki, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? İşte, 20 yaş sokağa çıkma yasağı saatleri ve yapılan açıklamalardan öne çıkanlar.

23.02.2021Gündem
Karadeniz vaka sayılarıyla alarm veriyor

Karadeniz vaka sayılarıyla alarm veriyor

Sağlık Bakanlığı’nca paylaşılan vaka sayısı haritasına göre 15- 21 Şubat 2021 tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü ilk 5 il, yine Karadeniz Bölgesi'nden çıktı. Uzmanlar, vaka sayısında alarm vermeye devam eden bölgedeki hareketliliğin kontrol altına alınmasını öneriyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, “Bu hafta liderlik el değiştirdi. Ordu bu hafta Trabzon’un sayısına ulaşarak birinciliği ele geçirdi. Karadeniz’de halen yüksek risk devam ediyor” dedi.

23.02.2021Gündem
Öğretmenlere aşı ne zaman yapılacak Tarih yaklaşıyor

Öğretmenlere aşı ne zaman yapılacak? Tarih yaklaşıyor

Öğretmenlere aşı yapılması için süreç resmen başladı. Okulların 1 Mart tarihinde açılacak olması sebebiyle öğretmeler için aşı sürecine başlanacağını belirten Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), süreç hakkında bazı detaylara yer verdi. Öğretmenlere yapılacak olan aşı için şubat ayının son haftasını işaret eden MEB, bu süreç hakkında bazı bilgilere değindi. İşte, öğretmenlerin aşı takvimi hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.02.2021Gündem
20 yaş altı ve 65 yaş üstü yasak ne zaman bitecek İşte sokağa çıkma yasağı saatleri

20 yaş altı ve 65 yaş üstü yasak ne zaman bitecek? İşte sokağa çıkma yasağı saatleri

20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının ne zaman sona ereceği merak ediliyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması belirli saatler aralığında devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son açıklamada, ‘Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz.’ açıklamasında bulundu. Şimdi gözler sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceğine çevrildi. İşte detaylar

22.02.2021Gündem
MHRS ekranı ve e Nabız ile aşı randevusu alma: 65 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır

MHRS ekranı ve e Nabız ile aşı randevusu alma: 65 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır?

Aşı randevusu alma ekranı yoğun ilgi görüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre aşı hakkı tanınan ve randevularını alan vatandaşlar, belirlenen sağlık kuruluşlarında aşılarını oluyorlar. Kovid-19 aşısı olacak vatandaşlar, mobil uygulama veya internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor. İşte aşı randevusu alma işlemi hakkında detaylar

21.02.2021Gündem
Şehit aileleri ve engellilerin elektriği 3 ay kesilemeyecek

Şehit aileleri ve engellilerin elektriği 3 ay kesilemeyecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe ilişkin açıklama yaptı.

21.02.2021Ekonomi
Koronavirüs aşısında hafta sonu mesaisi

Koronavirüs aşısında hafta sonu mesaisi

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada koronavirüs aşısının hafta sonları ve mesai saatleri dışında da hastanelerden randevu alınarak yaptırılabileceği belirtildi. Kartal Lütfü Kırdar Şehir Hastanesi'nde de bugün 65 yaş üstü vatandaşlar ve sağlık çalışanları aşılanıyor.

20.02.2021Gündem
Emniyet ve Jandarmadan yasa dışı bahis operasyonu

Emniyet ve Jandarma'dan yasa dışı bahis operasyonu

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'nca yasa dışı bahis operasyonu düzenlendi. Ülke genelinde 44.748 personelin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda 28 kişi gözaltına alındı.

20.02.2021Gündem
Borçtan dolayı elektrik kesintisine istisna

Borçtan dolayı elektrik kesintisine istisna

Şehit aileleri, muharip ve malul gaziler, 65 yaş üstü tüketiciler ve yüzde 40'ın üzerinde engeli bulunduğuna ilişkin sağlık kurulu raporunu görevli tedarik şirketine ibraz eden abonelerin elektriği, tek bir kullanım yerine ait faturalarını aralıksız olarak yıl içinde en az 3 dönem boyunca zamanında ödememesi durumunda ve şirketin kesinti yapılacağına ilişkin tüketiciyi bilgilendirdiğinin ispatı halinde kesilebilecek.

20.02.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aşıyı ihmal etmeyin

Sağlık çalışanlarının ardından eczacılar, 80-75 ve son olarak 65 yaş üstü vatandaşlar aşılanmaya başlandı. Öncelik grubundakiler MHRS üzerinden COVID-19 aşı randevusu alabiliyor. Buraya kadar sorun yok. Gelin görün ki sorun o randevuyu alabilmekte! Özellikle de teknoloji ile pek de haşır neşir olmayan yaşlıların yakınları, çocukları aşı randevusu alma konusunda ihmalkâr olabiliyor ya da aşıya tereddütle yaklaşıyor. Sadece İstanbul’da aşılama oranları bu yaş grubunda yüzde 50 civarında kaldı.

4.03.2021

Yeni normalleşmeye girilirken salgında dikkat çeken yönelişler

Türkiye, önceki akşam açıklanan yeni esnetilmiş önlemler paketiyle birlikte COVID-19 ile mücadelesinde ikinci normalleşme denemesine başlıyor. Bu kez, kısıtlamaların değişik risk kategorilerine alınan illerde farklılaşacağı, arada geçişlerin yapılabileceği kademeli bir modelin uygulamasına tanıklık edeceğiz.

3.03.2021

İyi ki var dediklerimden Doğan Hızlan

SİZE “Doğan Hızlan” desem; eminim herkesin söyleyeceği sözü vardır.

3.03.2021

Reform için küçük adalet için çok büyük bir cümle

Dün sabah arka arkaya önüme üç haber geldi... Üçünü alt alta yazınca, dördüncü unsur olarak yazının başlığındaki soru aklıma geldi.

26.02.2021