EKSTRA
MENÜ

360 Derece

360 Derece ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 360 Derece haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.577 360 Derece haberi bulunmuştur.

360 Derece Haberleri

360° derece reklam ajansına dönüştü

360° derece reklam ajansına dönüştü

ROIPUBLIC, dijital mecralarda markaları için sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Ajans, TV ve radyo gibi popüler alanlarda da markalarına hizmet verecek.

21.06.2021Teknoloji
En ‘sosyal’ teknolojiler

En ‘sosyal’ teknolojiler

Sosyal medyada paylaşılan içeriklerle fark yaratmak için; daha iyi görüntü, daha iyi ses ve daha yaratıcı içeriklere mi ihtiyacınız var? Çok daha profesyonel ve sıra dışı içerikler üretmeyi sağlayacak teknolojik cihazları bir araya getirdik.

19.06.2021Ekonomi
Koronavirüsü atlattı ama sonrasında yaşam savaşı verdi Nefes borusu bir pipet kalınlığındaydı..

Koronavirüsü atlattı ama sonrasında yaşam savaşı verdi! 'Nefes borusu bir pipet kalınlığındaydı..'

Kayseri'de geçtiğimiz yıl ekim ayında koronavirüse yakalanan ve entübe olan Sümeyra Üçözden, hastalığı atlatmasına rağmen aylar sonra ciddi bir nefes darlığı sorunu yaşadı. Nefes alamaz hale gelen Üçözden, tedavi için İstanbul’a geldi. 20 milimetre olması gereken nefes borusu çapı, entübasyon hasarı nedeniyle 5 milimetreye kadar düşen Üçözden, özel bir teknikle gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu. Ameliyatı yapan Prof. Dr. Sina Ercan, ''Nefes borusu o kadar daralmış ki, havayolu çapı bize geldiğinde 5 milimetreydi. Yani nefes borusunun o bölümü sadece bir pipet kalınlığındaydı'' dedi.

17.06.2021Gündem
Acer, Stereoskopik 3D desteği sunacak

Acer, Stereoskopik 3D desteği sunacak

Acer yaptığı açıklamayla, stereoskopik 3D deneyimlerini yeni ve sezgisel bir biçimde sunarak sanal dünyayı daha fiziksel bir boyuta taşıyan, optik çözümler ile ekran ve duyusal teknolojilerle desteklenen bir dizi deneyimi kapsayan SpatialLabs’i tanıttı. İçeriğin tam anlamıyla ekranın önünde akması, yaratıcı kişilerin üretimlerini özel bir gözlük kullanmadan, gerçek zamanlı ve 360 derece görüntüleyebilmelerini sağlıyor.

11.06.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Tarihe not düşüyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Tarihe not düşüyoruz’

Çamlıca Kulesi’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Haziran ayının sonunda da Kanal İstanbul’u şehrimize kazandırmak üzere temeli atıyoruz. Kanal İstanbul’un sağında iki şehir inşa edeceğiz. Bu iki şehirle İstanbul bambaşka olacak. Daha başka bir güzel olacak” dedi.

30.05.2021Gündem
MÜSİAD, 95 ülkedeki ekibini yatırımcı avına çıkaracak

MÜSİAD, 95 ülkedeki ekibini yatırımcı avına çıkaracak

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan "MÜSİAD, 95 ülkede direkt ekonomik veri elde edebilecek bir ekibe sahip. Biz bunları bir yatırımcı avına çıkarmak istiyoruz" dedi.

28.05.2021Ekonomi
Yetkinlik Nedir Yetkinlik Performansı Nasıl Değerlendirilir Yetkinlik Nasıl Geliştirilir

Yetkinlik Nedir? Yetkinlik Performansı Nasıl Değerlendirilir? Yetkinlik Nasıl Geliştirilir?

Yetkinlik kavramı: Personel seçiminden, eğitim ve geliştirmeye, kariyer yönetimine, performans değerlendirmeye ve ücretlendirmeye kadar insan kaynaklarının pek çok fonksiyonunda kullanılmaktadır. Sizin için Yetkinlik nedir? Yetkinlik performansı nasıl değerlendirilir? Yetkinlik nasıl geliştirilir şeklindeki soruların yanıtlarını tüm detayları ile derledik.

27.05.2021Araştırma

Periskop nedir ve ne işe yarar? Periskop nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır

Deniz ve kara savaşlarında harekatı kolaylaştırmak için kullanılan birçok alet vardır. Özellikle eski zamanlarda yapılan savaşlarda işe yarayan en önemli aletlerden birisi periskoptur. Sizler için Periskop nedir ve ne işe yarar? Periskop nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.05.2021Araştırma
Pandemi döneminde sanal müzelere büyük ilgi

Pandemi döneminde sanal müzelere büyük ilgi

Eserlerini sanal ortama taşıyarak kapılarını 24 saat açan müzeler, evlerinde kalan sanatseverlerin, ulusal ve uluslararası birçok müzeyi dijital ortamda ziyaret etmesine imkan sağladı.

22.05.2021Keyif
Evden 360 derece müze keyfi

Evden 360 derece müze keyfi

Zengin koleksiyonuyla geçmişten günümüze endüstri, ulaşım ve iletişim tarihine ışık tutan Rahmi M. Koç Müzesi, tam kapanma döneminde kapılarını sanal olarak ziyaretçilere açtı. Kısıtlamalar nedeniyle fiziki olarak ziyaret edilemeyen müze, sanal olarak gezilebiliyor.

6.05.2021Eğitim
Tabaktaki yiyeceğin izini süren uygulama

Tabaktaki yiyeceğin izini süren uygulama

Sürdürülebilirliği, üretimden dağıtıma tüm değer zinciri boyunca iş yapış biçimlerinin merkezine aldıklarını söyleyen Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Tabağında ne var? projemiz tüketicilere izlenebilirlik çözümü sunmanın çok ötesine geçiyor. Tüketicilere, tüm gıda ürünlerde aslında tabaklarında ne olduğunu takip etmeleri, tükettikleri ürünlerinin bilgiyle izini sürmelerinin ne denli önemli olduğu konusunda onları bilgilendirmeyi ve daha da bilinçlendirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

3.05.2021Ekonomi
Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2021 listesine girdi

Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2021 listesine girdi

Danone Türkiye Sütlü Ürünler, Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2021” listesine girmeye hak kazandı.

30.04.2021Sağlık
Lionel Messi 5 milyon sterlin karşılığında rezidans satın aldı Atlas Okyanusu kıyısında, 39 katlı...

Lionel Messi 5 milyon sterlin karşılığında rezidans satın aldı! Atlas Okyanusu kıyısında, 39 katlı...

Barcelona'nın süper yıldızı Lionel Messi, Florida'da Atlas Okyanusu kıyısında 39 katlı dev yapının 9. katını satın aldı. Yıldız futbolcunun bu rezidans için ödediği toplam rakam ise 5 milyon sterlin...

28.04.2021Futbol
‘Akıllı’ yaşam

‘Akıllı’ yaşam

Gelişen teknolojilerle birlikte akıllanan cihazların sayısı her geçen gün artarken; internete bağlı ev aletleri, adını sıkça duymaya başladığımız nesnelerin interneti kavramıyla birlikte birbirleriyle iletişim kurmaya başladı.

24.04.2021Ekonomi
Evde eğlenceye teknoloji dopingi

Evde eğlenceye teknoloji dopingi

Koronavirüs nedeniyle evde geçirdiğimiz süre arttı. Bu süreyi keyifli hale getirmek de bizim elimizde. Salgından korunurken aynı zamanda eğlenmenize yardımcı olacak teknolojik ürünleri derledik.

17.04.2021Ekonomi
Ayasofya Camiinin minaresinden tarihi yarımada

Ayasofya Camii'nin minaresinden tarihi yarımada

TARİHİ yarımada ve çevresi, Ayasofya Camii'nin minaresinden fotoğraflandı.

14.04.2021Gündem
Kapitone Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Kapitone Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kapitone Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Kapitone Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Tekstil ve ev dekorasyonunda çeşitli kumaş türleri kullanılmaktadır. Kumaş çeşitleri arasında en bilinen türlerden bir tanesi de kapitone kumaşlardır. Kapitone pek çok alanda kullanılmaktadır. Kapitone kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Düş suya vurdu

Düş suya vurdu

Necmi Sönmez küratörlüğünde Edip Cansever’in aynı adlı şiirini odağına alan ‘Düş Suda’ sergisi, Borusan Contemporary koleksiyonundan 60’a yakın eseri bir araya getiriyor. Perili Köşk’ün İstanbul Boğazı’yla ilişkisinin altını çizen ve mekânsal sınırları aşan sergi, Kuruçeşme Parkı’ndan Emirgan’a Boğaz hattındaki belli noktalara yerleştirilen QR kodlar aracılığıyla 360 derece sanal turla deneyimlenebiliyor. Ayrıca sergide yer alan videolar, İstiklal Caddesi’ndeki Borusan Müzik Evi’nin vitrininden de izlenebiliyor.

9.04.2021Kitap Sanat
Nutricia Türkiye, MENA Stevie Awardsta altı ödüle layık görüldü

Nutricia Türkiye, MENA Stevie Awards'ta altı ödüle layık görüldü

Nutricia Türkiye, şirketlerin inovatif başarılarını ödüllendiren tek program olan Stevie Awards’un yeni programı MENA Stevie Awards’ta, üç insan kaynakları uygulaması ile altı kategoride ödül kazandı. Ödüle layık görülen uygulamalar; genç liderlerin kendi geleceklerini şekillendirmelerine olanak tanıyan “Yeni Nesil Liderlik & Gelişim Programı”, şirket içindeki tüm konuların şeffaflıkla değerlendirildiği “Nutricia’nın Sesi: Kültür Projesi” ve çalışanların fiziksel, zihinsel, duygusal sağlığını destekleyen “Nutriwell” kurumsal esenlik projesi olarak sıralandı.

8.04.2021Ekonomi
Borusan Contemporary, Düş Suda adlı sergide uluslararası sanatçıları buluşturdu

Borusan Contemporary, "Düş Suda" adlı sergide uluslararası sanatçıları buluşturdu

Borusan Contemporary, uluslararası isimlerin eserlerini, Türk şiirinin güçlü kalemi Edip Cansever'in aynı ismi taşıyan şiiriyle bir araya getirdi.

8.04.2021Keyif
MSI, Summit E13 Flip Evo ve Summit E16 Flip CES laptoplarını duyurdu

MSI, Summit E13 Flip Evo ve Summit E16 Flip CES laptoplarını duyurdu

MSI, her ikisi de altın oran ile tasarlanan yeni “CES 2021’in en iyisi” katlanabilir Summit E13 Flip Evo ve Summit E16 Flip CES laptoplarını duyurdu. Ayrıca yine CES yenilikçilik ödülü sahibi iki özel araç olan MSI Pen ve USB-C Docking Station Gen 2 ürünleri de kullanıcıyla buluşacak.

2.04.2021Teknoloji
Mustafa Yılmaz: Aynı koşullardan faydalanmak istiyoruz

Mustafa Yılmaz: Aynı koşullardan faydalanmak istiyoruz

FRAPORT TAV Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, "Antalyaspor da Süper Lig'de bir kulüp. Nasıl diğer spor kulüplerinin kendi stadı değilse, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile koşulları varsa, biz de aynı koşullardan faydalanmak istiyoruz. Diğer spor kulüplerinin mukavelelerini inceledim. 10 yıllık cüzi bedelle yapmışlar. Bu bedelleri de spor kulüpleri ödemiyor. İlgili belediyeler ödüyor. Bizim neden böyle bir hakkımız olmasın" dedi.

28.03.2021Süper Lig
Ülker’in insan kaynakları uygulamalarına 7 ödül

Ülker’in insan kaynakları uygulamalarına 7 ödül

Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, ‘’MENA Stevie Awards” ta 7 ödül kazandı.

26.03.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Soylu: AFAD uygulaması hazırlıyoruz, birinci fazı bitti

Son dakika... Bakan Soylu: AFAD uygulaması hazırlıyoruz, birinci fazı bitti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Başkanlığı konferans salonunda 2021 Afet Eğitim Yılı kapsamında düzenlenecek TOBB, TZOB ve TİSK ile iş birliği protokolü imza törenine katıldı. Bakan Soylu, ''Çok güzel bir AFAD uygulaması hazırlıyoruz, birinci fazı bitti. Bir noktaya geldik. Telefonunuza uygulamayı indirdiğinizde enkaz altında kaldığınızda oradaki vatandaşımızı bulma kabiliyetinde olacak, 112'yi arama kabiliyetinde olacak. ''

25.03.2021Gündem
Yeni projeler ve yeni modellerle iddialı

Yeni projeler ve yeni modellerle iddialı

Motosiklet sektörünün önemli oyuncularından olan Yamaha, önemli yeni projeleri ve yenilenen modelleri ile 2021’e iddialı bir giriş yaptı.

25.03.2021Ekonomi
‘Tüm içten yanmalılar yasaklansın’

‘Tüm içten yanmalılar yasaklansın’

İçten yanmalı araçların en büyük merkezlerinden olan Almanya’da radikal bir öneri gündeme geldi. Çevre örgütleri tarafından, “Hibritler dahil, tüm içten yanmalıların 2030 yılına kadar üretimine son verilsin” önerisi getirildi.

22.03.2021Ekonomi
GROHE, Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nün kazananı oldu

GROHE, Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nün kazananı oldu

Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde “kaynaklar” dönüşüm alanında ödüle layık görülen GROHE, “Daha Az Plastik İnisiyatifi” ile halihazırda 21 milyon adet plastik ambalajdan tasarruf etti.

21.03.2021Ekonomi
Antalya Stadı, 600 hanenin yıllık enerji ihtiyacını karşılıyor

Antalya Stadı, 600 hanenin yıllık enerji ihtiyacını karşılıyor

Antalya'da 2015'de yapımı tamamlanan 33 bin kişilik stadın çatısındaki panellerden üretilen elektrikle 600 hanenin yıllık enerji ihtiyacı karşılanıyor.

19.03.2021Futbol
ABDli komutandan Çin çıkışı: Caydırıcılığımızı göstermeliyiz

ABD'li komutandan Çin çıkışı: Caydırıcılığımızı göstermeliyiz

ABD’nin Hint-Pasifik Kuvvetleri (INDO-PACOM) Komutanı Oramiral Phil Davidson, Guam Adası'nın Çin’in hedefinde olduğu uyarısında bulunarak Ada'ya "Aegis Shore" hava savunma sistemlerinin konuşlandırılması gerektiğini belirtti.

9.03.2021Dünya
Acıbadem, Berlin ve Düsseldorf’ta danışma ofisi açtı

Acıbadem, Berlin ve Düsseldorf’ta danışma ofisi açtı

22 ülkede var olan 36 şehirde ofisi bulunan Acıbadem Sağlık Grubu, Berlin ve Düsseldorf’ta açtıkları 2 yeni ofisle Almanya’da da hizmet vermeye başladı. Berlin’deki ‘Healthpoint’ temsilcilik ofisi hakkında görüştüğümüz Prof. Dr. Nadir Şener, grubun dünya üzerinde bilinen kaliteli ve nitelikli sağlık hizmetlerini Almanya ve Alman halkıyla buluşturmak istediklerini söyledi.

4.03.2021Avrupa
Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulundan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu'ndan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplantısında, İnsan Hakları Eylem Planı’nın Türkiye’nin değişim ve reform iradesini temsil ettiği ve bunun Türkiye-AB ilişkilerine de olumlu katkı sağlayacağı ifade edildi.

3.03.2021Gündem
Roketsanın geliştirdiği Sungur hava sistemi test atışlarına başladı

Roketsan'ın geliştirdiği 'Sungur' hava sistemi test atışlarına başladı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, SUNGUR Hava Savunma Sistemi'nin portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebileceğini duyurdu.

26.02.2021Haber
Sungurdan tam isabet Hava, kara ve denizde korku salacak...

Sungur'dan tam isabet! Hava, kara ve denizde korku salacak...

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, SUNGUR Hava Savunma Sistemi'nin portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebileceğini duyurdu.

26.02.2021Gündem
Dynabook Portege X30W-J incelemesi

Dynabook Portege X30W-J incelemesi

Geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarına giren Dynabook, iddialı ürünleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şirketin öne çıkan ürünlerinden biri olan yeni dizüstü bilgisayarı Portege X30W-J’yi yakından inceliyoruz.

23.02.2021Teknoloji
ASUS Republic of Gamers, ROG Strix XF 120 soğutucu fanı duyurdu

ASUS Republic of Gamers, ROG Strix XF 120 soğutucu fanı duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), darbe genişlik modülasyonu (PWM) özellikli 120 mm 4 pim soğutma fanı ROG Strix XF 120’yi duyurdu.

18.02.2021eSpor
Akıllı otoyolda aracının lastiği patlayan sürücüye 10 dakikada yardım

Akıllı otoyolda aracının lastiği patlayan sürücüye 10 dakikada yardım

Türkiye’nin en akıllı otoyolu Ankara-Niğde otoyolunda lastiği patlayınca zor anlar yaşayan kadın sürücünün yardımına, otoyoldaki trafik devriye ekibi yetişti. Otoyolda olay algılama kamerası ile tespit edilen sürücünün yanına 10 dakikada ulaşan ekip, aracının lastiğini değiştirdi. Sürücü, ekiplere teşekkür ederek yoluna devam etti.

18.02.2021Haber
Türkiyenin en akıllı otoyolu iş başında

Türkiye'nin en akıllı otoyolu iş başında

Türkiye’nin en akıllı otoyolu Ankara-Niğde otoyolunda lastiği patlayınca zor anlar yaşayan kadın sürücünün yardımına, otoyoldaki trafik devriye ekibi yetişti. Otoyolda olay algılama kamerası ile tespit edilen sürücünün yanına 10 dakikada ulaşan ekip, aracının lastiğini değiştirdi. Sürücü, ekiplere teşekkür ederek yoluna devam etti.

18.02.2021Gündem
Barcelona - PSG maçı Süper Ligde oynansa neler olurdu

Barcelona - PSG maçı Süper Lig'de oynansa neler olurdu?

PSG'nin, Barcelona'ya deplasmanda 4-1 gibi net bir skorla mağlup ettiği maçın konuşulmayan tek ismi Hollandalı hakem Björn Kuipers ve beraberindeki VAR görevlileri oldu. Peki dev maçtaki iki büyük hata Süper Lig'de yapılsa neler yaşanırdı? Hep birlikte göz atalım...

17.02.2021Futbol
İş Sanat’tan 20 yılda kimler geldi kimler geçti ‘Hatırlıyorum’

İş Sanat’tan 20 yılda kimler geldi kimler geçti ‘Hatırlıyorum’

Dünyanın dört bir yanından farklı sesleri ve sanatın binlerce yüzünü seyircisiyle buluşturan İş Sanat, 20 yıllık sahne geçmişinden bir seçki yi ‘Hatırlıyorum: İş Sanat’ın İlk 20 Yılı’ başlıklı sanal sergiyle sanatseverlerin ilgisine sunuyor.

12.02.2021Kitap Sanat
VARdaki ofsayt çizgisi hakkında doğru bilinen yanlışlar

VAR'daki ofsayt çizgisi hakkında doğru bilinen yanlışlar

Hürriyet yazarlarından Murat Fevzi Tanırlı, VAR sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

5.02.2021Futbol

Yazar Sonuçları

Kayıp 4 dakika

Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili olarak oğlu Furkan Yazıcıoğlu ile CNN Türk kanalında yaptığımız programdan sonra olayın suikast boyutu daha çok öne çıktı. Dosya üzerindeki oyunları yakalamak nispeten kolay ama olay anı hep karmaşıktır.

19.04.2021

Pandemi sonrası canlanma değil sıçramalar olacak

BEN gazeteyi satır satır okurum. Reklamlar dahil...

18.04.2021

Kurumsallık

Logonuz pek de güzelmiş!

11.02.2021

Büyük Dönüşüm  

Öyle büyük ve iddialı beyanlara

28.01.2021

Etkinlik ve eğlence sektöründe öne çıkan trendler

2020’de pek çok şey gibi, fiziksel etkinliklerden, canlı konserlerden ve spor müsabakalarından da mahrum kaldık. Çoğu etkinlik tamamen ertelendi, iptal edildi; bir kısmı ise büyük kısıtlamalar ile etkisi azalarak gerçekleşti. 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk defa bir olimpiyat ertelendi, hatta Japonya’nın bu yaz gerçekleşmesi planlanan olimpiyatları tekrar ertelemeyi planladığı ya da oyunların seyircisiz gerçekleşme ihtimali son günlerde gündemdeki yerini koruyor.

28.01.2021

Önceki gün Davos'ta paydaş kapitalizme geçen 61 şirket

Önceki gün Davos’un “online” koridorlarında dolaşırken çok önemli bir gelişmeye tanık oldum.

28.01.2021