EKSTRA
MENÜ

3.Doz

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.588 haberi bulunmuştur.

3.Doz Haberleri

Pfizer, 3. doz aşının etkinlik oranını açıkladı

Pfizer, 3. doz aşının etkinlik oranını açıkladı

ABD’li ilaç şirketi Pfizer, 3. doz aşıların etkinlik oranlarıyla ilgili merakla beklenen açıklamasını yaptı. İlk sonuçlar üçüncü doz aşının koronavirüse karşı 'mükemmel' koruma sağladığını ortaya koydu.

22.10.2021Haber
Pfizer merakla beklenen açıklamayı yaptı Sonuçlar mükemmel...

Pfizer merakla beklenen açıklamayı yaptı! Sonuçlar mükemmel...

ABD’li ilaç şirketi Pfizer, 3. doz aşıların etkinlik oranlarıyla ilgili merakla beklenen açıklamasını yaptı. İlk sonuçlar üçüncü doz aşının koronavirüse karşı 'mükemmel' koruma sağladığını ortaya koydu.

22.10.2021Dünya
Bilim Kurulu Üyesinden Kovid-19 aşısı zorunlu olsun önerisi

Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Kovid-19 aşısı zorunlu olsun' önerisi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, kış ayları öncesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının yükselişe geçtiğini belirterek, salgınla mücadelede tüm yaş grupları için aşının zorunlu hale gelmesi gerektiğini savundu.

22.10.2021Gündem
Son dakika: Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor Yazılı açıklama yapılacak

Son dakika: Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor! Yazılı açıklama yapılacak

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak.

20.10.2021Gündem
Son dakika haberi: 19 Ekim corona virüs tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı İşte aşılamada son durum

Son dakika haberi: 19 Ekim corona virüs tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı! İşte aşılamada son durum

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 360 bin 849 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 862 kişinin testi pozitif çıktı, 223 kişi yaşamını yitirdi. Üçüncü dozun koruma kalkanı olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Zamanı geldiği, hatta üzerinden haftalar geçtiği halde 3. doz aşısını yaptırmamış olan yaklaşık 5 Milyon kişi var. Bu grupta olanlardan hastanede yatanlar var. İnaktif aşı tercih edenlerin üçüncü dozu yaptırmalarını ısrarla talep ediyoruz." çağrısında bulundu. İkinci doz aşı oranı %75'e ulaşan Kırşehir mavi kategoriye yükseldi. Öte yandan vakaların yeniden 30 binin üzerine çıkması dikkat çekti.

19.10.2021Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak Bakan Kocanın açıklamaları ile koronavirüs kararları belli olacak

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak? Bakan Koca'nın açıklamaları ile koronavirüs kararları belli olacak!

Bilim Kurulu Toplantısı kararları ile gündemde yer almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yapılacak olan Bilim Kurulu Toplantısı'nda, Koronavirüs aşısı, okullardaki son durum ve yerli TURKOVAC aşı çalışmalarının değerlendirilmesi bekleniyor. Bilim Kurulu üyelerinin de görüşlerini paylaşacağı toplantıda 3. doz aşı olmayanlar için de çağrı yapılması bekleniyor. Diğer yandan Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, vaka sayılarındaki artışın devam etmesi halinde kısıtlamaların gündeme gelip gelmemesine ilişkin, "Kısıtlama yapmanın zamanı değil." açıklamasında bulundu. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? İşte, ayrıntılar.

19.10.2021Gündem
Turkovac ne zaman çıkacak Turkovac randevusu nasıl alınır

Turkovac ne zaman çıkacak? Turkovac randevusu nasıl alınır?

Turkovac ne zaman çıkacak sorusu bir süredir gündemde yer alıyordu. Üçüncü doz aşısını TURKOVAC yaptırmak isteyen gönüllülerin başvuruları alınıyor. Şehir hastaneleri başta olmak üzere 41 merkezde uygulanacak yerli aşının seri üretime geçebilmesi için en az 3 bin kişinin hatırlatma dozunda TURKOVAC'ı tercih etmesi gerekiyor. Peki, TURKOVAC aşı randevusu nasıl alınır? İşte o detaylar

18.10.2021Gündem
Yerli koronavirüs aşısı TURKOVACta dikkat çeken detay 6 ay boyunca kontrol edilecek

Yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC'ta dikkat çeken detay! 6 ay boyunca kontrol edilecek

Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı çalışmalar hızla devam ediyor . Bu kapsamdaTURKOVAC'ın Faz-3 çalışması kapsamında gönüllülere uygulanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Tuna Demirdal, 'Aşı olan gönüllülerin 6 ay boyunca antikor düzeyi kontrol edilecek. Koruyucu antikorlarına düzenli aralıklarla bakılması gönüllümüzün lehinedir' şeklinde konuştu.

15.10.2021Gündem
Son dakika: Koronavirüs bilim kurulu üyesinden 3. doz BionTech aşı açıklaması

Son dakika: Koronavirüs bilim kurulu üyesinden 3. doz BionTech aşı açıklaması

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, gebelerin genellikle bebeğe zarar gelir, endişesiyle Covid-19 aşısından kaçındığını belirterek, "Gebelik pek çok hastalık için hastalığı ağırlaştırıcı faktör. O yüzden gebeleri hastalıktan korumak lazım. Gebelerde geçen seneye göre bu sene hastalıktan dolayı daha fazla ölüm var" dedi.

14.10.2021Gündem
Salgınla mücadelede kritik sayı: 6 MİLYON, kritik ay: KASIM

Salgınla mücadelede kritik sayı: 6 MİLYON, kritik ay: KASIM

6 milyon çift doz Sinovac olmuş kişi hatırlatma dozunu yaptırmaya yanaşmadı. Ülkemizde her gün 200 binden fazla çift doz aşılı kişi bağışıklığını kaybederken sadece günde yaklaşık 30 bin kişi 3. doz aşısını yaptırıyor. Kasım ayında ise bizi bambaşka bir risk bekliyor. İşte 5 soruda salgınla mücadelede son durum

14.10.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi açıkladı: Aşı artıyor vaka neden düşmüyor

Bilim Kurulu Üyesi açıkladı: Aşı artıyor vaka neden düşmüyor

Sağlık Bakanlığı, aşılamanın yüzde 70-75’lere ulaşması durumunda toplumsal bağışıklığın da kazanılacağını açıklamıştı. Gelinen noktada iki doz aşı oranı yüzde 75’lere yükseldi ancak hâlâ toplumsal bağışıklık kazanılamadı. Vaka sayıları ve ölümlerdeki artışın nedenlerini, Prof. Dr. Levent Akın Hürriyet’e şöyle sıraladı:

14.10.2021Gündem
Son dakika: Bakan Kocadan Turkovac çağrısı

Son dakika: Bakan Koca'dan Turkovac çağrısı!

Yerli Covid-19 aşısı Turkovac'ın hatırlatma dozu olarak kullanılması kapsamında, 41 merkezde klinik çalışma başlatıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çalışmaya katılacak 3 bin gönüllü için çağrıda bulundu.

13.10.2021Gündem
Son dakika: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya aşılamadaki son durumu paylaştı

Son dakika: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya aşılamadaki son durumu paylaştı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından kentteki koronavirüs aşılamasına ilişkin son durumu paylaştı.

13.10.2021Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman hangi gün Yüz yüze eğitim ve okulların durumu için gözler Bilim Kurulunda

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman hangi gün? Yüz yüze eğitim ve okulların durumu için gözler Bilim Kurulu'nda!

Bilim Kurulu Toplantısı'nın sonuçları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yapacağı açıklamalar ile belli olacak. Okulların açılmasıyla hareketlilik artarken vaka sayılarının 30 binleri bulması gözleri Bilim Kurulu kararlarına çevirdi. Koronavirüs aşısı, okullardaki son durum ve yerli TURKOVAC aşı çalışmalarının değerlendirileceği Bilim Kurulu Toplantısı'nda vaka sayılarını düşürmeye yönelik kararların istişare edilmesi bekleniyor. Diğer yandan 3. doz aşı olmayanlar için de çağrı yapılması ön görülüyor. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

12.10.2021Gündem
Yerli aşıda Turkovacta yeni dönem Uygulama İzmirde başladı

Yerli aşıda Turkovac'ta yeni dönem! Uygulama İzmir'de başladı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ve Erciyes Üniversitesi işbirliğiyle geliştirilen ’Turkovac Faz 3’ çalışması kapsamında gönüllü vatandaşlara İzmir’de de ilk kez uygulanmaya başlandı.

11.10.2021Gündem
İtalyada Yeşil Geçiş protestosu

İtalya'da 'Yeşil Geçiş' protestosu

İtalya’da hükümetin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ağustosta uygulamaya koyduğu ve 16 Ekim’den itibaren kamu ve özel sektör çalışanları için aşı veya test yaptırmayı ya da kısa süre öncesinde Kovid-19 geçirmiş olmayı belgelendiren "Yeşil Geçiş" sertifikası protesto edildi.

10.10.2021Dünya
Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi çağrıda bulundu: Sesimin ulaştığı her vatandaşa öneriyorum

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi çağrıda bulundu: Sesimin ulaştığı her vatandaşa öneriyorum

Son 24 saatte 362 bin 152 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 19 kişinin testi pozitif çıktı, 217 kişi yaşamını yitirdi. Prof. Dr. Tevfik Özlü, Delta varyantının bulaşma hızı daha fazla olduğu için salgının kontrol altına alınabilmesi adına artık toplumun yüzde 90'ından fazlasının tam doz aşılı hale getirilmesi gerektiğini belirterek, 'Sesimin ulaştığı her vatandaşa bir an önce aşılarını yaptırmalarını öneriyorum. Bu her şeyden, yasaklardan, kısıtlamalardan daha kolay. Salgın devam ettiği sürece mutlaka kendimizi korumaya devam edelim.' şeklinde konuştu.

8.10.2021Gündem
Son dakika Bakan Kocadan 3. doz aşı açıklaması

Son dakika! Bakan Koca'dan 3. doz aşı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "2 doz mRNA aşısı olan vatandaşlarımızın ortalama 4 ay önce aşı olduklarını dikkate alarak aşının koruyuculuğunun halen devam ettiğini düşünüyoruz. Şu an için 3. doz aşıyı gerektiren bir durum yoktur. İnaktif aşı olanlarınsa 3. doz aşılarını yaptırmalarını ısrarla öneriyoruz" dedi.

7.10.2021Gündem
Son dakika... İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlundan kritik koronavirüs sözleri

Son dakika... İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu'ndan kritik koronavirüs sözleri!

İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, CNN TÜRK canlı yayınında koronavirüs salgın sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Memişoğlu, "20 ile 40 arasındaki pozitif vaka oranı olarak onlarda yükseldi biraz geçmişe göre" dedi. Memişoğlu, "Şu anda biz 20 milyon doz aşı yaptık ve 2. dozlarını tamamlayan oranı yüzde 69. Tek doz aşı oranımız da yüzde 80 bandına yaklaşmış durumda. Bu iyi bir rakam. Daha iyi olacak inşallah. İnsanlar tedirgin olmasınlar. Kovid'le ilgili korku ve tedirginlik yaşamalarını istemiyoruz. Uyumsuzluk göstermelerini de istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

7.10.2021Gündem
Doç. Dr. Ümit Savaşçı: Covid-19 geçirenlerin beyninde küçülme tespit edildi

Doç. Dr. Ümit Savaşçı: Covid-19 geçirenlerin beyninde küçülme tespit edildi

Ankara'da Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, İngiltere'de yapılan araştırmayla Covid-19 geçirenlerin beyinlerinde 'gri cevher' denilen alanda küçülme ve hücre ölümü tespit edildiğini söyledi. Doç. Dr. Savaşçı, "Bu açıkçası ilerleyen dönemde hem MS hem Alzheimer artışlarına neden olabilecek bir gelişme" dedi.

7.10.2021Gündem
İnaktif aşı ve mRNA aşısı nedir Kimler 3. doz koronavirüs aşısı yaptıracak Sağlık Bakanı Kocadan açıklama

İnaktif aşı ve mRNA aşısı nedir? Kimler 3. doz koronavirüs aşısı yaptıracak? Sağlık Bakanı Koca'dan açıklama

İnaktif aşı ve mRNA aşısı, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından gündeme geldi. Koronavirüs gündemi ile toplanan Bilim Kurulu'nun ardından yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, 2 doz mRNA aşısı olmuş kişilerin 3'üncü doz aşı olmalarını gerektiren bir durum olmadığını belirtti. Koronavirüs pandemi sürecinde hayatımıza giren terimlerden olan mRNA aşısı molekülü işlenmiş, redaksiyona uğramış olarak değerlendiriliyor. İnaktif aşıların canlı aşılara kıyasla bağışıklık süresi ise daha kısa oluyor. Peki, inaktif ve mRNA aşısı nedir? İşte, aşı türleri ve 3. doz corona aşısı hakkında yapılan açıklamalar.

6.10.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapıldı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vakaların yüzde 50'den fazlasının 30 yaş altı olduğunu belirtti. Ayrıca açıklamada şu an için 2 doz mRNA aşısı olmuş kişilerin 3'üncü doz aşı olmalarını gerektiren bir durum olmadığı mesajı paylaşıldı.

6.10.2021Haber
Son dakika: Bilim Kurulu sonrası çarpıcı gerçek: Vakaların yüzde 50den fazlası 30 yaş altı BionTecte 3üncü doz mesajı...

Son dakika: Bilim Kurulu sonrası çarpıcı gerçek: Vakaların yüzde 50'den fazlası 30 yaş altı! BionTec'te 3'üncü doz mesajı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vakaların yüzde 50'den fazlasının 30 yaş altı olduğunu belirtti. Ayrıca açıklamada şu an için 2 doz mRNA aşısı olmuş kişilerin 3'üncü doz aşı olmalarını gerektiren bir durum olmadığı mesajı paylaşıldı.

6.10.2021Gündem
Aşısı olmayı reddeden Hollanda Güzeli Miss World yarışmasından çekildi

Aşısı olmayı reddeden Hollanda Güzeli Miss World yarışmasından çekildi

Koronavirüs salgını dünyanın dört bir yanında yayılmaya devam ederken hemen tüm ülkelerde devam eden aşı kampanyaları sayesinde vaka ve ölüm sayılarındaki düşüş de devam ediyor. Öte yandan birçok insan da aşı yaptırmamakta ısrar ediyor ve çeşitli kısıtlamalarla karşılaşıyor. Bunlardan birisi de Hollanda Güzeli seçilen Türk asıllı Dilay Willemstein...

6.10.2021Dünya

Son dakika... BioNTech’te 3’üncü doz kararı! Kimlere ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı, 2 doz BioNTech aşısı olanlara 3’üncü dozu Bilim Kurulu gündemine aldı. Milyonlarca vatandaşın antikor seviyesini ölçen Bakanlık, önümüzdeki günlerde yaş, cinsiyet ve bağışıklığı baskılanmış kişilerde 3’üncü doz BioNTech aşısının ne zaman yapılacağını açıklayacak.

5.10.2021Gündem
ABden Pfizer-BioNTechin koronavirüs aşısının üçüncü dozuna yeşil ışık

AB'den Pfizer-BioNTech'in koronavirüs aşısının üçüncü dozuna yeşil ışık

Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip koronavirüs hastalığının (Kovid-19) tedavisi için Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen aşının üçüncü dozunun yetişkinlere uygulanmasına yeşil ışık yaktı.

4.10.2021Dünya
72 yaşındaki amatör futbolcu Şerif Kunt yeni sezonu bekliyor

72 yaşındaki amatör futbolcu Şerif Kunt yeni sezonu bekliyor

Trabzon'da yaşayan 72 yaşındaki amatör futbolcu Şerif Kunt, salgın nedeniyle ara verdiği futbola yeniden başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

1.10.2021Futbol
Dünya harekete geçti 2 doz BioNTech sonrası 3üncü doz zamanı geldi mi

Dünya harekete geçti! 2 doz BioNTech sonrası 3'üncü doz zamanı geldi mi?

2 doz mRNA aşısı olanların güçlendirici 3. dozu olmaları gerektiği konusu, yapılan araştırmalar sonrası netlik kazanmaya başladı. ABD, İngiltere başta olmak üzere bazı ülkelerde 65 yaş üstüne 3. doz mRNA aşısı yapılmaya başlandı. İki doz BioNTech sonrası 3. doz ne zaman ve kimlere yapılmalı?

30.09.2021Gündem
Manisa Celal Bayar Üniversitesinin 3. doz Kovid-19 aşısı araştırma sonuçları açıklandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin 3. doz Kovid-19 aşısı araştırma sonuçları açıklandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde görevli 1053 sağlık çalışanı üzerinde yapılan araştırmada, üç doz aşı olanların tümünün koruyucu antikor düzeyine ulaştığı belirlendi. Açıklamada, "Sadece 2 doz CoronaVac olanlarda antikor koruyuculuk düzeyi, ikinci aşıdan sonra üçüncü ayda yüzde 56’ya düşmüştür. Bu veri 3. doz aşılamanın yerinde bir karar olduğunu kanıtlamıştır. Üçüncü doz aşı tercihi ne olursa olsun, üç doz aşıyı olan bireylerin tümü koruyucu antikor düzeylerine ulaşmışlardır." denildi.

28.09.2021Gündem
ABD Başkanı Joe Biden 3. doz Kovid-19 aşısını kameraların karşısında oldu

ABD Başkanı Joe Biden 3. doz Kovid-19 aşısını kameraların karşısında oldu

ABD Başkanı Joe Biden, “destek dozu” olarak nitelendirilen 3. Doz Kovid-19 aşısını Beyaz Saray’da kameraların önünde oldu.

27.09.2021Dünya
Koronavirüs aşısı olmayan baba-oğuldan art arda acı haber

Koronavirüs aşısı olmayan baba-oğuldan art arda acı haber

EDİRNE'de aynı evde yaşayan Murat Gürses (48) ile babası Demircan Gürses (78) 12 gün arayla koronavirüsten hayatını kaybetti. Baba ile oğlun aşı olmadığı, anne Firdevs Gürses'in ise 3 doz aşı yaptırdığı belirtildi.

27.09.2021Gündem
Japonyada 65 yaş üstü için koronavirüs aşısı kararı

Japonya'da 65 yaş üstü için koronavirüs aşısı kararı

Japonya, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede 65 yaş üstü kişilere gelecek yıl başında 3. doz aşıyı uygulayacak.

26.09.2021Dünya
İki çocuğu koronavirüs, tedavisi gören anne: Aşılı olmasaydım bana da bulaşırdı

İki çocuğu koronavirüs, tedavisi gören anne: Aşılı olmasaydım bana da bulaşırdı

OKMEYDANI Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nin Covid-19 servisinde 11 ve 12 yaşındaki iki çocuğu tedavi gören Zehra Aydın, "Aşılı olmasaydım bana da bulaşırdı. Bende astım da var" dedi. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Funda Şimşek ise hastanede 57 kişinin koronavirüs tedavisi gördüğünü belirtti. Şimşek, "Yoğun bakımlarımızda çocuk ve yetişkin dahil 12 hastamız var. Gelen hastaların çoğu ya aşısız ya da eksik aşılı" diye konuştu.

24.09.2021Gündem
Doktor Hasan Gokalın aşı savaşı Aldığı bir karar bütün hayatını altüst etti...

Doktor Hasan Gokal'ın aşı savaşı! Aldığı bir karar bütün hayatını altüst etti...

Dr. Hasan Gokal'ın harekete geçmek için sadece 6 saati vardı ve doğru kararı aldığına inanıyordu. O kararın hayatını değiştireceğini ise tahmin bile edemezdi.

23.09.2021Dünya
İstanbulda 65 yaş üstünün koronavirüs aşılama oranı yüzde 91,2ye çıktı

İstanbul'da 65 yaş üstünün 'koronavirüs' aşılama oranı yüzde 91,2'ye çıktı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentteki 65 yaş ve üstünün aşılama oranının yüzde 91,2'ye yükseldiğini belirtti.

23.09.2021Gündem
İtalyada koronavirüste son gelişmeler

İtalya'da koronavirüste son gelişmeler

İtalya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, son 24 saatte 67 kişi hayatını kaybetti.

22.09.2021Dünya
Son dakika... Vali Yerlikaya, İstanbuldaki aşılama oranını açıkladı

Son dakika... Vali Yerlikaya, İstanbul'daki aşılama oranını açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, bugün itibarıyla kentteki aşılama oranının yüzde 83,8'e yükseldiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yerlikaya, ''2. dozda mavi renk için 942,341 hemşehrimiz kaldı. 2. dozda da İstanbul'umuza mavi renk yakışır'' ifadelerini kullandı.

22.09.2021Gündem
3. doz Delta’dan koruyor

3. doz Delta’dan koruyor

İsrail’de yapılan yeni bir araştırmaya göre, Pfizer&BioNTech koronavirüs aşısının üçüncü dozunu olan ve Delta varyantına yakalanan hastalarda, virüs yükü en az 4 kat daha az.

21.09.2021Dünya
İtalyada 3. doz aşılar uygulamanya başladı

İtalya'da 3. doz aşılar uygulamanya başladı

İtalya'da, yeni tip koronavirüse yönelik aşılama kampanyasında, 80 yaş üstü ve hastalıklar karşısında savunmasız kişilere aşının 3. dozu bugünden itibaren uygulanıyor.

20.09.2021Dünya
Delta etkisi: Japonyadan flaş aşı kararı

Delta etkisi: Japonya'dan flaş aşı kararı!

Japonya'da yeni tip koronavirüs ve (Kovid-19) varyantlarıyla mücadelede üçüncü doz aşının uygulanması kararı verildi.

20.09.2021Dünya
Son dakika 19 Eylül Koronavirüs Türkiye tablosunda son durum: Corona virüs vaka, ve vefat sayısı ne kadar İşte günlük kovid 19 son 24 saat verileri

Son dakika! 19 Eylül Koronavirüs Türkiye tablosunda son durum: Corona virüs vaka, ve vefat sayısı ne kadar? İşte günlük kovid 19 son 24 saat verileri

19 Eylül Koronavirüs Türkiye tablosu Sağlık Bakanlığı'nın bilgileri ile güncelleniyor. Koronavirüs Türkiye tablosunda vaka sayısı, vefat sayısı ve iyileşen sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından bu akşam paylaşıldı. Son 24 saatte 338 bin 873 Kovid-19 testi yapıldı, 26 bin 398 kişinin testi pozitif çıktı. Yeni can kaybının 213 olduğunu belirten Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tedbirler ve aşıyla istikrarlı bir düşüş sağlanabileceğini belirtti. 1.,2. ve 3. doz aşı toplamı ise 105.110.950 oldu. Peki, bugün corona virüs vaka, vefat ve hasta sayısı ne kadar? İşte, 19 Eylül korona virüs günlük Türkiye tablosu ve vaka sayılarında son durum bilgileri...

19.09.2021Gündem
Hatırlatma dozu düşen antikor seviyesini yükseltiyor mu

Hatırlatma dozu düşen antikor seviyesini yükseltiyor mu?

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şaban Gürcan, hatırlatma dozu ile antikor seviyelerinin çok daha iyi düzeylere çıktığının görüldüğünü kaydetti.

17.09.2021Gündem
DEÜ antikor araştırmasının sonuçlarını açıkladı Sinovacta 7.5, Biontechte 106 kat artış

DEÜ antikor araştırmasının sonuçlarını açıkladı! Sinovac'ta 7.5, Biontech'te 106 kat artış

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, 3'üncü doz koronavirüs aşısı olan sağlık çalışanlarının antikor seviyelerini ölçtükleri bilimsel araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Çalışmanın 548 sağlık çalışanıyla yapıldığını belirten Prof. Dr. Hotar, "3'üncü doz aşı sonrası gerek Sinovac gerek Biontech olan sağlık çalışanlarının yüzde 100'ünde antikor düzeyinin arttığı ve yeterli düzeyde geliştiği saptanmıştır" dedi.

16.09.2021Gündem
Son dakika: İstanbul Valisi Yerlikaya aşılamadaki son durumu açıkladı

Son dakika: İstanbul Valisi Yerlikaya aşılamadaki son durumu açıkladı!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'daki koronavirüs aşılamasındaki son durumu paylaştı. Vali Yerlikaya aşılama oranının yüzde 82,5 olduğunu açıkladı.

16.09.2021Gündem
Aşıda merakla beklenen sonuç geldi FDA rakam verip duyurdu...

Aşıda merakla beklenen sonuç geldi! FDA rakam verip duyurdu...

 ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) Pfizer ilaç şirketinin sunduğu 23 sayfalık raporu inceledi ve 3. doz koronavirüs aşısı için ilk analizini kamuoyuna sundu

16.09.2021Dünya
Dikkat çeken 3. doz araştırması  10 kat daha fazla antikor

Dikkat çeken 3. doz araştırması! 10 kat daha fazla antikor

İsrail'de yapılan bir araştırmada, Kovid-19 aşısının üçüncü dozunun ikincisine kıyasla 10 kat daha fazla antikor ürettiği ortaya çıktı.

15.09.2021Dünya
Kimler 3. doz aşı olacak İşte aşılama çalışmalarında son durum

Kimler 3. doz aşı olacak? İşte aşılama çalışmalarında son durum

Kovid-19'la mücadele kapsamında bugüne kadar uygulanan birinci doz aşı sayısı 52 milyon 4 bin 828, ikinci doz aşı sayısı 40 milyon 955 bin 954 oldu. Üçüncü dozla birlikte yapılan aşı sayısı 23.10 itibarıyla 103 milyon 66 bin 533'e yükseldi. Peki, kimler 3. doz aşı olacak?

15.09.2021Gündem
Delta etkisi: Japonyada 3. doz aşı gündemde

Delta etkisi: Japonya'da 3. doz aşı gündemde

Japonya'da yeni tip koronavirüs ve varyantlarıyla mücadelede üçüncü doz aşının uygulanması planlanıyor.

14.09.2021Dünya
Son dakika: 13 Eylül Koronavirüs Türkiye günlük tablosunda son durum Corona virüs vaka sayısı ne kadar oldu Korona virüste son 24 saatin verileri

Son dakika: 13 Eylül Koronavirüs Türkiye günlük tablosunda son durum! Corona virüs vaka sayısı ne kadar oldu? Korona virüste son 24 saatin verileri

13 Eylül coronavirüs Türkiye tablosu son dakika gelişmeler ile güncelleniyor. Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden bu akşam paylaşıldı. Yayınlanan güncel 13 Eylül Koronavirüs Türkiye günlük tablosu ile corona virüs vaka sayısı, hasta sayısı ve iyileşen sayısı belli oldu. Tabloya göre son 24 saatte 319 bin 110 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 613 kişinin testi pozitif çıktı. Öte yandan 1., 2. ve 3. doz aşı toplamı 102.431.607 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada, çift doz aşıların tamamlanması gerektiğini belirtti. Peki, bugünkü corona virüs vaka sayısı ne kadar oldu? İşte, 13 Eylül son durum tablosu ve son 24 saatin vaka/ölüm sayısı...

13.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Rakamların farkında mısınız

Salgınla ilgili rakamların tamamı ürkütücü ama isterseniz gelin biz rakamlardan önce, yazımıza durumu özetleyen çok daha net, çok daha açık, çok daha acı ve çok daha ürkütücü bir cümleyle başlayalım: TÜRKİYE -maalesef- SALGININ EN AĞIR DÖNEMLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR.

16.09.2021