EKSTRA
MENÜ

2B Arazileri

2B Arazileri haberleri sayfasında güncel ve son dakika 2B Arazileri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 271 2B Arazileri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

2B Arazileri Haberleri

Sahte tapu oyunu

Sahte tapu oyunu

Galata Kulesi’ni satmaya çalışmasıyla nam salan Sülün Osman’ın benzerleri bu kez Bodrum’da ortaya çıktı.

22.12.2019Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı: 15 bin vatandaşın sorunu çözüldü

Bakan Kurum açıkladı: 15 bin vatandaşın sorunu çözüldü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum "Yaklaşık 15 bin vatandaşımızı ilgilendiren sorunu tüm vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde 2B problemimizi halletmiş olduk" dedi.

7.03.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurumdan 2B arazileri için çok önemli

Son dakika... Bakan Kurum'dan 2B arazileri için çok önemli

2B arazilerine başvuru için sayılı günler kaldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, en geç 30 Kasım itibari başvuru ve ödemenin yapılmış olması gerektiğini kaydetti.

28.11.2018Ekonomi
Bakan Kurum duyurdu Başvurularda son 3 gün

Bakan Kurum duyurdu! Başvurularda son 3 gün

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B arazileri ile ilgili "Herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için vatandaşlarımızın en geç 30 Kasım 2018 tarihi itibarıyla başvuru ve ödemelerini yapmaları gerekiyor" dedi.

28.11.2018Ekonomi
Kendilerini ‘MİT’ personeli olarak tanıtan çete çökertildi

Kendilerini ‘MİT’ personeli olarak tanıtan çete çökertildi

Kendilerini ‘MİT’ personeli olarak tanıtan ve aralarında emekli albay ile ihraç edilen memurların da bulunduğu dolandırıcılık çetesi, Ankara polisinin Başkent merkezli İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirdiği eş zamanlı “Sahte Yüzler” operasyonuyla çökertildi. Çetenin 5 milyon TL’lik vurgun yaptığı belirlendi.

14.11.2018Gündem
2Bden 3 yılda yaklaşık 2 milyar lira gelir bekleniyor

2B'den 3 yılda yaklaşık 2 milyar lira gelir bekleniyor

2019 yılı bütçe teklifine göre, 2B taşınmazlarının devrinden 3 yılda yaklaşık 2 milyar lira, satışından ise 4 milyon lira gelir elde edilmesi öngörülüyor.

21.10.2018Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurumdan 2B arazileriyle ilgili önemli açıklama

Son dakika... Bakan Kurum'dan 2B arazileriyle ilgili önemli açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Ekim 2018 itibarıyla yaklaşık 531 bin taşınmaz 748 bin hak sahibine satılmış ve bu vatandaşlarımız tapularına kavuşmuştur. Satışların toplam değeri yaklaşık 11 milyar lirayı bulurken, bu bedelin 7,8 milyar lirası tahsil edilmiş, geri kalan kısmı ise taksitler halinde ödenmektedir. 6 ay ek başvuru ve ödeme imkanı getiren ve süresi 30 Kasım'da sona erecek olan son düzenlemeden, süresi içinde başvurmayan yaklaşık 63 bin kişi, bedeli süresi içinde ödemeyen yaklaşık 53 bin kişi, ikiden fazla taksitini vadesinde ödemeyen yaklaşık 12 bin kişi olmak üzere yaklaşık 128 bin vatandaşımızın yararlanmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızı bu düzenlemeden yararlanabilmeleri için son başvuru süresi olan 30 Kasım 2018 tarihinden önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri Milli Emlak Birimlerine gelerek başvurularını ve ödemelerini yapmaya davet ediyoruz" açıklamasında bulundu.

17.10.2018Ekonomi
İkinci kez uzatıldı, binlerce kişi için son şans

İkinci kez uzatıldı, binlerce kişi için son şans

2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksitini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre yeniden uzatıldı. İkinci kez yapılan 6 aylık süre uzatımı ile 30 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilecekken, düzenlemeden 136 bin vatandaşın da yararlanması bekleniyor.

17.05.2018Ekonomi
Devlet, kamu taşınmazlarından 4,5 milyar lira kazandı

Devlet, kamu taşınmazlarından 4,5 milyar lira kazandı

Devletin geçen yıl kamuya ait taşınmazların kira, satış ve irtifak haklarından elde ettiği gelir, bir önceki yıla kıyasla yüzde 30,6 artarak 4,5 milyar liraya ulaştı.

24.02.2018Ekonomi
Bakan açıkladı Başvurular için son tarih 7 Mart

Bakan açıkladı! Başvurular için son tarih 7 Mart

Maliye Bakanı Ağbal: "2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksitini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre 7 Mart'ta bitiyor. Bu hakka sahip tüm vatandaşlarımızı 7 Mart'a kadar başvuru ve ödeme yapmaya davet ediyorum" açıklamasında bulundu.

18.02.2018Ekonomi
TKGM Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır E-Devletten parsel sorgulama yapılır mı

TKGM Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır? E-Devletten parsel sorgulama yapılır mı?

Parsel sorgulama ve merak ettiğiniz parsel bilgilerini elde etmek için online olarak kullanabileceğiniz bir takım resmi hizmetler söz konusu. Bunlara erişmek için isterseniz e-devletten, isterseniz TKGM'den bu hizmet hakkında destek alabilirsiniz. Peki Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar

14.12.2017Gündem
Ümraniye’de 2B arazileri imara açıldı

Ümraniye’de 2B arazileri imara açıldı

ÜMRANİYE Belediye Başkanı Hasan Can Kasım ayı meclis toplantısında 2B arazileriyle ilgili konuyu gündeme getirdi. Mecliste Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi.

10.11.2017Ekonomi
Dikkat Başvuru süresi uzatıldı

Dikkat! Başvuru süresi uzatıldı

Kamuoyunda "2B" olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilere ilişkin başvuru ve ödeme süreleri 6 ay daha uzatıldı.

3.10.2017Ekonomi
Mars’ta 2B arazileri satışa çıkıp emsal yükseltilecek mi

Mars’ta 2B arazileri satışa çıkıp emsal yükseltilecek mi?

Farklı dönemlerde büyük zenginlik yaratan çeşitli sektörler ve itici güçler olmuş tarih boyunca.

Bakan Ağbaldan önemli 2B arazisi açıklaması

Bakan Ağbal'dan önemli '2B arazisi' açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2B arazileri ile ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Ağbal, iki gün sonra sona erecek 2B arazi işlemlerine başvuru süresinin alınan kararla uzatıldığını söyledi.

5.03.2017Ekonomi
Yatırım Bayramı

Yatırım Bayramı

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, ülke genelinde, her sektörde yatırımları canlandıracak ‘Ekonomik Müjdeler Paketi’ni açıkladı. Yıldırım, paketin yatırım yapana, işe başlayacaklara, tarım sektörüne, esnafa, turizmciye, işçiye, emekliye ve gençlere yönelik yeni uygulamalar içerdiğini söyledi. Paketle sağlanacak avantajların ‘mali disiplini’ bozmayacağını vurgulayan Yıldırım, açıkladığı yeni uygulamaların birçoğu için yasal düzenleme taslaklarının hazır olduğunu, bazılarının da Bakanlar Kurulu veya bakanların inisiyatifiyle uygulanacağını dile getirdi.

4.07.2016Ekonomi
Valiye Arazimizi verin ziyareti

Vali'ye 'Arazimizi verin' ziyareti

ÇANAKKALE'nin Biga İlçesi'nde, Kemer ve Bekirli köylerinde termik santral yapımı için 2007 yılında Bakanlar Kurulu'nun aldığı acele kamulaştırma kararını Danıştay'a açtıkları davayla iptal ettiren bazı köylüler, arazilerini geri alamamaktan yakındı. Mahkeme kararının uygulanmadığını ileri süren köylüler, termik santral sahasında tel örgüyle çevrili toplamda 138 dönümlük arazilerine giremediklerini belirtip, çareyi Vali Ahmet Çınar'dan yardım istemekte buldu.

12.04.2015Ege
Zonguldak’ta ’2B’ eylemi

Zonguldak’ta ’2B’ eylemi

ZONGULDAK’ta, orman alanı dışına çıkarılan ve hazine adına tescillenen ’2B’ arazileri için belirlenen bedeli yüksek bulan mahalle sakinleri, Valilik binasına yürüyerek protestoda bulundu.

18.11.2014Gündem
Kamulaştırma isyanı büyüyor

Kamulaştırma isyanı büyüyor

KEMALPAŞA, İstanbul otoyolu ve Manisa Gördes Barajı’ndan İzmir’in içme suyu götürecek hatla gündeme geldi.

8.10.2013Ege
Çekmeköyde 2B protestosu

Çekmeköy'de 2B protestosu

ÇEKMEKÖY’de 2B arazileri için öngörülen fiyatların yüksek olduğunu belirten yaklaşık 500 kişilik bir grup, Şile yolunu iki yönlü olarak bir süre trafiğe kapattı.

1.04.2013Gündem
CHP grup toplantısında sürpriz

CHP grup toplantısında sürpriz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor. Kılıçdaroğlu toplantıda 2B arazileriyle ilgili konuşmak üzere Antalya'dan gelen köylü bir kadını kürsüye çıkardı.

5.03.2013Gündem
Dün vergi dairesini bastılar bugün yol kapattılar

Dün vergi dairesini bastılar bugün yol kapattılar

Antalyalı köylüler bir süreden beri eylem halinde. 2B arazileri için belirlenen rayiç bedelin yüksekliğinden şikâyet eden köylüler dün eylemlerini şehir merkezine taşıdı. Antalya Defterdarlığı'nın önünde 4 saat oturma eylemi yapan köylüler bugün de yollardaydı. Berbarlerinde getirdikleri ineklerle Antalya- Isparta karayolunu trafiğe kapattı.

26.02.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Müjdeler var yurdumun toprağına taşına’

MEMLEKETTE, hele bu devirde “müjdeli” haber görünce kaçırmayacaksın.

6.06.2018

Ekonomi bayram müjdelerinin anlamı

HÜKÜMET bayram tatiline girilirken, ekonomide bir çok tedbirin yer aldığı, “bayram müjdeleri” açıkladı.

10.07.2016

‘Tereddüt yok’

AVRUPA Atatürkçü Düşünce Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Dursun Atılgan (Köln) bundan bir süre önce Cumhurbaşkanlığına bir mektup göndererek, yeni anayasa ile ilgili endişelerini belirtmiş; TÜRK, TÜRKİYE, ATATÜRK adlarını tarihe gömmek istercesine söylemler ve talepler ortaya atıldığını aktararak, bu arada Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldız ile ilgili kaygılarını anlatmıştı.

29.03.2013

İşte 3’üncü köprünün ayak izleri

SARIYER Belediyesi’ne bağlı Rumelifeneri Köyü gençleri, 3. köprünün yapılacağı yerde ‘hareketlilik’ olduğunu öğrenince önceki gün bölgeye, yani Garipçe Köyü’nün Boğaz sahiline gitmeye karar vermişler; epeyce de dağ-bayır yürümüşler; çünkü köprünün ayaklarının kurulacağı yere henüz yol yok...

27.03.2013

2-B’de kimse masum değil

2B’lerde sıkıntılar giderek büyüyor. Antalya bölgesinde 90 bin dolayında 2B’li var. Muhalefet çevreleri eylemler yaparken, AKP’liler pek konuşamıyorlar.

25.03.2013