MENÜ

23 Nisan Şiirleri

23 Nisan Şiirleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika 23 Nisan Şiirleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 23 Nisan Şiirleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 93 23 Nisan Şiirleri haberi bulunmuştur.

23 Nisan Şiirleri Haberleri

Özdemir Asaf’ın kızından yaşanmış bir hayat hikâyesi

Özdemir Asaf’ın kızından yaşanmış bir hayat hikâyesi

Şair Özdemir Asaf 1981'de, 58 yaşında İstanbul'da öldü. 34 yıl önce yitirdiğimiz şair Özdemir Asaf’ı saygıyla anıyoruz. Asaf'ın kızı Seda Arun babasıyla geçen bir hikayeyi şöyle anlatıyor...

28.01.2015Gündem
Bu çoşku asla bitmez

Bu çoşku asla bitmez

23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ege Bölgesi’ndeki illerde düzenlenen törenlerle ve renkli etkinliklerle kutlandı.Denizli’de kutlamalar, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Valilik önünde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Alp Arslanargun, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Reşat Erdoğan’ın katıldığı kutlamalar, okullardaki etkinliklerle sürdü.

23.04.2014Ege
Twitter’da edebiyat böyle oluyor

Twitter’da edebiyat böyle oluyor

Twitter’da profili olan şairlerin kimler olduğunu merak ettiniz mi hiç?

25.05.2013Kelebek
En güzel oğlak yarışması

En güzel oğlak yarışması

Bugün, Polis Teşkilatının Kuruluş Günü. İçinde bulunduğumuz hafta, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası.

12.04.2010Gündem
En güzel oğlak yarışması

En güzel oğlak yarışması

Bugün, Polis Teşkilatının Kuruluş Günü. İçinde bulunduğumuz hafta, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası. Sağlık Haftası önümüzdeki çarşamba sona eriyor, perşembe Turizm Haftası başlayacak. Ardından Kutlu Doğum Haftası ile Ebeler Haftası gelecek...

9.04.2010Gündem
Siyasi hayatı

Siyasi hayatı

Siyasi hayatıNazım Hikmet'in büyükbabası Nazım Paşa valiliklerde bulunmuş, özgürlükçü, şairliği olan bir kişiydi. Mevlevi tarikatındandı. Anayasacı Mithat Paşanın yakın arkadaşıydı. Babası Hikmet Bey ise Mekteb-i Sultani (sonradan Galatasaray Lisesi) mezunu, önce ticaret yaşamını denemiş, başaramayınca Kalem-i Ecnebiye'ye (dışişleri) bağlanmış bir memurdu.

15.01.2007Gündem
Sevgili Cumhuriyet Yoksa ‘‘sayın’’ mı demeliydim

Sevgili Cumhuriyet Yoksa ‘‘sayın’’ mı demeliydim?

Cumhuriyet'cim, cüretimi mazur gör. Ayak topuklarım bitişik, kollarım vücuduma yapışık, kıpırdamadan durduğum törenlerin acısını çıkarıyorum. Vallahi sana bir kastım yok. Zaten sen hancısın, biz yolcu... İdare et artık şu fani dostlarını.

28.10.2003Gündem
Siyah gecedir... yıldızları bekler şenlenmek için

"Siyah gecedir... yıldızları bekler şenlenmek için"

Güneş ışığının aslında ne renk olduğunu hiç düşündünüz mü? Sarı? Hayır değil. Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi'ne göre güneş ışığının rengi aslında beyaz.Yani tek bir renk değil. Bütün renklerin karışımı. Zuhal Olcay, "Siyah- Beyaz" adını verdiği dinletisinde "beyaz ile siyah"ın öyküsünü anlatacak. Oyun Atölyesi'ndeki ilk dinleti 20 Nisan'da diğeri de 23 Nisan'da.

2.04.2003Kelebek
Alem buysa kral onlar

Alem buysa kral onlar

Onların tuhaf bir durumu var. Bir yandan çok meşhurlar; binlerce insan tarafından tanınıyorlar, iyi paralar kazanıyorlar, çılgın hayranları var, sık sık telefon numaralarını değiştiriyorlar, millet ağızlarının içine bakıyor.

31.08.2002Gündem
Keşke neşe dolsa insan

Keşke neşe dolsa insan

Dünyada tam 2.1 milyar çocuk bulunuyor. Çocuklar, dünya nüfusunun yüzde 36'sını oluşturuyor. Türkiye'de ise 65 milyon nüfusun 13 milyonu 0-10 yaşında. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram ise Türkiye'de kutlanıyor. Önümüzdeki hafta her yerde '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kutlanacak. Çocuklar makam koltuklarına oturtulacak, öğretmenleri ya da aileleri tarafından ezberletilen şiirleri, metinleri okuyacaklar. Şimdi söz onların.Yeni Dünya Koleji Anaokulu ve İlköğretim Okulu öğrencilerine sorduk

20.04.2002Gündem

Yazar Sonuçları

23 Nisan kutlamalarını çocuklara bırakın

Geçtiğimiz gün çocukluk fotoğraflarıma bakıyordum. Albümün ilk birkaç sayfası okul öncesi döneme ait. Sonraki sayfanın tamamı ilkokul birinci sınıftaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nda çekilmiş karelerle kaplı.

23.04.2014

23 Nisan hayalleri

Bugün televizyonlarda tören görüntüleri ve makam koltuklarına oturmuş çocuklar var. Çocuğu olanlar okullardaki törenlerde “Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan” dedikten sonra, gün eğlence için bir alışveriş merkezine gitme ihtimaliyle dolu! Bu haftaki yazıyı “Çocuğum olsaydı nasıl bir 23 Nisan geçirtmek isterdim” fikriyle kurgaladım, mönüyü de ona göre hazırladım

22.04.2011

ASKİ’den su bağlatma ev satın almaya bedel

EŞİMLE birlikte 35’er yıllık çalışmamızın birikimimiz ve akrabalarımızdan aldığımız borçlarla Ankara Yaşamkent’ten 62 dairelik bir apartmandan bir ev aldık. Daireyi aldığımız firma, dairenin kapısına kadar su tesisatını yaparak teslim etti. Su bağlatmak için ASKİ Yenimahalle Bölge Müdürlüğü’ne gittim.

6.04.2009

Türkiye’ye girişi olmayan araca ’köprüden kaçak geçti’ cezası

FIKRA gibi olan bu olayla ilgili ceza, 17 Ekim 2008 tarihinde tebliğ edildi. "Burası Türkiye, olur böyle şeyler" dediğinizi duyar gibiyim.

1.11.2008

Hem hasret hem garip

MAKEDONYA’nın batısına düşen Gostivar’a giderken ilk önce Kalkandelen’e uğradık; vadi boyunca Arnavut nüfusun ağırlıklı olduğu köyler kar altındaydı...

16.11.2007

Enayi Mussolini bizi ne sandın

Top ve tüfeklerin teşhir edildiği askeri törenlerde yeri olup olmadığı tartışılıyor. Okul çağındaki çocukların ve gençlerin törenlere katılmamalarını savunan öğretmenlerin sayısı giderek artıyor.

4.11.2005

Mekke Türkçesi(!) ve Diyanet

VATANDAŞIMIZ geçtiğimiz günlerde umre ziyareti için Suudi Arabistan’da Mekke’ye gitti. Orada Peygamberimizin doğduğu evin yerinde bulunan iki katlı evi de ziyaret etti. Burası Kábe’ye yaklaşık 250 metre mesafede.

3.08.2005

Yarın bayram

‘‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.’’

Madem çocuklara armağan edilmiş, neden adı sırf ‘‘Çocuk Bayramı’’ değil?

21.04.2003

İstiklal Marşı üzerine

Sevgili okuyucularım, bugün sizi biraz gerilere, 1921 yılına götürmek istiyorum.

15.08.2001