EKSTRA
MENÜ

22 Temmuz Operasyonu

22 Temmuz Operasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 22 Temmuz Operasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 494 22 Temmuz Operasyonu haberi bulunmuştur.

22 Temmuz Operasyonu Haberleri

Fuat Avni raporunun detayları ortaya çıktı Tweetlerini o ilçeden atmış

'Fuat Avni' raporunun detayları ortaya çıktı! Tweetlerini o ilçeden atmış!

İstanbul Emniyeti'nin hazırladığı Twitter fenomeni 'Fuat Avni' raporunun ayrıntıları ortaya çıkıyor. Fuat Avni hesabını kullandığı iddia edilen Aydoğan Vatandaş'ın 2 yıllık süre zarfında 7 kez yurda giriş-çıkış yaptığı ve İstanbul'da bulunduğu zamanlarda Twitter mesajlarını genellikle Güngören ilçesi sınırlarından attığı belirtiliyor.

2.08.2016Gündem
22 Temmuz soruşturması tamamlandı

22 Temmuz soruşturması tamamlandı

22 Temmuz Soruşturması kapsamında tutuklanan aralarında eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu 23’ü tutuklu 143 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma 15 aylık sürenin sonunda tamamlandı. Eski Emniyet Müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da aralarında bulunduğu 23'ü tutuklu 143 şüpheli hakkında, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

27.10.2015Gündem
Fethullah Gülen hakkındaki 3üncü iddianame

Fethullah Gülen hakkındaki 3'üncü iddianame

Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma 15 ay sonra tamamlandı. Soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili İrfan Fidan, aralarında Fethullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'de aralarında bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırladığı 10 bin 529 sayfalık iddianameyi mahkemeye gönderdi.

27.10.2015Gündem
Fethullah Gülen’e gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten

Fethullah Gülen’e gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 'Paralel Devlet Yapılanması'nın, "takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurduğu" iddiasıyla aralarında bir numaralı sanık olarak Fetullah Gülen'in de bulunduğu 69 şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.

19.10.2015Gündem
14 Aralık iddianamesi kabul edildi

14 Aralık iddianamesi kabul edildi

14 Aralık soruşturmasında, aralarında Fethullah Gülen ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 15’i tutuklu 33 sanık hakkında hazırlanan 332 sayfalık iddianame mahkeme tarafindan kabul edildi. Öte yandan, Fethullah Gülen hakkında hazırlanan 2. iddianamenin detayları ortaya çıktı.

2.10.2015Gündem
Fethullah Gülene ağırlaştırılmış müebbet istendi

Fethullah Gülen'e ağırlaştırılmış müebbet istendi

22 Temmuz Operasyonu’nun 3. dalgasında gözaltına alınan eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı’nın da aralarında bulunduğu 69 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Yaklaşık bin 500 sayfalık iddianamede Fethullah Gülen 1 numaralı şüpheli olarak yer aldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan, Hakan Fidan, İsmail Rüştü Cirit, Nihat Ömeroğlu ve Yalçın Akdoğan iddianamede ’müşteki’, Başbakan Ahmet Davutoğlu ise ’mağdur’ sıfatıyla yer aldı.İddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın onayına sunuldu.

1.10.2015Gündem
Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun serbest

Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun serbest

"TÜRKİYE Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun, "yurtdışı çıkış yasağı" ve "ayda bir imza atma" adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.

20.05.2015Gündem
Eski Müdür Yardımcısına tutuklama talebi

Eski Müdür Yardımcısı'na tutuklama talebi

22 Temmuz Operasyonu'nun 3. dalgasında gözaltına alındıktan sonra mahkeme tarafından serbest bırakılan eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun, tekrar gözaltına alınarak, tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

19.05.2015Gündem
Yurt Atayün bağımsız milletvekili adayı oldu

Yurt Atayün bağımsız milletvekili adayı oldu

"22 Temmuz Operasyonu" kapsamında tutuklanan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, avukatı aracılığıyla, 7 Haziran’daki genel seçimlerde Ankara 2. bölgeden bağımsız milletvekili adayı olacağını duyurdu.

6.04.2015Gündem
Müşteki: Erdoğan, Şüpheli: Gülen

Müşteki: Erdoğan, Şüpheli: Gülen

22 Temmuz soruşturması dosyasında yer alan fezlekede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir numaralı müşteki olarak yer alırken Fethullah Gülen ise bir numaralı şüpheli olarak yer aldı. Gülen hakkında ikinci kez yakalama kararı çıkarılacağı öğrenildi.

21.02.2015Gündem
Başsavcılıktan flaş operasyon açıklaması

Başsavcılık'tan flaş 'operasyon' açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılısı Hadi Salihoğlu, dün 29 polisin gözaltına alınmasına ilişkin operasyonun detaylarına ilişkin 2 sayfalık yazılı açıklama yaptı.

9.02.2015Gündem
Eski polis müdürlerine UYAP azizliği

Eski polis müdürlerine UYAP azizliği

14 Aralık soruşturması kapsamında savcı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğiğe gönderilen 5 eski polis müdürüyle ilgili karar, UYAP sistemindeki aksaklık nedeniyle yarına kaldı.

26.12.2014Gündem
Eski emniyet müdürleri ifade için adliyede

Eski emniyet müdürleri ifade için adliyede

22 Temmuz Operasyonu kapsamında tutuklanan İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Yurt Atayün ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in de aralarında bulunduğu 5 kişi "14 Aralık" soruşturması kapsamında ifade vermek için adliyeye getirildi.

26.12.2014Gündem
Ali Fuat Yılmazer ifade veriyor

Ali Fuat Yılmazer ifade veriyor

22 Temmuz Operasyonu kapsamında “Yasadışı dinleme" yaptığı gerekçesi ile tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink soruşturması kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifade vermek üzere adliyeye getirildi.

4.12.2014Gündem
DİNK şüphelisi olarak ifade çağrısı

DİNK şüphelisi olarak ifade çağrısı

22 Temmuz Operasyonu kapsamında ‘yasadışı dinleme’ yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, 7 yıldır devam eden Hrant Dink soruşturması kapsamında ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

28.11.2014Gündem
Hrant Dink soruşturmasında yeni gelişme

Hrant Dink soruşturmasında yeni gelişme

22 Temmuz Operasyonu kapsamında “Yasadışı dinleme" yaptığı gerekçesi ile tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink soruşturması kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

28.11.2014 Gündem
22 Temmuz Operasyonunda 5 tahliye

22 Temmuz Operasyonu'nda 5 tahliye

22 Temmuz Soruşturması kapsamında Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan 4 komiser ile 1 polis memuru gece saatlerinde tahliye edildi.

7.11.2014Gündem
22 temmuz operasyonunda 4 polise tahliye

22 temmuz operasyonu'nda 4 polise tahliye

22 Temmuz soruşturması kapsamında Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan 4 emniyet mensubu tahliye edildi.

25.10.2014Gündem
Tutuklu 51 polis Silivri Cezaevine gönderildi

Tutuklu 51 polis Silivri Cezaevine gönderildi

22 Temmuz operasyonu kapsamında Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan 51 polis Silivri Cezaevi’ne nakledildi.

17.10.2014Gündem
Eşi gözaltına alındı önce bebeğini sonra hayatını kaybetti

Eşi gözaltına alındı önce bebeğini sonra hayatını kaybetti

22 Temmuz operasyonu kapsamında sahur vakti gözaltına alınan polislerden Ahmet Öztürk, önce anne karnındaki 4,5 aylık bebeğini, bugün de eşi Ayşegül Öztürk'ü kaybetti.

8.09.2014Gündem
16 polis daha adliyede

16 polis daha adliyede

22 Temmuz Operasyonu kapsamında Pazartesi sabahı gözaltına alınan 33 kişi içinde bulunan 16 polis memuru, emniyet işlemlerinin bitmesi ile Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

3.09.2014Gündem
On polis daha sağlık kontrolünden geçirildi

On polis daha sağlık kontrolünden geçirildi

22 Temmuz Operasyonu'nun üçüncü dalgasında gözaltına alınan polislerden 10'u daha sağlık kontrolünden geçirildi.

2.09.2014Gündem
Gözaltı sayısı 17ye yükseldi

Gözaltı sayısı 17'ye yükseldi

Polislerden biri, ekip otosuna binerken, "Kral çıplak!" dedi. Başkomiser Mehmet Akif Üner de, eliyle arabanın tepesine vurarak, "Rıza Sarraf soytarısına darbe yapan büro amiriyim" diye seslendi.

1.09.2014Gündem
HSYK o iki isme inceleme kararı verdi

HSYK o iki isme inceleme kararı verdi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 9 rütbeli ve rütbesiz polisin gözaltına alındığı 22 Temmuz Operasyonu'nu yürüten savcı ve davaya bakan hakim hakkında "inceleme" kararı aldı.

26.08.2014Gündem
Ömer Köse teslim oldu

Ömer Köse teslim oldu

22 Temmuz Operasyonu kapsamında serbest kaldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan polislerden İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Ömer Köse teslim oldu.

20.08.2014Gündem
Bir polis daha tutuklandı

Bir polis daha tutuklandı

22 Temmuz Operasyonu kapsamında mahkemece serbest bırakılan ve savcının itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan şüpheli polislerden Erkan Ünal ve Mehmet Işık, bu sabah saatlerinde teslim oldular.

19.08.2014Gündem
İki polis daha teslim oldu

İki polis daha teslim oldu

22 Temmuz operasyonu kapsamında mahkemece serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten ikisi daha teslim oldu.

19.08.2014Gündem
Bir polis daha teslim oldu

Bir polis daha teslim oldu

22 Temmuz operasyonu kapsamında mahkemece serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten biri daha teslim oldu.

18.08.2014Gündem
Teslim olan komiser tutuklandı, müdür serbest

Teslim olan komiser tutuklandı, müdür serbest

22 Temmuz Operasyonu kapsamında mahkemece serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten, teslim olan Ramazan Bolat tutuklandı; Kazım Aksoy ise serbest bırakıldı.

16.08.2014Gündem
İki polis daha teslim oldu

İki polis daha teslim oldu

22 Temmuz operasyonu kapsamında mahkemece serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten ikisi daha teslim oldu.

15.08.2014Gündem
İki polis serbest kaldı

İki polis serbest kaldı

22 Temmuz Operasyonu kapsamında haklarında yakalama kararı çıkarılan şüpheli 17 polis memurundan Mücahit Gökoğlu ve Faruk Kıvrak, mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

11.08.2014Gündem
Yakalama kararına itiraz ettik

'Yakalama kararına itiraz ettik'

22 Temmuz Operasyonu kapsamında serbest bırakıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan 17 polisin avukatı Ömer Turanlı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı.

10.08.2014Gündem
Mahkeme sorgusunun ardından serbest

Mahkeme sorgusunun ardından serbest

22 Temmuz Operasyonu kapsamında dün akşam hakkında yakalama kararı çıkarılan şüpheli polis memuru Mehmet Kılıç'tan sonra Hidayet Kemal'de teslim oldu. Kılıç, mahkeme sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

9.08.2014Gündem
Yakalama kararı çıkarılan 17 şüpheli polisten biri teslim oldu

Yakalama kararı çıkarılan 17 şüpheli polisten biri teslim oldu

22 Temmuz operasyonu kapsamında serbest bırakıldıktan sonra haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten Mehmet Kılıç avukatı Osman Ertürk ile adliyeye gelerek teslim oldu. İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Ömer Köse'nin de avukatı olan Ömer Turanlı ise yakalama kararı çıkaran mahkemenin hakimin gelmediğini vurgulayarak, Çağlayandaki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı.

9.08.2014Gündem
2nci dalgada 4 polis tutuklandı

2'nci dalgada 4 polis tutuklandı

Yasadışı dinleme iddiasıyla polise yönelik 2'nci dalga operasyonda dün akşam adliyeye sevkedilen 10 polisten 4'ü tutuklandı, 6'sı serbest bırakıldı.

7.08.2014Gündem
Gözaltına alınan polislerden bir bölümü daha adliyede

Gözaltına alınan polislerden bir bölümü daha adliyede

"22 Temmuz operasyonu"nun 2’nci dalgasında gözaltına alınan polislerden bir bölümü saat 07.00 sıralarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

7.08.2014Gündem
Elinde tespihle bağırdı

Elinde tespihle bağırdı

"22 Temmuz operasyonu"nun 2'nci dalgasında gözaltına alınan polislerden bir bölümü saat 07.00 sıralarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen bir şüphelinin elindeki tespihle, "Bu hukuksuzlukları yapanlar hesap verecek. Hepiniz yargılanacaksınız. Zalimler münafıklar yargılanacaklar" diye bağırdı. Burada sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü. Sinan BİLGİLİ - İSTANBUL DHA

7.08.2014Haber
O polisler açığa alındı

O polisler açığa alındı

Emniyet mensuplarına yönelik “22 Temmuz operasyonu"nun 2'inci ayağında şu ana kadar 32 kişinin gözatına alındığı öğrenildi. TRT habere göre, haklarında gözaltı kararı bulunan 32 polis açığa alındı.

6.08.2014Gündem
Savcıdan 167 sayfalık itiraz dilekçesi

Savcıdan 167 sayfalık itiraz dilekçesi

22 Temmuz Operasyonu ile ilgili soruşturmayı yürüten Savcı İrfan Fidan, gözaltına alındıktan sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 49 polisten 38'inin serbest bırakılmasına itiraz etti.

5.08.2014Gündem
Emniyette sürpriz atama

Emniyet'te sürpriz atama

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hacı Yusuf Karababa görevinden alındı.

5.08.2014Gündem
22 Temmuz tutuklamalarına ilk itiraz

22 Temmuz tutuklamalarına ilk itiraz

22 Temmuz operasyonu kapsamında Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın da bulunduğu 8 polisin tutuklanmasına avukatları itiraz etti. İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçe sunan avukatlar, 8 kişinin serbest bırakılmasını talep etti.

1.08.2014Gündem
İhsanoğlu’ndan Erdoğan’a İstiklal Marşı yanıtı

İhsanoğlu’ndan Erdoğan’a İstiklal Marşı yanıtı

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhanoğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nı bilmediğine ilişkin iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

1.08.2014Gündem
Polis avukatlarından ortak açıklama

Polis avukatlarından ortak açıklama

Vatan Evlatlarının Savunma Platformu adı altında bir araya gelen, 22 Temmuz operasyonu kapsamında haklarında işlem yapılan emniyet mensuplarının avukatları, düzenledikleri basın açıklamasında, “Bu dosyada casusluk yoktur. Paralel örgüte dair tek kelime yoktur. Sahtecilik yoktur, hukuk yoktur, suçlu yoktur" ifadesi kullanıldı.

30.07.2014Gündem
22 Temmuz soruşturmasında çarpıcı detaylar

22 Temmuz soruşturmasında çarpıcı detaylar

22 Temmuz soruşturması kapsamında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 11 kişi, "devlet güvenliği açısından önem arz eden, gizli kalması gereken ve temin edilmesiyle siyasal ve askeri casusluk suçunu oluşturan dinleme verileriyle ilgili içeriklerde imzalarının bulunduğu ve delilleri karartma şüpheleri olduğu" gerekçesiyle tutuklandı. Soruşturmada neticesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile yaptığı telefon görüşmesinin de dinlendiği iddia edildi.

30.07.2014Gündem
Serbest kalan polisler adliyeden ayrıldı

Serbest kalan polisler adliyeden ayrıldı

22 Temmuz Operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve mahkeme kararıyla serbest bırakılan polisler, adliye çıkışında günlerdir kendilerini bekleyen yakınları tarafından alkışlarla ve sevinç gösterisiyle karşılandı.

30.07.2014Gündem
11 polise casusluktan tutuklama

11 polise casusluktan tutuklama

22 Temmuz Operasyonu kapsamında casusluk yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve 26 Temmuz’da gözaltı süresinin bitmesinden 40 dakika sonra 02.10’da tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 49 polis hakkında nöbetçi hâkimlikten karar çıktı. Aralarında Yurt Atayün'ün de bulunduğu 11 kişi tutuklanırken, 38 polis serbest bırakıldı. Serbest bırakılan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürü eski Şube Müdürü Ömer Köse 'Ne yaptıysak hukuk içinde yaptık' dedi.

29.07.2014Gündem
Adliye önünde avukatlardan açıklama

Adliye önünde avukatlardan açıklama

22 Temmuz Operasyonu kapsamında casusluk yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve 26 Temmuz’da gözaltı süresinin bitmesinden 40 dakika sonra 02.10’da tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 49 polis hakkında nöbetçi hâkimlikten karar çıktı. Polislerin avukatlarından karar sonrası adliye önünde açıklama geldi.

29.07.2014Haber
49 polis hakkındaki karar bekleniyor

49 polis hakkındaki karar bekleniyor

22 Temmuz'da düzenlenen operasyonla gözaltına alınarak adliye nezarethanesinde bekletilen 49 şüpheli polis hakkında verilen kararın açıklanması bekleniyor. Saat 21.00'da açıklanacağı söylenen karar için 3 saatin ardından avukatlar duruşma salonuna alındı.

29.07.2014Gündem
Atayünden Erdoğana brifing iddiası

Atayün'den Erdoğan'a brifing iddiası

Hakim karşısına çıkan Yurt Atayün'ün "Sabiha Gökçen Havalimanı'nda, tam tarihi hatırlamıyorum, beraberimde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile birlikte Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yapmış olduğum görüşmede KCK operasyonları kapsamında suça karıştığı tespit edilen MİT mensupları hakkında dosya kapsamında bizzat şahsım brifing vermiştir" dediği öğrenildi.

29.07.2014Gündem
22 Temmuz sorgusu tekrar başladı

22 Temmuz sorgusu tekrar başladı

22 Temmuz Operasyonu kapsamında adliyede bulunan şüphelilerin sorgusuna tekrar başlandı.

29.07.2014Gündem