EKSTRA
MENÜ

2022 Dünya Kupası

2022 Dünya Kupası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 2022 Dünya Kupası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 591 2022 Dünya Kupası haberi bulunmuştur.

2022 Dünya Kupası Haberleri

İsviçre FIFA soruşturması kapsamında Rafael Esquiveli ABDye iade ediyor

İsviçre FIFA soruşturması kapsamında Rafael Esquivel'i ABD'ye iade ediyor

İsviçre, FIFA'nın devam eden eden rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında eski Venezuela Futbol Federasyonu Başkanı Rafael Esquivel'in ABD'ye iadesini onayladı.

23.09.2015Futbol
FIFA soruşturmasında yeni gözaltılar bekleniyor

FIFA soruşturmasında yeni gözaltılar bekleniyor

ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch, FIFA'daki rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının genişleyeceği ve daha fazla kişinin suçlama kapsamına girebileceğini ifade etti.

14.09.2015Futbol
Ronaldo sinirlendi ve yayını terk etti

Ronaldo sinirlendi ve yayını terk etti!

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, ABD'de katıldığı bir televizyon programında, kendisine FIFA’daki yolsuzluk ve rüşvet skandalı ile ilgili ısrarlı sorular yöneltilmesine sinirlendi ve yayını terk etti.

4.08.2015Futbol
FIFA heyeti başkanına 7 yıl men

FIFA heyeti başkanına 7 yıl men

FIFA, 2018 ve 2022 Dünya Kupası adaylığını inceleyen FIFA heyetinin başkanı Mayne-Nicholls'a, 7 yıl futboldan men cezası verdi.

7.07.2015Avrupa
Blatterden Sarkozy ve Wulff iddiası

Blatter'den Sarkozy ve Wulff iddiası

FIFA Başkanı Blatter, 2022 Dünya Kupası'nın hangi ülkeye verileceğinin belirlenmesinde Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy ve Eski Almanya Cumhurbaşkanı Wulff'un müdahalesi olduğunu öne sürdü.

6.07.2015Avrupa
Sepp Blatter karşı saldırıya geçti

Sepp Blatter karşı saldırıya geçti

FIFA Başkanı Sepp Blatter'e göre, Fransa ve Almanya cumhurbaşkanları 2018 ve 2022 Dünya Kupası oylamaları üzerinde siyasi baskı uyguladı.

5.07.2015Dünya
La Liga Katar 2022ye karşı

La Liga Katar 2022'ye karşı

İspanya'daki Profesyonel Futbol Ligi (LFP) kurumu, 2022 Dünya Kupası'nın kışın oynanmaması için FIFA'yı CAS'a şikayet etti.

29.06.2015Avrupa
FIFAnın 53 bankadaki şüpheli hesaplarına operasyon

FIFA'nın 53 bankadaki şüpheli hesaplarına operasyon!

FIFA'daki rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasını yürüten başsavcı Michael Lauber, İsviçre'deki 53 bankada bulunan FIFA hesaplarında şüpheli bir hareketlilik yaşandığını ve durumun incelendiğini açıkladı.

17.06.2015Futbol
Blatter yeniden aday olabilir

Blatter yeniden aday olabilir

FIFA başkanlığı görevinden istifa etme kararı alan Sepp Blatter'in, önümüzdeki aylarda düzenlenecek başkanlık seçimine yeniden aday olarak girebileceği öne sürüldü.

15.06.2015Futbol
FIFA 2026 Dünya Kupası teklif süreci askıya alındı

FIFA 2026 Dünya Kupası teklif süreci askıya alındı

FIFA 2026 Dünya Kupası ihale sürecinin, FIFA'da yaşanan son gelişmeler nedeniyle askıya alındığı açıklandı.

11.06.2015Futbol
Avrupa Parlamentosunda FIFA tartışıldı

Avrupa Parlamentosu'nda FIFA tartışıldı

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) FIFA hakkındaki yolsuzluk iddiaları tartışıldı.

10.06.2015Futbol
FIFA İcra Kurulu olağanüstü toplanacak

FIFA İcra Kurulu olağanüstü toplanacak

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) İcra Kurulu, başkanlık seçiminin tarihini belirlemek için temmuz ayında olağanüstü toplanacak.

10.06.2015Futbol
Maradona FIFAdan görev bekliyor

Maradona FIFA'dan görev bekliyor

Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona, Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin'in göreve gelmesi halinde FIFA'da başkan yardımcılığı yapabileceğini söyledi.

9.06.2015Avrupa
Maradona, FIFAdan görev bekliyor

Maradona, FIFA'dan görev bekliyor

Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona, Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin'in göreve gelmesi halinde FIFA'da başkan yardımcılığı yapabileceğini söyledi.

8.06.2015Futbol
FIFAnın 2018 ve 2022 kararları değişebilir

FIFA'nın 2018 ve 2022 kararları değişebilir

FIFA Denetim Komisyonu Başkanı Domenico Scala, Rusya'da düzenlenecek 2018 ve Katar'da gerçekleştirilecek 2022 Dünya Kupası'nın ev sahiplerinin değiştirilebileceğini açıkladı.

8.06.2015Futbol
İngiltere gözünü 2022 Dünya Kupasına dikti

İngiltere gözünü 2022 Dünya Kupası'na dikti

İngiltere Kültür, Medya ve Spor Bakanı John Whittingdale, ülkesinin 2022 Dünya Kupası'na evsahipliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.

4.06.2015Futbol
Avrupa basınına göre Blatter ABDden gelen baskıya dayanamadı

Avrupa basınına göre Blatter ABD'den gelen baskıya dayanamadı

FIFA Başkanı Sepp Blatter'in, 17 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etme kararı aldığını ve düzenlenecek başkanlık seçiminde aday olmayacağını açıklaması, Avrupa basınında geniş yer buldu. Gazetelerde yer alan haberlere göre Blatter, ABD Adalet Bakanlığı ve FBI'dan gelen baskılara dayanamadı ve istifa kararına vardı.

4.06.2015Futbol
Eski FIFA başkan yardımcısı Jack Warner da itirafa başladı

Eski FIFA başkan yardımcısı Jack Warner da itirafa başladı

Dünya futbolunu sarsan FIFA depreminde sular durulmuyor. Geçtiğimiz hafta FIFA'nın İsviçre'deki merkezine yapılan baskınlar ve ardından geçtiğimiz gün FIFA Başkanı Sepp Blatter'in istifası sonrası itiraflar da üst üste gelmeye başladı. Chuck Blazer'den sonra bir itiraf da FIFA eski başkan yardımcısı Jack Warner'dan geldi.

4.06.2015Futbol
Ginola, FIFA Başkanlığı için yeniden aday olmaya hazırlanıyor

Ginola, FIFA Başkanlığı için yeniden aday olmaya hazırlanıyor

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) başkanlığına yeniden aday olmaya hazırlanan eski Fransız futbolcu David Ginola, "Blatter'ın istifası hepimizi şaşırttı. Futbolun iyiliği için mi yoksa başka bir nedenle mi istifa ettiğini zaman içerisinde göreceğiz" dedi.

4.06.2015Futbol
Spor ve siyaset dünyasının Blatterin istifasına yorumları

Spor ve siyaset dünyasının Blatter'in istifasına yorumları

FIFA Başkanı Sepp Blatter'in, 17 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etme kararı aldığını ve düzenlenecek başkanlık seçiminde aday olmayacağını açıklaması hakkında spor ve siyaset dünyasından birçok yorum yapıldı.

3.06.2015Futbol
Blatter istifa kararında geç kaldı

"Blatter istifa kararında geç kaldı"

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Niersbach, FIFA Başkanı Blatter'in görevinden ayrılmasını, doğru ve geç kalınmış bir karar olarak değerlendirdi.

3.06.2015Avrupa
UEFA Berlindeki FIFA toplantısını erteledi

UEFA Berlin'deki FIFA toplantısını erteledi

UEFA Başkanı Platini, FIFA'dan istifa açıklaması ve soruşturmaların önceden kestirilemeyen yapısı nedeniyle, Berlin'de yapılacak toplantıyı ertelediğini bildirdi.

3.06.2015Avrupa

UEFA Berlin'deki toplantısını erteledi

UEFA Başkanı Michel Platini, Berlin'de bu hafta sonu yapılması planlanan FIFA'daki yolsuzluk iddiaları ve soruşturmalar kapsamındaki toplantının, FIFA Başkanı Sepp Blatter'in istifa kararı sonrasında ertelendiğini duyurdu.

3.06.2015Futbol
FIFA Başkanı Sepp Blatter istifa etti

FIFA Başkanı Sepp Blatter istifa etti

FIFA Başkanı Sepp Blatter istifa edeceğini açıkladı. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen FIFA başkanlık seçimleri, öncesinde gerçekleşen ABD merkezli yolsuzluk operasyonuyla sarsılmış ancak seçimler buna rağmen gerçekleşmiş ve iddiaların odağındaki Sepp Blatter tekrar başkan seçilmişti. Bugüne kadar soruşturmalara rağmen koltukta oturan Blatter sonunda pes etti...

2.06.2015Futbol
Efsane hakkında karar veriliyor

Efsane hakkında karar veriliyor

ALMAN futbolunun İmparator lakaplı efsane ismi Franz Beckenbauer'e karşı FİFA tarafından sürdürülen soruşturmada sona gelindi.

1.06.2015Futbol
Bild: Bu seçim için utanın

Bild: Bu seçim için utanın!

Alman basını, Sepp Blatter'in yeniden FIFA Başkanı seçilmesine sert tepki gösterdi. Bild, "Futbol için kara bir gün. Bu seçim için utanın" başlığını attı.

30.05.2015Futbol
FIFAya rüşvet operasyonu

FIFA'ya rüşvet operasyonu

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Anne Brasseur, FIFA'nın güvenilirliğini sürdürmesinin "içindeki iltihabı akıtmasına" bağlı olduğunu söyledi.

28.05.2015Futbol
Rusya lideri Putinden ABDye FIFA suçlaması

Rusya lideri Putin'den ABD'ye 'FIFA' suçlaması

ABD'nin FIFA ile ilgili başlattığı yolsuzluk soruşturmasına Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin sert tepki gösterdi.

28.05.2015Dünya
FIFA Başkanı Blatter’e istifa baskısı

FIFA Başkanı Blatter’e istifa baskısı

ABD'nin FIFA ile ilgili başlattığı yolsuzluk soruşturmasının yankıları sürüyor. Dünya futboluna milyonlarca dolar döken sponsorları rahatsız eden gelişmelerin ardından FIFA Başkanı Sepp Blatter'e yönelik istifa çağrıları da yoğunlaştı. Üst üste beşinci dönemde de koltuğunu korumak isteyen 79 yaşındaki Blatter'in yarınki seçimler öncesi üzerindeki baskı giderek artıyor.

28.05.2015Dünya
Küme düşme kalkıyor

Küme düşme kalkıyor!

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yeni başkanı Harun Erdenay'ın ağzından verilen bu haber basketbol gündemine bomba gibi düştü.

1.04.2015Futbol
35lik Xavi hayatının transferini yaptı

35'lik Xavi hayatının transferini yaptı

Kariyerinde 1 Dünya, 2 Avrupa, 1 Olimpiyat, 3 UEFA Şampiyonlar Ligi, 2 UEFA Süper Kupa, 2 FIFA Dünya Kulüpler Kupası, 7 İspanya Ligi şampiyonluğu bulunan Barcelona'nın tecrübeli yıldızı Xavi Hernandez, sürpriz bir transfer yaptı. 35 yaşındaki orta saha oyuncusu, Katar'ın Al Sadd takımıyla yıllık 10 milyon Euro karşılığında 3 yıllık sözleşme imzaladı.

26.03.2015Futbol
UEFAdan FIFAya destek

UEFA'dan FIFA'ya destek

UEFA, FIFA'nın Katar'ın evsahipliğinde düzenlenecek 2022 Dünya Kupası'nın kasım ve aralık aylarında düzenlenmesi kararını desteklediklerini belirtti.

20.03.2015Futbol
Dünya Kupası tarihinde bir ilk

Dünya Kupası tarihinde bir ilk!

FIFA İcra Kurulu, 2022 Dünya Kupası'nın Kasım ve Aralık aylarında oynanmasına karar verdi.

19.03.2015Futbol
Dünya Kupası kışın oynansın önerisi ortamı gerdi

Dünya Kupası kışın oynansın önerisi ortamı gerdi

Katar'ın evsahipliğini yapacağı 2022 Dünya Kupası maçlarının yaz sıcaklığına karşın kışın oynanması önerisi Avrupa'lıları kızdırdı. İngilizler öneriye karşı çıkarken Almanlar, oynanması durumunda liglerini nasıl düzenleyeceklerini kara kara düşünmeye başladı. Kulüplerin uğrayacağı para kaybının karşılanması istendi.

26.02.2015Avrupa
2022 Dünya Kupası için FIFAya isyan

2022 Dünya Kupası için FIFA'ya isyan!

2022'de Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın bu ülkedeki iklim koşulları nedeniyle kış aylarında organize edileceğinin açıklanması futbol dünyasında büyük tepki gördü.

26.02.2015Futbol
Katarda Dünya Kupası bilançosu: 1200 ölü

Katar'da Dünya Kupası bilançosu: 1200 ölü!

FIFA'nın devrim niteliğinde bir karara imza atarak Katar'da 2022 yılında düzenlenecek Dünya Kupası'nı Kasım-Aralık aylarına çekmesi ilginç bilgileri ortaya çıkardı.

26.02.2015Futbol
FIFA, yolsuzluktan suçlanan DHoogheyi akladı

FIFA, yolsuzluktan suçlanan D'Hooghe'yi akladı

2018 ve 2022 FIFA Dünya Kupası evsahipliği adaylığı sürecinde, yönetim kurulu üyesi D'Hooghe hakkında yolsuzluk yaptığı iddiasıyla açılan soruşturma, delil yetersizliği gerekçesiyle kapatıldı.

25.02.2015Futbol
FIFAdan kulüplere kötü haber

FIFA'dan kulüplere kötü haber

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Genel Sekreteri Jerome Valcke, Katar'da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası'nın kasım ve aralık aylarında yapılmasının kendilerini zarara uğratacağını ifade eden kulüplere tazminat ödenmeyeceğini söyledi.

25.02.2015Futbol
FIFA, 2022 Dünya Kupası için tarih belirlendi

FIFA, 2022 Dünya Kupası için tarih belirlendi

FIFA, Katar'ın evsahipliğinde düzenlenecek 2022 Dünya Kupası'nın kasım ve aralık aylarında yapılması fikrinin ön plana çıktığını açıkladı.

24.02.2015Futbol
2022 Dünya Kupası kışın oynanacak

2022 Dünya Kupası kışın oynanacak

Dünya futbolunun patronu FIFA, 2022 Dünya Kupası'nın Kasım-Aralık aylarında oynanacağını resmen açıkladı.

24.02.2015Futbol
Pep Katar yolcusu mu

Pep Katar yolcusu mu

BAYERN Münih, teknik direktörü Pep Guardiola ile 2016 yılında sona erecek sözleşmeyi uzatmak istiyor.

5.02.2015Avrupa
Katardan Guardiolaya şok teklif

Katar'dan Guardiola'ya şok teklif!

Bayern Münih Teknik Direktörü Guardiola'ya, 2022 Dünya Kupası'nın evsahibi Katar'dan, milli futbol takımının başına geçmesi için teklif yapıldığı öne sürüldü

4.02.2015Futbol
Zinedine Zidane 5 dakikada 11 milyon Euro kazandı

Zinedine Zidane 5 dakikada 11 milyon Euro kazandı

Fransızların efsane futbolcusu Zinedine Zidane, 5 dakika rol aldığı reklam filminden bir servet kazandı.

28.01.2015Futbol
Rüşvet  kaçışı

Rüşvet kaçışı!

FIFA’nın adının karıştığı rüşvet iddiaları kuruma milyonlarca dolara mal oldu. Sony ve Emirates’in ardından Castrol, Continental ve Johnson and Johnson şirketleri de FIFA’nın sponsorluğundan ayrıldı. FIFA, yeni sponsor bulamazsa 2018 Dünya Kupası’nda takımlara dağıtacağı ödül miktarını azaltacak.

25.01.2015Ekonomi
Blattere prens rakip

Blatter'e prens rakip

Ürdün Prensi Ali Bin Al Hussein, 29 Mayıs'ta yapılacak FIFA başkanlık seçiminde Sepp Blatter'in rakibi oldu.

6.01.2015Futbol
Erdoğan: Başarısız olduğum konu faiz

Erdoğan: Başarısız olduğum konu faiz

Gayrimenkulde 'rant' tartışmaları devam ederken DEİK Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada inşaat sektörünü savundu. Erdoğan "İnşaat sektörünü hafife alacak kimseye tahammülümüz yoktur" diye konuştu. Erdoğan bankaların faiz oranlarını da eleştirirken "Başarısız olduğum konulardan bir tanesi de budur" dedi.

20.12.2014Ekonomi
UEFAdan devrim gibi karar

UEFA'dan devrim gibi karar!

UEFA, Avrupa'daki milli takımlar arasında devrim gibi bir karar aldı ve Uluslar Ligini resmen onayladı.

5.12.2014Avrupa
Vladimir Putine rüşvet suçlaması

Vladimir Putin'e rüşvet suçlaması

İngiliz Sunday Times gazetesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, 2018 Dünya Kupası'nı alabilmek için UEFA Başkanı Michel Platini'ye, Pablo Picasso'nun bir tablosunu hediye ettiğini, ayrıca FIFA Başkanı Sepp Blatter'le gizli görüşmeler yaptığını iddia etti.

30.11.2014Futbol
FIFA 2018 ve 2022 için savcılığa suç duyurusunda bulundu

FIFA 2018 ve 2022 için savcılığa suç duyurusunda bulundu

FIFA, 2018 ve 2022 Dünya Kupası ev sahipliğine ilişkin rüşvet iddiaları üzerine hazırlanan rapor doğrultusunda, bazı münferit eylemlerle alakalı İsviçre Federal Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

18.11.2014Futbol

Yazar Sonuçları