EKSTRA
MENÜ

2021 Üç Aylar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 72 haberi bulunmuştur.

2021 Üç Aylar Haberleri

Üç aylar ne zaman başlıyor 2021 Diyanet dini günler takvimi ile üç ayların başlayacağı tarihi duyurdu

Üç aylar ne zaman başlıyor 2021? Diyanet dini günler takvimi ile üç ayların başlayacağı tarihi duyurdu

Üç ayların başlangıç tarihi, şubat ayı devam ederken ibadetlerini ihya edecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar Receb, Şaban ve Ramazan aylarını kapsıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, Receb ayının ilk gününün şubat ayında başlayacağını duyurdu. Dini günler takvimine göre, Regaib Kandili ise 18 Şubat Perşembe gerçekleşecek. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor? İşte, 2021 üç ayların başlayacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

12.02.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor Diyanetten 2021 Üç Aylar bilgisi

Üç aylar ne zaman başlıyor? Diyanet'ten 2021 Üç Aylar bilgisi

Üç Aylar'ın ilk günü manevi iklimin daha fazla hissedileceği, ibadetlerin daha fazla yapılacağı günleri ifade edecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hicri takvim verilerine göre tarih detaylarını belirlediği üç aylar, içerisinde Receb, Şaban ve Ramazan aylarını içerisinde barındıracak. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan üç ayların ilk günü hakkında detaylı bilgiler

10.02.2021Gündem
Regaip Kandili ne zaman başlayacak İşte 2021 Kandil tarihleri ve üç ayların başlangıç tarihi bilgisi

Regaip Kandili ne zaman başlayacak? İşte 2021 Kandil tarihleri ve üç ayların başlangıç tarihi bilgisi

Mübarek üç ayların gelişini simgeleyen Regaip Kandili'nin 2021 tarihi merak konusu oldu. Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan üç ayların müjdecisi Regaip Kandili, aynı zamanda bir lütuf, rahmet ve mağfiret gecesidir. Peki 2021 Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandili'nde hangi ibadetler yapılmalı?

25.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak 2021 Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini Diyanet açıkladı

Üç aylar ne zaman başlayacak? 2021 Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini Diyanet açıkladı

Üç ayların başlayacağı tarih, ibadetlerini idrak etmek isteyen Müslümanların gündeminde yer almaya devam ediyor. "Üç Aylar" diye bilinen ve sonu Ramazan Ayı ile biten bereketli maneviyat mevsimi dua ve namazlarla ihya edilecek. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar ve kandil günlerinin tarihi belli oldu. 2021 Diyanet dini günler takvimine göre, Receb ayının ilk gününün şubat ayında başlayacak. 18 Şubat Perşembe gecesi ise Regaib Kandili idrak edilecek. İşte, Diyanet bilgisine göre Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihi.

23.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021deki ilk kandil tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021'deki ilk kandil tarihi

Birçok kandil gecesini de içerisinde barındıran üç aylar Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Kamerî takvimin yedinci, sekizinci ve dokuzuncu ayları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayları gelenekte 'üç aylar' diye adlandırılıyor. Her sene hicri ve miladi takvim farkından dolayı 10 gün geriye gidiyor. Peki üç aylar ne zaman başlıyor?

20.01.2021Gündem
Kandil ne zaman Diyanet 2021 üç aylar ve Regaib Kandili tarihini açıkladı

Kandil ne zaman? Diyanet 2021 üç aylar ve Regaib Kandili tarihini açıkladı

Regaib Kandili tarihi 2021 yılının ilk günlerinde ibadetlerini ihya edecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. Receb ayına girildiğinde, “Allah’ım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” şeklinde Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) dua ettiği mübarek üç aylar Diyanet takvimine göre 13 Şubat'ta başlayacak. Yılın ilk kandili ise yine şubat ayında idrak edilecek. Müslümanlar sağlığı müsait olup güç yetirdiği takdirde bu aylarda dilediği kadar nafile oruç tutabiliyor. İşte, 2021 üç aylar ve Regaib Kandili tarihiyle ilgili bilgiler.

16.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor İşte Diyanet 2021 kandil takvimi

Üç aylar ne zaman başlıyor? İşte Diyanet 2021 kandil takvimi!

İslam dünyasında rahmeti, bereketi ve mağfireti ile bilinen üç ayların ilki olan recep ayının başlangıç tarihi yoğun şekilde araştırılıyor. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2021 yılı dini takvimiyle birlikte, üç ayların bu yıl ne zaman idrak edileceği belli oldu. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor?

13.01.2021Gündem
3 aylara ne zaman giriyoruz İşte 2021 Kandil tarihleri

3 aylara ne zaman giriyoruz? İşte 2021 Kandil tarihleri

2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üç aylar ve kandil tarihleri oldu. Üç ayların başlangıcının ve idrak edilecek kandillerin bu yıl hangi aylara denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, 3 aylara ne zaman giriyoruz?

10.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar ve kandil tarihleri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar ve kandil tarihleri

Üç aylar olarak adlandırılan, şaban, recep ve ramazan ayları 2021 yılında ibadetlerle ihya edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2021 yılı dini günler takviminde, gelecek yılki  kandiller ile üç ayların başlangıç tarihi yer aldı. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

29.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor 2021 üç aylar başlangıç tarihi

Üç aylar ne zaman başlıyor? 2021 üç aylar başlangıç tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacağı ile gündemde yer alıyor. İslam dininin önemli günlerini içerisinde barındıran üç aylar, bu yıl da pek çok Müslüman tarafından eda edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hicri takvim verilerine göre tarih detaylarını belirlediği üç aylar, içerisinde Receb, Şaban ve Ramazan aylarını barındıracak. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan üç ayların ilk günü hakkında detaylı bilgiler

12.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar tarihi

İslam dünyası için önemli olgulardan olan, içinde önemli kandil günleri ile Ramazan Bayramı'nı da barındıran üç aylar, gelecek yıl yine milyonlarca Müslüman tarafından heyecanla idrak edilecek. Aralık ayının gelmesi ve yeni yıla kısa bir süre kalması ile birlikte de 2021'de bu manevi ayların ne zaman başlayacağı merak edilmeye başlandı. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

1.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar başlangıç tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar başlangıç tarihi

Halkımızın üç aylar olarak ifade ettiği Recep, Şaban, Ramazan ayları öteden beri dini hayatımızda çok önemli yer tutan zaman dilimleridir. Bu ayların 2021'ne zaman idrak edileceği ise pek çok vatandaşın merak ettiği konu oldu. İşte, 2021 üç aylar hakkında tüm detaylar...

19.11.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar tarihi

3 aylar gelecek yıl da İslam camiası tarafından merakla bekleniyor. Bereketli, feyizli maneviyat mevsimlerini içerisinde barındıran 3 aylar, Allah-ü Teala'nın rahmet ve bereketini yağdırdığı zaman dilimi olacak. Peki, Üç aylar ne zaman başlayacak?

8.11.2020Gündem
Avrupa Birliğinde aşı fiyaskosu İşte ülke ülke ABnin aşı karnesi...

Avrupa Birliği'nde aşı fiyaskosu! İşte ülke ülke AB'nin aşı karnesi...

Dünya şaşkın! Aşılar üretime bile geçmeden yüz milyonlarca doz sipariş veren Avrupa Birliği ülkeleri, aşılamada çok kötü bir sınav veriyor. AB'de aşılama meselesini masaya yatırdık, 15 ülkeyi tek tek analiz ettik ve oralarda yaşayanlarla konuştuk...

30.03.2021Dünya
Berat Kandili ne zaman, bugün kandil mi 2021 Berat Kandili tarihini Diyanet açıkladı

Berat Kandili ne zaman, bugün kandil mi? 2021 Berat Kandili tarihini Diyanet açıkladı

Berat Kandili tarihi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Müslümanların ibadetlerini idrak ettiği, mübarek üç aylar içerisinde yer alan 2021 Berat Kandili ile Allah'ın affına mahzar olmak isteyenler bağışlanmak için ellerini semaya açacak ve dua edecek. Diyanet 2021 takvimine göre Berat Kandili mart ayı içerisinde idrak edilecek. İşte, milyonların merak ettiği Berat Kandili ne zaman ve bugün kandil mi? sorusunun yanıtına yönelik Diyanet İşleri Başkanlığı dini günler takvimi.

19.03.2021Gündem
Berat Kandili ne zaman idrak edilecek İşte 2021 kandil tarihleri

Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte 2021 kandil tarihleri

Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği Miraç gecesi idrak edildi. Şimdi ise üç aylar içinde idrak edilecek son kandil olan Berat Kandili'nin 2021 tarihi merak konusu oldu. Peki, Berat Kandili ne zaman?

15.03.2021Gündem
2021 Ramazan ne zaman, ilk oruç hangi ay tutulacak İşte 2021 Ramazan takvimi

2021 Ramazan ne zaman, ilk oruç hangi ay tutulacak? İşte 2021 Ramazan takvimi

Oruç ibadetini gerçekleştirecekleri tarihi merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Üç aylar içerisinde yer alan Ramazan ayı için artık sayılı gün kaldı. Her yıl tarihi değişiklik gösteren Ramazan ayı bu yıl nisan ayında başlayacak ve mayıs ayının da bir kısmını kapsayacak. Peki, Ramazan ne zaman, ilk oruç hangi ay tutulacak? İşte 2021 Ramazan takvimi

15.03.2021Gündem
Receb ayının son günü ne zaman Şaban ayı ne zaman başlayacak Diyanet 2021 dini günler takvimi ile belli oldu

Receb ayının son günü ne zaman? Şaban ayı ne zaman başlayacak? Diyanet 2021 dini günler takvimi ile belli oldu

Şaban ayının başlayacağı tarih, Müslümanların odaklandığı konuların başında geliyor. Feyizli ve bereketli bir manevîyat mevsimi mübarek "üç aylar"ın ikincisi olan ve Beraat Kandili'ni de içinde barındıran Şaban ayı ibadet ve dualar ile idrak edilecek. İslam tarihinde bazı önemli olayların gerçekleşmesi açısından da önem arz eden Şaban ayı kamerî ayların sekizincisi olarak Diyanet kaynaklarında yer alıyor. Diyanet 2021 dini günler takviminde Receb ayının son günü ve Şaban ayının başlayacağı tarih açıklandı. İşte, Receb ve Şaban ayı ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

13.03.2021Gündem
Ramazan ne zaman İşte ramazan ayı ve ilk oruç tarihi

Ramazan ne zaman? İşte ramazan ayı ve ilk oruç tarihi

Ramazan ayı her sene büyük bir coşku ile karşılanıyor. İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan rahmet, bereket ve manevi yenilenme mevsimi üç aylar, 13 Şubat Cumartesi günü başladı. Müslümanlar üç ayların başlamasının ardından ramazan ayı tarihini araştırmaya başladılar. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre 2021 ramazan ayı tarihi

12.03.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kaybolan bir şey yok, hepsi MBde... Damat kadar taş düşsün başınıza

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kaybolan bir şey yok, hepsi MB'de... Damat kadar taş düşsün başınıza'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada ''Son haftalarda bir şey benim dikkatimi çok çekiyor. CHP zihniyeti mensupları bir yoğun tweet yarışındalar. Yatıyorlar kalkıyorlar damat da damat.. Damat kadar taş düşsün başınıza... Tutturmuşlar şu kadar para nerede? O kadar paranın hepsi bu milletin Hazinesi'nde ve Merkez Bankası'nda. Kaybolan bir şey yok. Kayıp varsa sizdedir'' dedi. Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında kontrollü normalleşme dönemiyle ilgili olarak da ''Haftaya yapacağımız kabine toplantımızda illerimizdeki gelişmeleri değerlendirerek normalleşme haritamızı güncelleyeceğiz'' diye konuştu.

10.03.2021Gündem
Eyyamı biyd orucu ne zaman İşte Diyanetin verdiği bilgiler

Eyyamı biyd orucu ne zaman? İşte Diyanet'in verdiği bilgiler

Eyyâm-ı biyd (aydınlık günler) ayın en parlak olduğu hicrî ayların 13, 14 ve 15. geceleridir (Buhârî, Savm, 60). Ay bu gecelerde tam olarak göründüğü ve geceleri her zamankinden daha çok aydınlattığı için bu isim verilmiştir. Peki, eyyamı biyd orucu ne zaman?

24.02.2021Gündem
Recep ayının 15. günü ne zaman, hangi gün İşte Recep ayının 13. 14. 15. gün tarihi

Recep ayının 15. günü ne zaman, hangi gün? İşte Recep ayının 13. 14. 15. gün tarihi

İslam dünyasında mübarek kabul edilen ve özel olarak kutlanan on bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç ayların başlaması ve recep ayının gelmesiyle birlikte, mübarek recep ayının 13. 14. ve 15. günlerinin ne zamana denk geldiği merak konusu oldu. Peki, Recep ayının 15. günü ne zaman, hangi gün?

21.02.2021Gündem
Regaip Kandili anlamı ve önemi: Regaip Kandili nedir

Regaip Kandili anlamı ve önemi: Regaip Kandili nedir?

Regaip Kandili önemi ve anlamı, bu önemli günün gelmesi ile beraber yoğun ilgi görüyor. Müslümanlar heyecanla kandil tarihlerini bekliyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan dini takvime göre Regaip Kandili 2021 yılında 18 Şubat’ta idrak ediliyor. İşte rahmet ve bereket gecesi olarak adlandırılan, kandiller zincirinin ilk halkası olan Regaip Kandili’nin anlamı ve önemi

18.02.2021Gündem
Yılın ilk kandili idrak ediliyor... Bugün kandil mi, 18 Şubat ne kandili

Yılın ilk kandili idrak ediliyor... Bugün kandil mi, 18 Şubat ne kandili?

Üç ayların gelişinin müjdecisi yılın ilk kandili geldi çattı. 'Bugün kandil mi, 18 Şubat ne kandili?' sosyal medyada yapılan paylaşımlar ardından gündeme geldi. Müslümanlara dini hissiyat ve ibadet yoğunluğu eşliğinde gündelik hayatlarını sorgulama, yenileme ve zenginleştirme fırsatı sunan kandil günleri, bu yıl hüzünle ihya edilecek.

18.02.2021Gündem
Recep ayının 13. 14. 15. günleri ne zaman 2021 Recep ayının 15. günü hangi gün İşte tarih bilgisi

Recep ayının 13. 14. 15. günleri ne zaman? 2021 Recep ayının 15. günü hangi gün? İşte tarih bilgisi

Nafile ve kaza oruçlarının tutulduğu, namazlarının kılındığı, insanların dini hayata daha çok yöneldiği recep ayının 13. 14. ve 15. günlerinin 2021'deki tarih bilgisi son günlerde yoğun şekilde araştırılıyor. Peki, Recep ayının 13. 14. 15. günleri ne zaman?

16.02.2021Gündem
Üç ayların müjdecisi Regaip Kandili ne zaman İşte 2021 Regaip, Berat ve Miraç Kandili tarihleri...

Üç ayların müjdecisi Regaip Kandili ne zaman? İşte 2021 Regaip, Berat ve Miraç Kandili tarihleri...

Üç ayların müjdecisi Regaip Kandili için geri sayım devam ediyor. Müslümanların, heyecanla beklediğini rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi üç ayların başlaması ile birlikte yılın ilk kandili olan Regaip Kandili için de araştırmalar başladı. Peki, üç ayların müjdecisi Regaip Kandili ne zaman? İşte 2021 Regaip, Berat ve Miraç Kandili tarihleri...

14.02.2021Gündem
Üç Aylar mesajları 2021 Yazılı ve anlamlı seçenekler

Üç Aylar mesajları 2021! Yazılı ve anlamlı seçenekler

Üç Aylar mesajları, İslam dini için önem arz eden bugünün anlam ve önemini paylaşmaya vesile olacak. Birbirinden güzel ve anlamlı sözlerin paylaşılacağı Üç Aylar mesajları, Recep, Şaban, Ramazan aylarının da müjdecisi olan bu ayın maneviyatına ışık tutacak. İşte, yakınlarınıza gönderebileceğiniz birbirinden güzel ve anlamlı Üç Aylar mesajları seçenekleri

13.02.2021Gündem
Üç aylar mesajları ve sözleri Uzun, kısa, anlamlı ve en güzel üç aylar mesajları seçenekleri

Üç aylar mesajları ve sözleri! Uzun, kısa, anlamlı ve en güzel üç aylar mesajları seçenekleri

Üç aylar mesajları için en güzel ve anlamlı seçenekler Müslümanların paylaşımlarında yer almaya başladı. Bu mübarek aylarda sevdiklerine dilekleri iletecek olanlar, uzun, kısa ve dualı üç aylar mesajlarını tercih edecek. Müslümanlara oruç tutma, Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi nafile ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye edilen bu aylarda, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel geceler yer alıyor. İşte, 2021 yılına özel üç aylar için dualı mesajlardan derlemeler.

12.02.2021Gündem
Üç ayların başlangıcında oruç tutulur mu Üç aylarda ne zaman oruç tutulur İşte merak edilenler

Üç ayların başlangıcında oruç tutulur mu? Üç aylarda ne zaman oruç tutulur? İşte merak edilenler

Üç ayların başlamasının ardından oruç tutmak isteyenler, yapılacak ibadetlerle ilgili Diyanet bilgisine odaklandı. İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç aylar, 13 Şubat 2021 tarihinde başlıyor. Müslümanlara Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye edilen üç aylarda, oruç ibadetinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Peki, üç aylarda ne zaman oruç tutulur? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

12.02.2021Gündem
Recep ayı ne zaman başlıyor İşte recep ayının fazileti

Recep ayı ne zaman başlıyor? İşte recep ayının fazileti

Recep ayı her yıl heyecanla bekleniliyor. Recep ayı ile beraber mübarek üç aylar başlıyor. Müslümanlar ilk olarak recep ayını idrak ediyor, şaban ayının ardından ise ramazan ayına kavuşuyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre 2021 recep ayı tarihi belli oldu. İşte mübarek ayın fazileti ve merak edilenler

12.02.2021Gündem
Kandil ne zaman İşte 2021 Regaip Miraç Berat Kandili tarihleri

Kandil ne zaman? İşte 2021 Regaip Miraç Berat Kandili tarihleri

Müslümanların her yıl heyecanla beklediği mukaddes üç aylar 13 Şubat'ta başlayacak. İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan, manevi diriliş ve arınma mevsimi üç aylarda oruç tutma, Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelinmesi tavsiye ediliyor. Öte yandan üç aylar, pek çok kandil gününü de içinde barındırıyor. Peki, kandil ne zaman? İşte 2021 Regaip Miraç Berat Kandili tarihleri...

12.02.2021Gündem
3 aylar Receb ayının ilk günü olan 13 Şubat günü başlayacak... Regaip Kandili ne zaman

3 aylar Receb ayının ilk günü olan 13 Şubat günü başlayacak... Regaip Kandili ne zaman?

3 aylar ve Regaip Kandili tarihi Diyanet dini günler takvimi ile belli oldu. Mübarek üç aylardan önce idrak edilecek olan Regaip Kandili şubat ayında gerçekleşecek. 3 aylar Receb ayının ilk günü olan 13 Şubat günü başlayacak. Recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan gece idrak edilen Regaip Kandili, "rahmet ve bereket gecesi" olarak kabul ediliyor. Peki, Regaip Kandili ne zaman? İşte, Regaip Kandili tarihi ile ilgili bilgiler.

10.02.2021Gündem
Üç ayların başlangıcı ne zaman İşte 2021 Receb ayı tarihi

Üç ayların başlangıcı ne zaman? İşte 2021 Receb ayı tarihi

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç aylar, yakın zaman sonra başlıyor. Müslümanlara oruç tutma, Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye edilen üç aylarda, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi de idrak ediliyor. Peki, üç ayların başlangıcı ne zaman?

8.02.2021Gündem
3 ayların ili Recep ayı ne zaman İşte üç aylar takvimi ve bu aylarda yapılacak ibadetler

3 ayların ili Recep ayı ne zaman? İşte üç aylar takvimi ve bu aylarda yapılacak ibadetler

Mübarek üç ayların idrak edileceği şubat ayının ilk haftası geride kaldı. Recep ayıyla başlayan 3 aylar, 11 ayın Sultanı Ramazan ayıyla birlikte uğurlanacak. Ramazan ayının gelişini simgeleyen 3 aylarda ibadetler artırılır. Peki, 3 ayların ili Recep ayı ne zaman, ayın kaçında? İşte üç aylar takvimi ve bu aylarda yapılacak ibadetler

6.02.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Pandemiye rağmen Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık

Bakan Pakdemirli: Pandemiye rağmen Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bugünlerde pandemi belirsizliğinin üzerine Güney Amerika'da kuraklık, Karadeniz'de kuraklık ve iki büyük ülkenin, Hindistan ve Çin'in emtialara hücum etmesini yaşıyoruz. Bundan dolayı dünyadaki emtia fiyatlarında bir miktar artış var ama özellikle bu yılın ikinci yarısında emtia fiyatlarında da göreceli olarak iyileşme olacağını düşünüyoruz." dedi.

5.02.2021Ekonomi
Regaip Kandili ne zaman İşte 2021 Kandil tarihleri

Regaip Kandili ne zaman? İşte 2021 Kandil tarihleri

Regaip Kandili için tarih araştırmaları sürüyor. Klasik dinî kültürün yanı sıra tasavvuf geleneği ve kültüründe de diğer kandiller gibi önemli bir yere sahip olan Regaip Kandili, her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetler ve dualarla geçecek. Peki, Regaip Kandili ne zaman?

5.02.2021Gündem
Üç aylar şubat ayında başlayacak... Üç aylar ne zaman, ayın kaçında başlıyor

Üç aylar şubat ayında başlayacak... Üç aylar ne zaman, ayın kaçında başlıyor?

Mübarek üç ayların başlangıcı için geri sayım devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın takvimiyle üç ayların 2021 tarihi paylaşıldı. Hicri takvim'de mukaddes olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. Faziletli sayıldığı için ibadetler artırılır ve Ramazan ayına hazırlık yapılır. Peki, üç aylar ne zaman, ayın kaçında başlıyor?

5.02.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor Diyanet 2021 dini günler takvimi ve kandil tarihleri yayınlandı

Üç aylar ne zaman başlıyor? Diyanet 2021 dini günler takvimi ve kandil tarihleri yayınlandı!

Üç ayların başlayacağı tarih, 2021 dini günler takvimi ile belli oldu. Recep, Şaban ve Ramazan ayları Müslümanlar tarafından ibadetlerle idrak ediliyor. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar ve kandil günleri bu yıl da namaz ve ibadetler ile ihya edilecek. Diyanet dini günler takvimine göre, Regaib Kandili bu yıl 18 Şubat Perşembe gecesi gerçekleşecek. Receb ayının ilk günü ise şubat ayında başlayacak. İşte, üç aylar Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihi ile ilgili Diyanet bilgisi.

3.02.2021Gündem
Regaip (Regaib) Kandili şubat ayında idrak edilecek… Regaip Kandili ne zaman

Regaip (Regaib) Kandili şubat ayında idrak edilecek… Regaip Kandili ne zaman?

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç ayların ilk kandili olma özelliğini taşıyan Regaip Kandili için geri sayım devam ediyor. Dini günler takvimine göre, Regaip Kandili şubat ayında idrak edilecek. Her seneden farklı olarak Regaip Kandili, bu yıl corona virüs gölgesinde geçecek. Peki, Regaip Kandili ne zaman, şubat ayının kaçına denk geliyor?

2.02.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor 2021 Diyanet takvimi ile belli oldu

Üç aylar ne zaman başlıyor? 2021 Diyanet takvimi ile belli oldu

Üç ayların başlangıcı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvim ile belli oldu. Mübarek üç aylar her yıl heyecanla bekleniliyor. Recep, Şaban ve Ramazan ayları halk arasında üç aylar olarak biliyor. İşte Diyanet tarafından yayımlanan takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan ayı başlangıç tarihleri

1.02.2021Gündem
Receb ayı ne zaman başlayacak İşte üç ayların başlangıç tarihi

Receb ayı ne zaman başlayacak? İşte üç ayların başlangıç tarihi

Hz. Muhammed'in 'Allahım recep ve şaban ayında bizi bereketlendir, ramazan ayına ulaştır’ duasıyla anlattığı, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olarak nitelendirilen üç ayların ilki olan recep ayının başlayacağı tarih, vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Peki, Receb ayı ne zaman başlayacak?

28.01.2021Gündem
Meteoroloji raporlarında korkutan rakamlar Bölge bölge, il il açıklandı...

Meteoroloji raporlarında korkutan rakamlar! Bölge bölge, il il açıklandı...

2020 yılında yaşanan kuraklık ve sıcaklık artışı Meteoroloji'nin raporlarına da yansıdı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2020 yılı raporlarına göre, Türkiye'de 198 noktada sıcaklık ekstrem değere ulaştı. Eylül, ekstrem sıcaklığın en çok yaşandığı ay oldu. Sonbahar ve son 3 aylık su-tarım yılı yağışları ise ülke genelinde normale göre ortalama yüzde 48 düşüş gösterdi. En yüksek yağış 424 mm ile Rize'de, en düşük yağış 32 mm ile Çorum'da, en fazla azalma ise yüzde 76 ile Amasya'da gerçekleşti.

24.01.2021Gündem
Recep ayı ne zaman başlayacak İşte 3 ayların başlayacağı tarih

Recep ayı ne zaman başlayacak? İşte 3 ayların başlayacağı tarih

İslam aleminde rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların ilki olan recep ayının 2021 başlangıç tarihi için araştırmalar hız kazandı. Recep ayı, nafile ve kaza oruçlarının tutulduğu, namazların kılındığı, insanların dini hayata daha çok yöneldiği bir ay olarak dikkat çekiyor. Peki, recep ayı ne zaman başlıyor?

22.01.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman yapılacak ÖSYM 2021 YKS (AYT, TYT, YDT) tarihini paylaştı

Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM 2021 YKS (AYT, TYT, YDT) tarihini paylaştı

ÖSYM 2021 YKS (AYT, TYT, YDT) tarihini paylaştı. ÖSYM'nin yıllık sınav takvimiyle birlikte üniversite sınavının 2021 yılında ne zaman yapılacağı belli oldu. Üniversite sınavı hazırlıklarına aylar öncesinden başlayan adaylar, bir süredir 2021 YKS tarihinin açıklanmasını bekliyordu. AYT, TYT ve YDT olmak üzere üç oturumdan oluşan YKS, bu yıl haziran ayında gerçekleştirilecek. Peki, Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM 2021 YKS (AYT, TYT, YDT) tarihi...

19.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak 2021 Diyanet Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini açıkladı...

Üç aylar ne zaman başlayacak 2021? Diyanet Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini açıkladı...

Üç ayların başlangıç tarihi, 2021 yılının ilk günlerinde ibadetlerini ihya edecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar ve kandil günleri ibadet, dua ve namazlarla idrak ediliyor. 2021 dini günler takvimini yayımlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Receb ayının ilk gününün şubat ayında başlayacağını duyurdu. Yılın ilk kandili olan Regaib Kandili ise 18 Şubat Perşembe gerçekleşecek. İşte, üç ayların başlangıç tarihi ve 2021 dini günler takvimiyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

8.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte Diyanetin verdiği tarih bilgileri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte Diyanet'in verdiği tarih bilgileri

2021'de üç ayların ne zaman başlayacağına yönelik araştırmalar, yeni yılın ilk haftasından itibaren hız kazandı. Öte yandan mübarek üç aylar içindeki kandil tarihleri de sorgulanıyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

5.01.2021Gündem
Aşıda lojistik kaos Dünya hedeflerin gerisinde kaldı

Aşıda lojistik kaos! Dünya hedeflerin gerisinde kaldı

Dünyada aşı dağıtımında işler pek planlandığı gibi gitmiyor. Aşı konusunda üretim ve lojistik yetersizlikler aşılama planında geriye düşülmesine neden oluyor.

3.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Dolandırıcılar için pandemi fırsat mı?

Sanki çok sık ‘dolandırıcılık’ haberi okuyoruz son zamanlarda...

13.04.2021

İşte aylara göre çalışan maaşları

Brüt ücretler aydan aya değişmese de, yıl içinde gelir vergisi oranının artması nedeniyle net ücretler yılın ilk ayına göre sonraki aylarda azalma gösteriyor. Kesilen gelir vergisindeki artış, net maaşta azalmaya neden oluyor.

23.02.2021

Hoşgeldin 2021, Bursa Hürriyet çizgisi

Yeni yıla girdik. İyi seneleriniz olsun sevgili okuyucularım. Ben de yılın ilk yazısını yazıyorum, ama kolay olmuyor!

3.01.2021