EKSTRA
MENÜ

2019-Ncov

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 148 haberi bulunmuştur.

2019-Ncov Haberleri

Büyük bir aile: Koronavirüs

Büyük bir aile: Koronavirüs

Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanda koronavirüs genellikle hafif ve orta şiddette üst solunum yolu hastalıklarına neden olur.

19.05.2021Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağlık alanında destan yazdık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağlık alanında destan yazdık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Sağlık ordumuzun fedakârlığıyla, sürekli yenilerini hizmete aldığımız, kapasitelerini arttırdığımız hastanelerimizle ve güçlü altyapımızla sağlık alanında destan yazdık" ifadelerini kullandı.

11.03.2021Gündem
Dünya genelinde korkutan artış Vaka sayısı 100 milyonu geçti.

Dünya genelinde korkutan artış! Vaka sayısı 100 milyonu geçti.

Dünya genelinde hayatı felç eden corona virüsünün (koronavirüs) bilançosu her geçen gün ağırlaşıyor. Covid-19 verilerini derleyen 'Worldometers' sitesine göre; küresel ölçekte yeni tip koronavirüse yakalanan hastaların sayısı 100 milyonu aştı.

25.01.2021Dünya
Koronaloji: Salgınla geçen bir yıl

Koronaloji: Salgınla geçen bir yıl

Ateş, kuru öksürük, yorgunluk, tat ve koku kaybı, nefes darlığı, göğüs ağrısı... Ağır bir grip mi bu, yoksa henüz adı konulmamış bir solunum yolu hastalığı mı? Peki ya çaresi... Yaklaşık bir yıl önce kendimizi bu belirtiler ve soruların ortasında bulduk. 2020 insanlığın yaşadığı en zor yıllardan biri olarak tarihe geçti. İşte salgının başından bu yana yaşadıklarımızın özeti...

Gizemli hastalıktan küresel salgına Kovid-19un kronolojisi

'Gizemli hastalıktan' küresel salgına Kovid-19'un kronolojisi

Yeni tip koronavirüs, ilk kez Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentindeki deniz ürünleri gıda pazarını ziyaret eden kişilerde görüldü ve sebebi anlaşılamayan "gizemli solunum rahatsızlığı" şikayetiyle ilk hasta 17 Kasım 2019'da hastaneye başvurdu.

1.01.2021Dünya
Pandemiyle geçen bir tam yıl...

Pandemiyle geçen bir tam yıl...

Ateş, kuru öksürük, yorgunluk, tat ve koku kaybı, nefes darlığı, göğüs ağrısı... Ağır bir grip mi bu, yoksa henüz adı konulmamış bir solunum yolu hastalığı mı? Peki ya çaresi... Yaklaşık bir yıl önce kendimizi bu belirtiler ve soruların ortasında bulduk. 2020 insanlığın yaşadığı en zor yıllardan biri olarak tarihe geçti! İşte salgının başından bu yana yaşadıklarımızın özeti...

27.12.2020Hürriyet Pazar
Çocuklarda Covid-19 belirtileri nelerdir Bu göstergelere dikkat

Çocuklarda Covid-19 belirtileri nelerdir? Bu göstergelere dikkat!

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü, erişkinler kadar sık olmasa da çocuklarda da hastalık yapabiliyor. Erişkinlerde; ateş, öksürük, boğaz ağrısı, halsizlik gibi bulgular veren koronavirüsün, çocuklarda da benzer; ancak farklı belirtiler de gösterdiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Çoban, “Hızlı nefes alıp verme, uykuya eğilim, göğüs ağrısı, dudaklarda ve yüzde morarma, şiddetli karın ağrısı gibi şikayetleri olan çocukların aileleri tarafından acilen bir hekime götürülmesi gerekiyor. Aşı çalışmaları hızlansa da güvenilirlik yönünden çocuklar için halen etkin bir aşı yok” dedi.

Koronavirüs Salgını Vücudu Nasıl Etkiliyor

Koronavirüs Salgını Vücudu Nasıl Etkiliyor?

Koronavirüs salgını milyonlarca insanı etkisi altına almaya devam ediyor. Salgın özellikle 65 yaş üstü bireyleri etkiliyor. Virüsten etkilenenlerin çoğu herhangi bir semptom göstermiyor. Özellikle solunum yollarını etkileyen hastalık tablosu, hafiften ağıra değişen bir seviyede seyrediyor diyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Taner Has, koronavirüsün vücudu nasıl etkilediğini anlattı.

19.11.2020İyi Yaşam
Kovid-19 tanı kitlerinde yeni dönem.. PCR testi nasıl çalışıyor

Kovid-19 tanı kitlerinde yeni dönem.. PCR testi nasıl çalışıyor?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "TÜBİTAK bünyesinde faaliyet yürüten UME, Türkiye'de Kovid-19 tanısı için kullanılan PCR testlerindeki ölçüm kalitesini artırmak amacıyla RNA tabanlı referans malzemeler üretti." ifadelerini kullandı.

9.11.2020Gündem
Kovid-19 tanı kitlerinde yeni dönem yeni dönem başlıyor

Kovid-19 tanı kitlerinde yeni dönem yeni dönem başlıyor

Sanayi ve Teknoloji bakanı Varank, "TÜBİTAK bünyesinde faaliyet yürüten UME, Türkiye'de Kovid-19 tanısı için kullanılan PCR testlerindeki ölçüm kalitesini artırmak amacıyla RNA tabanlı referans malzemeler üretti." ifadelerini kullandı.

9.11.2020Teknoloji
Türkiyeden Kazakistana tıbbi malzeme yardımı

Türkiye'den Kazakistan'a tıbbi malzeme yardımı

Türkiye, koronavirüs salgınıyla mücadele eden Kazakistan Cumhuriyeti'ne tıbbi yardım malzemesi gönderdi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Bugün kapımızı çalan 152 ülkenin 140'ına tıbbi yardımda bulunan bir ülke olduğumuzun altını çizmek istiyorum" dedi.

13.07.2020Gündem
Türkiyeden Kazakistana tıbbi malzeme yardımı

Türkiye'den Kazakistan'a tıbbi malzeme yardımı

Türkiye, koronavirüs salgınıyla mücadele eden Kazakistan Cumhuriyeti'ne tıbbi yardım malzemesi gönderdi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Bugün kapımızı çalan 152 ülkenin 140'ına tıbbi yardımda bulunan bir ülke olduğumuzun altını çizmek istiyorum" dedi.

13.07.2020Dünya
Asemptomatik hastalık ve Asemptomatik vaka ne demek

Asemptomatik hastalık ve Asemptomatik vaka ne demek?

Corona Virüs salgını ile birlikte uzmanların görüşlerinde yer verdiği Asemptomatik vakalar, gündemde sürekli tartışılan ve araştırılan bir konu olarak dikkat çekiyor. Covid 19 hastalığını bir şekilde taşıyan ve hiç bir belirti göstermeyen bireyler için kullanılan Asemptomatik hastalık Corona Virüsü salgınında da kritik bir rol oynuyor. Peki Asemptomatik hastalık nedir ve Asemptomatik vaka ne demek?

2.04.2020Gündem
Bakan Selçuk: Bakanlığımız uzmanları tarafından Corona virüs bilgilendirme rehberi hazırlandı

Bakan Selçuk: Bakanlığımız uzmanları tarafından Corona virüs bilgilendirme rehberi hazırlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığı tarafından Koronavirüs (2019-nCoV) Bilgilendirme Rehberi hazırlandığını açıkladı.

22.03.2020Ekonomi
Koronavirüs hakkında merak edilenler… Zarf ve paketlerden virüs bulaşır mı

Koronavirüs hakkında merak edilenler… Zarf ve paketlerden virüs bulaşır mı?

Çin’den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs can almaya devam ediyor. Yapılan çalışmalar, corona virüslerin yüzey tipi ve ortam sıcaklığına göre birkaç saat veya birkaç güne kadar etkisini sürdürdüğünü gösteriyor. Bu tür virüslerin zarf veya paket gibi nesnelerde uzun süre hayatta kalmadığının tespit edildiğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzm. Dr. Fatma Nur Özdoğan “Bugüne kadar yapılan çalışmalar, COVID-19'a neden olan virüsün, esas olarak hava vasıtasından çok, temas yoluyla bulaştığını göstermektedir. İnsanların birbiri ile temastan kaçınması ve yoğun temasta olacağı yerlerden uzak durması gerekir” dedi.

13.03.2020Sağlık
Dünya koronavirüsü bu haritalardan takip ediyor

Dünya koronavirüsü bu haritalardan takip ediyor

Tüm dünya koronavirüs salgınıyla büyük bir mücadele yürütürken herkes konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için internetten araştırma yapıyor. Bu süreçte telefon ve bilgisayarlara entegre koronavirüs bilançosunu gösteren onlarca onlarca harita uygulaması hazırlandı. Bu uygulamalar arasında harita üzerinden ülke ülke vakaları canlı olarak takip edilmesini sağlayanlar da var, gidilecek havalimanlarındaki risk analizlerini çıkaran da...

12.03.2020Dünya
Corona virüsü nedir Corona virüsü nereden çıktı Sağlık Bakanlığı’ndan 14 kuralı

Corona virüsü nedir? Corona virüsü nereden çıktı? Sağlık Bakanlığı’ndan 14 kuralı!

Son yansıyan verilere göre dünya çapında yaklaşık 120 bin kişide görülen Corona virüsü vakası, etkisini hissettirmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Corona virüsü korunma yöntemleri kapsamında 14 gün kuralı ise büyük önem arz ediyor. Çin'de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan Corona virüsü çeşitli yollarla enfekte olabiliyor. Peki, tam anlamıyla Corona virüsü nedir ve nereden çıktı? İşte, Sağlık Bakanlığı tarafından üzerinde önemle durulan 14 gün kuralı hakkında bilinmesi gerekenler ve 2019-NCov olarak da adlandırılan Corona virüsü hakkında dikkat edilmesi gereken bazı bilgiler

11.03.2020Gündem
Koronavirüs Belirtileri ve Korunma Yöntemleri

Koronavirüs Belirtileri ve Korunma Yöntemleri

Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan koronavirüs, hepimizi korkutuyor. Koronavirüs hakkında pek çok şeyi de merak ediyoruz. Gerçekten nedir bu koronavirüs. Nasıl yayılır, belirtileri nedir ve kendimizi nasıl koruruz? Özellikle kanser hastaları daha mı çabuk etkilenir? Tüm bu soruları Tıbbi Onkoloji, İç Hastalıkları ve Fitoterapi (Bitkisel tedavi) Uzmanı Prof. Dr. Hakan Karagöl'e sorduk.

2.03.2020İyi Yaşam
Son dakika: Corona Virüsü durdurulamıyor Coronavirusde son durum ve gelişmeler

Son dakika: Corona Virüsü durdurulamıyor! Coronavirus'de son durum ve gelişmeler

Corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde görülen ve daha sonrasında farklı ülkelere de sıçramış olan coronavirus'ın şu ana kadar dünya genelinde 71.810 kişiye bulaştığı bildirildi. Koronavirüsü sebebiyle ölüm sayısı 1.775 kişiye çıktı. Corona virüsü tedavisi için kullanılacak aşının 18 ay içerisinde üretilmesi bekleniyor. Corona virüsü nedir? belirtileri nelerdir? Türkiye ve Dünya'dan son durum gelişmeleri haberimizde..

17.02.2020Haber
Koronavirüsten ölenlerin sayısı 1369’a yükseldi

Koronavirüsten ölenlerin sayısı 1369’a yükseldi

Çin’in Hubey bölgesindeki Vuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19 (koronavirüs) (2019-nCoV) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 1369’a, vaka sayısı ise 60 bin 331’e yükseldi.

13.02.2020Dünya
Bir bir çekiliyorlar...  Facebook ve Cisco da Mobil Dünya Kongresine katılmayacak

Bir bir çekiliyorlar... Facebook ve Cisco da Mobil Dünya Kongresi'ne katılmayacak

Dünya GSM Birliği, büyük teknoloji şirketlerinin iptalleriyle riske giren Mobil Dünya Kongresi'nin yapılıp yapılmayacağına cuma günkü toplantısında karar verecek.

12.02.2020Teknoloji
Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 97 kişi yaşamını yitirdi

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 97 kişi yaşamını yitirdi

Çin’de yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle can kaybı 1114’e, teyit edilen vaka sayısı 44 bin 653’e yükseldi.

12.02.2020Dünya
Facebook ve Cisco da koronavirüs nedeniyle Mobil Dünya Kongresine katılmayacak

Facebook ve Cisco da koronavirüs nedeniyle Mobil Dünya Kongresi'ne katılmayacak

Dünyayı alarma geçiren ve Çin'de şimdiye kadar binden fazla kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını sebebiyle Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC) katılmayacak şirketlere Facebook ve Cisco da eklendi.

11.02.2020Dünya
Son dakika haberleri: Koronavirüs aşısıyla ilgili DSÖden çok önemli açıklama

Son dakika haberleri: Koronavirüs aşısıyla ilgili DSÖ'den çok önemli açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin'de çıkan yeni tip koronavirüse (2019-nCoV) "Covid-19" adının verildiğini duyurdu. Ghebreyesus, virüse karşı geliştirilecek ilk aşının da 18 ayda tamamlanabileceği bilgisini paylaştı.

11.02.2020Dünya
Tayland, koronavirüs sebebiyle kruvaziyerin limana girişine izin vermedi

Tayland, koronavirüs sebebiyle kruvaziyerin limana girişine izin vermedi

Tayland, yeni tip koronavirüs şüphesiyle içerisinde 2 bin 257 kişi bulunan bir kruvaziyerin ülkeye yolcu bırakmasına izin vermedi.

11.02.2020Dünya
Maske takmayı reddeden vücut geliştirme şampiyonu koronavirüsten öldü

Maske takmayı reddeden vücut geliştirme şampiyonu koronavirüsten öldü

Koronavirüsün (2019-nCoV) ortaya çıktığı Çin’in Vuhan şehrinde yaşayan ve vücut geliştirme sporuyla ilgilenen 72 yaşındaki adam, “Ne olacaksa olacak” diyerek virüs nedeniyle maske takmayı reddetti. Virüs kapan yaşlı adam 6 Şubat’ta hayatını kaybetti.

11.02.2020Dünya
Koronavirüs salgını zirveye çıktığında Vuhanda 500 bin vakaya ulaşılabilir

Koronavirüs salgını zirveye çıktığında Vuhan'da 500 bin vakaya ulaşılabilir

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını bu ay sonuna doğru zirveye çıktığında kentte vaka sayısının 500 bine ulaşabileceği tahmin ediliyor.

11.02.2020Dünya
Koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı 43 bin 97ye çıktı

Koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı 43 bin 97'ye çıktı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı, 43 bin 97'ye ulaştı.

11.02.2020Dünya
Trump AB ile anlaşabilir

Trump AB ile anlaşabilir

ABD Başkanı Donald Trump "Başkanlığa hazırlanırken, Çin'in 2019'da dünyada bir numaralı ekonomi olacağını, bizimse ikinci sırada yer alacağımızı duyardım. Yüz milyarlarca dolarlık gümrük tarifeleri getirdik. Çin'e karşı bu zamana kadarki en düşük ticaret açığını verdiğimizi gördünüz" dedi.

11.02.2020Ekonomi
Koronavirüsle ilgili flaş açıklama 24 gün sürebilir

Koronavirüsle ilgili flaş açıklama! '24 gün sürebilir'

Çin'de yapılan bir araştırma, yeni tip koronavirüsün (2019-nCoV) kuluçka döneminin 24 gün sürebileceğini gösterdi.

10.02.2020Dünya
Çinde yeni tip koronavirüsten 2 yabancı öldü

Çin'de yeni tip koronavirüsten 2 yabancı öldü

Çin'de yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) görülen 2 yabancının hayatını kaybettiği bildirildi.

10.02.2020Dünya
Japonyada karantina altındaki gemide 60 kişide daha koronavirüs tespit edildi

Japonya'da karantina altındaki gemide 60 kişide daha koronavirüs tespit edildi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle Japonya'da karantinaya alınan yolcu gemisinde 60 vaka daha tespit edildi.

10.02.2020Dünya
Çin’de koronavirüs salgınından ölenlerin sayısı 909’a yükseldi

Çin’de koronavirüs salgınından ölenlerin sayısı 909’a yükseldi

Çin’de yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında can kaybı 909'a, virüsten etkilenenlerin sayısı 40 bin 171’e çıktı. Son 24 saatte 97 kişi yaşamını yitirdi.

10.02.2020Dünya
Çin İstanbul Başkonsolosu korona virüsü ile ilgili son gelişmeleri açıkladı

Çin İstanbul Başkonsolosu korona virüsü ile ilgili son gelişmeleri açıkladı

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, korona virüs salgınıyla ilgili son gelişmeleri ve rakamları duyurdu. Yeni tip korona virüsün gen dizisini araştırmalar sonucu tamamen tespit ettiklerini ve Dünya Sağlık Örgütü’yle paylaştıklarına vurgu yapan Wei, "Virüs o kadar korkunç değil, virüsü tespit ettik, hastaları da taburcu etmeye başladık. Asıl dikkat etmemiz gereken, panik ve rivayetler virüsten daha korkunç. Türkiye’nin büyük desteğini gördüm. İnanıyorum ki, Çin’in tıbbı ve güçlü yöntemlerinin yanında, sizin de desteğiniz ile bu virüsün üstesinden geleceğiz. Pekin saatiyle 9 Şubat saat 00.00'a kadar, Çin’de mevcut kesinleşen vaka sayısı 33 bin 791, şüpheli vaka sayısı 28 bin 942’dir. Bizi mutlu eden haberler ise, yeni tespit edilen hasta sayısı ve şüpheli vaka sayısı her geçen gün azalmasıdır” dedi.

9.02.2020Gündem
Koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı 37 bin 559a çıktı

Koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı 37 bin 559'a çıktı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (2019-nCoV) bulaştığı kişi sayısı 37 bin 559'a ulaştı.

9.02.2020Dünya
Son dakika haberleri: Corona virüsü öldürmeye devam ediyor... Son 24 saatin bilançosu açıklandı

Son dakika haberleri: Corona virüsü öldürmeye devam ediyor... Son 24 saatin bilançosu açıklandı!

Corona virüsü son dakika gelişmeleri ile bilançonun son durumunu gözler önüne serdi. Çin’de yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında can kaybı 812’e, virüsten etkilenenlerin sayısı 37 bin 198’e yükseldi. Son 24 saatte 89 kişi virüs nedeniyle can verdi.

9.02.2020Dünya
Fransa’da koronavirüs vaka sayısı 11’e çıktı

Fransa’da koronavirüs vaka sayısı 11’e çıktı

Fransa Sağlık Bakanı Agnes Buzyn yaptığı açıklamada, bir tatil merkezinde, Singapur’da bulunmuş bir kişiyle temasta bulunan 5 İngiltere vatandaşında virüs tespit edildiği duyuruldu.

8.02.2020Dünya
ABD, Çinden tahliye ettiği vatandaşlarını karantina merkezlerine sevk ediyor

ABD, Çin'den tahliye ettiği vatandaşlarını karantina merkezlerine sevk ediyor

ABD, yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle Çin'in Vuhan kentinden tahliye ettiği vatandaşlarını ülkede içinde askeri üslerde kurduğu karantina merkezlerine sevk ediyor.

8.02.2020Dünya
Korku gemisi

Korku gemisi

Koronavirüs salgını nedeniyle Japonya’da karantinaya alınan cruise gemisinde 41 vaka daha tespit edildi. Böylece Yokohama Limanı’nda salı günü karantinaya alınan ve 3 bin 700 kişinin bulunduğu gemide koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 61’e çıktı.

8.02.2020Dünya
DSÖ: Dünya, koruyucu ekipman sıkıntısıyla karşı karşıya

DSÖ: Dünya, koruyucu ekipman sıkıntısıyla karşı karşıya

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip korona virüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle virüsten korunma ekipmanlarının azaldığını ve ekipman sıkıntısıyla karşı karşıya olduklarını açıkladı.

7.02.2020Haber
Son dakika haberler: DSÖ Corona Virüsü için kritik bir açıklamada bulundu.. Koruyucu ekipman sıkıntısı..

Son dakika haberler: DSÖ Corona Virüsü için kritik bir açıklamada bulundu.. 'Koruyucu ekipman sıkıntısı..'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip korona virüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle virüsten korunma ekipmanlarının azaldığını ve ekipman sıkıntısıyla karşı karşıya olduklarını açıkladı.

7.02.2020Dünya
Çin’de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 637’ye çıktı

Çin’de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 637’ye çıktı

Çin’de her geçen gün etkisini artıran yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında can kaybı 637’ye, virüsten etkilenen sayısı 31 bin 161’e yükseldi. Son 24 saatte 73 kişi daha hayatını kaybetti, 3 binden fazla yeni vaka tespit edildi.

7.02.2020Dünya
Yeni doğan bir bebekte koronavirüs tespit edildi

Yeni doğan bir bebekte koronavirüs tespit edildi

Çin Ulusal Sağlık Kurumu'nun son açıkladığı verilere göre, koronavirüs salgınında 563 kişi yaşamını yitirdi. Bu, son açıklamadan bu yana, 73 kişinin daha hayatını kaybettiği anlamına geliyor.

6.02.2020Dünya
Çin’de koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 564’e yükseldi

Çin’de koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 564’e yükseldi

Çin’de yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle can kaybı 564’e, virüs bulaştığı teşhisi koyulan kişi sayısı ise 28 bin 18’e çıktı. Koronavirüsten son 24 saatte yaşanan can kaybı 73, tespit edilen vaka sayısı ise 3 bin 694 olarak açıklandı

6.02.2020Dünya
Karantinadaki gemide 10 yolcuda virüs çıktı

Karantinadaki gemide 10 yolcuda virüs çıktı

Koronavirüs şüphesiyle Japonya’nın Yokohama Limanı’nda demirleyen ve 3700 yolcusu bulunan cruise gemisinde 10 kişinin koronavirüs taşıdığı tespit edildi.

6.02.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Emziren anneler koronavirüs aşısı olabilir mi?

Gündemdeki konulardan biri de koronavirüs aşıları üzerine. Aşılar güvenli mi, yan etkileri var mı? Peki emziren anneler için aşılar güvenli mi? Bu yazımda aşılar konusunda henüz yeterli veri olmamasına rağmen, eldeki verilere göre son bilgileri size aktaramaya çalışacağım. Bölüm sonunda kaynakça yer almakta ve her paragrafın sonunda parantez için kaynak numarası belirtilmektedir.

18.01.2021

Koronavirüs nedir?

Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur.

28.03.2020

Coronavirus Enfeksiyonuna Karşı Kanser Hastaları Ne Yapmalı?

İlk kez Aralık 2019’da Çin’in Hubei eyaletinin Wuhan şehrinde balık ve canlı vahşi hayvan pazarında başladığı düşünülen ve nedeni bilinmeyen bir çeşit zatürre hastalığı belirlendi. 7 Ocak 2020’de hastalığın etkeni olarak, daha önce insanlarda tespit edilmemiş yeni bir coronavirus (2019-nCoV) mikrobu tespit edildi.

8.02.2020

Corona virüs için panik yapma, önlem al

Corona virüs korku salmaya devam ediyor. Ürküyoruz.

7.02.2020