EKSTRA
MENÜ

2010 Kpss

2010 Kpss haberleri sayfasında güncel ve son dakika 2010 Kpss hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 398 2010 Kpss haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

2010 Kpss Haberleri

FETÖ firarisi eski başsavcıvekili Şadan Sakınanın mal varlığına el konuldu

FETÖ firarisi eski başsavcıvekili Şadan Sakınan'ın mal varlığına el konuldu

2010 KPSS sorularının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerince sızdırılmasına ilişkin soruşturmayı kapatmaya çalışmakla suçlanan firari eski Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Şadan Sakınan'ın mal varlığına "FETÖ üyesi olduğu" gerekçesiyle açılan dava kapsamında el konuldu.

20.10.2019Gündem
FETÖden az ingilizceli diplomat ağı

FETÖ'den az ingilizceli diplomat ağı

Dışişleri Bakanlığı’ndaki FETÖ soruşturmasında, ODTÜ, Boğaziçi gibi üniversite mezunlarının diplomat olmalarının önünün kesildiği ve vasat derecede İngilizce bilen örgüt bağlantılı mezunların işe alındığı belirtildi. İtirafçı olan 15 diplomat, “cemaatin çalışma evlerinde mahrem imamların kendilerine sınav sorularını verdiğini” anlattı.

23.07.2019Gündem
KPSS davasında mütalaa

KPSS davasında mütalaa

2010 yılındaki Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) kopya iddiaları üzerine 21’i firari olmak üzere 85 sanık hakkında Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

5.04.2019Gündem
Son dakika: 2010 KPSS sorularına ilişkin davada ceza yağdı

Son dakika: 2010 KPSS sorularına ilişkin davada ceza yağdı

2010 KPSS sorularının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından sızdırılmasına ilişkin asker eşlerinin yargılandığı davada, 70 sanığa 14 yıl 7'şer aya kadar hapis cezası verildi.

13.02.2019Gündem
FETÖ sanığı 2010 KPSS sorularını aldığını itiraf etti

FETÖ sanığı 2010 KPSS sorularını aldığını itiraf etti

2010'daki Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerince çalınarak, örgüt üyelerine dağıtılmasına ilişkin davanın sanıklarından Murat K, sınavdan önce örgüt tarafından kendisine verilen soruların tamamının KPSS'de çıktığını, sınavdan aldığı puanla memuriyete atandığını bildirdi.

20.10.2018Gündem
Terörle mücadeledeki binbaşıya HDPye oy verin talimatı

Terörle mücadeledeki binbaşıya "HDP'ye oy verin" talimatı!

FETÖ'nün 2010'daki Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırılmasına ilişkin davada itirafçı olan sanık M.M, örgütün, meslekten ihraç edilen eski binbaşı eşinden, 2015 Milletvekili Genel Seçimleri'nde HDP'ye oy verilmesini istediğini söyledi.

11.10.2018Gündem
FETÖnün ünlü restoranı için iddianame hazır...

FETÖ'nün ünlü restoranı için iddianame hazır...

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan Maltepe'deki "Pinhan Restaurant"a yönelik 14'ü firari, 12'si tutuklu 47 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, elde edilen dijital verilerin incelenmesinde bir şüphelinin cep telefonunda sadece ID ile kayıt yapabilen, isimlerin gizli olduğu, ByLock benzeri 'dingtone' isimli bir mesajlaşma ve haberleşme programının yüklü olduğunun tespit edildiği belirtildi. İddianamede whatsapp konuşmalarına da yer verildi.

14.07.2017Gündem
83 asker eşi tutuklanma talebiyle hakim karşısında

83 asker eşi tutuklanma talebiyle hakim karşısında

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında, 15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol oynadığı tespit edilen askerlerin eşi 83 şüpheli, tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi.

11.01.2017Gündem
KPSS soruşturmasında iddianame tamam

KPSS soruşturmasında iddianame tamam

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin soruşturma kapsamında "FETÖ/PDY üyesi olmak", "resmi belgede sahtecilik" ile "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarından 91 şüpheli hakkında daha iddianame düzenleyerek, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. İddianamede, Mehmet Baransu'nun ağabeyi Yalçın Baransu ile eşi Aygün Baransu da bulunuyor. İddianamede, soruşturma konusu sınava girmeyen Yalçın Baransu'nun, bazı adaylara soruları verdiği, eşi Aygün Baransu'nun ise soruları sızdırılan sınavda 120 sorunun tamamını doğru cevapladığı kaydedildi.

17.11.2016Gündem
Yüzbaşının eşi de itirafçı: Sınav sorularını 3 gün önce getirdi

Yüzbaşının eşi de itirafçı: Sınav sorularını 3 gün önce getirdi

Darbe girişiminden sonra TSK’dan ihraç edilen ve tutuklanan Yüzbaşı Cemil Çetin’in öğretmen eşi Dudu Çetin, KPSS soruşturması kapsamında itirafçı oldu. Çetin, KPSS’deki soru hırsızlığı ve eşinin karıştığı darbe girişimine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çetin, KPSS’den 3 gün önce sınav sorularının eşi tarafından kendisine getirildiğini belirterek “Eşime sınav sorularını Cemaat abisi verdi” dedi.

6.11.2016Gündem
Adil Öksüz’ün baldızları ve kayınbiraderinin eşi gözaltına alındı

Adil Öksüz’ün baldızları ve kayınbiraderinin eşi gözaltına alındı

Sakarya'da, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Adil Öksüz’ün iki baldızı ile tutuklanan kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım’ın eşi gözaltına alındı.

2.11.2016Gündem
MEB’de ihraç edilen personel sayısı 28 bin 163

MEB’de ihraç edilen personel sayısı 28 bin 163

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından bakanlıkta yürütülen soruşturmalara ilişkin, “İhraç edilen personel sayısı 28 bin163. Şu anda uzaklaştırma tedbiri devam eden personel 20 bin 88. Bu arada açığa aldıklarımızdan da göreve iade ettiklerimiz var. 5 bin 78 kişi iade edildi” dedi.

24.10.2016 Eğitim
FETÖnün sır kutusu 3 aydır aranıyor

FETÖ'nün "sır" kutusu 3 aydır aranıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü'nde gözaltına alınan ve serbest bırakıldıktan sonra sırra kadem basan darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz, 3 aydır yurdun dört bir tarafında aranıyor.

16.10.2016Gündem
Yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav soruşturması yolda

Yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav soruşturması yolda

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’cü Jandarma Yüzbaşı C.Ç.’nin itirafları sonrasında yüz binlerce kişiyi doğrudan etkileyen 5 sınavı mercek altına aldı.

8.10.2016Gündem
Kopyacılar BYLOCKçu

Kopyacılar BYLOCK'çu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla 2010 KPSS’de kopya çekildiği iddiasıyla 15 ilde 37 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı, 17’si gözaltına alındı. Şüphelilerden 16’sında, FETÖ üyelerinin haberleşmek için kullandığı ByLock programı tespit edildi.

29.09.2016Gündem
15 ilde KPSS operasyonu

15 ilde KPSS operasyonu

2010 KPSS'sinde kopya iddiaları için 15 ilde 37 gözaltı kararı alındı. İddialarla ilgili 17 kişi gözaltına alındı.

29.09.2016Gündem
Adil Öksüz 45 gündür aranıyor

Adil Öksüz 45 gündür aranıyor

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra Sincan Batı Adliyesi Hakimi Köksal Çelik ile Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez tarafından serbest bırakıldıktan sonra sırra kadem basan Adil Öksüz, 1,5 aydır yurdun dört bir tarafında aranıyor.

31.08.2016Gündem
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demire FETÖ davası

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'e FETÖ davası

KPSS'de usulsüzlük davasında şüpheli olarak sorgulanan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir "Cemaat'ten şikâyetçiyim" demişti. Demir hakkında FETÖ/PDY suçlamasıyla dava açıldı.

23.08.2016Gündem
Emniyet, TSK ve kamudan ihraç edildiler.. İşte tam liste

Emniyet, TSK ve kamudan ihraç edildiler.. İşte tam liste!

OHAL kapsamında iki yeni Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Kararnamelerde TSK'dan ve Emniyet'ten yeni ihraçlar yer alırken TİB kapatıldı; TSK'dan daha önce ayrılan pilotlara geri dönüş yolu açıldı. Ayrıca yayımlanan kararnameye göre Genelkurmay Başkanı'nın atamasını kabine teklifiyle Cumhurbaşkanı yapacak.

17.08.2016Gündem
İdam bir sefer ölümdür ama onlar için ölümden daha beter ölümler var

'İdam bir sefer ölümdür ama onlar için ölümden daha beter ölümler var'

Başbakan Binali Yıldırım, "Darbeyi kınamak yerine darbecilerin nerede hata yaptığını sıralamaya başladılar. Darbenin başarılı olması için 10 altın kural sıralamaya başladılar" dedi. Yıldırım, idamın bir sefer ölüm olduğunu ama darbeciler için daha beter ölümlerin de bulunduğunu belirterek, "O da tarafsız ve adil yargıdır" dedi.

16.08.2016Gündem
TİB, BTK’ya devredildi

TİB, BTK’ya devredildi

DARBE girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında üçüncü kez yapılan Bakanlar Kurulu’nun ardından konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, alınan kararları açıkladı. Kurtulmuş, “Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nı (TİB) kapattık. Tüm yetkileri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) devredildi” dedi.

15.08.2016Ekonomi
2010 KPSS ile atanan FETÖcüler için ihraç kararı

2010 KPSS ile atanan FETÖ'cüler için ihraç kararı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, "2010 KPSS'de soruları çaldıkları ve bu şekilde devlet memuriyetine girdikleri tespit edilenler, devlet memuriyetinden ihraç edileceklerdir. Ancak 2010'daki KPSS ile girmiş olup yapılan soruşturmalar sonucunda gerçekten hakkıyla devlet memuriyetine girdiği tespit edilenlere ise hiçbir şey olmayacak" dedi.

15.08.2016Gündem
Numan Kurtulmuştan önemli açıklamalar

Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar

Bakanlar Kurulu sonrası, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, TİB'in kapatılarak BTK'ya devredildiğini, KPSS 2010'da soruları çalarak memur olanların ihraç edileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, TİB'in kapatılacağını söyleyerek, "Çünkü bütün pisliklerin olduğu yerlerden biri de orası" diye konuşmuştu.

15.08.2016Gündem
Cemaat abisi: Gördüm, ezberledim, yanıtladım

Cemaat abisi: Gördüm, ezberledim, yanıtladım

Erzurum’daki cemaat evi sorumlusu, 2010’da KPSS sorularının sınavdan birkaç gün önce kendilerine verildiğini itiraf etti: “Sorulara iyice bak, cevapları aklında tut” dediler ben de ezberledim...

6.08.2016Gündem
FETÖ soruşturmasında yeni KPSS itirafı

FETÖ soruşturmasında yeni KPSS itirafı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında dün, Fetullah Gülen'in akrabası Muhammet Sait Gülen ile tutuklanan Süleyman Yörük, savcılıktaki ifadesinde, 2010 KPSS'de çıkan soruların, sınavdan 3-4 gün önce kendisine gösterildiğini belirtti.

5.08.2016Gündem
Askeri öğrencilerin nakilleri için son tarih belli oldu

Askeri öğrencilerin nakilleri için son tarih belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan askeri okullardaki öğrencilerin il ve ilçelerdeki nakil komisyonlarına 22 Ağustos’a kadar başvuru yapmaları gerektiğini açıkladı.

4.08.2016Eğitim
2010 KPSS ile memur olanlara ne olacak

2010 KPSS ile memur olanlara ne olacak?

Başbakan Binali Yıldırım 2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) Yetenek ve Kültür Oturumu'nun iptalinin olası sonucu için ise, "2010-2016 arası memuriyete girmiş 86,000 kişi.Bunlar iptal olunca bunun anlamı 86,000 kişi çıkarılacak demektir. Ya bir yasa düzenleyeceğiz bu mahkeme kararını etkisiz hale getireceğiz ya da mahkeme kararını uygulayıp 86,000 kişinin iş akdini feshedeceğiz" dedi.

3.08.2016Gündem
KPSSde hile yapan atılır

KPSS'de hile yapan atılır

Ankara 1. İdare Mahkemesi, daha önce “Eğitim Bilimleri” bölümü iptal edilen 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) “Genel Yetenek ve Genel Kültür” kısmını da iptal etti. Soruların sınavdan önce dışarıya sızdığı gerekçesiyle iptal edilen sınavdan etkilenecek yaklaşık 80 bin memura ne olacağı ise belirsiz.

3.08.2016Eğitim
Başbakan Yıldırım: Fidan cevap veremedi

Başbakan Yıldırım: Fidan cevap veremedi

Başbakan Binali Yıldırım, istihbaratın yapısının yenilenme ihtiyacını, “Bir dağınıklık var. Buradaki koordinasyonsuzluğu, dağınıklığı ortadan kaldırıp, bilgi kirliliğine meydan vermeden, görev tanımlarını yeniden yaparak sağlıklı işlemesini sağlamak” diye anlattı. Yıldırım, dün akşam reklam gelirlerinin 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na bağışlandığı ve CNN Türk, Kanal D, TV2, Euro D, CNN Türk Radyo ile Radyo D’den canlı yayınlanan programda, Hande Fırat’ın sorularına özetle şu yanıtları verdi

3.08.2016Gündem
2010 KPSS için flaş iptal kararı

2010 KPSS için flaş iptal kararı

Soruların sınavdan önce dışarıya sızdırıldığı iddiaları üzerine "Eğitim Bilimleri" kısmı iptal edilen 2010'daki Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) "Genel Yetenek ve Genel Kültür" bölümü de iptal edildi.

1.08.2016Gündem
2010 KPSSde Genel Yetenek-Genel Kültür de iptal

2010 KPSS'de 'Genel Yetenek-Genel Kültür' de iptal

Soruların sınavdan önce dışarıya sızdırıldığı iddiaları üzerine "Eğitim Bilimleri" kısmı iptal edilen 2010'daki Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) "Genel Yetenek ve Genel Kültür" bölümü de iptal edildi.

1.08.2016Eğitim
Darbeci eşlerine KPSS soruşturması

Darbeci eşlerine KPSS soruşturması

Soruların sızdırıldığı 2010 KPSS'de yüksek puan alan zanlıların darbe şüphelisi bazı askerlerin eşi çıkması üzerine, darbe girişimi ve öncesinde başlatılan "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki yapılanması" ve KPSS sorularının sızdırılması davalarına ilişkin soruşturmalar, darbeci askerlerin kamu kurumları sınavlarına giren eş ve yakınları üzerinde derinleştirilecek.

23.07.2016Gündem
Muharrem Köse darbenin askeri kanadının 1 numarası

'Muharrem Köse darbenin askeri kanadının 1 numarası'

Anayasal düzen Başsavcıvekili Necip İşçimen darbe girişimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu:  "Uzun zamandır paralel yapı ile mücadele içerisindeyiz.  Kozmik Oda'da soruşturma yaptığımız Muharrem Köse ismindeki askeri görevlinin şu anda Genelkurmay Adli Müşaviri olarak sıkı yönetim mahkemelerinde görevlendirildiği anlaşılmaktadır. Muharrem Köse darbe girişiminin askeri kanadının 1 numarası olarak gözükmektedir."

16.07.2016Gündem
KPSS soruşturmasında 206 tutuklu

KPSS soruşturmasında 206 tutuklu

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2010 KPSS’de soruların sızdırılması iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında 23 Mart 2015 tarihinden bu yana 7 defa operasyon düzenlendi.

21.05.2016Gündem
KPSSde 82 tutuklama

KPSS'de 82 tutuklama

2010 KPSS’de soruların sızdırılması iddialarına ilişkin Ankara merkezli 35 ildeki operasyon kapsamında gözaltına alınan 88 kişi emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra dün sabah saatlerinde Ankara Adliyesi’ne sevk edildi.

17.05.2016Gündem
KPSS soruşturmasında 82 tutuklama

KPSS soruşturmasında 82 tutuklama

2010 KPSS'de soruların sızdırılması iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 88 kişiden 82'si tutuklandı, 6 kişi adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

17.05.2016Gündem
‘Devlete sızma’ operasyonu

‘Devlete sızma’ operasyonu

KOPYA iddialarıyla gündeme gelen 2010 yılı KPSS soruşturmasında soruları önceden ele geçirerek, sınavı kazanıp kamu kuruluşlarında çalışmaya başladığı öne sürülen 100 kişi için gözaltı kararı çıkarıldı.

13.05.2016Gündem
35 ilde KPSS soruşturması: 73 gözaltı

35 ilde KPSS soruşturması: 73 gözaltı

2010 KPSS soruşturması kapsamında Ankara merkezli 35 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonla, hakkında gözaltı kararı bulunan 100 kişiden, 22'si kadın 73'ü yakalandı.

13.05.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Kararnamelerle ülke yönetmek

"OLAĞANÜSTÜ Hal” neden ilan edilmişti, hatırlayanınız var mı?

6.01.2017

‘Allah’ın dediği olur’ hukuku

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, şehit kaymakam Fatih Safitürk’ün cenaze töreninde yaptığı konuşmada sözü bir kez daha idam cezasına getirdi ve şöyle dedi:

14.11.2016

Devlette FETÖ karadeliğini açan sınav, 2010 KPSS

HİÇ kuşkusuz FETÖ devlete ve orduya çok daha önceden sızmaya başlamış, hatta sızan kişiler etkili ve yetkili konumlara çok daha önceden gelmeye başlamıştı.

8.11.2016

‘Bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları...’

HÜKÜMET ve Cumhurbaşkanı, Askeri Liselere Giriş Sınavı ALS’de kopya çekildiğine kanaat getirmiş durumda.

18.08.2016

Darbe 2010’da engellenebilirdi

ASLINA bakarsanız, TSK’da örgütlenmiş Fetullahçı çete daha 2010 yılında temizlenebilirdi.

16.08.2016