EKSTRA
MENÜ

17 Kasım

17 Kasım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 17 Kasım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.013 17 Kasım haberi bulunmuştur.

17 Kasım Haberleri

Koronavirüsün kökenlerini araştıracak DSÖ heyeti, Çinin Vuhan kentinde karantinada

Koronavirüsün kökenlerini araştıracak DSÖ heyeti, Çin'in Vuhan kentinde karantinada

Koronavirüsün kökenlerini araştıracak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyetinin, virüsün ilk kez tespit edildiği Çin'in Vuhan kentinde karantinada olduğu bildirildi.

15.01.2021Dünya
Çin’de binlerce kişilik koronavirüs karantina merkezi inşa ediliyor...

Çin’de binlerce kişilik koronavirüs karantina merkezi inşa ediliyor...

Çin'de koronavirüs salgını tekrar can almaya başladı, yetkililer salgını durdurabilmek için teyakkuza geçti. Hebei eyaletinde, koronavirüs vakalarında endişe veren artış nedeniyle izolasyon merkezi inşa ediliyor. Yeni bir salgın dalgası beklenen ülkede, en az 3 bin kişiyi barındırabilecek yeni bir karantina merkezi kuruluyor. Yetkililer, inşaatın üç gün içinde tamamlanacağını ve salgını durdurmak için teyakkuzda geçtiklerini aktardı. Öte yandan DSÖ ekibi salgının ilk ortaya çıktığı şehir olan Vuhan'a uzun süren diplomatik çabaların ardından dün ulaşmıştı.

15.01.2021Dünya
Park yeri kavgasında kadının kaburgasını kıran akademisyen için istenen ceza belli oldu

Park yeri kavgasında kadının kaburgasını kıran akademisyen için istenen ceza belli oldu

Konya'da bir arkadaşının oturduğu sitede araç park yeri yüzünden tartıştığı Ayşe Y.'yi darbedip kaburgalarını kırdığı iddiasıyla yargılanan öğretim görevlisi Fevzi A.G.'ye istenen ceza belli oldu. Sanık Fevzi A.G'nin "nitelikli yaralama" suçlamasıyla 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

13.01.2021Gündem
222 bin çalışan daha ‘kısa çalışmada’

222 bin çalışan daha ‘kısa çalışmada’

17 Kasım’da yapılan kabine toplantısından sonra artan koronavirüs vakalarını durdurmak için bazı işletmeler kapatılmıştı. Kısıtlamalardan etkilenen işyerleri için de 1 Aralık itibariyle yeniden kısa çalışmaya başvurma hakkı getirilmişti. Bu sınırlamaların etkisi ise, İşsizlik Sigortası Fonu’nun aralık ayı raporuna yansıdı.

13.01.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşten çıkarma yasağı Resmi Gazetede yayımlanarak uzatıldı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatıldı

İşten çıkarma yasağının sona ereceği tarih çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde çalışanların mağduriyet yaşamaması adına nisan ayında uygulamaya konulan işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile geçerli olan işçi çıkarma yasağı 17 Kasım tarihinde iki ay daha uzatılmıştı. İşten çıkarma yasağına uymayan işverenlere 2 bin 943 lira para cezası kesiliyor. İşte, işten çıkarma yasağıyla ilgili bilgiler.

9.01.2021Gündem
Vergi borcu yapılandırma ne zaman bitecek SGK, KYK, trafik borcu yapılandırma başvuruları e Devlette devam ediyor

Vergi borcu yapılandırma ne zaman bitecek? SGK, KYK, trafik borcu yapılandırma başvuruları e Devlet'te devam ediyor

Vergi borcu yapılandırma başvurusu yeni yılın ilk günlerinde gündemde yer almayı sürdürüyor. 31 Ağustos 2020'den önceki dönemlere ait ve 17 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşen borçları kapsayan vergi borcu yapılandırma başvurusu e devlet ve GİB.gov.tr adresi üzerinden yapılacak. 18 ay vade ve tek taksitte faizsiz ödeme imkanı sunulan veri borcu yapılandırmasının süresi yılbaşından önce Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatıldı. Hem 31 Aralık tarihinde sona erecek başvuru süresi hem de Ocak sonu olan ilk taksit ödemeleri bir ay daha devam edecek. İşte, SGK, KYK, trafik borcu yapılandırma tarihiyle ilgili bilgiler.

7.01.2021Ekonomi
Hırsızlar mahalleyi internetsiz bıraktı

Hırsızlar mahalleyi internetsiz bıraktı

DENİZLİ'nin Buldan ilçesindeki Yeniçam Mahallesi'nde telefon ve internet kabloları, hırsızlar tarafından çalındı. Mahallede 2 aydır internet erişimi sağlanamıyor.

7.01.2021Gündem
Ankaradaki olayda detaylar beli oldu... Suç işlemeye otostop çekerek gitmişler

Ankara'daki olayda detaylar beli oldu... Suç işlemeye otostop çekerek gitmişler

Ankara'da iki ayrı adreste kasten adam yaralama ve nitelikli yağma suçlarına karışan 2 zanlı, polisin toplam 175 güvenlik ve Mobese kamerasına ait 263 saatlik kayıtları izlemesi sonucu yakalandı.

6.01.2021Haber
Ankara’da şoke eden olay Suç işlemeye otostop çekerek gitmişler…

Ankara’da şoke eden olay! Suç işlemeye otostop çekerek gitmişler…

Ankara'da iki ayrı adreste kasten adam yaralama ve nitelikli yağma suçlarına karışan 2 zanlı, polisin toplam 175 güvenlik ve Mobese kamerasına ait 263 saatlik kayıtları izlemesi sonucu yakalandı.

6.01.2021Gündem
Haritalar yeşilleniyor

Haritalar yeşilleniyor

Koronavirüs tedbirleri sonuç vermeye başladı. Yurt genelinde vaka ve ağır hasta sayılarında önemli oranda düşüş yaşanırken başta Ankara olmak üzere Kırıkkale, Eskişehir, Sivas gibi çok sayıda ilin risk haritası da kırmızıdan yeşile döndü. Uzmanlar kısıtlama tedbirlerinin rakamlara yansıdığını söyledi.

5.01.2021Gündem
Ankarada koronavirüs risk haritası yeşile döndü

Ankara'da koronavirüs risk haritası yeşile döndü

Ülke genelinde koronavirüs(corona virüs) salgını ile ilgili olarak alınan tedbirler olumlu sonuç vermeye devam ediyor. Ankara'da 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında koronavirüs vaka yoğunluk haritası incelendiğinde, özellikle son 1 ayda alınan önlemlerle kırmızıdan, yeşile döndüğü gözlendi.

4.01.2021Haber
Ankarada koronavirüs risk haritasında büyük değişim

Ankara'da koronavirüs risk haritasında büyük değişim

Ülke genelinde koronavirüs(corona virüs) salgını ile ilgili olarak alınan tedbirler olumlu sonuç vermeye devam ediyor. Ankara'da 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında koronavirüs vaka yoğunluk haritası incelendiğinde, özellikle son 1 ayda alınan önlemlerle kırmızıdan, yeşile döndüğü gözlendi.

4.01.2021Gündem
Dikkat: Son tarih 31 Ocak

Dikkat: Son tarih 31 Ocak!

Muş Belediyesi, vergi borçlarının yapılandırma başvuru süresinin 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldığını ve yapılandırma sonrası ocak ayında gerçekleştirilecek ilk taksit ödemelerinin ise şubat ayına ertelendiğini açıkladı.

3.01.2021Ekonomi
Gizemli hastalıktan küresel salgına Kovid-19un kronolojisi

'Gizemli hastalıktan' küresel salgına Kovid-19'un kronolojisi

Yeni tip koronavirüs, ilk kez Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentindeki deniz ürünleri gıda pazarını ziyaret eden kişilerde görüldü ve sebebi anlaşılamayan "gizemli solunum rahatsızlığı" şikayetiyle ilk hasta 17 Kasım 2019'da hastaneye başvurdu.

1.01.2021Dünya
Vergi yapılandırması uzadı, ilk taksit ertelendi

Vergi yapılandırması uzadı, ilk taksit ertelendi

Vergi ve idari para cezaları için tanınan yapılandırma hakkından yararlanacak borçlular için başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri bir ay uzatıldı.

31.12.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Uzatılan işten çıkarma yasağı Resmi Gazetede yayımlandı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Uzatılan işten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlandı!

İşten çıkarma yasağının sona ereceği tarihle ilgili yeni gelişme yaşandı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, olası ekonomik etkilerin önüne geçmek adına yürürlüğe giren iş sözleşmesini feshetme yetkisini çalışanlara veren işten çıkarma yasağı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yeniden uzatıldı. Çalışanların gündeminde yer alan işten çıkarma yasağı, 17 Kasım tarihinde iki ay daha uzatılmıştı. Yasaya aykırı şekilde fesih uygulayan işverenlere, 2 bin 943 lira para cezası kesiliyor. İşte, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek sorusunun yanıtı.

30.12.2020Ekonomi
Vergi borcu yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek Süre uzatıldı

Vergi borcu yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek? Süre uzatıldı

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren borç yapılandırması 31 Ağustos 2020 tarihinden önceki borçları kapsayacak. Bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin 31 Aralık 2020'ye kadar ilgili kuruma başvuruda bulunması gerekiyordu. Alınan son kararla bu süre uzatıldı. Peki, vergi borcu yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek?

30.12.2020Gündem
Arjantinde kürtajı yasallaştıran yasa onaylandı

Arjantin'de kürtajı yasallaştıran yasa onaylandı!

Arjantin Senatosunda kürtajın yasallaşmasını kapsayan kanun tasarısı tartışılırken, Kongre binasının önünde bu tasarıyı destekleyen ve karşı çıkan binlerce kişi gösteri düzenledi. Ülkede büyük gösterilere yol açan yasa az önce senatoda onaylandı.

30.12.2020Dünya
Son dakika... Borç yapılandırma için başvuru yapacaklar dikkat 31 Aralık son gündü...

Son dakika... Borç yapılandırma için başvuru yapacaklar dikkat! 31 Aralık son gündü...

31 Ağustos 2020'den önceki dönemlere ait ve 17 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşen borçları kapsayan yapılandırma kararı için başvuru süreci 31 Aralık 2020 tarihinde sona eriyordu. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre süre uzatıldı.

30.12.2020Ekonomi
Son dakika... İşten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği uzatıldı

Son dakika... İşten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği uzatıldı

Koronavirüs sebebiyle 16 Nisan 2020 tarihinde uygulanmaya başlanan kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı uzatıldı. Daha önceden 17 Kasım tarihinde iki ay uzatılmış, 17 Ocak tarihine ertelenmişti. Hem kısa çalışma ödeneği hem de işten çıkarma yasağı bitiş tarihinden itibaren 2 ay daha uzatıldı.

30.12.2020Ekonomi
TFFden son dakika açıklaması: beIN MEDIA GROUP ile sözleşme imzalanmıştır

TFF'den son dakika açıklaması: beIN MEDIA GROUP ile sözleşme imzalanmıştır

Türkiye Futbol Federasyonu, Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzalandığını duyurdu.

29.12.2020Futbol
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek O tarihe kadar uzatılmıştı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? O tarihe kadar uzatılmıştı!

İşten çıkarma yasağı olarak bilinen uygulamanın hangi tarihe kadar uzatıldığı ve ne zaman sona ereceği yeni yılın gelmesi ile birlikte merak konusu oldu. Pandeminin getirdiği ekonomik zorlukları aşmak için işverenlerin işçilerini işten çıkarması yasaklanmış ve ücretsiz izin desteği ile kısa çalışma ödeneği uygulamaları hayata geçirilmişti. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

28.12.2020Gündem
Asya-Pasifikte 2020 bölgesel gerilimler, koronavirüs salgını ve siyasi krizlerle geçti

Asya-Pasifik'te 2020 bölgesel gerilimler, koronavirüs salgını ve siyasi krizlerle geçti

2020 yılında, Güney Çin Denizi krizi, Hindistan ve Pakistan arasındaki gerilimler ve Hindistan - Çin sıcak çatışması bölgedeki tansiyonu artırdı. Asya-Pasifik ülkelerinde başta koronavirüs salgını olmak üzere bölge ülkeleri arasında yaşanan gerilimler, siyasi krizler ve protestolar 2020'ye damgasını vurdu.

28.12.2020Dünya
Fransada 2020 böyle geçti

Fransa'da 2020 böyle geçti

2020'de Fransa gündemine, koronavirüs salgını ve hükümet karşıtı protestolar damga vurdu.

28.12.2020Dünya
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Yüz binlerce işçi ve işveren araştırıyor

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Yüz binlerce işçi ve işveren araştırıyor

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile İş Kanunu'na 16 Nisan 2020 tarihinde eklenen geçici madde ile iş veya hizmet sözleşmelerinin, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, iş yerinin faaliyetinin sona ermesi, işin sona ermesi halleri dışında, 3 ay süreyle işveren tarafından feshedilmesi yasaklanmıştı. İşten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2 ay daha uzatılmıştı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

25.12.2020Gündem
GİB KYK borç yapılandırma başvuru ekranı KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve nereden yapılır

GİB KYK borç yapılandırma başvuru ekranı! KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

KYK borç yapılandırma işlemi e devlet ve Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden alınmaya devam ediyor. Devlet tarafından sağlanan KYK kredilerini alarak, borcunu ödemekte zorlananlar, yapılandırma başvuru süresince, İnteraktif Vergi Dairesi'nin internet sitesi üzerinden müracaatlarını tamamlayacaklar. İmkandan faydalanmak isteyenler 31 Aralık tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. KYK borç ödemede, ilk taksit ödemesi ise Ocak 2021'de gerçekleşecek. İşte, 2020 KYK borcu yapılandırma başvurusu ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

23.12.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı, ne zaman bitiyor Resmi Gazetede yeni detaylar

İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı, ne zaman bitiyor? Resmi Gazete'de yeni detaylar

İşten çıkarma yasağı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uygulanmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan işten çıkarma yasağı tarihleri, kamuoyu ile paylaşıldı. İşverenler, bu süre içerisinde işten çıkarma yapması halinde cezai müeyyide ile karşılaşacak.

23.12.2020Ekonomi
Son dakika haberleri... Okullar konusunda iller bazında farklılık olabilir deyip şu örneği verdi

Son dakika haberleri... 'Okullar konusunda iller bazında farklılık olabilir' deyip şu örneği verdi

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamaların etkisinin görülmeye başlandığını belirterek, "Tablo bir kaç gün sonra daha olumlu sayılara doğru yönelecektir" dedi. Okullarla ilgili yılbaşından sonra bir değerlendirme yapmak gerektiğini belirten Prof. Dr. İlhan, ''Okullar açıldıktan sonra da iller bazında farklılık olabilir. Örneğin; vakaların, hastaların çok olduğu illerde belki okulların açılması daha çok ertelenebilir. Vakaların hastaların az olduğu illerde ise okulların açılması söz konusu olabilir. Ama şubat ayında karar vermek daha doğru bir yaklaşım olacaktır'' dedi.

22.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Toplum Bilim Kurulu üyesinden çarpıcı sözler: Bu çok büyük bir avantaj

Son dakika haberleri... Toplum Bilim Kurulu üyesinden çarpıcı sözler: 'Bu çok büyük bir avantaj'

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 17 Kasım'da hayata geçirilen tedbirler sonrasında hasta ve vaka sayısında hızlı düşüş elde edildiği, yılbaşını da içeren sokağa çıkma kısıtlaması boyunca çekirdek aileyle zaman geçirilmesi durumunda salgının seyrine ilişkin çok daha olumlu sonuçlar elde edilebileceği belirtildi. Sağlık Bakanlığı Toplum Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "İnsanlar bir araya gelmezse vaka ve hasta sayısı azalır. Şu an gelinen süreçte alınan tedbirler ve önlemlerle hasta ve vaka sayısındaki hızlı düşüş kısıtlamaların amacına ulaştığını gösteriyor" dedi. ''Şu anda da vefat eden kişi sayımız hala yüksek seyrediyor'' diyen İlhan, ''Nisan-mayıs aylarında da benzer bir süreç yaşanmıştı. Önümüzdeki günlerde vefat sayımız da azalacaktır" diye konuştu.

22.12.2020Haber
Son dakika haberleri... Toplum Bilim Kurulu üyesinden çarpıcı sözler: Bu çok büyük bir avantaj

Son dakika haberleri... Toplum Bilim Kurulu üyesinden çarpıcı sözler: 'Bu çok büyük bir avantaj'

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 17 Kasım'da hayata geçirilen tedbirler sonrasında hasta ve vaka sayısında hızlı düşüş elde edildiği, yılbaşını da içeren sokağa çıkma kısıtlaması boyunca çekirdek aileyle zaman geçirilmesi durumunda salgının seyrine ilişkin çok daha olumlu sonuçlar elde edilebileceği belirtildi. Sağlık Bakanlığı Toplum Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "İnsanlar bir araya gelmezse vaka ve hasta sayısı azalır. Şu an gelinen süreçte alınan tedbirler ve önlemlerle hasta ve vaka sayısındaki hızlı düşüş kısıtlamaların amacına ulaştığını gösteriyor" dedi. ''Şu anda da vefat eden kişi sayımız hala yüksek seyrediyor'' diyen İlhan, ''Nisan-mayıs aylarında da benzer bir süreç yaşanmıştı. Önümüzdeki günlerde vefat sayımız da azalacaktır" diye konuştu.

22.12.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte son gelişmeler

Bir süredir uygulamada olan işten çıkarma yasağı düzenlemesi, işveren ve işçilerin gündeminde yer alıyor. Corona virüsü nedeniyle, istihdamı koruma amacıyla uygulanan düzenlemenin sürenin uzatılması ile birlikte, vatandaşların bu kapsamdaki araştırmaları hız kazandı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

22.12.2020Gündem
Aşı karşıtları Kahramanlar Meydanında toplandı

Aşı karşıtları Kahramanlar Meydanı'nda toplandı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen gösteride yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri protesto edildi.

19.12.2020Avrupa
Koronavirüs aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: “Kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı”

Koronavirüs aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: “Kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sipariş edildiğini açıkladığı Çin’den gelecek inaktif aşının Faz-3 çalışmaları için gönüllü olan Prof. Dr. Taner Demirer, "Çalışma kapsamında antikor bakılmıyor. Bakılmadığı için de bir bilim insanı olarak 21’inci günde gittim kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı" dedi.

17.12.2020Gündem
Abdul için çember daralıyor... Yakalanması an meselesi...

Abdul için çember daralıyor... Yakalanması an meselesi...

Dresden’deki Yeşil Kubbe soygunu faili şüphesiyle aranan firarinin yakalanmasının an meselesi olduğu açıklandı. Dresden Savcılığı şüphelinin yakalanması için kurulan ağın iyice daraldığını söyledi.

16.12.2020Avrupa
Toplum Bilimleri Kurulu üyesi anlattı duyanlar şaşkına döndü

Toplum Bilimleri Kurulu üyesi anlattı duyanlar şaşkına döndü!

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Ankara'da sokak kısıtlamasında bir apartmanın koridoruna halı sererek 2 daireyi birleştiren kişilerin, halay çekerek koronavirüs bulaşına sebep olduklarını söyledi. İlhan, "Biz hep, 'hafta sonu olunca çekirdek aile içerisinde kalın' diye söylüyoruz; ama vatandaşlarımız hafta sonu kısıtlamasını halay çekme fırsatı olarak değerlendirmişler. Bu doğru değil" dedi.

16.12.2020Gündem
Tarımsal amaçlı kooperatiflerin kredi borçları 5 yıl vadeyle yapılandırılacak

Tarımsal amaçlı kooperatiflerin kredi borçları 5 yıl vadeyle yapılandırılacak

Borçlar, ilk taksiti Kasım 2021'den başlamak üzere eşit taksitler halinde ödenecek. Yapılandırmadan yararlanmak isteyen kooperatifler veya ortaklarının, 31 Ocak 2021'e kadar Tarım ve Orman Bakanlığı il müdürlüklerine başvurması gerekiyor.

15.12.2020Ekonomi
Varlık Barışı, yurt içindeki varlıklar için de fırsat sunuyor

Varlık Barışı, yurt içindeki varlıklar için de fırsat sunuyor

Yurt dışındaki varlıkların ekonomiye kazandırılması için başlatılan Varlık Barışı uygulaması, yurt içindeki varlıkların kayıt altına alınması için de imkan sunuyor.

13.12.2020Ekonomi
‘Çin’de ekstrem uygulamalara şahit olduk ama artık virüs korkusu yok’

‘Çin’de ekstrem uygulamalara şahit olduk ama artık virüs korkusu yok’

Şimdiye kadar 1.58 milyon kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs etkisini sürdürmeye devam ediyor. Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 69 milyonu geçerken pandeminin müsebbibi olarak görülen Çin’de salgının kontrol altında olduğu söyleniyor. Çin’de yaşayan Türklere, oradaki son durumu ve önlemleri sorduk.

13.12.2020Hürriyet Pazar
Son dakika haberler: Koronavirüse yakalandığı için intihar ettiği iddia edilmişti Şoke eden iddia ortaya çıktı

Son dakika haberler: Koronavirüse yakalandığı için intihar ettiği iddia edilmişti! Şoke eden iddia ortaya çıktı

ANTALYA'da koronavirüse yakalandığı için bir apartmanın çatısından atlayarak intihar ettiği iddia edilen Suat Sırım'ın (47) vücudunda 25 bıçak izi tespit edildi. Sırım'ın eşi T.S. ile kayınbiraderi A.T. cinayet suçlamasıyla tutuklandı.

11.12.2020Gündem
COVID-19 olan babama nasıl refakat ettim 20 m² odada koronayla bir hafta

COVID-19 olan babama nasıl refakat ettim? 20 m² odada koronayla bir hafta

Son aylarda, hastanede yatan ve bakıma ihtiyaç duyan COVID-19 hastalarına aileden bir kişi refakatçi alınmaya başladı. Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi Müdürü Sefer Levent de babasına bir hafta boyunca refakat etti. İşte o bir haftada, 20 metrekarelik bir odada yaşadıkları...

10.12.2020Gündem
Sakızköydeki 21 günlük karantina sonuç verdi; HES görüntüsü yeşile döndü

Sakızköy'deki 21 günlük karantina sonuç verdi; HES görüntüsü yeşile döndü

KORONAVİRÜS vakalarının artması üzerine 21 gün karantinaya alınan Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Sakızköy'ün Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki kırmızı rengi, yeşile döndü.

9.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Beni gözetleyenlerin olmadığı bir adaya gidiyorum

"Eğer başka gelirleriniz varsa, vergi kaçırıyorsunuz demektir” sözünü işitiyor telefonun diğer ucundaki pizzacıdan. Adamın tepesi atıyor tabii. Sipariş vermek için pizzacıyı arayan müşteriye söylenebilecek bir söz mü bu?

12.01.2021

COVID-19’da yeni yıla düşüş eğrisiyle girdik

Geride bıraktığımız aylarda bu köşede COVID-19 salgınının seyrindeki ana yönelişleri belli aralıklarla güncellediğimiz grafikler üzerinden göstermeye çalıştık.

6.01.2021