EKSTRA
MENÜ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 15 Temmuz Şehitler Köprüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.595 15 Temmuz Şehitler Köprüsü haberi bulunmuştur.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Haberleri

flaş //3

flaş //3

25.07.2016Ankara
Boğaziçi Köprüsünden sonra Kızılay Meydanının da adı değişiyor

Boğaziçi Köprüsü'nden sonra Kızılay Meydanı'nın da adı değişiyor

İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nün adı, Bakanlar Kurulu kararıyla “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak değiştirilirken, bir hamle de Ankara Büyükşehir Belediyesinden geldi.

26.07.2016Gündem
Boğaziçi Köprüsü adı dijital tabelalarda Şehitler Köprüsü olarak değişti

Boğaziçi Köprüsü adı dijital tabelalarda Şehitler Köprüsü olarak değişti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında birçok kişinin şehit olduğu Boğaziçi Köprüsü'nün adının Bakanlar Kurulu toplantısında değiştirilmesine karar verilmesinin ardından İstanbul genelindeki dijital panolara "Şehitler Köprüsü" yazısı yansıtıldı.

26.07.2016Gündem
Son dakika haberleri: Başbakan açıklamıştı..İlk adım bugün atıldı..

Son dakika haberleri: Başbakan açıklamıştı..İlk adım bugün atıldı..

Son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Başbakan Binali Yıldırım dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Boğaziçi Köprüsü'nün adının değiştirileceğini açıklamıştı. Darbe girişimi sırasında birçok kişinin şehit olduğu Boğaziçi Köprüsü'nün yeni adının '15 Temmuz Şehitler Köprüsü' olacağının açıklanması üzerine bugün tabelalar 'Şehitler Köprüsü' olarak değiştirildi.

26.07.2016Gündem
Boğaziçi Köprüsünün yeni adı dijital trafik tabelalarına yansıtıldı

Boğaziçi Köprüsünün yeni adı dijital trafik tabelalarına yansıtıldı

Boğaziçi Köprüsü'nün yeni adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü dijital trafik tabelalarına yansıtıldı. Başbakan Binali Yıldırım, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında, darbe girişimi sırasında ilk hedef olan ve çok sayıda vatandaşın şehit olduğu Boğaziçi Köprüsü'nün adının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmesine karar verildiğini açıklamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehirde ana caddeler üzerine konulan ve yol güzergahlarını işaret eden tüm dijital panolardan Boğaziçi Köprüsü yazısını kaldırdı ve bunun yerine panoların çoğuna 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yazıldı. Bazı noktalardaki dijital tabelalarda ise köprünün adının hala Boğaziçi Köprüsü olarak yer aldığı görüldü. Haber: Murat DELİKLİTAŞ - Kamera: Özgür EREN - Ramazan EĞRİ İstanbul DHA

26.07.2016Haber
Ne tank, ne namlu

Ne tank, ne namlu

Darbe girişimi gecesi, bir kadının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü (Boğaziçi Köprüsü) üzerinde darbeci askerlere direndiği görüntüler ortaya çıktı.

28.07.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan hakaret davaları için kritik açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hakaret davaları için kritik açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Kongre Kültür Merkezi açılışında ve şehitleri anma programında konuştu. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Batı'nın takındığı tutumu eleştiren Erdoğan, "Birileri bize akıl veriyor Batı'dan, geçmiş olsun. Benim ülkemde darbe olacak ve benim ülkemde 237 şehidim, 2191 yaralımız olacak, bir tane kalkıp taziyede bulunacak ardından 9 nasihat vereceksin. O aklı kendinde sakla." diye konuştu. Erdoğan ayrıca, kendisine yapılan hakaretlere açtığı davaları geri çekeceğini duyurdu.

30.07.2016Gündem
TSK sil baştan

TSK sil baştan

OHAL döneminde çıkan 3. KHK , Silahlı Kuvvetler yapısını baştan aşağı değiştirdi. 2 sivil ve 14 askerden oluşan YAŞ, 11 sivil 4 askerden oluşan bir yapıya dönüştü. Cumhurbaşkanı ve Başbakan, kuvvet komutanlarının altındaki askerlerden doğrudan bilgi alıp emir verebilecek. Askeri okullar ve harp akademileri kapandı, yerine Milli Savunma Üniversitesi kuruldu. Değişiklikleri anlatan Başbakan Yıldırım, “TSK ilgisiz konularla da uğraşıyordu. Bu yapıları ayırdık” dedi.

31.07.2016Gündem
Son dakika haberi... FETÖ soruşturmasında kritik isim Murat Kılıç köprüde yakalandı

Son dakika haberi... FETÖ soruşturmasında kritik isim Murat Kılıç köprüde yakalandı

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY örgütünün el konulan 6 okulundan para kaçırılmasıyla ilgili yürüttüğü operasyonda; 50 milyon değerinde çek, senet ile 3.5 milyon lira para ele geçirdi. Operasyonda; aralarında örgütün "Mali İmamı" olduğu belirtilen Murat Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yakalanan Murat Kılıç'ın 'F' serili 1 dolara kendi fotoğrafını bastığı para da ele geçti. Operasyonla FETÖ/PDY’ye ait ilk kez bu kadar yüklü miktarda, nakit para ele geçirildiği belirtildi.

3.08.2016Gündem
Mali imam 1 dolara fotoğrafını yapıştırmış

'Mali imam' 1 dolara fotoğrafını yapıştırmış

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY örgütünün Çorlu’da bulunan ve el konulan 6 okulundan para kaçırıldığı ihbarı üzerine başlattığı operasyonda; 50 milyon değerinde çek, senet ile 3.5 milyon lira para ele geçirdi.

3.08.2016Gündem
İşte darbecilerin silahları

İşte darbecilerin silahları

15 Temmuz darbe girişiminde Üsküdar bölgesinde darbecilerden ele geçirilen silahlar sergilendi.Üsküdar EmniyetMüdürlüğü’nde basın mensuplarına sergilenen silahlar şunlar: 696 G-3piyade tüfeği, 105 HK 33, 32 MG3, 7 adet uçaksavar, 225 tabanca, 1MP5, 1Kalaşnikov, 7 adet el bombası ve 25 bin mermi. Sergilenen silahlarınÜsküdar, Acıbadem, Çengelköy, Boğaziçi Köprüsü’nde ele geçirildiği öğrenildi.

4.08.2016Haber
MHP’lileri kızdırdı

MHP’lileri kızdırdı

CUMHURBAŞKANI Başdanışmanı Şeref Malkoç’un FOX TV canlı yayınında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin pazar günkü mitinge katılma kararını değerlendirirken, “Bu tabii Devlet Bahçeli için de bir imkândır. Ömründe görmediği bir kalabalığa hitap edecek” sözleri sosyal medyayı karıştırdı. Şeref Malkoç, tepkilerin ardından özür diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Malkoç'un sözlerini çirkin bulduğunu, bundan dolayı özür dilemesini istediğini söyledi.

4.08.2016Gündem
Zamanın darbe mesajlı reklamına ‘Milli İrade’li yanıt

Zaman'ın darbe mesajlı reklamına ‘Milli İrade’li yanıt

FETÖ'nün en büyük yayın organı olan  Zaman Gazetesi'nin darbeden 9 ay 10 gün önce yayına koyduğureklamı, darbe ile ilgili mesajlar içeriyordu. “Sükutun çığlığı” başlığıile yayınlanan reklamda, önce siren sesleri duyuluyor, ardından birbebeğin gülüşü ekrana geliyordu. Boğaziçi Köprüsü yeni adıyla 15 TemmuzŞehitler Köprüsü havadan kuş bakışı görüntüsüyle siren seslerieşliğiyle başlıyor. Daha sonra ise milletin darbe girişimi karşısındaegemen olduğu demokrasi nöbetleri sela eşliğinde kesitler halindeveriliyor. Son sahnede ise üzerinde Türk bayrağı olan bir bebeğin gülüşü ile ‘Milli İrade’ mesajı veriliyor. Video kısa sürede büyük ilgi gördü.

5.08.2016Haber
‘239 Şehit ailesine milyonluk ev yapayım

‘239 Şehit ailesine milyonluk ev yapayım

İşadamı Ali Ağaoğlu 15 Temmuz darbe girişimi direnişinde şehit düşenlerin aileleri için ev yapmak istediğini söyledi. İstanbul’un merkezi bir ilçesinde milyonluk ev inşa etmeye talip olduğunu belirten Ağaoğlu, “Cumhurbaşkanımız talimatı versin yarın kazmayı vuralım. Kamu yer göstersin hiçbir karşılık beklemeden 239 ev yaparım” dedi.

6.08.2016Ekonomi
Darbeci komutanların WhatsApp yazışmaları

Darbeci komutanların WhatsApp yazışmaları

Konya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yakalanan kurmay albaylar Nebi Gazneli ve Müslüm Kaya'nın, darbe teşebbüsünde önemli rol oynadıkları tespit edildi. Darbeci subayların WhatsApp'ta oluşturduğu gruptaki yazışmalarında Kaya, girişimi engellemeye çalışanlara müdahale için hava desteği isterken, Gazneli'nin de Boğaziçi Köprüsü'nde konuşlandırılan bazı er ve askeri öğrencileri silah ve mühimmatları almadıkları için azarladığı ileri sürüldü.

15.08.2016Gündem
15 Temmuz Şehitler Köprüsünde akılalmaz kaza

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde akılalmaz kaza

İstanbul'da, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde yol kenarındaki bariyerlere çarpan taksinin sürücüsü yaralandı.

23.08.2016Gündem
15 Temmuz Şehitler Köprüsünde akılalmaz kaza

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde akılalmaz kaza

İstanbul'da, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde yol kenarındaki bariyerlere çarpan taksinin sürücüsü yaralandı.

23.08.2016Gündem
15 Temmuz Şehitler Köprüsünde akılalmaz kaza

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde akılalmaz kaza

İstanbul'da, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde yol kenarındaki bariyerlere çarpan taksinin sürücüsü yaralandı.Alınan bilgiye göre, Kadıköy istikametine ilerleyen Ramazan Bozkurt'un kullandığı 34 TEU 48 plakalı taksi, köprünün Beşiktaş yönünden girişinde Ortaköy Viyadüğü üzerinde yol kenarındaki çelik bariyerlere çarptı. Kazada, aracında sıkışarak ağır yaralanan sürücü Bozkurt'un kurtarılması için olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaklaşık bir saat süren çalışmaları sonucu sıkıştığı yerden çıkarılan Bozkurt, 112 Acil Servis görevlileri tarafından Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Köprünün Kadıköy yönünde ve kazayı görüp araçlarıyla duran sürücüler yüzünden ters istikamette trafik yoğunluğu yaşandı. Taksinin olay yerinden kaldırılmasının ardından trafik normale döndü.

23.08.2016Haber
Hangi araç hangi köprüden geçecek

Hangi araç hangi köprüden geçecek?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Asya ile Avrupa’yı üçüncü kez birleştiren, dünyanın en geniş köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü bugün açılışını yapacak. Üçüncü köprünün de açılmasıyla birlikte köprülerde geçecek araçlar sınıflara ayrılacak. İşte köprülerden geçecek araçlar ve ücretleri...

25.08.2016Ekonomi
İstanbul trafiği bu 10 noktada kilitleniyor

İstanbul trafiği bu 10 noktada kilitleniyor!

Yoğun trafik sorununun yaşandığı İstanbul'da günün neredeyse yarısını yolda geçirmek mümkün. Peki İstanbul'un en çok hangi noktalarında ve ne zaman trafik ilerlemez hale geliyor?

26.08.2016Seyahat
Son dakika haberi: Üçüncü köprü törenle açıldı

Son dakika haberi: Üçüncü köprü törenle açıldı

İstanbul'da tarihi gün... Yavuz Sultan Selim Köprüsü için açılış töreni düzenlendi. Toplam maliyeti 4.5 milyar lirayı bulan köprünün resmi açılış törenine çok sayıda devlet başkanı katıldı. Başbakan Binali Yıldırım, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete girecek. Köprünün özelliği şu; şimdi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçen bütün kamyonlar, otobüsler, TIR'lar artık yarından sonra şehir içine giremeyecek" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaptığı konuşmada, 31 Ağustos gecesine kadar köprüden geçişlerin ücretsiz olacağını açıkladı.

26.08.2016Ekonomi
Erdoğan, Kılıçdaroğlunun konvoyuna yönelik saldırıyı değerlendirdi

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırıyı değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. köprünün açılışında yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun Artvin'de saldırıya uğramasını da değerlendirdi. Erdoğan, "Artvin'de, Sayın Kılıçdaroğlu nezdinde ülkemizin, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da, Cumhurbaşkanıyla Başbakanıyla Genelkurmay Başkanıyla CHP ve MHP genel başkanlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla tüm toplum kesimleriyle sergilediği birlik ve beraberlik manzarası hedef alınmıştır. Bunları bu çıldırtmıştır. Bir kez daha Sayın Kılıçdaroğlu'na ve beraberinde bulunan tüm arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kendisine bu terör saldırısı karşısında gösterdiği soğukkanlı ve sağduyulu duruş için de teşekkür ediyorum" dedi.

26.08.2016Gündem
Köprü 5 gün ücretsiz

Köprü 5 gün ücretsiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışında 31 Ağustos’a kadar ücretsiz kullanım müjdesi verirken yıl sonuna kadar otomobiller 9.90 lira ödeyecek.

26.08.2016Ekonomi
Hangi köprüden hangi araç ne kadara geçecek

Hangi köprüden hangi araç ne kadara geçecek?

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’yle İstanbul Boğazı’nda üç farklı alternatif oluştu. Ancak yeni köprünün açılmasıyla birlikte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden her araç geçemeyecek. Kınalı-Odayeri tamamlanana kadar Mahmutbey gişelerde yoğun bir trafik olabileceği belirtiliyor.

26.08.2016Ekonomi
Köprü farkı

Köprü farkı

ANADOLU yakasında Maltepe’den yola çıkıp Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü geçerek, Bağcılar’a gelmek için 109.5 kilometre yol kat ettik. Aynı yolculuğu TEM otoyolu ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanarak yapsaydık 50, D-100 karayolu ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanarak yapsaydık 35 kilometre mesafe kat etmiş olacaktık.

27.08.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Cerablus mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cerablus mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te ’Birlik ve Kardeşlik’ mitinginde halka seslendi. Erdoğan, "Devletin tüm kurumlarında olanlara sesleniyorum; eğer Pensilvanya'daki bu şarlatanın peşinden gidenleriniz varsa, artık buradan kopun. Kopmadıysanız, milletimize sesleniyorum; bu şarlatanın peşinden gidenleri bilenleriniz varsa bunları karakollarımıza, savcılıklarımıza bildirin gereğini yapalım" dedi. Cumhurbaşkanı, "Allah'ın izniyle Silahlı Kuvvetlerimizin içerisindeki bu bir azınlık grup, askeri elbiseye bürünmüş bunlar da temizlenecek, daha var, bitmedi. Polisimizin içinde bunlar da temizlenecek. Ya kendileri bırakıp gidecekler ya da bunları biz bulup çıkartacağız. Aynen kanser hücresi gibi bunları kazıyacağız, çıkartacağız, sağlam bir vücuda sahip olacağız" dedi. Erdoğan, FETÖ'nün yanı sıra Cerablus harekatı, IŞİD ve PYD ile ilgili de açıklamalar geldi. Erdoğan, düne kadar Karkamış'ı taciz eden teröristlerin kaçtığı belirterek "Şimdi de ordumuz onları kovalıyor. Onlar kaçacak biz kovalayacağız" dedi. Erdoğan "DAEŞ nerede olurlarsa olsunlar inlerine gireceğiz oradan çıkartacağız" diye konuştu.

28.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Büyük Türk’ü kaybettik

TÜRK kültürüne çok büyük emekler vermiş olan Prof. Dr. Kâzım Mirşan (97), Bodrum’da vefat etti.

20.07.2016

En kolayı buydu...

Boğaziçi Köprüsü’nün adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirildi...

26.07.2016