EKSTRA
MENÜ

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.436 haberi bulunmuştur.

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi Haberleri

CHPden darbeciler için izleme komisyonu

CHP'den darbeciler için izleme komisyonu

CHP, darbe girişimi sonrası yargılamaların hukuk çerçevesinde yürütülmesi ve operasyonların muhalif kesimlere yönelik cadı avına dönüştürülmemesi için izleme komisyonu oluşturdu.

20.07.2016Gündem
Sokaktaki adam cezalandıramaz

Sokaktaki adam cezalandıramaz

DARBE girişimi şüphelisi komutanların, yüzünde ve kollarında yara izleriyle fotoğraflarının yayınlanması ve emir altındaki erlerin sokaklarda darp edilmesine yönelik yargı mensuplarından uyarı geldi.

20.07.2016Gündem
Kötü muamele yargılamaları akamete uğratır

Kötü muamele yargılamaları akamete uğratır

TÜRKİYE İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Genel Başkanı Şebnem Korur Fincancı, gözaltına alınanlardaki fiziksel şiddet izlerinin uluslararası sözleşmelerin yok sayıldığının göstergesi olduğunu söyledi.

20.07.2016Gündem
Sarhoşluğun en kötüsü zafer sarhoşluğudur

Sarhoşluğun en kötüsü zafer sarhoşluğudur

ESKİ Genelkurmay başkanlarından Emekli Orgeneral Hilmi Özkök, 15 Temmuz darbe Girişimi ile ilgili Hürriyet’e konuştu.

20.07.2016Gündem
Akademisyene çıkış yok

Akademisyene çıkış yok

Darbe soruşturmasının üniversitelerdeki yankıları sürüyor. 4 üniversitenin rektörü açığa alındı... Tüm dekanlar görevlerinden ayrıldı... Akademisyenlerin yurtdışı görevleri iptal edildi...

20.07.2016Eğitim
Evraktan kanalizasyon tıkandı

Evraktan kanalizasyon tıkandı

ANKARA’da Paralel Yapı soruşturması kapsamında yargı mensupları ile ilgili yakalama kararı çıkmasının ardından polis ekipleri 19 Temmuz gecesi hâkim ve savcı lojmanlarına gitti. Lojmanda kanalizasyonların tıkandığı tespit edildi. Tıkanan kanalizasyonlardan imha edilmek üzere yırtılıp tuvaletlere atılmış belgeler çıktı. Operasyonlarda aralarında yüksek yargı mensuplarının da bulunduğu bazı hâkim ve savcıların kaçtığı anlaşıldı.

20.07.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe girişimini eniştemden öğrendim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe girişimini eniştemden öğrendim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu toplantısına ara vererek El Cezire canlı yayınına katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı darbe girişimi ile ilgili ilk bilgiyi eniştesinden aldığını söyledi ve "Açık ki burada bir istihbarat zaafiyeti var. Doğru bir istihbarat olsaydı bu girişimin önüne geçilebilirdi' dedi. Erdoğan, "Bu darbe girişiminde başarılı olamadılar. Ben eminim ki önümüzdeki haftalar içerisinde kendi gelecekleri için bazı fikir ve planlarını yapacaklardır. Biz de devlet ve milletle el eleyiz. Biz halkla birlikte oldukça tanklar sonuç alamayacaktır, zaten de alamamıştır. İnsanlar buna karşı çıkmıştır." diye konuştu. Cumhurbaşkanı çok çarpıcı bir açıklama daha yaptı: Gülen’in terör örgütünün de üstünde bir başka üst akıl var. Darbe girişimine destek veren başka ülkeler de olabilir. Zamanı gelince onlar da ortaya çıkacak...

20.07.2016Gündem
İETT ücretsiz toplu ulaşımı 22 Temmuza kadar uzatıldı

İETT ücretsiz toplu ulaşımı 22 Temmuz'a kadar uzatıldı

Darbe girişiminin yapıldığı gün başlatılan İstanbul'daki ücretsiz toplu ulaşım, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararıyla 22 Temmuz'a uzatıldı.

20.07.2016Gündem
Türk Telekomda saldırı hareketliliği

Türk Telekom'da saldırı hareketliliği

Türk Telekom Genel Müdürlüğü binasında, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından iletişim hatlarına yönelik saldırı yapılacağı ihbarı üzerine arama ve inceleme gerçekleştirildi.

20.07.2016Gündem
Devlette on binlerce kişi tasfiye ediliyor

Devlette on binlerce kişi tasfiye ediliyor

Yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı'nda açığa alınan personel sayısı 21 bin 738'e ulaştı. İçişleri Bakanlığı'nda görevden alınan 8 bin 777 çalışan arasında 30 vali ve 3 bini rütbeli 4 bin 774 polis var. Ayrıca bakanlık bünyesinden uzaklaştırılan jandarma personeli içinde ikisi tümgeneral, dokuzu tuğgeneral toplam 613 rütbeli asker ile bir tümamiral de bulunuyor. Maliye Bakanlığı tasfiye dalgasında üçüncü sırada yer alıyor.

20.07.2016Gündem
Gazi Üniversitesi Rektörü Büyükberber gözaltında

Gazi Üniversitesi Rektörü Büyükberber gözaltında

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince göz altına alındı. YÖK, sabah saatlerinde Büyükberber'e görevinden el çektirmişti.

20.07.2016Gündem
Milli Eğitim Bakanlığında ikinci görevden alma dalgası

Milli Eğitim Bakanlığı'nda ikinci görevden alma dalgası

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, 6 bin 538 kişi daha açığa alındı. Dün açığa alınanlarla birlikte, görevden el çektirilen kamu personeli sayısının 21 bin 738'e ulaştığı bildirildi. Özel öğretim kurumlarındaki 21 bin personelin de çalışma ruhsatlarının iptal edilmesine ilişkin süreç tamamlandı.

20.07.2016Gündem
2. Ordu Komutanlığına atama

2. Ordu Komutanlığı'na atama

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı İsmail Metin Temel, 2. Ordu Komutanlığına atandı.

20.07.2016Gündem
Türk bayrağı satışında rekor artış

Türk bayrağı satışında rekor artış

Darbe girişimine karşı halkın sokağa inmesi ile Türk bayrağı imalatında rekor bir artış sağlandı. Bayrak imalatçıları talebe karşılık verebilmek için fazla mesai yaparken, kısa sürede ülke genelinde 100 milyon bayrak üretilip satıldığı öğrenildi. Bayrak üreticileri, bayrak imalatı için ham kumaş bulamadıklarını söyledi.

20.07.2016Ekonomi
Tayyip Beyin Okluk Koyu’nda kaldığını zannetmişler

'Tayyip Bey'in Okluk Koyu’nda kaldığını zannetmişler'

Darbe girişimi gecesinde Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, "Darbeciler Tayyip Bey'in Okluk Koyu’nda kaldığını zannetmişler. Orada zaman kaybetmişler. Otele geldiklerinde 45 dakika önce Tayyip Beyi göndermiştik" dedi.

20.07.2016Gündem
Yaşar Güler darbecilerin tasfiye listesinde

Yaşar Güler darbecilerin tasfiye listesinde

15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirenlerin, darbenin başarılı olması halinde Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’i Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na getireceklerine dair iddiaların asılsız olduğu bildirildi.

20.07.2016Gündem
İzmir Saat Kulesinin sırrı çözüldü

İzmir Saat Kulesi'nin sırrı çözüldü

Darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz gecesi İzmir Konak’taki Tarihi Saat Kulesi zarar görmüştü. Saat Kulesi’nin zarar gören parçaları hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

20.07.2016Gündem
Belediye ekipleri Halit Paşa Konağı’nı yıktı

Belediye ekipleri Halit Paşa Konağı’nı yıktı

Eyüp Belediyesi, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin Eyüp Sultan'daki buluşma noktası olduğu ileri sürülen ve orijinal haline aykırı biçimde inşa edilmiş Halit Paşa Konağı'nı başkanlık oluru ile yıktı.

20.07.2016Gündem
Tüm askeri hakim ve savcılar hakkında soruşturma açıldı

Tüm askeri hakim ve savcılar hakkında soruşturma açıldı

Milli Savunma Bakanlığınca askeri yargıda görevli tüm askeri hakim ve savcılar hakkında soruşturma başlatıldı, bu kapsamda 262 askeri hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı.

20.07.2016Gündem
15 Temmuz darbe girişiminden ilginç görüntüler

15 Temmuz darbe girişiminden ilginç görüntüler

15 Temmuz 2016 darbe girişimi vatandaşların cesur tutumuyla engellendi. 16 Temmuz'un ilk saatlerinden itibaren çok ilginç görüntüler sosyal medyada paylaşılmaya, ajanslara düşmeye başladı. Durdurmak istediği iki tankın altında kalıp kurtulan vatandaştan, zırhlı personel taşıyıcı aracın kontrolünü ele geçirenlere dek çok sayıda görüntü akıllarda kaldı. İşte bir seçme:

20.07.2016Gündem
Boludaki ünlü lokanta kapatıldı

Bolu'daki ünlü lokanta kapatıldı

BOLU Dağı’nda faaliyet gösteren ve sahibi ’Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na finansal destek sağladığı iddia edilen ünlü et lokantası kapatıldı.

20.07.2016Ekonomi
Suikast girişiminin beyin takımı onlar mı

Suikast girişiminin beyin takımı onlar mı?

Türkiye'deki darbe girişimi sonrası helikopterle Yunanistan’a kaçan sekiz darbeci askerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Marmaris’te kaldığı otelde suikast gerçekleştirmeyi planlayan timin beyin takımından olduğu öne sürüldü. Sekiz darbeci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "O hainleri bize verin" diye çağrıda bulunduğu Yunanistan'da yarın hakim karşısına çıkacak.

20.07.2016Dünya
Askere sızma 1986da fark edildi ama...

Askere sızma 1986'da fark edildi ama...

Fethullah Gülen Cemaati 1980’li yılların ortalarından itibaren askeri okullara sızmaya başladı. İlk olarak 1986 yılında fark edilen sızmalara karşı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) önlem almaya çalıştı. Gelinen nokta askeri okullardaki tasfiyelere rağmen Gülen cemaatinin TSK içinde ciddi olarak güçlendiğini gösteriyor. Bugün Tuğgeneral ve Albay rütbesinde olanların okullara giriş tarihleri Fethullah Gülen Cemaati’nin askeri liseler ve harp okullarına yoğun olarak yöneldiğinin iddia edildiği tarihlerle örtüşüyor.

20.07.2016Gündem
Abdullah Gülün eski yaveri tutuklandı

Abdullah Gül'ün eski yaveri tutuklandı

Bolu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer'in savcılığın talimatıyla Şemdinli'de gözaltına alındı. Güneşer 4 yıl boyunca dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaverliğini yürütmüştü.

20.07.2016Gündem
Tutuklanan Tugay Komutanı’nın kardeşi soyadını değiştirmiş

Tutuklanan Tugay Komutanı’nın kardeşi soyadını değiştirmiş

DARBE girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Edirne 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı’nın ağabeyinin soyadını değiştirdiği, FETÖ/PDY yürütülen soruşturma kapsamında el konulan Kaynak Holding bünyesinde üst düzey yönetici olarak çalıştığı ortaya çıktı.

20.07.2016Gündem
Askerler böyle sevk edildi

Askerler böyle sevk edildi

15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan askerler, belediye otobüsleri ile cezaevine gönderildi.

20.07.2016Gündem
SPKdan 7 kişi görevden alındı

SPK'dan 7 kişi görevden alındı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından, bugün itibarıyla haklarında soruşturma başlatılan 7 personele görevden el çektirildiği bildirildi.

20.07.2016Ekonomi
Tuğgeneralin U dönüşü

Tuğgeneral'in 'U' dönüşü

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal'ın 15 Temmuz gecesi güç denemesinde başarılı olamayacağını anlayınca saat 03.00 gibi "Efendim, sizin emrinizdeyim." dediğini söyledi.

20.07.2016Gündem

Darbeciler Erdoğan'ın fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşacaktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren ve başarılı olamayınca kaçan askerler her yerde aranırken, Erdoğan’a yönelik operasyonun ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı.

20.07.2016Gündem
Mahkeme kararından çıktı: Darbenin işareti 4 Temmuzda verilmiş

Mahkeme kararından çıktı: Darbenin işareti 4 Temmuz'da verilmiş

İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi İlhan Karagöz'ün 4 Temmuz tarihli kararında  skandal ifadeler ortaya çıktı. UYAP'a yüklenen bu kararın FETÖ liderinin darbe talimatı olma ihtimali değerlendirilerek darbe soruşturmasına dahil edildiği öğrenildi. İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi İlhan Karagöz'ün skandal kararını Ramazan Bayramı'ndan bir gün önce arefe günü UYAP'a yüklediği belirlendi. Karada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bütün siyasetçiler hakkında yakalama kararı çıkartıldığı belirtiliyor.

20.07.2016Gündem
İşte darbecilerin atama listesi

İşte darbecilerin atama listesi

15 Temmuz gecesi yapılan kanlı darbe girişimi başarılı olsaydı, kimlerin, hangi görevlere geleceğine dair 413 kişilik liste ortaya çıktı.İşte o liste:

20.07.2016Gündem
Darbe girişiminin olduğu gece Kılıçdaroğlu Ankaraya böyle gitti

Darbe girişiminin olduğu gece Kılıçdaroğlu Ankara'ya böyle gitti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darbenin olduğu dakikalarda İstanbul’daydı. Bir an önce Ankara’ya Meclis’e dönmek isteyen Kılıçdaroğlu’nun, havalimanlarının çalışmamasına ve köprünün kapalı olmasına rağmen nasıl Ankara’ya gittiğinin detaylarını, o gece evinde konakladığı Bakırköy Belediyesi Başkanı Bülent Kerimoğlu Hürriyet’e anlattı.

20.07.2016Gündem
Darbe başarılı olsaydı kim, hangi göreve gelecekti

Darbe başarılı olsaydı kim, hangi göreve gelecekti?

15 Temmuz gecesi yapılan kanlı darbe girişimi başarılı olsaydı, kimlerin, hangi görevlere geleceğine dair 413 kişilik liste ortaya çıktı.

20.07.2016Gündem
Gülenin kitapları atılıyor, yakılıyor

Gülen'in kitapları atılıyor, yakılıyor

Yozgat'ta Fethullah Gülen'e ait kitaplar bir çeşme başında bulundu. Karabük'te Gülen'in kitapları ormana atıldı. Muğla'da ise bazı evraklarla beraber yakıldı.

20.07.2016Gündem
Gülenin kitaplarından kurtulmak isteyen isteyene

Gülen'in kitaplarından kurtulmak isteyen isteyene

Yozgat'ta Fethullah Gülen'e ait kitaplar bir çeşme başında bulundu. Karabük'te Gülen'in kitapları ormana atıldı. Muğla'da ise bazı evraklarla beraber yakıldı.

20.07.2016Gündem
Fuat Avni hesabını yönetenler yakalandı (Kısa Seyfi kimdir)

'Fuat Avni' hesabını yönetenler yakalandı (Kısa Seyfi kimdir?)

'Fuat Avni' Twitter hesabını yönetenler dün akşam gözaltına alındı. AA'nın geçtiği haberde Başbakanlık bünyesinde "Başbakanlık Uzmanı" olarak çalışan Akif Mustafa Koçyiğit'in bilgi sızdırdığı gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Mustafa Koçyiğit'in gözaltına alınmasının ardından ağabeyi tarafından 'Kısa Seyfi' olarak bilinen bir şahısla ilgili iddialar ortaya atıldı.. 'Kısa Seyfi' Twitter'da kısa sürede en çok konuşulanlar arasına girdi

20.07.2016Gündem
Tümgeneral Hakbilen’den, İzmir’i kana bulayacak emir

Tümgeneral Hakbilen’den, İzmir’i kana bulayacak emir

Darbe girişimi sonrasında Balıkesir’de gözaltına alınıp tutuklanan Edremit 19’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü’nün ifadesi, darbe gecesi İzmir için yaşanabilecek çarpıcı ayrıntıları ortaya koydu. Darbeyi önlemeyle çalışan Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep’in, telefonla ulaştığı Tuğgeneral Ünlü’ye "Nihayet paşam, derhal tugayına git ve sahip çık" emrini verdiği; buna karşılık Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen’in ise Bergama’da bulunan 27 tank ve 10’dan fazla zırhlı aracı, darbede kullanılmak üzere İzmir’e gönderilmesini emrettiği ortaya çıktı.

20.07.2016Gündem
Psikolojimiz de darbeye uğradı

Psikolojimiz de darbeye uğradı

Psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Ahmet Tamer Aker, son darbe girişiminin insanlarda belirsizlik, tedirginlik, korku, kuşku, dehşet, kaygı, uykusuzluk, kabus, çabuk sinirlenme, dikkatsizliğe yol açabileceğini söyledi. Prof. Dr. Aker, ortamın özelikle kaygı veya çökkünlükle ilgili ruhsal sorunlarda artışa neden olabileceğini belirtti.

20.07.2016Sağlık
Polislerin cep telefonlarını kesmeye çalışmışlar

Polislerin cep telefonlarını kesmeye çalışmışlar

Darbe girişiminde bir muhabere bölüğünde görevli albay, binbaşı ve astsubay rütbesindeki askerlerin, polislerin cep telefonu iletişimini kesmek için Gayrettepe’deki Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ne girmeyi planladığı ancak binaya ulaşmaya birkaç dakika kala durduruldukları ortaya çıktı.

20.07.2016Gündem
İnternette darbe girişimini öven 2 kişi tutuklandı

İnternette darbe girişimini öven 2 kişi tutuklandı

Karaman ve Zonguldak'ta sosyal paylaşım sitesi üzerinden darbe girişimini öven ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren paylaşımlarda bulunan 2 kişi tutuklandı.

20.07.2016Gündem
YÖKten akademisyenlere yurtdışı yasağı

YÖK'ten akademisyenlere yurtdışı yasağı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tüm üniversitelere bir yazı göndererek, devlet ve vakıf üniversitelerinde gerçekleştirilmesi amacıyla yapılan görevlendirilmelerin rektörler dahil ikinci bir talimata kadar durdurulmasını, yurtdışında bu kapsamda çalışma yapan akademisyenlerin durumlarının ivedilikle incelenerek yurtdışında bulunmasında bir zorunluluk görülmeyenlerin en kısa sürede geri çağrılmasını istedi.

20.07.2016Eğitim
Erdoğanın kaldığı otele saldıran darbeci markette görüntülendi

Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran darbeci markette görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldırdıktan sonra kaçan darbeci askerlerden biri, şort ve havluyla ilçedeki bir marketten alışveriş yaparken güvenlik kameralarınca kaydedildi.

20.07.2016Gündem
Türkiye Bekir Bozdağ’ın darbe girişimi gecesi söylediklerini konuşuyor

Türkiye Bekir Bozdağ’ın darbe girişimi gecesi söylediklerini konuşuyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi TBMM’de sarf ettiği sözler, sosyal medyada yayılıyor.

20.07.2016Gündem
Hakkaride Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto

Hakkari'de Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto

Hakkari'de Vali Cüneyit Orhan Toprak, İl Jandarma Alay Komutanlığı'na yeni atanan Yarbay Yalçın Baysal, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu'nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi ellerindeki Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto etti.

20.07.2016Gündem
Darbe soruşturmasında 118 general ve amiral gözaltına alındı

Darbe soruşturmasında 118 general ve amiral gözaltına alındı

Darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde şu ana kadar 118 general ve amiral gözaltına alındı. 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Genelkurmay Başkanlığı Personel Başkanı Korgeneral İlhan Talu ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 99 general ve amiral çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 3 tuğgeneral serbest bırakıldı.

20.07.2016Gündem
Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan tutuklandı

Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan tutuklandı

Darbe girişimine yönelik Mersin'de yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen, aralarında Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan ile üst düzey askeri ve emniyet mensubunun da bulunduğu 22 kişi tutuklandı.

20.07.2016Gündem
Eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur tutuklandı

Eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur tutuklandı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında nöbetçi hakimliğe sevk edilen 9 hakim ve savcıdan, aralarında eski HSYK 1. Daire Başkanı ve Anadolu hakimi İbrahim Okur'un da bulunduğu 5'i tutuklandı. Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, 4 hakim ve savcının, adli kontrol hükümleri kapsamında serbest bırakılmasına karar verdi.

20.07.2016Gündem
Işıl Alben: Vatan bütündür, bölünemez

Işıl Alben: 'Vatan bütündür, bölünemez'

Galatasaray'ın ve Milli Takım'ın kaptanı Işıl Alben, ülkede yaşanan darbe girişimine böyle tepki gösterdi.

20.07.2016Futbol
Demokrasi varsa hepimiz varız

Demokrasi varsa hepimiz varız

TOBB üyesi 365 oda ve borsa, dün aynı anda ‘demokrasiden vazgeçmeyeceğini ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğini’ ortak bildiri ile açıkladı. Bugün ise başta TOBB, TÜSİAD olmak üzere 300 sivil toplum kuruluşu Meclis önünde destek eylemi yapacak.

19.07.2016Ekonomi