EKSTRA
MENÜ

1 Temmuz

1 Temmuz haberleri sayfasında güncel ve son dakika 1 Temmuz hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 65.127 1 Temmuz haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

1 Temmuz Haberleri

BİM ne zaman açılıyor, kapanıyor Hafta içi ve hafta sonu BİM çalışma saatleri 2021

BİM ne zaman açılıyor, kapanıyor? Hafta içi ve hafta sonu BİM çalışma saatleri 2021

En çok tercih edilen zincir marketlerden olan BİM ne zaman açılıyor ve ne zaman kapanıyor araştırmaları hafta sonu da devam ediyor. İşte hafta içi ve hafta sonu BİM çalışma saatleri 2021.

23.10.2021Gündem
Tan taşçı kimdir, aslen nereli, kaç yaşında İşte sevilen Tan Taşçı şarkıları

Tan taşçı kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? İşte sevilen Tan Taşçı şarkıları

Tan Taşçı şarkıları ile yıllardır müzik sektöründe fırtınalar estirmeye devam ediyor. Tarkan ve Yıldız Tilbe'den sonra 11 Harbiye Açıkhava Tiyatrosu konseriyle rekora en yakın sanatçılardan biri olarak Tan Taşçı hayatı ile de merak ediliyor. Peki, Tan Taşçı kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? İşte geçmişten bugüne en sevilen Tan Taşçı şarkıları...

20.10.2021Hayat
Artvin’den Nürnberg’e: Uzun ince bir göçün hikâyesi

Artvin’den Nürnberg’e: Uzun ince bir göçün hikâyesi!

Artvin’de doğdu, Nürnberg’de yaşıyor. İşçi olarak geldiği Almanya’da şimdilerde, Nürnberg Nordostbahnhof SPD partisi semt başkanlığı yapıyor. 1969 yılında Artvin’de sanat okulunun marangozluk bölümünü bitiren Abdurrahman Gümrükçü o zamanlar hükümetin sanat okulu mezunları için çıkarmış olduğu özel yasadan yararlanarak 19 yaşında 1970 yılında, Almanya’nın Nürnberg yakınlarındaki Freystadt kasabasına geldi. İlk üç gün Almanya’ya gelmenin şokunu yaşayan Gümrükçü, gelirken Türkiye’den almış olduğu Almanca kitaplarından ders çalışarak üç ay gibi kısa sürede Almancayı öğrendi.

16.10.2021Avrupa
Üniversite öğrencileri için kampüste aşı imkanı

Üniversite öğrencileri için kampüste aşı imkanı

Gazi Üniversitesi'nde, memleketlerinde aşı olamayan öğrenciler için 'Covid-19 Aşı Birimi' oluşturuldu. Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız, aşı biriminde 4'üncü doz Covid-19 aşısını yaptırarak, öğrencilere aşı çağırısında bulundu.

9.10.2021Gündem
Son dakika haberi: Vergi usul kanun teklifi Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Son dakika haberi: Vergi usul kanun teklifi Bütçe Komisyonunda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Teklifle, Vergi Usul Kanunu'na "elektronik defter beratı" ve "elektronik muhasebe fişi" tanımları ekleniyor; mükelleflere, defter ve belgelerini elektronik ortamda ibraz edilebilme imkanı sağlanıyor. Ayrıca iktisadi kıymetlerin değerleme ölçüsü olarak dikkate alınan "maliyet bedeli" tanımına girmesi zorunlu olan ve olmayan unsurlar kapsamlı sayılıyor. Öte yandan, teklife göre banka, ödeme kuruluşu ve PTT tarafından düzenlenen belgeler ile belge düzenleme yükümlülüğü bulunmayan kamu kurum ve kuruluşlarının tabi oldukları diğer ilgili mevzuat dahilinde düzenledikleri belgeler, bazı durumlarda gider pusulası yerine kabul edilecek. Belge basımıyla ilgili bildirim görevinibelirlenen sürede yerine getirmeyen ya da bildirimi eksik, hatalı yapan matbaa işletmecilerine 1400 lira özel usulsüzlük cezası kesilecek. Varlık yönetim şirketlerine,kuruldukları takvim yılı ve bunu izleyen 5 yıl süresince uygulanan damga vergisi, harç ve KKDF istisnası sürekli hale getirilecek. Bu şirketlere tanınan banka ve sigorta muameleleri vergisine ilişkin istisna kaldırılacak. Mükellefler, usulüne uygun çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması hükümlerine aykırı vergilendirilmesi veya bu şekilde vergilendirileceğine dair kuvvetli emareler bulunduğu iddiasıyla "anlaşmanın karşılıklı anlaşma usulü" hükümlerine göre Gelir İdaresi Başkanlığına başvurabilecek. Teklife ihdas edilen bir maddeyle de konaklama vergisinin yürürlük tarihi 1 Ocak 2022'den 1 Ocak 2023'e ertelendi.

6.10.2021Gündem
BMden toplu göç tepkisi

BM'den toplu göç tepkisi

Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi, Somali'nin Sool bölgesinde yaşayan yaklaşık 1000 kişinin, tek taraflı bağımsızlık ilan eden Somaliland tarafından toplu halde göçe zorlanmasına tepki gösterdi.

5.10.2021Dünya
Liderler mesajlarını tek tek iletmişti... Her an gerçekleşebilir

Liderler mesajlarını tek tek iletmişti... Her an gerçekleşebilir!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ortak zirve ihtimaline sıcak baktıklarını açıkladı.

4.10.2021Dünya
Paşinyan, ortak zirve ihtimaline sıcak baktıklarını açıkladı.

Paşinyan, ortak zirve ihtimaline sıcak baktıklarını açıkladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ortak zirve ihtimaline sıcak baktıklarını açıkladı.

4.10.2021Haber
Bakan Kasapoğlu: Tokyo 2020yi güzel yönleriyle hatırlayacağız

Bakan Kasapoğlu: Tokyo 2020'yi güzel yönleriyle hatırlayacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Tokyo 2020'yi hep güzel yönleriyle hatırlayacağımız gibi Türkiye olarak bu başarıları, sporcularımızla ve spor ailemizle daha yukarılara taşıyacağız." dedi.

4.10.2021Diğer
70 yaşında Everest’e tırmanacak

70 yaşında Everest’e tırmanacak

‘Geçkin Gezgin’ lakaplı A. Rüştü Hatipoğlu 70 yaşında bir dağcı. Hayatının son 12 yılını tırmanışlarla geçirmiş... Kendisine “Hiç yorulmuyor musunuz” diye sorduğumuzda “Uzun süre aynı yerde olmak beni hem ruhen hem de fiziksel olarak çürütüyor” diyor. Yakında Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağış toplamak için yine Everest’e tırmanacak. Hazırlıklarını tamamlayan Hatipoğlu ile konuştuk.

3.10.2021Seyahat
Dünya harekete geçti 2 doz BioNTech sonrası 3üncü doz zamanı geldi mi

Dünya harekete geçti! 2 doz BioNTech sonrası 3'üncü doz zamanı geldi mi?

2 doz mRNA aşısı olanların güçlendirici 3. dozu olmaları gerektiği konusu, yapılan araştırmalar sonrası netlik kazanmaya başladı. ABD, İngiltere başta olmak üzere bazı ülkelerde 65 yaş üstüne 3. doz mRNA aşısı yapılmaya başlandı. İki doz BioNTech sonrası 3. doz ne zaman ve kimlere yapılmalı?

30.09.2021Gündem
Son dakika Fetullah Gülen’in avukatlarından Adnan Şeker 35 yıl hapse çarptırıldı

Son dakika! Fetullah Gülen’in avukatlarından Adnan Şeker 35 yıl hapse çarptırıldı

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in avukatlarından Adnan Şeker, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’, ‘zincirleme şekilde rüşvet vermek’, ‘gizliliği ihlal’ ve ‘suçluyu kayırma’ suçlarından 35 yıl hapse çarptırıldı.

29.09.2021Gündem
Bundesbank: Almanyada enflasyon yüzde 2nin üzerinde kalabilir

Bundesbank: Almanya'da enflasyon yüzde 2'nin üzerinde kalabilir

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), enflasyonun 28 yılın en yüksek seviyesinden daha da yükselmesinin muhtemel olduğunu ve 2022'nin ortalarına kadar yüzde 2'nin üzerinde kalabileceğini bildirdi.

27.09.2021Ekonomi
Son dakika: Bebeklere yanlış aşı iddiası ile ilgili yeni detay...

Son dakika: Bebeklere yanlış aşı iddiası ile ilgili yeni detay...

EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl'ün sağlık ocağında bebeğe yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapıldığını öne sürmesinin ardından, yaklaşık 3 ay önce bebeklerine Hepatit-B aşısı yerine Covid-19 aşısı yapıldığını ileri süren ailenin suç duyurusunda bulunduğu belirtildi. Ayrıca Sağlık Bakanlığı'ndan gelen açıklamada Prof. Dr. Zafer Kurugöl'ün bir TV kanalındaki sözlerinin ardından iddialarla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

24.09.2021Gündem
YEKA GES-3 ihaleleri için aday YEKA alanlarını duyuruldu

YEKA GES-3 ihaleleri için aday YEKA alanlarını duyuruldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) ihalelerinde aday YEKA alanlarını açıkladı.

24.09.2021Ekonomi
Büyükelçi Arslandan Suriye açıklaması: Türkiyenin önceliği her zaman sivillerin korunması olmuştur

Büyükelçi Arslan'dan Suriye açıklaması: 'Türkiye'nin önceliği her zaman sivillerin korunması olmuştur'

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sadık Arslan, Türkiye'nin Suriye'deki önceliğinin, güvenlik ve insani yardımlar bağlamında her zaman sivillerin korunması olduğunu belirtti.

23.09.2021Dünya
Bebeklere yanlış aşı iddiası... Prof. Dr. Zafer Kurugölden bir açıklama daha: Sadece 1 vaka var

Bebeklere yanlış aşı iddiası... Prof. Dr. Zafer Kurugöl'den bir açıklama daha: "Sadece 1 vaka var"

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl'ün sağlık ocaklarında bebeklere yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapıldığını öne sürmesi büyük yankı uyandırdı. Yaptığı açıklamayla ilgili DHA'ya konuşan Prof. Dr. Kurugöl, "Yanlış aşı değil de, yanlışlıkla yapılan bir uygulama diyelim. 105 milyon doz aşı yapılan bu ülkede, bunu fedakarca yapan sağlık personeli bir kere bilmeden yapmış. Hemşireler son anda farkına vardı. Ardından iyi niyetle aileye de bilgi verdiler. Sağlık Müdürlüğü'ne haber verdiler. O kadar kişi arasından sadece 1 kişi var." dedi. Sağlık Bakanlığı, yanlış aşı ile ilgili soruşturma başlatırken, bebeğin ailesi de yaşanan olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

23.09.2021Gündem
A101, BİM, ŞOK ne zaman açılıyor, kaçta kapanıyor A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri 2021

A101, BİM, ŞOK ne zaman açılıyor, kaçta kapanıyor? A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri 2021

Normalleşme süreci devam ederken ev ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar, A101, BİM, ŞOK zincir marketlerin açılış ve kapanış saatlerini merak ediyorlar. Her hafta indirimli ürünlerle alışveriş severlerin takip ettiği A101, BİM, ŞOK ne zaman açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte alışveriş severler tarafından araştırılan A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri 2021.

22.09.2021Gündem
İstifa eden doktorlar anlatıyor: Hayatımızdan vazgeçiyoruz ama...

İstifa eden doktorlar anlatıyor: Hayatımızdan vazgeçiyoruz ama...

Sağlık Bakanlığı kısıtlama kararını kaldırdı, pek çok hekim istifa ve emeklilik için harekete geçti. Bunun birden çok nedeni var ama her ayrılık, kalan doktorların üzerine daha çok iş yükü bindiriyor ve bir kısırdöngü yaratıyor. Üç doktorla görüştük...

19.09.2021Hürriyet Pazar
Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 111 adet altın arama ruhsatı, 36 adet altın ve 84 adet altın içeren kompleks maden işletme ruhsatı bulunduğunu belirterek, “Türkiye jeolojisinin altın cevherleşmesi için elverişli olmasından hareketle tahmini metal altın potansiyelimiz yaklaşık 4 bin 500 tondur” dedi.

17.09.2021Ekonomi
Dusan Ivkovic kimdir, kaç yaşındaydı Dusan Ivkovic neden öldü

Dusan Ivkovic kimdir, kaç yaşındaydı? Dusan Ivkovic neden öldü?

Dusan Ivkovic ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Sırp Basketbol efsanesi Dusan Ivkovic yaşamını yitirdi. Ünlü isim, 2014-16 yılları arasında son olarak Anadolu Efes'i çalıştıran ve 1 Temmuz 2016'da emeklilik kararı almıştı. Peki, Dusan Ivkovic kimdir, kaç yaşındaydı?

16.09.2021Spor Arena
Merkez’den zorunlu karşılık hamlesi

Merkez’den zorunlu karşılık hamlesi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yabancı para yükümlülükler ve kıymetli maden depo hesapları için zorunlu karşılık oranlarını tüm vade dilimlerinde 200 baz puan artırdı.

16.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Merkez Bankası, yabancı para zorunlu karşılık oranlarını 200 baz puan artırdı

Son dakika haberi: Merkez Bankası, yabancı para zorunlu karşılık oranlarını 200 baz puan artırdı

Merkez Bankası, yabancı para zorunlu karşılık oranlarını 200 baz puan artırdı. Vadesiz ve 1 yıla kadar vadeli döviz hesapları için zorunlu karşılık oranı yüzde 23'e yükseldi. 1 yıl ve 1 yıldan uzun vadeli döviz hesaplarında zorunlu karşılık oranı ise yüzde 17 oldu.

14.09.2021Ekonomi
Gökyüzünü yakından tanımak isteyenlere...

Gökyüzünü yakından tanımak isteyenlere...

Yazarımız Dinçer Güner, 28 Ekim’den itibaren çevrimiçi dersler vermeye başlıyor. Güner’in eğitimini tamamlayanlar sertifika almaya da hak kazanacak. İlgisi olan herkesin astrolojiyi öğrenebileceğini söyleyen ünlü astrolog: “Öğrendiklerinizi iş hayatında kullanmak mümkün.”

Türk Henkel’de Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Direktörü Görevine Ali Khaled Atandı

Türk Henkel’de Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Direktörü Görevine Ali Khaled Atandı

Ali Khaled, 1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Direktörü olarak görevine başladı.

10.09.2021Atamalar
Almanyada enflasyon 28 yılın zirvesinde

Almanya'da enflasyon 28 yılın zirvesinde

Ülkede enflasyon, 2 aydır Aralık 1993'ten beri en yüksek seviyede kalmaya devam ediyor.

10.09.2021Ekonomi
1 Temmuz hangi burç ve burcu ne 1 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 1 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların hayatlarına eki etmektedir. 1 Temmuz hangi burç oluyor? 1 Temmuz burcunun özellikleri nelerdir? 1 Temmuz burcunun yükseleni nedir? 1 Temmuz günü önemli bir gün müdür? 1 Temmuz günü tarihteki önemli olaylar nelerdir? 1 Temmuz günü dünyaya gelen Türk ünlüler ve futbolcular kimlerdir? 1 Temmuz günü doğan yabancı ünlüler ve futbolcular kimlerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
Son dakika... İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine Ülkeye Giriş Tedbirleri konulu genelge

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelge!

İçişleri Bakanlığı, yurt dışından gelen kişilerin ülkeye girişlerinde uygulanacak karantina tedbirlere ilişkin 81 il valiliğine 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Buna göre, halihazırda durdurulmuş olan Brezilya, Güney Afrika, Nepal ve Sri Lanka uçuşlarına ilişkin uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar aynen devam edecek ve bu ülkelerden Türkiye'ye doğrudan seyahat edilmesine izin verilmeyecek. Bangladeş, Hindistan ve Pakistan’dan ülkemize gelen kişilerden ülkemize girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test sonucunun ibrazı talep edilecek.

3.09.2021Gündem
Alpaslan Öztürk kimdir, nereli kaç yaşında Ebru Şancının eşi Alpaslan Öztürk ilk kez A Milli Takımda

Alpaslan Öztürk kimdir, nereli kaç yaşında? Ebru Şancı'nın eşi Alpaslan Öztürk ilk kez A Milli Takımda!

Eski manken Ebru Şancı ile mutlu bir evliliği olan futbolcu Alpaslan Öztürk, ilk kez A Milli Takım kadrosunda forma giyecek olmanın heyecanını yaşıyor. Galatasaray forması giyen savunmacı Alpaslan Öztürk, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri için kampa giren A Milli Takımımızın aday kadrosuna dahil edildi. Peki Alpaslan Öztürk kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, A Milli futbolcusu Alpaslan Öztürk hakkında merak edilenler…

2.09.2021Hayat
Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli CNN Türkte açıkladı: 5 yangın söndürme uçağı alınacak

Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli CNN Türk'te açıkladı: 5 yangın söndürme uçağı alınacak

Türkiye son dönemde peş peşe yaşanan yangın ve sel felaketleriyle mücadele ederken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, her gün pek çok kez kameraların karşısına geçerek kamuoyunu bilgilendirmişti. Bakan Pakdemirli, başta orman yangınlarıyla mücadelede alınacak tedbirler olmak merak edilen tüm sorulara Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında yanıt verdi. Pakdemirli canlı yayında, 5 yangın söndürme uçağının alınacağını söyledi. Ayrıca Bakan Pakdemirli, THK ile bir sorunlarının olmadığının da bilgisini aktardı.

1.09.2021Gündem
Tesla Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Tesla Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Tesla Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Tesla Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Tesla dünya üzerinde yer alan ve çok sayıda özelliği bünyesinde bulunduran, geniş bir kapsama sahip büyük bir şirkettir. Tesla şirketinin kim tarafından, ne aman ve nerede kurulduğunu, hangi ülkeye ait olduğunu ve tarihçesini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Almanya’da yıllık enflasyon ağustosta yüzde 3.9 oldu

Almanya’da yıllık enflasyon ağustosta yüzde 3.9 oldu

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), ülkede fiyat artışlarına ilişkin ağustos ayı öncü verilerini açıkladı. Buna göre, temmuzda yüzde 3.8 olan yıllık enflasyon, ağustosta piyasa beklentilerini aşarak yüzde 3.9 oldu.

31.08.2021Avrupa
Çiğ süt desteği ödeme uygulamasında fatura düzenlemesine gidildi

Çiğ süt desteği ödeme uygulamasında fatura düzenlemesine gidildi

Satışı 1 Temmuz'dan itibaren gerçekleştirilen çiğ sütlerin fatura, e-fatura, e-arşiv fatura, müstahsil makbuzu, e-müstahsil makbuzu ile tedarik sözleşmelerinin Bakanlık Süt Kayıt Sistemi'ne (BSKS) girişi birbirleriyle ilişkilendirilerek yapılacak.

31.08.2021Ekonomi
ABden Türkiye kararı... Resmen dahil edildi

AB'den Türkiye kararı... Resmen dahil edildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin (AB) Dijital Covid-19 Aşı Sertifikası Sistemi’ne dahil edildiğini açıkladı.

30.08.2021Ekonomi
Almanyada yıllık enflasyon yükseldi

Almanya'da yıllık enflasyon yükseldi

Almanya'da temmuzda yüzde 3,8 olan yıllık enflasyon, ağustosta yüzde 3,9 olarak ölçüldü. Enflasyon, 2 aydır Aralık 1993'ten beri en yüksek seviyede kalmaya devam ediyor.

30.08.2021Ekonomi
3 doz Sinovac mı 2 doz Sinovac 1 doz Biontech mi Uzmanlardan açıklama

3 doz Sinovac mı? 2 doz Sinovac 1 doz Biontech mi? Uzmanlardan açıklama

3 doz Sinovac mı, 2 doz Sinovac ve üzerine 1 doz BionTech mi vurulmak daha iyi sorusu pek çok kişinin gündemini oluşturuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Haziran'daki Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, iki doz aşı olmuş 50 yaş ve üzerindekiler ile sağlık çalışanlarının 1 Temmuz'dan itibaren üçüncü dozlarını olmak üzere randevu alabileceklerini bildirmişti. Bakan Koca, 2 doz Sinovac aşısı olan vatandaşların, 3. doz tercihini Biontech aşısından yana kullanabileceğini açıklamasının ardından, aşılaya yönelik araştırmalar yeniden hız kazandı. 2 doz Sinovac sonrası Biontech aşısının yapılıp yapılamayacağını ve etkilerini merak edenler için, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Songül Özer ve Biyogüvenlik Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

30.08.2021Gündem
Deniz Seki: Sahnede bacak ve göğüs dekolteme güvenirim

Deniz Seki: Sahnede bacak ve göğüs dekolteme güvenirim!

Kelimenin tam haliyle “talihsiz” bir kadın. Röportaj sürecimizde bile ağır bir grip atlattı, parmağını kesip hastanelik oldu. Kendisine hep “aşk kadınıyım” dedi ama hayatı onun da kabul ettiği gibi macera filmi gibi. Kendini Nâzım Hikmet’le özdeşleştiriyor, Müjde Ar’ı Türkan Şoray’dan daha dişi, daha gerçek buluyor. İkilemli soruların bu haftaki konuğu Deniz Seki...

30.08.2021Magazin
Dongkiz müzik grubu üyeleri kimler, kaç yaşındalar Dongkiz grubu Ankara’da konser verdi

Dongkiz müzik grubu üyeleri kimler, kaç yaşındalar? Dongkiz grubu Ankara’da konser verdi!

Güney Koreli müzik grubu Dongkiz, Ankara'da verdikleri konserde Türk hayranlarıyla bir araya geldi. Bunun üzerine Dongkiz üyeleri ve yaşları merak edilmeye başlandı. Peki genç grup Dongkiz üyeleri kimlerdir, isimleri ne? İşte Dongkiz grubu hakkında merak edilenler...

29.08.2021Magazin
Son dakika... EPDKdan gizli zam iddiasına yanıt

Son dakika... EPDK'dan gizli zam iddiasına yanıt

EPDK "Elektrik faturasını oluşturan kalemlerde, kurumumuz tarafından belirlenen oran dışında dağıtım bedeli ya da vergi oranlarında herhangi bir artış, gizli zam söz konusu değil" açıklamasında bulundu.

28.08.2021Ekonomi
Hepsiburada 2021 ikinci çeyrek ve yarı yıl sonuçlarını açıkladı

Hepsiburada 2021 ikinci çeyrek ve yarı yıl sonuçlarını açıkladı

Dünya teknoloji devlerinin işlem gördüğü NASDAQ Borsası’nda kote olan ilk ve tek Türk şirketi Hepsiburada’nın toplam platform satışları 2021’in ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre %58,2 artarak 10,4 milyar TL’ye ulaştı.

27.08.2021Teknoloji
Almanyada salgında 4. dalga endişesi ve artan enflasyon tüketici güvenini olumsuz etkiledi

Almanya'da salgında 4. dalga endişesi ve artan enflasyon tüketici güvenini olumsuz etkiledi

Almanya'da bu ay için eksi 0,4 puan olarak ölçülen Tüketici Güven Endeksi, Kovid-19 vaka sayılarındaki artış ve yükselen enflasyonun etkisiyle eylül ayı için 0,8 puan azalarak eksi 1,2 puana geriledi.

26.08.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aşı kampanyasının hız kesmesi kaygı verici

Dünkü yazımızda COVID-19 vakalarının ve bundan kaynaklanan ölümlerin girilen yeni dalgada yüksek bir eşikte seyretmesinin “kanıksanmaya” başlanması sorununa odaklandık.

13.10.2021

Kiralık işyeri olanlar dikkat

Son dönemde konut kiralarındaki fahiş artış tartışılırken, işyeri kiralarıyla ilgili önemli bir uyarı geldi. İşyeri kiralarında da TÜFE’nin üzerinde artış yapılamıyor. Hukukçular, işyerlerindeki kira artışlarını TÜFE ile sınırlayan hükmün 8 yıl süreyle ertelendiğini hatırlattı. Bu erteleme süresinin Temmuz 2020’de dolmasıyla birlikte artık işyeri sahipleri ‘tacir’ olan kiracılarından TÜFE’den daha fazla artış talep edemiyor.

11.10.2021

Yerel basının hali perişan!

İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı (İGD) Mehmet Mert, Cumhurbaşkanlığı tarafından 30.06.2021’de yayınlanan ‘tasarruf tedbirleri’ genelgesinde geçen ‘Basın ve Yayın Giderlerine Düzenleme’ bölümünün acilen gözden geçirilerek düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

6.10.2021

Elveda koç

Avrupa basketbolunun efsane ismi Dusan Ivkovic hayatını kaybetti. Sırbistan Basketbol Federasyonu’ndan öğrendiğimize göre Ivkovic, akciğerlerinde sıvı toplanması nedeniyle Belgrad’da yattığı hastanede yaşamını yitirmiş.

16.09.2021

Aşkta alıcı kuş değil kalıcı kuşum

Kelimenin tam haliyle “talihsiz” bir kadın. Röportaj sürecimizde bile ağır bir grip atlattı, parmağını kesip hastanelik oldu. Kendisine hep “aşk kadınıyım” dedi ama hayatı onun da kabul ettiği gibi macera filmi gibi. Kendini Nâzım Hikmet’le özdeşleştiriyor, Müjde Ar’ı Türkan Şoray’dan daha dişi, daha gerçek buluyor. İkilemli soruların bu haftaki konuğu Deniz Seki...

30.08.2021

Sisler arasında Sümela Manastırı

Karadeniz’e yapacağınız bir gezide mevsim ne olursa olsun, sis ve yağmurla karşılaşma oranınız her zaman yüksektir.

29.08.2021