EKSTRA
MENÜ

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 760 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi haberi bulunmuştur.

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi Haberleri

Seçim hilesine büyük ceza

Seçim hilesine büyük ceza

Çorum'un İskilip İlçesi'nde eski Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa S., 1 Kasım 2015'teki Milletvekili Genel Seçimi'nde sandık başkanı olarak görev yaptığı okulda 'Usulüne aykırı olarak oy sandığının yerini değiştirdiği, açma, çalma, tahrip etme, oy zarflarını çalma' suçunu işlediği gerekçesiyle 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

30.05.2016Gündem
Yaz saati uygulaması 27 Martta başlayacak

Yaz saati uygulaması 27 Mart'ta başlayacak

Bu yıl yaz saati uygulaması nedeniyle saatler 27 Mart Pazar günü 03.00'ten itibaren 1 saat ileri alınacak.

9.03.2016Gündem
Davutoğlu yatırımcılarla 3 milyar dolarlık projeyi görüştü

Davutoğlu yatırımcılarla 3 milyar dolarlık projeyi görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra ve Davos temasları kapsamında, doğrudan yatırım yapan, piyasa değeri 4 trilyon doları aşan uluslararası şirketlerin yönetim kurulu başkanları ve CEO'ları ile yaptığı görüşmelerde, 3 milyar doların üzerinde yatırım projelerini ele aldı.

20.01.2016Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 64. Hükümet döneminin ilk 'Yeni Turkiye Yolunda' programında konuştu. Davutoğlu konuşmasında, Türk askerinin Musul'daki varlığına ilişkin "Bölgeye ilave olarak gönderdiğimiz askerimizin temel amacı, DEAŞ'a karşı orada görev yapan eğiticilerimizi ve eğitilen Musulluları daha iyi koruyabilmektir. Terör tehdidi olduğu sürece oradaki varlığımızı hiçbir şekilde tehlikeye atmayacak tarzda teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz" dedi.

27.12.2015Gündem
Mehmet Ali Şahinden HDPye: Türkiyedeki demokratik düzenin kıymetini bilin

Mehmet Ali Şahin'den HDP'ye: Türkiye'deki demokratik düzenin kıymetini bilin

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Şu anda HDP yöneticilerinin, başta Demirtaş'ın açıklamaları başka bir demokratik ülkede yapılmış olsa, o siyasi parti hakkında derhal kapatılma davası açılır ve kapatılırdı. Sayın Demirtaş'a ve HDP yöneticilerine sesleniyorum. Türkiye'deki demokratik düzenin kıymetini bilin" dedi.

26.12.2015Gündem
Mehmet Ali Şahin: İki Putin var: Biri Devlet Başkanı diğeri Esadın bodyguardı

Mehmet Ali Şahin: İki Putin var: Biri Devlet Başkanı diğeri Esad'ın bodyguardı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Şu anda dünyanın ibretle izlediği iki Putin var. Bir, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin. Diğeri de birtakım kazanımlar karşılığı Beşşar Esad'ın bodyguardlığına soyunmuş Putin var" dedi.

9.12.2015Gündem
Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi bugün gerçekleşecek

Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi bugün gerçekleşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile akşam saatlerinde yapması beklenen görüşmesinin bugün saat 11.00'da yapılacağı bildirildi.

23.11.2015Gündem
Geçici hükümetin 3 aylık icraatı

Geçici hükümetin 3 aylık icraatı

Türk siyasi hayatında bir ilk yaşanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimin yenilenmesine karar verdi ve Türkiye'yi seçime taşıyacak "Geçici Bakanlar Kurulu" oluşturuldu. 7 Haziran seçimleri sonrasında gerçekleşen koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamayınca, geçici hükümet 28 Ağustos'ta göreve başladı. Hükümetin görevde olduğu yaklaşık 3 aylık dönemde, gündeminde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlar, Suriyeli sığınmacıların durumu ile 1 Kasım'da yapılan milletvekili genel seçimine yönelik çalışmalar yer aldı. Paralel yapı iddiasıyla Koza İpek ve Kaynak Holding'in şirketlerinde aramalar gerçekleştirildi ve kayyum atandı. Erdoğan'ın ev sahipliğinde Türkiye, tarihinde ilk kez G20 Liderler Zirvesi'ne Antalya'da ev sahipliği yaptı. Paris'te meydana gelen terör olayları, zirvede gündemin konusunu ağırlıklı olarak terör olaylarına çevirdi

23.11.2015Gündem
Deniz Baykal: Genel Kurul açılışında bir şeyler söyleyeceğim

Deniz Baykal: Genel Kurul açılışında bir şeyler söyleyeceğim

"En yaşlı üye" sıfatıyla geçici Meclis Başkanlığı yapacak olan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun öncelikli yemin edeceği iddialarına ilişkin, "Bana bir başvuru yapılmadı. Sayın Başbakan'ın özelikle böyle bir isteği olursa değerlendiririz" dedi. "7 Haziran'dan 1 Kasım'a 6 ay geçti çok değişik bir tablo var" ifadesi üzerine Baykal, "Birazdan çıkıp konuşacağım. Genel Kurul açılışında bir şeyler söyleyeceğim" ifadesini kullandı.

17.11.2015Gündem
HDP, seçimlerin iptali için YSKya başvurdu

HDP, seçimlerin iptali için YSK'ya başvurdu

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, 1 Kasım seçimlerinin iptal edilmesi için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvurduklarını söyledi.

16.11.2015Gündem
MHP il başkanlarından Bahçeliye destek

MHP il başkanlarından Bahçeli'ye destek

MHP il başkanları, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından partiye yönelik eleştiriler karşısında, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin tutumunu doğru bulduklarını belirterek, tam destek verdiklerini açıkladı.

15.11.2015Gündem
Obamadan Davutoğluna tebrik

Obama'dan Davutoğlu'na tebrik

ABD Başkanı Barack Obama Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu arayarak 26. Dönem Milletvekili seçimi sonuçları dolayısıyla tebriklerini iletti. Obama ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştü. Telefon görüşmesinde, Suriye'deki son gelişmelere ilişkin görüş teatisinde bulunularak, ılımlı Suriye muhalefetini güçlendirmeye yönelik ortak çabaların artırılmasının ve IŞİD'e baskının yoğunlaştırılmasının önemine değinildi.

9.11.2015Dünya
BBP lideri Mustafa Desticiden istifa açıklaması

BBP lideri Mustafa Destici'den istifa açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, görevini bir başka arkadaşına bırakmaya hazır olduğunu ama bunu birileri gibi bir yerlere geçmek için yapmayacağını belirterek, "Hareketin içinde kalarak yapacağım, arkadaşlarımla istişare ettikten sonra" dedi.

8.11.2015Gündem
Şimdi saat kaç, şu an saat kaçı gösteriyor

Şimdi saat kaç, şu an saat kaçı gösteriyor?

Kış saati uygulamasına bugün saat 04.00 itibariyle geçilmesiyle birlikte, saatler 1 saat geri alındı. Türkiye’deki gecikmeli geçişin farkında olmayan ve ‘otomatik ayarla’ özelliğinin devre dışı kaldığı akıllı telefon ve masaüstü bilgisayarlar ise kendisini otomatik olarak bir saat geri almadı.Yanılmamak için cihazların elle ayarlanması gerekiyor. Peki şu an saat kaç?

8.11.2015Kelebek
Saatler ne zaman geri alınacak

Saatler ne zaman geri alınacak?

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 04.00 itibariyle 1 saat geri alınacak.

7.11.2015Avrupa
Ruhaniden Erdoğana tebrik mesajı

Ruhani'den Erdoğan'a tebrik mesajı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi münasebetiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

3.11.2015Dünya
HDP’den açıklama: MHP’nin hedefi güçlü AKP’ydi

HDP’den açıklama: MHP’nin hedefi güçlü AKP’ydi

HDP Eşbaşkanlar Heyeti, seçim sonuçlarının ardından yazılı bir açıklama yaptı. HDP'nin açıklamasında, AK Parti ve MHP'nin gizli ittifak kurduğu ve bu ittifakın hedefinin HDP'yi baraj altında bırakarak güçlü bir AK Parti hükümeti kurdurmak olduğu belirtildi.

3.11.2015Gündem
MHPde Başkanlık Divanı toplandı

MHP'de Başkanlık Divanı toplandı

MHP, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına yönelik ilk değerlendirmeyi, Başkanlık Divanı toplantısında yaptı.

2.11.2015Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncıdan Davutoğluna tebrik telefonu

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Davutoğlu'na tebrik telefonu

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'ndeki başarısından dolayı tebrik etti.

2.11.2015Dünya
AK Partili Berber’den MHP lideri Bahçeli’ye teşekkür

AK Partili Berber’den MHP lideri Bahçeli’ye teşekkür

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, MHP’ye oy veren birçok kişinin bu seçimde AK Parti’yi desteklediğini belirterek, "Bize destek verenlere, Devlet Bahçeli’ye çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde bunlar oldu. Allah bazen ummadığınız yerden destek verir" dedi.

2.11.2015Gündem
1 Kasım seçim sonuçları | CHP oyların yüzde kaçını aldı, kaç milletvekili çıkardı

1 Kasım seçim sonuçları | CHP oyların yüzde kaçını aldı, kaç milletvekili çıkardı?

1 Kasım genel seçimlerinde CHP hangi şehirlerde kazandı? Kaç kadın milletvekili çıkardı, oyların yüzde kaçını aldı? Tüm detaylar haberiimizde

2.11.2015Bilgi
7 Hazirandan 1 Kasıma neler değişti

7 Haziran'dan 1 Kasım'a neler değişti?

7 Haziran'da çıkan koalisyon sonucunun ardından 1 Kasım'da AKP tek başına iktidar oldu. Yüzde 49.5 oy ile tarihinin en yüksek oyunu alan AKP seçimin kazananı olurken MHP 39 sandalye gerileyerek seçimin kaybedeni oldu. İşte resmi olmayan sonuçlara göre 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki farklar.

2.11.2015Bilgi
1 Kasım İstanbul 1. 2. ve 3. bölge genel seçim sonuçları | İstanbul Milletvekilleri listesi

1 Kasım İstanbul 1. 2. ve 3. bölge genel seçim sonuçları | İstanbul Milletvekilleri listesi

Türkiye’nin merakla beklediği 1 Kasım 2015 erken seçim sonuçları açıklandı. 1 Kasım Genel Seçimlerinde İstanbul’dan nasıl sonuçlar çıktı? Partiler İstanbul’da kaç milletvekili çıkardı, hangi parti ne kadar oy topladı? İşte İstanbul 1. 2. ve 3. bölgede son durum…

2.11.2015Bilgi
1 Kasım 2015 İzmir seçim sonuçları | İzmir 1.Bölge ve 2.Bölge seçim sonuçları

1 Kasım 2015 İzmir seçim sonuçları | İzmir 1.Bölge ve 2.Bölge seçim sonuçları

1 Kasım 2015 genel seçimlerinin sonuçları belli oldu. Sandıkların %100’ü açıldı. İzmir’de AKP, CHP, HDP ve MHP'nin oy oranları nedir? Partiler İzmir’de kaç milletvekili çıkardı? İşte İzmir 1.Bölge ve 2.Bölge seçim sonuçlarında son durum. İzmir 1 Kasım 2015 seçim sonuçları.

2.11.2015Bilgi
Ankara Seçim Sonuçları | 1 Kasım 2015

Ankara Seçim Sonuçları | 1 Kasım 2015

Tüm Türkiye'nin merakla beklediği 1 Kasım seçimleri sonuçlandı. Ak Parti tek başına iktidar kurabilecek milletvekili sayısına ulaştı. Ankara'da partiler kıyasıya yarıştı. AKP ve CHP oylarını yükseltirken MHP ve HDP'nin oylarında ise düşüş yaşandı. Peki Ankara'da hangi parti kaç milletvekili çıkardı?

2.11.2015Bilgi
Dünya basını seçimleri böyle gördü

Dünya basını seçimleri böyle gördü!

Türkiye'deki 1 Kasım genel seçim sonuçları AK Parti'nin zaferi olarak değerlendirildi.

2.11.2015Avrupa
MHP nelere hayır dedi

MHP nelere hayır dedi?

1 Kasım seçimlerinde en büyük yenilgiyi, TBMM'de 3. partiyken, 4. parti durumuna gelen MHP yaşadı; MHP'nin 7 Haziran'da 80 olan milletvekili sayısı, 1 Kasım'da 43'e düştü.

1.11.2015Gündem
1 KASIM 2015 Genel seçimleri | İstanbul - Ankara - İzmir - Diyarbakır seçim sonuçları

1 KASIM 2015 Genel seçimleri | İstanbul - Ankara - İzmir - Diyarbakır seçim sonuçları

1 Kasım 2015 seçim sonuçları açıklandı oy oranları kesinleşti. Hangi parti ne kadar oy aldı?

1.11.2015Bilgi
Seçim sonuçları: AKP - CHP - HDP - MHP oy oranları

Seçim sonuçları: AKP - CHP - HDP - MHP oy oranları

Seçim sonuçları açıklanmaya devam ediyor. AKP, CHP, HDP ve MHP'nin oy oranları hemen hemen belli oldu. İşte Türkiye geneli seçim sonuçlarında son durum.

1.11.2015Bilgi
İş dünyasından 1 Kasım seçimleriyle ilgili yapılan açıklamalar

İş dünyasından 1 Kasım seçimleriyle ilgili yapılan açıklamalar

İş dünyası, 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi.

1.11.2015Ekonomi
1 Kasım 2015 Seçimleri | HDP oyların yüzde kaçını aldı, barajı aştı mı

1 Kasım 2015 Seçimleri | HDP oyların yüzde kaçını aldı, barajı aştı mı?

1 Kasım 2015 genel seçimlerinde HDP oyların yüzde kaçını aldı. Geçen seçimlere göre yüzde oy kaybetti mi?

1.11.2015Bilgi
1 Kasım 2015 Genel Seçimleri | Açıklanan Adana Milletvekilleri

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri | Açıklanan Adana Milletvekilleri

Sandıklar açılmaya devam ediyor. İşte ismi açıklanan Adana Milletvekilleri

1.11.2015Bilgi
1 Kasım 2015 Genel seçimleri |  Açıklanan Konya Milletvekilleri

1 Kasım 2015 Genel seçimleri | Açıklanan Konya Milletvekilleri

Sandıklar açılmaya devam ediyor. İşte ismi açıklanan Konya Milletvekilleri

1.11.2015Bilgi
Seçim Sonuçları 2015 - (İstanbul, Ankara, İzmir) 1 Kasım seçim sonuçları

Seçim Sonuçları 2015 - (İstanbul, Ankara, İzmir) 1 Kasım seçim sonuçları

Türkiye nefesini tuttu ve 1 Kasım 2015 seçim sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Yüksek Seçim Kurulu saat 21'den itibaren seçim sonuçlarının açıklanmasına izin verecek. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ilk sonuçları hurriyet.com.tr verecek.

1.11.2015Bilgi

Koalisyon nedir? Hangi şartlarda koalisyon kurulur?

1 Kasım Genel Seçimlerinden sonra eğer tek başına iktidar olunmazsa koalisyona gidilecek. Peki, koalisyon nedir? Hangi şartlarda koalisyon kurulur?

1.11.2015Bilgi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oyunu kullandı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oyunu kullandı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul Sultanbeyli'deki Mevlana Ortaokulu'nda oyunu kullandı. Demirtaş, oyunu kullanmasının ardından açıklama yaptı. Demirtaş 'Bütün Türkiye'nin en fazla arzuladığı şey huzur ve barıştır' dedi.

1.11.2015Gündem
Nerede oy kullanacaklar

Nerede oy kullanacaklar

Türk halkının sandık başına gideceği 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya'da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Ankara'da oy kullanacak. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın nerede oy kullanacağı ise henüz açıklanmadı.

30.10.2015Gündem
Ekrandaki seçimi kim kazanır

Ekrandaki seçimi kim kazanır?

Yarın seçim yasaklarının kalkmasıyla gözler ekrana çevrilecek. Seçim programlarının hemen hepsi ekrana uzman konuklar çıkaracak, grafik ve haritalarla il il sonuçları verecek, 7 Haziran’la kıyaslamalar yapılacak. Peki hangi program, nasıl öne çıkacak, diğerlerine fark atacak? İşte, 1 Kasım Pazar günü, programları belli olan kanalların yayınlarından detaylar...

30.10.2015Keyif
Almanya Başbakanı Merkel açıkladı

Almanya Başbakan'ı Merkel açıkladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, mülteci sorununun çözümü konusunda 1 Kasım tarihinin önemli olduğunu söyledi. Mülteci krizi nedeniyle aldığı eleştirilere basın toplantısıyla yanıt veren Merkel, Berlin'de yaptığı açıklamada, sorunun çözümü için sabırlı olunmasını istedi.

28.10.2015Avrupa
Yurt dışında kullanılan oylar Türkiyeye gönderildi

Yurt dışında kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi

Türk vatandaşlarının genel seçimler için kullandığı oylar, mühürlü torbalarla THY'nin tarifeli uçağıyla Türkiye'ye gönderildi.

28.10.2015Avrupa
Koalisyon nedir Yeni Hükümet nasıl kurulur | 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri

Koalisyon nedir? Yeni Hükümet nasıl kurulur? | 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri

Koalisyon nedir? 1 Kasım seçimlerinden sonra tek başına iktidar mı olacak yoksa koalisyon mı kurulacak? Yeni hükümet için senaryolar neler?

27.10.2015Bilgi
Seçmen bilgi kağıdı ne zaman gönderilmektedir

Seçmen bilgi kağıdı ne zaman gönderilmektedir?

1 Kasım genel seçimleri için seçmen bilgi kağıdı ne zaman gönderilmektedir? Seçmen kayıt sorgulaması nasıl yapılır?

27.10.2015Bilgi