GeriGündem Zühre İsminin Anlamı Nedir? Zühre Ne Demek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zühre İsminin Anlamı Nedir? Zühre Ne Demek?

Zühre İsminin Anlamı Nedir? Zühre Ne Demek?
Abone Olgoogle-news

Çok özel ve beğeni toplayan anlamları ile beraber Zühre ismi kız çocuklar için en sevilen adlar arasında yer almaktadır. Özellikle son dönemlerde çok sık araştırılan ve anlamı merak edilen isimlerden biri olarak öne çıkıyor. Peki, Zühre isminin anlamı nedir? Zühre ne demek? İşte bu güzel isim için bilgiler.

Kökeni Arapçadan gelen Zühre ismi hem okunuşu hem de anlamı ile beğenilen adlardan biridir. Kız çocukları için kullanılan bu ismin iki değişik anlamı bulunmaktadır. Ancak her iki anlamı da aynı noktayı işaret etmekte ve oldukça hoş bir ifade ortaya çıkarmaktadır.

Zühre İsminin Anlamı

Zühre kız çocukları için son zamanlarda en çok sevilen isimlerden biri olarak öne çıkıyor. Farklı anlamları üzerinden siz istediğiniz anlamını tercih ederek minik yavrunuz için ona güzel bir isim bahşedebilirsiniz.

 - Çoban Yıldızı

 - Venüs

Böylesi anlamlı ve güzel ifadeleri nedeniyle birçok ebeveyn kız çocukları adına bu ismi değerlendirir. Genelde tek başına kullanılan Zühre ismi, aynı zamanda farklı isimlerle bir araya getirilebilir. Merak edilen konulardan biri Zühre adının Kur'an-ı Kerim'de geçip geçmediğidir. Zühre adı Kur'an-ı Kerim'de yer almaz.

Zirve adı aynı zamanda sözcük anlamı üzerinden de değerlendirilir. Bu konuda gündelik yaşam içerisinde sözcük karşılığı olarak, ‘gök’ anlamına gelmektedir. Ancak bu anlamı ile Türkiye'de çok fazla kullanılan bir sözcük değildir. Zühre daha çok Türkçede isim olarak kız çocukları adına değerlendirilen güzel bir addır.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle