GeriGündem Tuğrul Türkeş'ten yüzde 4 yorumu: Demek ki benim gibi düşünüyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tuğrul Türkeş'ten yüzde 4 yorumu: Demek ki benim gibi düşünüyorlar

Tuğrul Türkeş'ten yüzde 4 yorumu: Demek ki benim gibi düşünüyorlar
Abone Olgoogle-news

SEÇİMDEN kısa süre önce kurulan zorunlu seçim hükümetine katılan ve AK Parti’den Ankara Milletvekili seçilen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, MHP’nin oy kaybını yorumlarken, “Demek ki daha önce MHP’yi tercih eden yüzde 4 de benim gibi düşünmüş” dedi.

Seçim sonuçlarını Hürriyet’e değerlendiren Türkeş, seçimlerin Türkiye açısından olumlu sonuçlandığını vurgulayarak şöyle konuştu:

HERKES KENDİNE BAKSIN

“Başından beri baktığım açı aynı. Türkiye’nin türbülansa girecek takati yok. Herkesin kendisine bakması lazım. Seçim meydanlarında hep aynı şeyi söyledim. Keşke Türkiye’ye istikrarı getirebilecek ve tek başına iktidar olabilecek iki parti olsaydı da halk birini seçseydi. Ancak sadece AK Parti vardı ve halk AK Parti’yi seçti. HDP’nin ve MHP’nin parlamento dışında kalmasını da istemezdim. Kalmadıklarına sevindim.”

Türkeş, MHP’nin seçim sonucuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, “Demek ki daha önce MHP’ye oy veren Türkiye seçmeninin yüzde 4’ü de benim gibi düşündü ve AK Parti’ye yöneldi. Ya da ben onlar gibi düşündüm” demekle yetindi. 

False