GeriGündem Yusuf Güney kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yusuf Güney kimdir?

Yusuf Güney kimdir?

Yusuf Güney, 13 Mayıs günü yayınlanacak olan Beyaz Show’a konuk oluyor. Sesi ve yaptığı şarkılarla sık sık kendinden bahsettiren Yusuf Güney kimdir? Kaç yılında doğmuştur, müzik kariyerine nasıl adım atmıştır? Yusuf Güney hakkında detaylı bilgiler haberimizde…

Şarkıları ile herkesin beğenisini toplayan Yusuf Güney Beyaz Show'un bu haftaki konuklarından biri oluyor! 13 Mayıs günü yayınlanacak programda bu hafta neler olacak? Yusuf Güney, hangi şarkısını seslendirecek? Beyaz Show yarın akşam 23.30 Kanal D'de!

Yusuf Güney kimdir
YUSUF GÜNEY KİMDİR?

Şarkıcı ve besteci kimlikleri ile tanıdığımız 2000’li yılların son döneminde kariyerine adım atan Yusuf Güney, 5 Haziran 1984 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. 2008 yılında aktif kariyerine adım atan, bugüne kadar pek çok albüm yanında şarkı yayınlayan Yusuf Güney, doğumundan sonra 14 yaşında kadar Trabzon’da kalmış ve ailesiyle birlikte Londra’ya taşınmıştır.

Londra’da oldukça genç olmasına karşın çalıştığı sektör içerisinde başarılı işler çıkartan Yusuf Güney, kısa sürede pazarlama müdürlüğüne yükselmiştir. 2006 tarihinde ünlü şarkıcı Rafet El Roman ile Londra’da gerçekleşen bir konser sırasında tanışan Yusuf Güney, müzik dünyasına ilk adımını Rafet El Roman ile tanışmasından sonra atmıştır.


2008 tarihinde ilk bestesi olan Aşk-ı Virane ile Rafet El Roman’ın albümünde kendine yer bulan şarkıcı Yusuf Güney, aynı şarkıda Rafet El Roman ile düet yapmıştır. 2009 tarihinde parçası Yılın Şarkısı olarak seçilirken aynı zamanda Yusuf Güney’in tanınırlığının artmasında da büyük bir pay sahibi olmuştur.

2009 tarihinde Bir Sevda Masalı isimli albümünü yayınlayan, 2010 tarihinde Aşka İnat çalışması ile kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaşan Yusuf Güney, şarkıları yanında hazırladığı video klipleriyle de beğeni toplamıştır. 2012 tarihinde Kader Rüzgarı adlı albüm çalışmasını yayınlamış sonraki süreçte ise Sevgi Arsızı ve Hazin isimli albüm çalışmalarını dinleyicilerine sunmuştur.

ALBÜMLERİ
Bir Sevda Masalı (2009)
Aşka İnat (2010)
Kader Rüzgarı (2012)
Sevgi Arsızı (2013)
Hazin (2014)
Kaptan (2016)

DÜETLERİ
"Aşk-ı Virane" (Rafet El Roman ile)
"Aşka İnat" (Rafet El Roman ve Eren Atsoy ile)
"Değilsin" (Şeyma Erdoğan ile)
"Kendine İyi Bak" (Semra San ile)

VİDEO KLİPLERİ
"Heder Oldum Aşkına"
"Aşkım Aşklarından Bulasın"
"Git Bedenim Buralardan"
"Aşka İnat"
"Serserin Oldum"
"Unut Onu Kalbim"
"İki Romantik Deli"
"Kader Rüzgarı"
"Bunalım"
"Ördü Kader Ağlarını"
"Melekler Seni Bana Yazmış"
"Hazin"
"Hadi Aşkım"

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False