GeriGündem Yoksullara ucuz ekmek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yoksullara ucuz ekmek

Kaymakam Abdullah Durukan ve Belediye Başkanı Saffet Bulut'un girişimleri sonucu fırıncılarla yapılan anlaşmayla fırınlar Yeşil Kart sahiplerine ekmeği Halk Ekmek’in sattığı fiyattan verecek.Yeşil Kartlılar bu sayede kuyrukta beklemeyecek.

Bahçelievler Kaymakamı Abdullah Durukan ve Belediye Başkanı Saffet Bulut, geçtiğimiz hafta içinde, İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, Fırın İşverenleri Sendikası Başkanı İbrahim Arıcı ve Bahçelievler Fırıncılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Avni Deveci ile gerçekleştirdikleri toplantıda ilçedeki tüm Yeşil Kart sahiplerinin, fırınlardan kartlarını gösterip, Halk Ekmek fiyatına ekmek satın almasınıkararlaştırdılar. Bahçelievler Belediye Başkanı Saffet Bulut, ilçedeki Halk Ekmek büfelerine insanların gece yarıları gelerek kuyruğa girdiğini belirterek yeni uygulama hakkında şu bilgiyi verdi. ‘‘Daha ucuza ekmek almak için kuyruklarda ömür tüketen insanların çoğunluğunun Yeşil Kart'lı ihtiyaç sahipleri olduğunu belirledik. Kaymakam Abdullah Durukan'la konuştuğumuzda onun da aynı kanaate varmış olduğunu gördük. Bunun üzerine yurttaşlarımızın ekmek kuyruklarında onur kırıcı bir şekilde sabahlara kadar beklemesini önlemek için böyle bir uygulama başlattık''.

Girişimlerini başlatırken tereddüt ettiklerini belirten Belediye Başkanı Bulut ve Kaymakam Abdullah Durukan, ekmek fiyatlarını yükseltmek için çaba sarfeden fırın sahiplerinin bu önerilerini reddedecekleni sanmışlar. Ama bu fikirlerini İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer'e açtıklarında Özer, ‘‘İnsan onuruna saygılı bir girişim. Bunu sonuna kadar destekliyorum'' demiş. Diğer fırıncı kuruluşlarının yöneticilerini iki gün içinde kaymakam ve belediye başkanıyla bir araya getiren Özer, toplantı sırasında bu öneriyi desteklediğini beyan etmiş. Başkan Saffet Bulut, Türkiye'de ilk kez uygulamaya geçen bu çözümün, bu kadar kısa bir zaman içinde hayata geçirilmiş olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False