GeriGündem Yirminci yüzyılın piyanistlerinden albüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yirminci yüzyılın piyanistlerinden albüm

Abone Olgoogle-news

Yirminci yüzyılın en ünlü 74 piyanisti 100 CD'den oluşan Great Pianists of the 20th Century adlı seride biraraya geldi.

Yirminci yüzyılın en ünlü 74 piyanisti 100 CD'de toplandı. Philips firmasının yaklaşık 4 yıl çalışarak meydana getirdiği 100 CD'de 15 ülkeden 74 piyanist yer alıyor. Önceki gün Hamburg'taki dünyaca ünlü Steinway piyano fabrikasında Great Pianists of the 20th Century adı verilen CD'lerin tanıtımını yapan Philips Music Group yetkilileri ve dünyaca ünlü piyanist Alfred Brendel basın mensuplarına CD'ler hakkında bilgi verdi.

Philips Music Group Yönetim Kurulu Başkanı Costa Pilavachi, ilk 20 CD'nin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu yüzlerce ülkede ağustos ayı içinde piyasaya çıkacağını belirterek, ‘‘CD'lerdeki en en yaşlı piyanist 1860- 1941 yılları arasında yaşamış olan Ignacy Paderewski, en genci ise 1971 doğumlu Evgeny Kissin. Bunların yanı sıra 72 ünlü piyanist de CD'lerde yer alıyor’’ dedi.

Pilavachi, CD'lerde Mozart'ın bugüne kadar hiçbir yerde yayınlanmamış 26 ve 27 nolu piyano konserlerinin de yer aldığını belirtti.

CD'lerin ikinci partisi olan 10 tanesinin ekim ayında piyasaya çıkacağı diğerlerinin ise 1999 yılının ağustos ayına kadar tamamlanacağı ifade edildi.

BRENDEL’DEN KATKI

CD'lerin hazırlanmasında büyük katkıda bulunan dünyaca ünlü piyanist Alfred Brendel, CD'leri klasik müzik tutkunları için eşşiz bir eser olduğunu söyledi.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle