GeriGündem Yine otobüs, yine ölüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yine otobüs, yine ölüm

Kaza haberleri ne yazık ki bitmek bilmiyor. Kötü hava koşullarında bile dikkatsizce kullanılan araçlar, trafik canavarına teslim oluyor. Konya ve Nevşehir'deki 2 ayrı otobüs kazasında 7 kişi öldü, 72 kişi de yaralandı.

Ramazan Bayramı öncesi yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar ve buzlanan yollar trafik kazalarını artırdı. Nevşehir'in Avanos İlçesi'nde buzlanan yolda virajı alamayan yolcu otobüsünün kayarak devrilmesi sonucu 6 kişi, Konya'da da 1 kişi öldü. Her iki kazada 72 kişi yaralandı.

Nevşehir-Avanos arasındaki Devebağırtan mevkiinde önceki gece saat 02.30 sıralarında meydana gelen kazada, Elazığ'dan İzmir'e giden Ümit Rana yönetimindeki Metro Turizm'e ait 34 AS 1861 plakalı otobüs, buz ve kar yağışı nedeniyle virajı alamadı. Şarampole yuvarlanan otobüste Emine Gönenli (40), Ömer Çakmak (21), Akif Atçı (21) ile kimlikleri henüz belirlenemeyen biri 8 yaşlarında çocuk olmak üzere 3 kişi hayatlarını kaybetti.

TESKERECİ 2 ASKER

Aralarında otobüs şoförü Ümit Rana'nın da bulunduğu 25 yolcu Nevşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ömer Çakmak ve Akif Atçı'nın askerden terhis oldukları ve memleketlerine döndükleri belirlendi. Şoför Ümit Rana, jandarma tarafından gözaltına alınırken, 2'nci şoför Rahmi Göktan şöyle dedi:

‘‘Nevşehir'de bir yolcu indirdik. O sırada uykusunu almış ve dinlenmiş olan şoför arkadaşım Ümit Rana'ya direksiyonu teslim ettim. Nevşehir- Avanos arasındaki yol buzluydu ve tuz atılmamıştı. Yol çok kaygandı. Ümit Rama, dikkatli ve ağır ağır seyrediyordu. Uykum kaçtı. Yolcuların da büyük bölümü uyanıktı. O yüzden kaza anında ölü sayısı az oldu’’ dedi.

BUZLU YOLDA SÜRAT

Konya'nın Karapınar İlçesi'nde, buz tutan yolda aşırı hız yapan Siirt Petrol Turizm'in Siirt'e giden Hüseyin Tugaç yönetimindeki 34 ZN 3556 plakalı otobüsü, Kesmez Köyü yakınlarında sabaha karşı saat 05.30 sıralarında devrilerek şarampolde düştü. Yaklaşık 70 metre sürüklenen otobüsün yolculardan Belkıs Marangoz(23) hayatını kaybetti. Yaralanan 47 kişi de Karapınar, Ereğli ve Konya'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Virajı alamadı

Buzlu yolda kayan ve virajı alamayıp devrilen Metro Turizme ait otobüste 6 kişi can verdi. Otobüs kazadan sonra bu hale geldi. Şoför Ümit Rana, kazadan sonra jandarma tarafından gözaltına alındı. Kolundan yaralanan 2'nci şoför Rahmi Göktan kazayı şöyle anlattı: ‘‘Nevşehir'de uykusunu almış ve dinlenmiş olan şoför arkadaşım Ümit Rana'ya direksiyonu teslim ettim. Nevşehir-Avanos arasındaki yol buzluydu. Üstelik yola tuz bile atılmamıştı. Yol çok kaygandı. Direksiyondaki arkadaşım şoför Ümit Rama, dikkatli ve ağır ağır seyrediyordu. Ama olan oldu. Yolcuların büyük bölümü uyanık olduğu için kaza anında ölü sayısı az oldu.’’

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False