GeriGündem Yılmaz, en büyük Atatürk anıtını açtı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılmaz, en büyük Atatürk anıtını açtı

Başbakan Mesut Yılmaz, dün İstanbul'daki en büyük Atatürk anıtını Büyükçekmece'de açtı. Tören alanında sanatçı Çelik'in sesinden yayınlanan ‘‘Aziz Atam’’şarkısıyla karşılanan Yılmaz, konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en büyük liderlerinden biri olduğunu söyledi. Dev anıt ile birlikte Cumhuriyet Meydanı'nın da açılışını yapan Yılmaz, konuşmasında şunları söyledi:

‘‘Bugün birçok açılış yaptım. Ancak bu Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk anıtı bana büyük kıvanç verdi.‘‘Atatürk’’ ile ‘‘Cumhuriyet’’ isimleri her iki esere de ayrı bir değer katıyor. Her devletin kurucusu o ülke için önemlidir. Ancak Atatürk, Türkiye için sadece devlet kurucusu değildir. Hem bilfiil savaşarak yeni bir devlet kuran, hem yaptığı devrimlerle ülkenin kaderini değiştiren Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği liderdir.’’

Yılmaz, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet’i yaşatmanın ve daha ileriye götürmenin hem gelecek nesillere, hem de atalarımıza olan borcumuz olduğunu belirterek, ‘‘55. hükümet, Cumhuriyet’e olan bu görevini yerine getirmek için elinden geldiğince çaba harcıyor, tüm imkanlarıyla çalışıyor’’ dedi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Başbakan Yılmaz’a, Yılmaz da eğitime yaptıkları katkılardan dolayı işadamları İlhan Karadeniz, Nevzat Demir, Üzeyir Garih ve Adnan Polat ile anıtın yapımını gerçekleştiren MSÜ Rektör Vekili Prof. Dr. İsmet Vildan Alptekin’e birer plaket verdi.

Yılmaz daha sonra, üzerindeki kurdeleyi keserek, 13 metre uzunluğunda ve 13 ton ağırlığındaki İstanbul’un en büyük Atatürk anıtının açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra 5 kilometre uzunluğunda ve 100 milyara yaptırılan Kordonboyu, Rekreasyon Alanı ve Bisiklet Yolu ile 28 dükkanın yer aldığı Daimi Halk Pazarı’nın da açılışını yapan Yılmaz, kısa bir süre de pazarı ve alanda bulunan 4 amfitiyatroyu gezdi. Büyükçekmece'ye bağlı Gürpınar Beldesi'nde de Turgut Özal Teknik Lisesi'nin temel atma törenine katılan Yılmaz, Zeytinburnu Belediye hizmet binasını da açtı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False