GeriGündem Yılmaz: Çok Kötü senaryolar çiziliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılmaz: Çok Kötü senaryolar çiziliyor

Başbakan Mesut Yılmaz, Türkiye'de hergün ‘‘kötü senaryolar kara tablolar’’ çizildiğini söyledi. Yılmaz, ‘‘Türkiye'nin bu sistem içinde hiç bir yere varamayacağı söyleniyor’’ diyerek, isim vermeden Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i ve Sanayi Bakanı Yalım Erez'i eleştirdi. Yılmaz, ‘‘Bu ülkenin kaderini değiştirmek görevinin bizim sırtımızda olduğu unutulmamalı’’ uyarısını yaptı.

Yılmaz, dün Trabzon Havalimanı terminalini hizmete açtı. Yılmaz, son günlerde birilerinin Türkiye'nin huzurunu bozmaya, ortalığı karıştırmaya, millete karamsarlık aşılayıp, moral bozmaya çalıştığını söyledi. Yılmaz, ‘‘Biz yatırımları hizmete sokarak onlara cevap veriyoruz’’ diye konuştu.

Yılmaz, ‘‘Bizi engellemek, kısır siyasi çekişmelere çekmek isteyenlere ortak olmayacağız. Yatırımları artırıp, şevkle çalışacağız’’ diye konuştu.

Yılmaz, daha sonra Samsun'da 1. Karadeniz Kalkınma Kurultayı'na katıldı. Hakkında soruşturma komisyonu kurulmasına neden olan Karadeniz Sahil Yolu'nu savunan Yılmaz, ‘‘Bedeli ne olursa olsun tamamlanacak’’ dedi. Yılmaz, hedeflerinin Sarp'tan Bulgar sınırına kadar sahil yolu yapmak olduğunu açıkladı. Rusya ile yapılan doğalgaz anlaşmasının, Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nin önemine de değinen Yılmaz, şöyle devam etti:

‘‘Karadeniz Ekonomik İşbirliği bazılarının bizim için herşeyden fazla önem verdiği AB'den daha büyük bir projedir. Öncüsü ve merkezi Türkiye'dir. Bundan en büyük yararı da Türkiye sağlayacaktır.’’

Yılmaz, konuşmasının son bölümünde de şu mesajı verdi:

‘‘Önemli olan husus, moralimizi yüksek tutmaktır. Türkiye'de hergün karamsarlık aşılanıyor. Kötü senaryolar, kara tablolar çiziliyor. Türkiye'nin bu sistem içinde hiçbir yere varamayacağı söyleniyor. Türkiye'nin kaderinin geri kalmışlık olduğu aşılanmak isteniyor. Ama öbür yandan Türkiye'de hergün yeni projeler başlatılıyor veya açılıyor. Kendimize ve yaptığımız işlere güvenme ihtiyacı var. Eksiklerimizi konuşup, kendimizi sonuna kadar eleştirelim. Ama bu ülkenin kaderini değiştirme görevinin sırtımızda olduğunu unutmadan yolumuza devam etmek zorundayız. ’’

Yılmaz, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Samsun'da yapacağı konutların temelini de attı. Törenden önce pop müzik sanatçısı Burak Kut bir konser verdi ve ‘‘Askere gitmeden önce son kez Sayın Başbakan'a söylüyorum’’ dedi.

Yılmaz Samsun'da da sağlık ocağı açılışı yaptı, Samsun-Bafra yolunun temel atma törenine katıldı ve inşa halindeki Çarşamba Havaalanı'nda incelemelerde bulundu. Yılmaz, akşam saatlerinde Ankara'ya döndü.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle