GeriGündem Yılın oyunu belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılın oyunu belli oldu

Yılın oyunu belli oldu
refid:12867025 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Londra'da düzenlenen 27. Golden Joystik Ödülleri açıklandi. Fallout 3 oyunu PC'de ve genelde yılın en iyi oyunu seçildi.

Londra'da düzenlenen 27. Golden Joystik Ödülleri açıklandi. 1,222,646 oyun verildiği oylama sonucunda Bethesda Softworks'ün Fallout 3 oyunu PC'de ve genelde yılın en iyi oyunu seçildi.

Nintendo'da yılın en iyi oyunu 'Call of Duty: World at War' seçilirken, Playstation'da yılın en iyi oyunu 'Killzone 2', Xbox'ta ise 'Gears of War 2' oldu. Yılın en iyi oyun üreticisi ise 'Warcraft' ve 'Call of Duty' gibi oyun serileri üreten Activision Blizzard ekibinin oldu.

Fallout 3 daha önce de Gamespy, PC Gamer, IGN ve GameTrailers gibi bir çok yayın ve kurumun yıllık değerlendirmesine de en iyi PC ve RPG oyunu ödülüne layık görülmüştü.

Fallout 3'ün öyküsü 2277 yilinda geçiyor. Senaryoya göre 200 yil önce Çin ve Amerika arasında meydana gelen nükleer savaşta dünya nüfusunun çoğu yaşamını yitirmiş, hayatta kalan az sayıdaki insan da nükleer serpinti tehdidi altında yaşam mücadelesi veriyor.

Yılın oyunu Fallout 3'ün geniş tanıtımı/VİDEO

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle