YİK toplantısı sonrası açıklama... Terör ve koronavirüsle mücadele kadar önemli bir konu masaya yatırıldı

Güncelleme Tarihi:

YİK toplantısı sonrası açıklama... Terör ve koronavirüsle mücadele kadar önemli bir konu masaya yatırıldı
Oluşturulma Tarihi: Mart 10, 2021 21:30

Türkiye'nin koronavirüs ve terörle mücadelesi kararlılıkla sürüyor. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Yüksek İstişare Kurulu (YİK) toplantısında en az bu meseleler kadar önemli bir konu görüşüldü. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, toplantıda dil kullanımı ve toplumsal değerler açısından televizyon yayınlarına ilişkin konuların ele alındığını açıkladı.

Haberin Devamı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen YİK toplantısına ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Kurul üyelerinin, dil kullanımı ve toplumsal değerler açısından televizyon yayınlarına ilişkin fikir teatisinde bulunduklarını bildirdi.

Altun, kurul üyelerinin, toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkelerine uygun yayınların önemine işaret ederek, televizyonda Türkçenin yanlış kullanımının önüne geçecek adımları ele aldıklarını kaydetti.

Kurul üyelerinin, yayın içerikleri hakkında çocuklar ve gençler başta olmak üzere toplumsal farkındalığın ve bilincin artırılmasına yönelik hususları değerlendirdiklerini de aktaran Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımız, toplantıda, içinde bulunulan medya çağında kimi televizyon programlarının format itibarıyla Batı mahreçli olduğuna ve içeriklerin küresel düzeyde belirlendiğine dikkati çekerek, bütün yayınlarda milli ve manevi değerler ile dil kullanımına hassasiyet gösterilmesinin gerekliliğine işaret etmiştir" açıklamasında bulundu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!