Yemek isyanı

Yemek isyanı

GÖZALTINA alınan eski polis şefleri ve polis memurları, Emniyet Müdürlüğü’nün bodrum katındaki nezarethanelerde tutuluyor.

Haberin Devamı

Gözaltındaki kişilerden oruç tutanlara, iftarda Emniyet’in yemekhanesinden çıkan yemek verildi, sahurda da kahvaltı mönüsüne takviye yapıldı. Oruç tutmayanlara da sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği verildi. Sigara içmek isteyenlerin nezarethanenin uygun bir alanında sigara içmeleri sağlandı. Eski Terörle Mücadele Şubesi Müdürü Ömer Köse ise görevlilere bağırarak, “Terör suçlularına bile yapmadığımızı bize reva görmenizi hak etmedik. Ben terör müdürüyken buraya gelen terör örgütü üyelerine bile yemeği beğenmediklerinde dışarıdan yemek hakkı tanırdım. Onlara çay ikram ederdik. Şimdi bize reva görülene bakın. Biz bunu hak etmedik” dedi.

9 istihbaratçı bulunamadı

OPERASYON sırasında aralarında eski İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan’ın da bulunduğu 9 istihbaratçı tüm aramalara rağmen bulunamadı. Polis yurtdışına kaçma ihtimaline karşı önlem aldı. İstanbul merkezli 15 ildeki operasyonda 32 istihbaratçı polisi yakalandı. Emniyet Müdürleri Erol Demirhan, Mehmet Yılmaz, Ahmet Öztürk, Halil Karakuzu, Emniyet Amirleri Murat Hamarat, İsmail Aslan, Ali İkli, Başkomiserler İkbal Kayaduman ve Fatih Tezcan adreslerinde ve bulunabilecekleri tüm adreslerde bulunamadı. Avukat Hüseyin Ataol, Demirhan, Kayaduman, İkli ve Öztürk’ün kendi müvekilleri olduğunu ve yarın (bugün) emniyete geleceklerini belirtti.

Haberle ilgili daha fazlası: