GeriGündem Yaz tatilinizi cebe sığdırın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaz tatilinizi cebe sığdırın

Yaz tatilinizi cebe sığdırın
refid:4897651 ilişkili resim dosyası

Yaz sıcakları bu sene biraz geç bastırdı, ama iyi bastırdı. Beni de herkes gibi torunların okulu başlamadan bir tatil telaşı aldı. Tatil demek hafiflemek demek. Üstte ince bir tişört, altta şort, ayakta sandalet, gamdan kasvetten uzak insanın kendini kah doğaya, kah denize atası geliyor.

Geliyor gelmeye de, insanın nerede nasıl bir doğal güzellikle karşılaşacağı da belli olmuyor. Düşündüm ki madem tatilde hafiflemeye çalışıyoruz, e telefon da zaten hep cepte duruyor, o halde fotoğraf makinesini niye her daim yanımda taşıyayım? Bu fikir ziyadesiyle hoşuma gitti. Baba yadigarı kasketimi kaptığım gibi soluğu fotoğraf çeken cep telefonlarının yanında aldım.

Sony Erıcsson K790i

Sony Ericsson K790i ile öyle bir iş becermiş ki, şimdiye kadar cep telefonu ve fotoğraf makinesinin böylesine bütünleştiği bir ürün gördüm desem yalan olur. Bunu bana söyleten sadece cep telefonunun 3.2 megapiksel çözünürlüğe sahip otomatik odaklamalı kamerası değil, aynı zamanda kırmızı göz önleyicili gerçek bir flaşa sahip oluşu. Kırmızı göz önleyiciyi açtığınızda telefon bir LED yardımıyla hedefi kıpkırmızı aydınlatırken, flaş olarak da beyaz LED ışık yakmak yerine basbayağı ortalığa flaşı patlatıyor. Çekilen resimlerin kalitesi, Sony Ericsson’un bu alandaki haklı ününü devam ettirir nitelikte.

Samsung SGH-P850

Samsung’un SGH-P850 modeli cep telefonu, fotoğraf ve video çekmek için özelleştiğini haykıran bir model. Dışında harici bir OLED ekrana sahip olan telefonun kapağını açtığınızda, yüksek çözünürlüklü ve etkileyici görüntüye sahip likit kristal ekran sizi karşılıyor. 3.2 megapiksel çözünürlüğünde otomatik odaklama özelliğine sahip kamerası bulunan telefonun üst kapağı, tıpkı video kameralardaki esnek vizörler gibi farklı pozisyonlar alabiliyor. Bu sayede kendi fotoğraflarınızı da rahatça çekebiliyorsunuz.

Benq-Sıemens S88

Benq-Siemens’in dünyanın ilk OLED ana ekranlı cep telefonu olarak lanse ettiği bu modelde kullanılan ekranın gerçekten de hakkını vermek lazım. Arka ışıklandırma kullanmak yerine her bir pikselin kendi ışığını yansıttığı bu teknoloji sayesinde, telefon geceleri ateş böceği gibi parlarken, parlak gün ışığı altında inanılmaz bir netlik sunuyor. Bu netlik, cep telefonunun üzerinde yer alan otomatik odaklama özelliğine sahip 2 megapiksellik kamerayla birleştiğinde, telefon harika bir vizörle donatılmış kompakt bir fotoğraf makinesi haline dönüşüveriyor.

Samsung D600

Bir harf farkıyla Samsung’un bir zamanlar piyasaya sürdüğü efsanevi SGH-600’le aynı model numarasını taşıyan bu telefon, kullanışlılığıyla ve sahip olduğu özelliklerle benzer bir başarı yakaladı. Sürgülü kapağa sahip olan telefonda yüksek çözünürlüklü net bir ekran ve 2 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Telefonun bir diğer özelliği de doğrudan televizyona bağlanabilmesi. Yani çektiğiniz resimleri görüntülerken cep telefonunun ekranıyla sınırlı kalmak yerine, fotoğraf ve videolarınızı televizyona da yansıtabiliyorsunuz.

Sony Erıcsson K750i

Kameralı cep telefonları söz konusu olduğunda, Sony Ericsson’un bu konuda klasikleşmiş ürünlerinden K750i’ye de bir uğramadan olmaz. Sony Ericsson’un özel bir kapakla korunan 2 megapiksellik otomatik odaklamalı kameraya sahip olan bu modeli, bayrağı K790i’ye devretmeye hazırlandığı bu günlerde bile hala kameralı cep telefonları dendiğinde akla ilk gelen modellerden biri olmayı sürdürüyor. İlk çıktığı günden beri özellikle fotoğraf kalitesi konusunda iddiasını ortaya koyan telefonun aydınlık ortamlarda çektiği resimler, benzer kategorideki kompakt fotoğraf makinelerini aratmayacak netlikte.

Benq-Sıemens EL71

Kameralı cep telefonu deyince Benq-Siemens’in son dönemde çıkardığı en eğlenceli ürünlerden biri olan EL71’i de es geçmemek lazım. EL71, Benq-Siemens’in büyük takdir toplayan amiral gemisi ürünlerinden EF81’le benzer metal-alüminyum gövdeye ve ince tuş takımına sahip. Bu da cihaza şık ve sağlam bir görünüm kazandırıyor. Diğer modellerden farklı olarak 1.3 megapiksel kameraya sahip olan bu ürün, sunduğu eğlenceli özellikler ve nispeten ekonomik olan fiyatıyla bu eksiğini gayet güzel bir biçimde dengeliyor. EL71, sağlam, eğlenceli ve nispeten ekonomik bir kameralı cep telefonu arayışında olanların beklentilerini karşılayabilecek bir ürün.
False