GeriGündem Yavrunun gittiği an!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yavrunun gittiği an!

Yavrunun gittiği an!
refid:10735278 ilişkili resim dosyası

Kadıköy Altıyol’daki Boğa Heykeli’nin yanına yerleştirilen yavru boğa heykelinin çalındığı ana ait görüntülerin çevredeki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildiği belirlendi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir hayırsever tarafından aslına uygun olarak yeniden yaptırılan ve Kadıköy halkının da katılımıyla Altıyol’daki Boğa Heykeli’nin yanına yerleştirilen yavru boğa heykeli, kısa sürede halkın sevgisini kazanmış ancak birdenbire ortadan kaybolmuştu. 

Sabah saatlerinde yavru heykelin yerinden sökülerek götürülmüş olduğunu gören vatandaşların uyarısıyla olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatılmıştı.

Yavrunun gittiği an

Hırsızlar bir an önce yakalanmalı.

Civardan geçenler ve çevre esnafı da olay karşısında şaşkın. Heykelin ortadan kaybolmasına hiçbir anlam veremeyen bölge sakinleri yavru boğaya tekrar kavuşmak için yardım bekliyor.

 Cengiz Önal – Ressam

“Sanata verilen değeri görüyoruz.”

Yavrunun gittiği an

Üzücü bir olay. Sanata saygının gün geçtikçe azaldığını görmek daha da üzücü. Sanki o yavru tamamlıyordu büyük resmi. Yıllarca yavrusuz yaşadık. Ancak bir kez bütünü görünce, algıda yeni yaratılan görsellik içinde geçmişe dönmek çok zor oluyor. Daha yeni bütünleşmiş sevincimiz kısa sürdü.

Evren Güven – Kuyumcu

“Para etmez o heykel.”

Yavrunun gittiği an

Heykel dediğin hepi topu 50, bilemedin 100 kilo demir. Kiloyla satsan kaç para eder ki… Satsan satamazsın, atsan atamazsın.

Ancak eriticen de başka bi işte kullanıcan. O heykeli çalanların

aklından şüphe ederim. Ancak kaçırıp fidye istemek için kullanabilirler. O da bu ekonomik şartlar içinde kim, nerden bulucak da verecek istedikleri parayı.

Şafak Serter - Seyyar Kunduracı

“Boğanın kendisi ağır geldi.”

Yavrunun gittiği an

Tabii ki yavru heykeli götürecekler. Büyük Boğa Heykeli nerden baksanız yarım ton. Daha donanımlı gelmeleri gerekirdi. Fark edilmeleri daha kolay olurdu.

Biz burdaydık, ama bir şey görmedik. Dökme demir bile olsa yavru bir boğayı savunmasız olarak bırakmanın hata olduğunu düşünüyorum. Umarım bir an önce bulunur. • İstanbul-Kadıköy 

Bu bir ilandır, bahsi geçen isim ve olaylar hayal ürünüdür....

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False