GeriGündem Yaşlı kocaya ölüm tuzağı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşlı kocaya ölüm tuzağı

Abone Olgoogle-news

Kendisinden 38 yaş büyük kocasını kiralık katile öldürten ve olaya kaza süsü vermeye çalışan 25'lik kadınla sevgilisi yakalandı.

Sevgilisiyle birlikte korkunç bir plan hazırlayıp Almanya'dan emekli 63 yaşındaki kocası Recep Yatçı'dan kurtulmak isteyen 25 yaşındaki Arzu Yatçı, amacına ulaşamadı. 7 yıllık eşi Recep Yatçı'yı kiralık katile öldürten daha, sonra da merdivenden düştü gibi göstermeye çalışan Arzu Yatçı, tecrübeli dedektiflerin sorgusunda suçunu itiraf etti. Samatya'da 3 gün önce meydana gelen olayda Recep Yatçı, 3 katlı evinin merdivenlerinin dibinde ölü olarak bulunmuştu. Cesedi inceleyen dedektifler, Yatçı'nın başına sert bir cisimle vurulduğunu ortaya çıkardı. Olayın kaza değil, planlanmış bir cinayet olduğunu belirleyen dedektifler, talihsiz adamın genç karısı Arzu Yatçı'yı gözaltına aldılar. Önce suçu reddeden genç kadın daha sonra cinayeti sevgilisiyle birlikte planladıklarını itiraf etti. Bunun üzerine polis, genç kadının sevgilisi Muhsin Yıldız ile kiralık katili tutan komşu Emin Oral ve kiralık katil Salif Gözüpek'i gözaltına aldı. Kendisinden 38 yaş büyük kocasını öldürttüğünü itiraf eden Arzu Yatçı, ‘‘Cinayeti Muhsin'le planladık. Birlikte yaşamak istiyorduk. Komşumuz da bize yardım etti. 500 milyona bir katil tuttuk. Her şeyi çok güzel planlamıştık ancak polisi kandıramadık’’ dedi.

Çekiçle vurmuş

Arzu Yatçı, sevgilisi Muhsin Yıldız, komşu Emin Oral ve katil Salif Gözüpek dün tatbikat için olay yerine getirildi. Cinayeti soğukkanlı bir şekilde anlatan Gözüpek şöyle dedi: ‘‘Recep evini satmayı planlıyordu. Olay günü alıcı getirdiğimi söyleyerek kapıyı çaldım. Açar açmaz da çekiçle kafasına vurdum. Daha sonra cesedi merdivenlerin alt kısmına bıraktım. Merdivenden düştüğü sanılsın diye de ahşap merdiveni duvara dayadım’’ dedi.False